Перейти к содержанию

Мрія створити промислову пасіку. Крок за кроком


Рекомендуемые сообщения

Перспективна справа-поділ найкращих сімей і ще раз поділ,а не примарна надія на те що можна поділити все що є, дати маточник і мати кращий результат по якості. І взагалі треба говорити про те,що нашою перспективною роботою ми бджолам не допомагаємо,а більше шкодимо.

Ділити і ще раз ділити найкращі сім'ї щоб їх ослабити і втратити всі надії на медозбір?.. :blink: А що робити з сім'ями-невдахами? :dntknw:
А если верить В.А.Гайдару то свищевые матки воспитанные в семье "рекордистке" не уступают по качеству искусственно выведенным.

Только малая часть свищевых действительно нормального качества.
Только после запечатывания надо все плохие маточники (определяются визуально), выбраковать.

Крупный маточник потому что много молочка но матка из него может выйти средней или даже мелкой если пчелы личинку взяли на воспитание старше суток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Крупный маточник потому что много молочка но матка из него может выйти средней или даже мелкой если пчелы личинку взяли на воспитание старше суток.

А я разве говорил что надо оставлять крупные маточники?
Цитата(NVN @ 8.7.2012, 18:12) А если верить В.А.Гайдару то свищевые матки воспитанные в семье "рекордистке" не уступают по качеству искусственно выведенным. Только малая часть свищевых действительно нормального качества.

А я по простоте своей воспринимал Гайдара как авторитетного специалиста в пчеловодстве а оказывается на "точке" есть по круче. :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только малая часть свищевых действительно нормального качества.

Якщо дати сім'ї можливість вибору, то саме цих, найкращих, вона собі і залишить. :IMHO1: До речі, кемерівська система Кашковського базується на свищових матках. І свищові маточники і штучні для бджіл однакові - рятункові.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Товарищи мне кажется что спор по поводу кто главнее пчелы или матка бесполезен и напоминает что первее курица или яйцо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Товарищи мне кажется что спор по поводу кто главнее пчелы или матка бесполезен и напоминает что первее курица или яйцо.
Хочу добавить . Читайте труды Руттнера там все написано.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я разве говорил что надо оставлять крупные маточники?

Тогда расскажите про ваши критерии отбора свищевых маточников. :ah:
А я по простоте своей воспринимал Гайдара как авторитетного специалиста в пчеловодстве а оказывается на "точке" есть по круче

А разве я говорил что круче Гайдара... :) Я рад что у него из свищевых маточников поголовно выходят матки отличного качества. :ay: Мне проще поставить воспиталке двадцать 12 часовых личинок и не морочить голову свищами которые кроме сомнительного качества еще и вырезать надо да и выход маток вразнобой. :dntknw:
Якщо дати сім'ї можливість вибору, то саме цих, найкращих, вона собі і залишить.

Як би ж то так... А то перша "малявка" що вийде й буде "родоначальницею" сім'ї... :(
І свищові маточники і штучні для бджіл однакові - рятункові

Не завжди... Як що виводити без осиротіння то будуть тихої заміни. :) Та головне не це, важливо що ви даєте личинок на виховання найкращого для цього віку і оптимальну кількість.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І свищові маточники і штучні для бджіл однакові - рятункові.

Не всегда так! Вывод в присутствии своей матки, без осиротения - тоже порятунок?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як би ж то так... А то перша "малявка" що вийде й буде "родоначальницею" сім'ї...

До того ж ця малявка буде виведена далеко не з добової личинки :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А то перша "малявка" що вийде й буде "родоначальницею" сім'ї...

Малявка виходить останньою і не може бути родоначальницею
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Малявка виходить останньою і не може бути родоначальницею

Та як би ж то... Малявки виростають з старших личинок тож виходять з маточників першими. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Малявки виростають з старших личинок тож виходять з маточників першими.

Це може бути і помилковим твердженням, адже бджоли можуть регулювати вихід маток із маточників, як при роїнні наприклад, і було б нелогічним, з точки зору збереження виду, коли б вони цього не вміли. Коли пасічник не вмішується в процес вибору матки, бджоли виберуть самі найкращу із свищових. Перехідні ж форми, закладені на личинках старше 3 діб, виходять на 17-19 день. Маловісна матка(малявка), в більшій мірі зумовлена умовами харчування, ніж віком личинки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це може бути і помилковим твердженням, адже бджоли можуть регулювати вихід маток із маточників, як при роїнні наприклад, і було б нелогічним, з точки зору збереження виду, коли б вони цього не вміли

На жаль бджоли роблять багато нелогічних речей, як приклад повна їх байдужість щодо вибору молодої матки. Коли сім'я в робочому стані то дозволяє першій матці що вийде зматочника порозгризати решту. Я неодноразово спостерігав як ще не зміцніла матка несамовито гризе маточники і бджолам абсолютно байдуже до цього. Молода матка ще й хитрує- не гаїть час на розгризання всіх під ряд маточників а гризе спершу зрілі(і жалить маток в них для надійності) а потім вже приступає до решти. Ігнорує лише незапечатані і запечатані з загиблими лялечками. А логічно було б бджолам залишити хоч один незапечатаний маточник і зберегти його до початку червління молодої матки, або здійснювати варіант тихої заміни(мирне співжиття двох маток) в усіх випадках виведення матки.
Коли пасічник не вмішується в процес вибору матки, бджоли виберуть самі найкращу із свищових

На жаль я ніколи не помічав жодних проявів вибору матки бджолами.
Перехідні ж форми, закладені на личинках старше 3 діб, виходять на 17-19 день. Маловісна матка(малявка), в більшій мірі зумовлена умовами харчування, ніж віком личинки.

Я вів мову не про перехідні форми а саме про дрібних маток. Погодьтесь матка виведена з дводобової личинки вийде раніше ніж з 12-годинної. :dntknw: В будь якому випадку самостійне виведення матки бджолами шляхом побудови свищевих маточників надто не надійна справа для одержання високоякісних маток. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це може бути і помилковим твердженням, адже бджоли можуть регулювати вихід маток із маточників, як при роїнні наприклад, і було б нелогічним, з точки зору збереження виду, коли б вони цього не вміли

На жаль бджоли роблять багато нелогічних речей, як приклад повна їх байдужість щодо вибору молодої матки. Коли сім'я в робочому стані то дозволяє першій матці що вийде зматочника порозгризати решту. Я неодноразово спостерігав як ще не зміцніла матка несамовито гризе маточники і бджолам абсолютно байдуже до цього. Молода матка ще й хитрує- не гаїть час на розгризання всіх під ряд маточників а гризе спершу зрілі(і жалить маток в них для надійності) а потім вже приступає до решти. Ігнорує лише незапечатані і запечатані з загиблими лялечками. А логічно було б бджолам залишити хоч один незапечатаний маточник і зберегти його до початку червління молодої матки, або здійснювати варіант тихої заміни(мирне співжиття двох маток) в усіх випадках виведення матки.
Коли пасічник не вмішується в процес вибору матки, бджоли виберуть самі найкращу із свищових

На жаль я ніколи не помічав жодних проявів вибору матки бджолами.
Перехідні ж форми, закладені на личинках старше 3 діб, виходять на 17-19 день. Маловісна матка(малявка), в більшій мірі зумовлена умовами харчування, ніж віком личинки.

Я вів мову не про перехідні форми а саме про дрібних маток. Погодьтесь матка виведена з дводобової личинки вийде раніше ніж з 12-годинної. :dntknw: В будь якому випадку самостійне виведення матки бджолами шляхом побудови свищевих маточників надто не надійна справа для одержання високоякісних маток. :IMHO1:
Странные у вас проблемы , а простейшие выводы маток на любительских пасеках с подрезкой или без подрезки сотов на чем построены , просто проводиться контрольный осмотр и выбраковка маточников на разных стадиях а при улучшенных вариантах подрезка сота и удаление лишних личинок , а все остальное выбраковываеться немаловажный момент сила семьи , наличие пчел кормилиц и взятка в среде , есле чегото не хватает , то самособой будет ерунда у меня один из старых бригадиров всю жизнь менял маток в начале цветения подсолнуха-просто давил их , а в конце у него -мед вверху и молодая матка в низу и проблем с качеством маток никогда не было те если все работы у вас управляемые то плохих маток не будет , а если вы пчеловод выходного дня , то сори , это любительшина :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В будь якому випадку самостійне виведення матки бджолами шляхом побудови свищевих маточників надто не надійна справа для одержання високоякісних маток.

Особисто я використовую власних штучних маток, що дає можливість скоротити безматочний період сімей чи відводків і вести певну селекцію. Що до якості свищових маток, то неякісними вони виводились в мене лише в слабких сім'ях.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

mascot, нікого не слухай-відводки від продуктивної сімї будуть такими ж продуктивними з любими молодими матками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

те если все работы у вас управляемые то плохих маток не будет

Согласен! :ay: Даже элементарная подрезка сота серьезный шаг в плане управляемости- пчеловод знает что на этом соте в момент постановки были 12-часовые личинки(или даже яйца) и пчелы на срезе более охотно строят маточники чем на неподрезанных сотах.
Що до якості свищових маток, то неякісними вони виводились в мене лише в слабких сім'ях.

В мене якість свищевих маток в сильних сім'ях залежала від факторів викладених N_Nemo, і від кількості закладених маточників. Без втручання часто в сім'ях залишались матки середньої якості. Щоб цього не сталося доводилось ізолювати кілька найкрупніших маточників і після виходу маток залишати найкращу. :dntknw:
mascot, нікого не слухай-відводки від продуктивної сімї будуть такими ж продуктивними з любими молодими матками.

От як... Значить берем частину найкращої сім'ї, підсаджуєм туди беспородну матку і ждем дива... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

mascot, нікого не слухай-відводки від продуктивної сімї будуть такими ж продуктивними з любими молодими матками.
Якщо іх потрахають правільні трутні от яких залежить 75% успадкованості.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

mascot, нікого не слухай-відводки від продуктивної сімї будуть такими ж продуктивними з любими молодими матками.
Якщо іх потрахають правільні трутні ...
Ну навіщо своє людське переносити на Божу комаху :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та як би ж то... Малявки виростають з старших личинок тож виходять з маточників першими.

surovyj,якщо личинка настільки старша,що це впливає на якість матки,то вона не вийде першою.Бджола розвивається 21 день,а матка 16.Личинка,що пішла по шляху розвитку бджоли,а потім по шляху матки,за рахунок перебудови завжди виходить пізніше.Це легко перевірити,поставивши відповідні маточники в кліточки,контролюючи вихід. surovyj,прочитай Пчеловодство №10,1982,стор14 і покритикуй :umora:
Погодьтесь матка виведена з дводобової личинки вийде раніше ніж з 12-годинної.

Так,з дводобової вийде раніше,ніж з 12-годинної.Але це не означає,що з 12 годиноої обов"язково краща.Може бути навпаки.А бджоли залишають кращу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба позбутися стереотипу, що матки вирішують більшість проблем в бджільництві. Головне в тому,щоб розводити сімї з високими продуктивними характеристиками. Зробіть одночасну заміну всіх маток і ви побачите,що на пасіці майже нічого не зміниться-залишаться в сталій пропорції високопродуктивні і малопродуктивні сімї. І достовірно зросте лише один показник- чисельність сімї. І наступного року ви будете знову ділити сімї переповнені бджолами і так по колу з року в рік.maskot- це не ваш шлях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба позбутися стереотипу, що матки вирішують більшість проблем в бджільництві. Головне в тому,щоб розводити сімї з високими продуктивними характеристиками.
Погоджуюсь з цим. Хочу замітити, одну деталь, щоб залишилась в темі для історії... 8 липня з пасіки викачали 50 літрів меду вперше в цьому році.... частину залишили собі , а решта продалася на місціі досить швидко по 110грн за 3 літрову банку ... серед знайомих односільчан. Перші кошти не вкладені а получені від пасіки за 2 роки ... :-) ..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Большинство маток будут хуже искусственно выведенных т.к. нет контроля за количеством маточников и возрастом личинок.
Ну с "хвостами" это ясно. А если верить В.А.Гайдару то свищевые матки воспитанные в семье "рекордистке" не уступают по качеству искусственно выведенным. Только после запечатывания надо все плохие маточники (определяются визуально), выбраковать.
Интересно, чем отличается матка свищевая от искусственно выведенной, ( не ИО). В том и другом случае, сроки личинки контролирует пчеловод. Только в случае с ИВ добавляется фактор риска,( инструмент, оборудование и человеческий фактор) что естественно может повлиять на качество матки. Единственное преимущество ИВ, количество полученных маток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба позбутися стереотипу, що матки вирішують більшість проблем в бджільництві.

Звісно матки не піднімуть ціну на мед, не покращать медоносну базу і т.п. ;)
Головне в тому,щоб розводити сімї з високими продуктивними характеристиками.

Такі сім'ї повинні складатись з бджіл що мають високі характеристики, а ці характеристики обумовленні генами що їх дала бджолам матка. :dntknw: Чи я не правий?
Зробіть одночасну заміну всіх маток і ви побачите,що на пасіці майже нічого не зміниться-залишаться в сталій пропорції високопродуктивні і малопродуктивні сімї.

Треба зробити не просто заміну маток а замінити на молодих, продуктивних(з високою яйцекладкою) та ще й виведених від племінних(тобто перевірених по медопродуктивності і ін.) маток.
surovyj,якщо личинка настільки старша,що це впливає на якість матки,то вона не вийде першою

Так,з дводобової вийде раніше,ніж з 12-годинної.

Додати нічого... :)
Але це не означає,що з 12 годиноої обов"язково краща.Може бути навпаки.

При однакових усіх інших факторах однозначно з 12-годинної буде краща матка. :IMHO1: Як що вам потрібні матки з добовою яйцекладкою 1000 шт. замість 2500-3000шт. то вважайте що я не правий. ;)
Интересно, чем отличается матка свищевая от искусственно выведенной, ( не ИО). В том и другом случае, сроки личинки контролирует пчеловод.

Интересно как вы контролируете личинки в свищах? В ИВ то понятно- поставили мисочки с 12-часовыми личинками в воспиталку(видели что поставили). :dntknw:
Только в случае с ИВ добавляется фактор риска,( инструмент, оборудование и человеческий фактор) что естественно может повлиять на качество матки.

Все перечисленное влияет не приём личинок а не на качество.
Единственное преимущество ИВ, количество полученных маток.

Преимуществ много и количество как раз не самое главное. Для меня главное конечно качество маток. Так же очень удобно что выход маток пактически одновременный(в пределах 12-ти часов). Это позволяет осуществить следующий этап контроля качества маток- спарились за 10-12 дней(при хорошей погоде) значит качественные, если позже значит были проблемы с дозреванием. Еще один важный для меня плюс это удобство работы с маточниками- при ИВ не надо отрезать маточники от сота, нет риска повредить их, легко вставить в клеточку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу замітити, одну деталь, щоб залишилась в темі для історії... 8 липня з пасіки викачали 50 літрів меду вперше в цьому році.... частину залишили собі , а решта продалася на місціі досить швидко по 110грн за 3 літрову банку ... серед знайомих односільчан. Перші кошти не вкладені а получені від пасіки за 2 роки ... :-) ..
Это уже теплее, старайтесь получать мед и наращиваться и у вас будет азарт к зарабатыванию .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тогда ответьте мне на такой вопрос, пчелы руководят маткой или матка пчелами?
Рутнер в матководстве по-моему ясно доказал их взаимное влияние. И утверждение "матка королева улья" архаичным.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Андрій Сумчанин changed the title to Мрія створити промислову пасіку. Крок за кроком

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...