Перейти к содержанию
logos

Сіра гірська кавказька порода

В теме 245 сообщений

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

У тому то й річ, zapivanе , що саме  її помісі не здатні передавати всю цінність цієї бджоли у її ореолі існування. І в інших місцях вона показує себе далеко не з кращого боку. Особливо, крім названих мною її властивостей, її злодійкуватість просто вражає - нападають на своїх же родичів під час качки меду в час ГВ ! Де і з якими бджолами ви таке зустрічали?.. А про болячки я просто промовчу. Але спробуйте - згадаєте тоді точно мою преосторогу...:IMHO:

не хочу образити форумчанина Запівана,но  пан  Леонід ще мало сказав: це не бджола, а жопа з 8 сімей  F1 в 7 аскофероз в одній з цих 7 с підозра на гнилець і все це в серпні місяці ,5 сімей спалив ,в остальних поміняв маток на місцевих, за крадіжки в загалі мовчу, при взятку з соняшника ,біля сонячних воскотопок рій сіреньких,а при 8-9 тепла лізуть в чужі сімі ,як до себе в хату.В зиму не пускав ,і не буду хватить літа.

Поделиться сообщением

45 хвилин тому, Славик сказав:

не хочу образити форумчанина Запівана,но  пан  Леонід ще мало сказав: це не бджола, а жопа з 8 сімей  F1 в 7 аскофероз в одній з цих 7 с підозра на гнилець і все це в серпні місяці ,5 сімей спалив ,в остальних поміняв маток на місцевих, за крадіжки в загалі мовчу, при взятку з соняшника ,біля сонячних воскотопок рій сіреньких,а при 8-9 тепла лізуть в чужі сімі ,як до себе в хату.В зиму не пускав ,і не буду хватить літа.

О! :ay:А я ж себе старався стримувати, щоб ще  раз не заробити незаслужених балів "За перехід на особистості". В своєму ареалі - вона непогана бджола, може так і є. Я колись спілкувався з пасічниками з Кр.Поляни. Але вона не для нас. Чого я не можу сказати про баків. Тобто не абсолютно все чуже за словами Славика  -"жопа":umora: Ну, повірте йому на слово , у нас вона достойна назви тієї частини тіла! :rofl:

Поделиться сообщением

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

О! :ay:А я ж себе старався стримувати, щоб ще  раз не заробити незаслужених балів "За перехід на особистості". В своєму ареалі - вона непогана бджола, може так і є. Я колись спілкувався з пасічниками з Кр.Поляни. Але вона не для нас. Чого я не можу сказати про баків. Тобто не абсолютно все чуже за словами Славика  -"жопа":umora: Ну, повірте йому на слово , у нас вона достойна назви тієї частини тіла! :rofl:

Пане Добровол ,я не рахую це перехід на особистості, ми якби по темі, від тоі пори як  сусід почав завозити ,якось через Крим кавказянку, моі відбори кращих з місцевих бджіл пішли коту під хвіст , і я вирішив попробувати кавказ ,і зараз дуже жалію ,бо на тому точку з кавказянками були ще 40 місцевих і 25-30 карніки ось і думай цілу зиму де шо на весні вилізе,до цього аскофероз бачив в 2007 в 2 х сімях,а тепер чухаю потилицю.

Поделиться сообщением

На одном из роликов хозяин пасики сказал что карпатка вучкивский тип больше болеет чем кавказянка хотя молдова не кавказ а карпатка районированная  в молдове

Поделиться сообщением

4 минуты назад, МММ сказал:

На одном из роликов хозяин пасики сказал что карпатка вучкивский тип больше болеет чем кавказянка хотя молдова не кавказ а карпатка районированная  в молдове

Пишу в порівняні кавказянки  з місцевою, но різного розливу ,бо збирав збагатьох місць,а також з карнікою від Рауша , так з 40 місцевих і 27 карнік і 8 кавказянок на одному точку ,тільки 7с аскоферозу в кавказянки, можливо в чомусь і моя вина ,не той догляд чи ще шось, але на другому точку 11 місцевих 15 карнік і 9 баків і все в нормі 1 зліт з місцевоі

Поделиться сообщением

цього року придбав пару маток кавказянки,

одна з Грузії, мегрелка,

інша від іошки з України дочка,

вивів пару дочок і 4 відводка іде в зиму,
наростились по 5 рамок,

наче все в порядку, спокійні, пішли в зиму, але деяким підсипав бджоли так як пізно отримав і ще пізніше вивів дочок на пробу

Изменено пользователем realto

Поделиться сообщением

Кавказянки

И сгк в частности 

Сильно метизированные

Более менее чистых сложно найти

Аскасфероза у них в целом 

По более чем у карник карпаток

Хотя есть и исключения  в связи с неоднородностью 

Кто боится аскасфероза 

Тому сгк расширять стоит очень умеренно 

Не резать расплод вощиной 

Не стоять возле водаемов

Делать профилактики щелоком

Чистотелом хвощем и др

Поделиться сообщением

13 години тому, Славик сказав:

Я не прихильник Кавказьких бджіл. Для мене всі породи цікаві :ah: Маю кілька маток з Польщі запліднених карнікою. Думаю що більш менш відібрана під їх умови. А вони подібні як на Прикарпатті.  Подивлюся зимівлю і розвиток цієї комбінації. Знаю що ця бджола на більш теплий клімат заточена і використовувати якщо буду тільки в якості батьківських. Просто не можу зрозуміти чому вона така популярна в Польщі і в світі якщо настільки погана що ж..а?

Поделиться сообщением

10 годин тому, МММ сказав:

Я пропрацював з вучківським типом від Гайдара років з 35 ! Про що він толкує?!:crazy:

Поделиться сообщением

10 хвилин тому, zapivan сказав:

Я не прихильник Кавказьких бджіл. Для мене всі породи цікаві :ah: Маю кілька маток з Польщі запліднених карнікою. Думаю що більш менш відібрана під їх умови. А вони подібні як на Прикарпатті.  Подивлюся зимівлю і розвиток цієї комбінації. Знаю що ця бджола на більш теплий клімат заточена і використовувати якщо буду тільки в якості батьківських. Просто не можу зрозуміти чому вона така популярна в Польщі і в світі якщо настільки погана що ж..а?

Ой, не опаліть свої руки об їхні "кроси". Може то той тип , що пробували розводити в Приобському розпліднику? Були повідомлення, що там вивели бджолу місцева+ кавказянка. Але після того як я опробував 2-3 покоління кавказянок, - інтерес до неї пропав на все подальше життя...:ooops::refery:

Поделиться сообщением

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

Ой, не опаліть свої руки об їхні "кроси". Може то той тип , що пробували розводити в Приобському розпліднику? Були повідомлення, що там вивели бджолу місцева+ кавказянка. Але після того як я опробував 2-3 покоління кавказянок, - інтерес до неї пропав на все подальше життя...:ooops::refery:

Основний крос для мене це карпатка-карніка. А кавказьку привіз щоб додати до італійки і бакфаста. Бо щось останнім часом стає популярний такий крос у поляків. А що вийде з того побачимо :hi:А дальше ф1 на місцевих хлопцях використовувати не буду.

Изменено пользователем zapivan

Поделиться сообщением

17 хвилин тому, zapivan сказав:

Основний крос для мене це карпатка-карніка. А кавказьку привіз щоб додати до італійки і бакфаста. Бо щось останнім часом стає популярний такий крос у поляків. А що вийде з того побачимо :hi:А дальше ф1 на місцевих хлопцях використовувати не буду.

Ой, геть погана кров у тих кавказянок...:IMHO:Боком вона повиходила усім, хто її опробував.:ah: 

Поделиться сообщением

Помісі кавказянки, це ще добре пам*ятається. Краще ні, займайтесь своїми, степовичкою і карпаткою. Принаймні гроші залишаться в Україні. Американський гнилець перший і останій раз був саме в найкращій кавказянки. Про браульоз і нозему не буду і нагадувати, то для них норма. На доброму взятку заженуть матку і сім*я просідає, для соняха це  мінус. В зиму ідуть слабшими. Відкачатись спокійно не виходить, нападають першими, помилок не прощають.

Поделиться сообщением

несподобався ваш дешевий популізм.

випробую пару сімей і подивлюсь.

Изменено пользователем realto

Поделиться сообщением

В мене кум фанат кавказянки. Останніх "племінних" маток йому привезли десь з району біля Красної Поляни у 2014 році. Він пустив в зиму 4 сім"ї, потім ми в січні 2015 заїхали подивитись на зимівлю пасіки надворі і заодно він хотів похвастатись тими кавказянками по типу "шо там твоя Карніка, ось дивись...." Глянули - станом на середину січня з 4-ох кавказьких сімей дві вже оттяпались, одна ослабла до жмені,  остання більш-менш нормально, хоча весною і вона обхезалась.

Весною я показав як карніка і тоді ще наявний бакфаст перезимували в мене. Відтоді він зі своєю кавказянкою вже два роки як мовчить, бо "понт не удался".

Кавказянку можна застосовувати по батьківській стороні у кроссах з іншими породами, про це наука і практика говорить, в чистому вигляді чи на неконтрольованому трутфоні результат в неї непередбачуваний.

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

Займаюся цею породою дуже давно,в мене більше 100 сімей , кавказянка 80 процентів ще маю італьянку бакфаст карника . Чисті кавказянка поновлюю кожний рік . Кавказянка найпродуктивніша ,зимує ідеально .Пасіка на матках F 1.

Поделиться сообщением

1 година тому, Andri714 сказав:

Займаюся цею породою дуже давно,в мене більше 100 сімей , кавказянка 80 процентів ще маю італьянку бакфаст карника . Чисті кавказянка поновлюю кожний рік . Кавказянка найпродуктивніша ,зимує ідеально .Пасіка на матках F 1.

А чи можна отримати підмор кавказянок для морфометрії?

Поделиться сообщением

1 час назад, Andri714 сказал:

На яких кормах зимує (сіроп)? 

Поделиться сообщением

19 часов назад, Mihail-ves сказал:

А чи можна отримати підмор кавказянок для морфометрії?

мне с с Пластунка прислали кавказянок 

перезимовали 100 % на сиропе

у части семей было реально мало подмора 

проверили жилкование и оказалось , что это вариант прокского типа , так как треть СР .

я не в обиде --но это НЕ совсем кавказянка:dntknw:

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти