Перейти к содержанию

Аскосфероз чи аспергильоз


Рекомендуемые сообщения

На прильотній дошші знайшов викинуті личинки тверді ,без запаху. виглядають ,як на фото . допомлжіть всановити діагноз . Обмежився заміною дна і подрібненим часником.[attachmentid=9637

post-2653-1337109769_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На прильотній дошші знайшов викинуті личинки тверді ,без запаху. виглядають ,як на фото . допомлжіть всановити діагноз . Обмежився заміною дна і подрібненим часником.[attachmentid=9637

Аскофероз.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На прильотній дошші знайшов викинуті личинки тверді ,без запаху. виглядають ,як на фото . допомлжіть всановити діагноз . Обмежився заміною дна і подрібненим часником.[attachmentid=9637
Смысла нет определять аскофероз или аспергилез и та и та болезни грибкового происхождения. Чеснок это хорошо, но скорее всего прийдется менять матку. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На прильотній дошші знайшов викинуті личинки тверді ,без запаху. виглядають ,як на фото . допомлжіть всановити діагноз . Обмежився заміною дна і подрібненим часником.[attachmentid=9637
Смысла нет определять аскофероз или аспергилез и та и та болезни грибкового происхождения. Чеснок это хорошо, но скорее всего прийдется менять матку. :IMHO1:
Дякую ,а що робити з щільниками.?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На прильотній дошші знайшов викинуті личинки тверді ,без запаху. виглядають ,як на фото . допомлжіть всановити діагноз . Обмежився заміною дна і подрібненим часником.[attachmentid=9637
Смысла нет определять аскофероз или аспергилез и та и та болезни грибкового происхождения. Чеснок это хорошо, но скорее всего прийдется менять матку. :IMHO1:
Дякую ,а що робити з щільниками.?
Желательно усилить семью хотя бы рамкой печатного расплода (лучше) на выходе, а ещё лучше двумя. Эти пчёлки быстро с болезнью справятся и соты почистят.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На прильотній дошші знайшов викинуті личинки тверді ,без запаху. виглядають ,як на фото . допомлжіть всановити діагноз . Обмежився заміною дна і подрібненим часником.[attachmentid=9637
Смысла нет определять аскофероз или аспергилез и та и та болезни грибкового происхождения. Чеснок это хорошо, но скорее всего прийдется менять матку. :IMHO1:
Дякую ,а що робити з щільниками.?
Сильно зараженные перетопить сразу, а слобо зараженные перетопить после того как выйдет расплод. Вот выдержка из литературы: "Интенсивное распространение аскофероза, по мнению большенства исследователей, обьясняется в первую очередь нарушением равновесия нормальной микрофлоры в пчелиной семье и в организме пчел, личинок и куколок, вызванным бесконтрольным применением антибиотиков в пчеловодстве, а также несоблюдением зоогигиеническихправил содержания пчелиных семей.Важную роль в возникновении .... играют : резкие колебания температуры воздуха, повышенная влажность, недостаток белка в корме."
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На прильотній дошші знайшов викинуті личинки тверді ,без запаху. виглядають ,як на фото . допомлжіть всановити діагноз . Обмежився заміною дна і подрібненим часником.[attachmentid=9637
Смысла нет определять аскофероз или аспергилез и та и та болезни грибкового происхождения. Чеснок это хорошо, но скорее всего прийдется менять матку. :IMHO1:
Дякую ,а що робити з щільниками.?
Сильно зараженные перетопить сразу, а слобо зараженные перетопить после того как выйдет расплод. Вот выдержка из литературы: "Интенсивное распространение аскофероза, по мнению большенства исследователей, обьясняется в первую очередь нарушением равновесия нормальной микрофлоры в пчелиной семье и в организме пчел, личинок и куколок, вызванным бесконтрольным применением антибиотиков в пчеловодстве, а также несоблюдением зоогигиеническихправил содержания пчелиных семей.Важную роль в возникновении .... играют : резкие колебания температуры воздуха, повышенная влажность, недостаток белка в корме."
Дякую. Захворіла сім'я ,яка сформувалась з рою, пійманого в минулому році. Гніздо максимально скоротив і буду міняти матку. Щодо ловлі роїв то для себе зробив висновок , що треба крім обробки від кліща виконувати заміну матки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо ловлі роїв то для себе зробив висновок , що треба крім обробки від кліща виконувати заміну матки.
А лучше и дешевле пожертвовать на взяток пару семей и сделать нормальных десяток семей, раз и на весь период пасечникование, а не рисковать своей пасекой. Ну может бать ловля роев, это своеобразное хобби. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо ловлі роїв то для себе зробив висновок , що треба крім обробки від кліща виконувати заміну матки.
А лучше и дешевле пожертвовать на взяток пару семей и сделать нормальных десяток семей, раз и на весь период пасечникование, а не рисковать своей пасекой. Ну может бать ловля роев, это своеобразное хобби. :hi:
полностью согласен, не известно с какой болячкой можете поймать рой, сама замена матки при аскосферозе ничего не даст. Надо менять соты, менять улей, менять матку и не факт что все исчезнет
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не известно с какой болячкой можете поймать рой

Семья с проблемами здоровья врядли войдет в роевое состояние.
Надо менять соты, менять улей, менять матку и не факт что все исчезнет

Не стращайте уж так. Перед взятком матку убрали, открытый расплод ушел , запустили другую матку и как правило все хорошо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В прошлом году, только начинал, у меня было 3 семьи. 2 с аско. Я решил сделать отводок. А где брать раслод? Брал у больных семьях. Матку купил в Днепропетровском пчелопитомнике. Новая семья здоровая, перезимовала нормально, хотя была на 6 рамках. Да и с сотами не заморачиваюсь, ставлю куда необходимо. Правда от чужих избавляюсь. А аско как было в 2 семьях так и осталось. В этом году поменяю в них матки, думаю будет все нормально, болезнь должна исчезнуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Аскосфероз чи аспергильоз
  • 1 year later...
8 минут назад, Іван Михайлович сказал:

з матками може приїхати спора мікозна, нового штамму , і  буде "бяка" в сім"ї. 

 

А причём микоз до розплода.

Меланоз (Melanosis apis) - мікозна хвороба бджолиних маток, що супроводжується припиненням яйцевідкладання, некрозом яєчників, утворенням калової пробки на кінці черевця.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, новичок сказав:

А причём микоз до розплода.

Меланоз (Melanosis apis) - мікозна хвороба бджолиних маток, що супроводжується припиненням яйцевідкладання, некрозом яєчників, утворенням калової пробки на кінці черевця.

до чого тут МЕЛАНОЗ ????

Мікози — (лат. myc — гриб; os — захворювання незапального характеру) захворювання , що спричинені  шмаммами грибів.

В нашому випадку це спори гриба Ascosphaera apis.   

Аскосфероз бджіл, відомий ще під назвою вапняний розплід – заразне захворювання бджолиного розплоду.

Викликається цвілевим грибком Ascosphaera apis, що належать до розряду сумчастих.

Вчіться чоловіче ,вчіться !!! Більше читайте,  менше  товчіть по клавішах компютера!  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Іван Михайлович сказал:

 

Вчіться чоловіче ,вчіться !!! Більше читайте,  менше  товчіть по клавішах компютера!  

Сейчас возле гугла все вумные.

Что то не помню чтоб в книгах писало что аскосфероз передаётся матками.

Погуглил немношко и тоже не нашёл.

Если не трудно дайте ссылку где пишет что передаётся матками.

 

МІКОЗИ – хвороби, викликані паразитичними грибами. Бджоли піддаються М. частіше в сиру й .  погоду, у погано утеплених вуликах і в слабких сім’ях. Гриб, потрапляючи в організм бджоли, стає паразитом, поступово уражає органи дихання, травлення й навіть зовнішні покриви. Трупи бджіл і личинок, що загинули від М., висихають, твердіють і покриваються схожим на повсть нальотом. Зараження зазвичай відбувається через забруднені корм, воду й інші джерела. Деякі гриби можуть одночасно уражати як внутрішні органи, так і зовнішні оболонки.

У бджіл бувають такі захворювання, викликані грибами:

– аспергільоз, де збудник хвороби – гриб. Світло не впливає на ріст гриба. Гине він при нагріванні до 60 °С протягом ЗО хвилин, гине в розчині сулеми (1:1000), 1-2% – вому розчині фенолу, 5% – вому розчині формаліну.

Гриб широко розповсюджений у природі, живе й розмножується на органіці, а також на рослинах, у тому числі тичинках квітів і нектарниках. У вулик він заноситься бджолами з нектаром і пилком, а при підвищеній вологості він чудово розвивається на стільниках, у перзі й у загиблих бджолах.

Найбільше піддаються цьому захворюванню слабкі сім’ї, які не в змозі підтримувати нормальну температуру гнізда, де утворюється найсприятливіша мікрофлора для розвитку гриба.

Розвивається вона при рясному принесенні бджолами пилку. Заражаються личинки й бджоли, поїдаючи мед і пергу, у яких міститься збудник хвороби. Для розвитку хвороби сприятлива сира й волога погода. Збудник, потрапивши до кишечнику личинки або бджоли, утворює токсин, який викликає швидку смерть хазяїна. Дорослі бджоли гинуть через 2-3 години після зараження. Через кілька годин їхні трупи стають сухими й кам’янистими;

– перицистоз (вапняний розплід), де збудник хвороби – сумчастий гриб. Його спори відрізняються високою живучістю, вони можуть зберігатися в гніздах десятки років. Спори стійкі до впливу сірчистого ангідриду й парів формаліну.

Зараження бджіл відбувається після значних похолодань при вологій погоді. Частіше занедужує трутневий розплід, розташований унизу або на крайніх стільниках. Пізніше уражаються також личинки робочих бджіл.

Джерелом хвороби є хворі й загиблі личинки, мед і перга, де збудник зберігається протягом тривалого часу. Її переносниками є дорослі бджоли, які несприйнятливі до збудника хвороби, – бджоли-злодійки, блукаючі бджоли, а також паразити бджіл. Хвороба може поширюватися при недотриманні пасічником під час робіт необхідних санітарно-профілактичних заходів.

Інфекційна хвороба спочатку уражає трутневі, а потім бджолині й маткові личинки, і призводить їх до загибелі й вапнування;

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, новичок сказал:

Сейчас возле гугла все вумные.

Что то не помню чтоб в книгах писало что аскосфероз передаётся матками.

Основная часть пчеловодов заходит на форум для того чтобы получить нужную для себя информацию. Что то знаешь поделись, ответы типа : ты тупой, жми на "гугл" для меня лично оскорбительны.

  Споры аскосфероза матка не передает в тех количествах которые могут вызвать проявления заболевания, этих спор полно в природе. Надо помнить что матки передают своему потомству способность противостоять всем болезням, в том числе и аскосферозу , это врожденный иммунитет. Выше иммунитет семьи больше спор аскосфероза может находиться в корме личинки не вызывая ее гибели. Иммунитет личинки можно снизиться  за счет понижения температуря в зоне расплода, повышение влажности и нехватки белкового корма (нет приноса пыльцы )  . Этот баланс можно сдвинуть в другую сторону добавив в пищу личинки антибиотики (фунгицид), но эффект будет временный , а антибиотик в сотах останется на долго. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Брониславович сказал:

Основная часть пчеловодов заходит на форум для того чтобы получить нужную для себя информацию. Что то знаешь поделись, ответы типа : ты тупой, жми на "гугл" для меня лично оскорбительны.

  Споры аскосфероза матка не передает в тех количествах которые могут вызвать проявления заболевания, этих спор полно в природе. Надо помнить что матки передают своему потомству способность противостоять всем болезням, в том числе и аскосферозу , это врожденный иммунитет. Выше иммунитет семьи больше спор аскосфероза может находиться в корме личинки не вызывая ее гибели. Иммунитет личинки можно снизиться  за счет понижения температуря в зоне расплода, повышение влажности и нехватки белкового корма (нет приноса пыльцы )  . Этот баланс можно сдвинуть в другую сторону добавив в пищу личинки антибиотики (фунгицид), но эффект будет временный , а антибиотик в сотах останется на долго. 

Як показала практика, (маю факти від декількох пасічників), при підсадці матки з нуклеуса в якому з'явився аскофероз у сім'ї, де проводили заміну він те ж з'являється.

Тому можу зробити висновок, що матка є одна з причин і її знижений імунітет є причиною виникнення хвороби, а не тільки личинки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Было такое правило раньше уничтожать пчел ,которые присылаются в пересылочной клеточке с маткой,чтобы избежать переноса возможных заболеваний.Сейчас не все придерживаются правил,а зря.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Як показала практика, (маю факти від декількох пасічників), при підсадці матки з нуклеуса в якому з'явився аскофероз у сім'ї, де проводили заміну він те ж з'являється.

Тому можу зробити висновок, що матка є одна з причин і її знижений імунітет є причиною виникнення хвороби, а не тільки личинки.

Володя ,так у матки уже в нуклеусе был известковый -соответственно у нее от природы может быть восприимчивость к этому заболеванию

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, КАЕ сказал:

Володя ,так у матки уже в нуклеусе был известковый -соответственно у нее от природы может быть восприимчивость к этому заболеванию

Саме це і мав на увазі, що матка була носієм.

Так одного знайомого нагородили десятком таких маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Wladimir_K сказал:

Як показала практика, (маю факти від декількох пасічників), при підсадці матки з нуклеуса в якому з'явився аскофероз у сім'ї, де проводили заміну він те ж з'являється.

Тому можу зробити висновок, що матка є одна з причин і її знижений імунітет є причиною виникнення хвороби, а не тільки личинки.

В цьому році що минув був у мене такий випадок. Ще в 2016 році я з одним товаришем обмінялись матками я йому вислав карніку він мені вислав бакфаст. Сім’я була любо глянути, потужна, медиста, просто супер. І тут весною 2018 року,ні з того ні з цього,в неї поліз аскосфероз. Думаю дай проведу екперемент, забрав і задушив матку і на її місце дав молоду плідну. Довго до них не заглядав, глянув лише в середині літа, і здивувався, на аскосфероз не було навіть натяку. Рамки в них не забирав, лише помітив, і хочу подивитись цією весною чи не проявиться знову вже з моєю маткою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Укроп сказал:

В цьому році що минув був у мене такий випадок. Ще в 2016 році я з одним товаришем обмінялись матками я йому вислав карніку він мені вислав бакфаст. Сім’я була любо глянути, потужна, медиста, просто супер. І тут весною 2018 року,ні з того ні з цього,в неї поліз аскосфероз. Думаю дай проведу екперемент, забрав і задушив матку і на її місце дав молоду плідну. Довго до них не заглядав, глянув лише в середині літа, і здивувався, на аскосфероз не було навіть натяку. Рамки в них не забирав, лише помітив, і хочу подивитись цією весною чи не проявиться знову вже з моєю маткою

Вы как только родились .Как будто не знаете что лечение аскосфероза- обязательная замена матки.По весне болезнь обостряется (сырость).Летом может носить форму скрытой (взяток,лучше готовят ячейки под засев).Удивили.Это не эксперимент по замене должен быть а правило.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, КАЕ сказал:

Вы как только родились .Как будто не знаете что лечение аскосфероза- обязательная замена матки.По весне болезнь обостряется (сырость).Летом может носить форму скрытой (взяток,лучше готовят ячейки под засев).Удивили.Это не эксперимент по замене должен быть а правило.

Я все то знаю. Експеремент полягає в тому що рамки которі пошкоджені хворобою не забрались, в них бджоли заготовили корм і вони пішли в зиму. Тепер хочу подивитись що буде цією весною з тими рамками, але вже з іншими бджолами.Ось в чому полягає  мій експеремент 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Іван Михайлович сказал:

з матками може приїхати спора мікозна, нового штамму , і  буде "бяка" в сім"ї. 

А от напакостити можна  не тільки назнімаючи і оббріхуючи когось, це у нас непозичати!

 Ви знали , що розплід і бджоли товчуть цвілі і мовчали, так саме аспергели.  Скоріш за все це повязано з закисленням грунтів і інтенсивним використанням гербіцидів. Це страшніше ніж вапняний , ці мікрогриби являються стимуляторами росту.    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не треба забувати що грибкові захворювання переносяться і пасічником. А аспельгіоз може жити в трахеях і легенях пасічника. І в природі є завжди збудники хворіб якщо нема умов розвитку то хвороба не розвивається. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...