Перейти к содержанию

З "теплим Олексою"


Рекомендуемые сообщения

Вітаю всіх з першим пасічничим святом в році. Бажаю успішного сезону, а головне здоров"я всім і вашим бджілкам. Є старий пасічничий тост - щоб меди медились, щоб рої роїлись, а пасічники не журились! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую на доброму слові!А день і справді починається гарно.О 5-й ранку було шість тепла,але ясне небо і сонечко засвідчують,що Олексій і справді Теплим цього разу буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"30 На ОЛЕКСІЯ тепло весна буде тепла." Вітаю всіх пасічників зі святом, бажаю теплого сонячного дня і такої ж весни. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітаю всіх з цим днем! Погода видається теплою, отож, маємо добрий прогноз!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на Теплого Олекси оглядали сім’ї. Поділимося враженями. В околицях Львова, а саме там розміщені наші пасіки цвіте козяча верба і за 2–3 теплих дні бджоли встигли поповнити запаси пилку та нектару, особливо у тих сім’ях, де було найменше розплоду. Загалом тепла погода наприкінці лютого (саме тоді були перші обльоти) не особливо вплинула на збільшення розплоду та зменшення запасів кормів. Станом на початок квітня в бджолосім’ях розплоду зачно менше (всього на 1–3 рамках, а вдеяких сім’ях лише яйця), ніж за спостереженнями минулих років. А дехто з нас ще збиває і фарбує нові корпуси для збільшення пасіки, бо прогнози на цьогорічні ціни на мед оптимістичні. Можливо, це пов’язано з зимовими втратами бджолосімей в Україні. Бажаємо, щоб перші весняні роботи на пасіках приносили тільки задоволення та приємну втотму від якісно зробленої роботи. Успіхів!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене така сама ситуація з розплодом. Втрати також є, але незначні. Вцілому ситуація гірша, ніж в минулому році, але будемо надіятися на ті оптимістичні прогнози. Успіхів усім в новому сезоні. І, як казав Василь Олексійович Соломка, давайте заллємо Україну медом! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

Всіх вітаю з першим в цьому році пасічничим святом Теплого Олекси. Нехай Святий Теплий Олекса , благословить Вас і бджіл ваших на пожиток, на добро, на густі меди, на часті рої, на рівні воски Господу Богу на офіру , а Вам на пожиток!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Братство бджолярів Землі Волинської"Ройовий Стан" 29березня з нагоди свята Теплого Олекси і 5-річчя братства провело дійство" Я вас, бджоли, благословляю!"Пропоную фотозвіт з свята post-578-1238526597_thumb.jpg post-578-1238525894_thumb.jpg post-578-1238525846_thumb.jpgpost-578-1238525937_thumb.jpg post-578-1238526070_thumb.jpgpost-578-1238525990_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу подякувати Волинським братчикам за вітання і за ту велику справу, яку вони роблять в напрямку збереження народних традицій краю. Хай вам Бог допомагає! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

Всіх вітаю з першим пасічничим святом в році. Успіхів в сезоні. :az: СВЯТА ТЕПЛИЙ ОЛЕКСА 30 березня знаменує початок роботи пасічників. Якщо погода вже тепла, сніг зійшов, то пасічники виносять вулики з бджільника, замовляють бджіл, щоб інших хазяїв не шукали, а потім моляться, щоб Бог послав гарне літо й, відповідно, багато меду. Якщо ж сніг іще не зійшов, морози ще досить сильні, то пасічники обмежуються примовляннями, зверненими до бджіл, аби ті потихеньку прокидалися й готувалися до роботи. Народна традиція велить пасічникам, випускаючи бджіл на теплого Олексу, викопати посередині пасіки невеличку дернину й обнести пасіку цією дерниною три рази. Під час третього обходу слід доторкнутися дерниною до всіх вуликів і проказати наступне: — Як земля не зрушує зі свого місця, так най і бджоли мої не зрушують від свого хазяїна! За стародавнім віруванням, на теплого Олексу вівсянка співає свою першу в цьому році пісеньку — це одні з перших звуків весни. Щука цього ж дня лід хвостом розбиває, і це навіть почути можна, варто тільки вийти рано-вранці до води й прислухатися. За легендою, ту весняну щуку, що лід розбиває, можна голими руками впіймати, один мужик так і зробив, але через три дні помер. А перед смертю йому весь час здавалося, що спіймана щука зі страшенною силою його хвостом по голові б'є. Якщо спіймати цю щуку, то можна з рибальством сміливо прощатися — не буде вже вдачі. Щука викидає ікру за звичай на теплого Олексу, тож завзяті рибалки святкують цей день, сподіваючись, що з Божою допомогою рибалити будуть вдало. Народна хитрість підказує: якщо бажаєш гарного врожаю пшениці, то на Явдохи, сорок святих і теплого Олексія слід, вийшовши із церкви, одразу вибрати якнайкраще зерно для посіву. Тоді зернові дуже добре вродять. У цей час журавлі повертаються з вирію. Відповідно до фольклорних переказів, журавель «відповідальний» за лад і згоду між птахами. Існує повір'я, що якщо діти кинуть на землю червоний пояс або хустку, то журавлі далі не полетять, а кружлятимуть над тим місцем, де пояс лежить, і потроху спускаються до землі. Цей звичай має назву — «перев'язування дороги червоним поясом». Зруйнувати журавлине гніздо — великий гріх, оскільки журавель — небесний птах. Ведмеді прокидаються та, худі, облізлі й голодні, починають шукати чогось їстівного. Про те, як ведмеді з'явилися, існує легенда. «Якось раз просився чернець до хати переночувати — у лісі, бач, заблукав. Але жоден господар не пустив ченця на ніч. Чернець розгнівався та прокляв жорстоких людей — і вони стали ведмедями ». Інша ж легенда ось як пояснює факт ведмежого існування: «одного разу мірошник хотів Ісуса Христа перелякати, тому й надягнув кожух хутром нагору. Коли Ісус Христос повз нього проходив, мірошник почав ревіти, а той і говорить: — От і реви так, поки світ стоїть і сонце світить! І одразу після цих слів став мірошник ведмедем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

СВЯТА ТЕПЛИЙ ОЛЕКСА

Завидую вам чистой, прямой завистью :az::az::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завидую вам чистой, прямой завистью

Сергей, лучше присоединяйся. :az: Ты и так самый украинский белорус среди пчеловодов. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...