Перейти к содержанию

Весна-Літо 2012.


Толя

Рекомендуемые сообщения

Сьогодні бджоли активно носили пилок- по "дорослому"і трьох видів. :ole_ole: В більшості сімей розплод вже є на 2-3 рамках розміром вдолоню- від закритого до яєць.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть, коли краще переселити у новий вулик, в день обльоту, чи на наступний день? (за наявності тепла звичайно)

В день обльоту в лежаку без проблем можна почистити дно, а переселити можна і через тиждень-два.
Я б з Вами погодився, коли б не зимував через перегородку дві сімї. Це майже те саме що і стояк...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу подсказать, что делать: у меня осыпалась семья. Собрал подмор и положил на батарею на просушку. Смотрю- есть живые. Отобрал, которые отогрелись и ожили. Оказалась матка и 5-6 пчел. Посадил в коробочку, в которых маток пересылают. Дал меда. Что дальше делать? У меня пчелы уже облетались, очистились. Ревизию гнезд еще не делал, так как на улице около нуля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу подсказать, что делать: у меня осыпалась семья. Собрал подмор и положил на батарею на просушку. Смотрю- есть живые. Отобрал, которые отогрелись и ожили. Оказалась матка и 5-6 пчел. Посадил в коробочку, в которых маток пересылают. Дал меда. Что дальше делать? У меня пчелы уже облетались, очистились. Ревизию гнезд еще не делал, так как на улице около нуля.
Перевірте всі сім"ї на наявність матки, якщо десь нема розплоду, значить нема матки- підставите її. Якщо лишня запропонуйте знайомим пасічникам. Ділити якусь сім"ю і робити відводок на цю матку, думаю. буде не дуже добре. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матка голодала и подмерзла ,я думаю ,что пользы от ее не будет! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матка голодала и подмерзла ,я думаю ,что пользы от ее не будет!

А может и будет. Надо пока ее сохранить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матка голодала и подмерзла ,я думаю ,что пользы от ее не будет!

А может и будет. Надо пока ее сохранить.
Так я и спрашиваю, как сохранить?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У насвчера вечером такой снег сипанул,а на утро -4. Сегодня днем было +7,но очень холодный порывчастый ветер.С воскресенья от +15 и выше.Остались всего сутки, до массового облета-надеюсь!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матка голодала и подмерзла ,я думаю ,что пользы от ее не будет!

А может и будет. Надо пока ее сохранить.
Пробывал и давал в семью(была выписанная и хотел сохранить)Сеять так и не начала.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матка голодала и подмерзла ,я думаю ,что пользы от ее не будет!

А может и будет. Надо пока ее сохранить.
Не будет с неё толку....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні бджоли активно носили пилок- по "дорослому"і трьох видів. В більшості сімей розплод вже є на 2-3 рамках розміром вдолоню- від закритого до яєць.

У мене сьогодні справжній весняний обліт. Зробив ревізію. Почистив. Пилка немає зовсім. Розплід на одній рамці запечатаний по 10-20 шт. Але яйця вже є. Кормів багато по пів рамки ззаду. Гнізда скоротив по Блінову. Зайві медові виніс за заставню.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас сьогодні +15*, Всі дружно облетілись. Почистив, розплоду критого на долоню всередньому на двох-трьох рамках. Їди так , яку Маркіяна. Бджілки беруть водичку, та носили пилок. Також є перша у палець, так що сезон почався. Всім дружнього обльоту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні у нас +8 і хмурно. Іду завтра робити огляд і обльот. Обіцяють +14-+16.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матка голодала и подмерзла ,я думаю ,что пользы от ее не будет! :hi:
Привіт ВСІМ! У мене матка зохолола під час морозів, але після того, як я їх відігрів вони стояли 2 неділі в кімнаті при температурі +10. Думав, що з матки толку не буде (прочитав, що матка при температурі нижче +10стає неповноцінною), але коли пересиляв вияснилося, що на 2-х рамках є розплід і яйце.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привіт всім. У мене сьогодні розпочався сезон,був масовий обліт :ole_ole: .Підсумок зимівлі такий з 10 сімей є 8 з них 6 достатньо сильні десь 7-8 рамок і 2 по 4 рамки. Меду зїли теж не мало, але все як книжка пише "сильні-менше,а слабші-більше".Безматочні не були поміченні у всіх є розплід причому в одній сімї на 3 рамках більш ніж на долоню. Пилок ще не носили,Дерен у сусіда ще не розцвів.Минулого роу 1 березня вже був розпущенний. Про тих які відійшли у вічність-одна безматочна ще до Нового року, а інша після сильних морозів з голоду :angry: . Висновки зробленні будем виправлятись. Всі сімї скоротив(по Блінову) і утеплив.Вітаю всіх з початком сезону. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завтра хочу глянути до своєї "проблемної сімї". І якщо діагноз - трутовка пдтвердиться, то треба буде приймати міри. Із прочитаного на форумі зробив висновок: висипати в стороні на траву і так далі ..... А тепер питання : а не захолодно їх висипати? Вночі мінус 1, вдень плюс 12 і холодний вітер. Чи в кого які варіанти? Дякую. :helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завтра хочу глянути до своєї "проблемної сімї". І якщо діагноз - трутовка пдтвердиться, то треба буде приймати міри. Із прочитаного на форумі зробив висновок: висипати в стороні на траву і так далі ..... А тепер питання : а не захолодно їх висипати? Вночі мінус 1, вдень плюс 12 і холодний вітер. Чи в кого які варіанти? Дякую. :helpme:
Зараз не може бути струтневілоі сімї. Якщо нема матки, приєднайте до іншої.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завтра хочу глянути до своєї "проблемної сімї". І якщо діагноз - трутовка пдтвердиться, то треба буде приймати міри. Із прочитаного на форумі зробив висновок: висипати в стороні на траву і так далі ..... А тепер питання : а не захолодно їх висипати? Вночі мінус 1, вдень плюс 12 і холодний вітер. Чи в кого які варіанти? Дякую. :helpme:
Зараз не може бути струтневілоі сімї. Якщо нема матки, приєднайте до іншої.
"Вскриття покаже". Завтра відпишусь. :az: А якщо все ж таки так, то в таку погоду що робити?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо все ж таки так, то в таку погоду що робити?

В таку погоду
Якщо нема матки, приєднайте до іншої.

перестановкой рамок безматочной семьи в ту, где есть матка :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перестановкой рамок безматочной семьи в ту, где есть матка

Я кілька днів назад переніс рамки двох сімей з матками у сім"ї безматок- об"єднання пройшло також успішно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перестановкой рамок безматочной семьи в ту, где есть матка

Підтримую. Тільки не висипати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

НАРЕШТІ!!! Діждались. Зараз в тіні +13. Сонце яскраве. Літають "аки бешеные". Гул неймовірний. Який приємний звук!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мої сьогодні обліталися дружно всі.Подивився розплот запечатаний на одній рамці сантиметрів 10 є в кожній сімі. Одна сім'я слабенька на три вулички а решта нормально по 6-7 вуличок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у нас + 11 в тіні, літають, гарно... Питання до гуру- Сімя на 9 рамок, є розплід- підняв одну центральну рамку на моїх очах молоденьки гризуть кришечки і вилазять, тут же черва 1-3 дні, з однієї сторони є мед і небагато перги, з іншої тільки перга(1/5 рамки може менше), дві крайні рамочки таких забрав...Чи правильно скоротив? Перша повноцінна зимівля, ще й на волі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Киеве пошла первая пыльца, редко, но все-таки... :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...