Перейти к содержанию

Весна-Літо 2012.


Толя

Рекомендуемые сообщения

Ця тема дійсно вже перетворюється на параною, а особливо коли ідуть закиди що цукровий мед їде на реалізацію. Шановні чесні пасічники, котрі НІКАДА не годували бджіл цукром, я вже пропонував це Метрологу і тепер пропоную всім "чесним" - привезіть своїх бджіл десь на Львівщину і перезимуйте пару зим на чистому меді. Тоді буде інша розмова, якщо у вас ще залишаться бджоли. Бо кожен судить зі своєї дзвіниці і слухати нікого не хоче. А гнізда в нас бджоли самі скорочують, вже починаючи з кінця липня, не залежно від взятку. Скорочення проявляється в зменшенні площі розплоду на гніздових рамках. В мене не гори, проте часто буває, що вже на початку вересня сім'ї без розплоду взагалі і ніяка підгодівля не спонукає матку до червління, бо вже практично нема приходу пилку у вулик. Винятком можуть бути тільки відводки. По 20 кг цукру ніхто в зиму не дає. Верх рамок завжди мед, принесений з поля(0,3-0,5 рамки), на загодівлю іде від 5 до 10 кг цукру максимум. Таким чином(повторюю вдесяте для особливо обдорованих), в зиму бджоли ідуть на цукровому сиропі, який до лютого з'їдають і не забивають собі кишечник, а вже в кінці зими доходять до меду з пергою, тоді і матки починають червити. Прошу уважно почитати останнє речення, бо більше повторювати ніхто не буде. А думка, що на Заході продають тільки цукровий мед, може виникнути в людини, в якої в самої не чисте сумління. Приїзджайте, скуштуйте, візьміть на аналіз... В Харкові Метролог мій поганий мед куштував... :wave: Шануймося! :hi:
Навіть якщо зимують лиш на сиропі з перших теплих весняних днів йде принос нектару з первоцвітів на печатаний сироп з зими уваги не звертають. Доводиться розпечатувати і до цвітіння садів сліду не лишається. Погода дуже мінлива. Навіть 30 км від початку гірських хребтів умови мало відрізняються від гірських. Цвітіння медоносів 4-7 днів пізніше в порівнянні з рівнинними районами + завжди непередбачувана погода майже фронтові умови для утримання бджіл. Радієш кожним сонячним літнім днем думаєш що цвіте і щоб хоч собі щось принесли. І в таких умовах є результат! Для себе поласувати медом з диких медоносів вистачає. І як ще хтось захоче поділимось. :ay:post-3347-1346348349_thumb.jpg Липа+передгірське різнотравя. Цей рік не багатий зато соняшнику не рівня. :ae:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ця тема дійсно вже перетворюється на параною, а особливо коли ідуть закиди що цукровий мед їде на реалізацію. Шановні чесні пасічники, котрі НІКАДА не годували бджіл цукром, я вже пропонував це Метрологу і тепер пропоную всім "чесним" - привезіть своїх бджіл десь на Львівщину і перезимуйте пару зим на чистому меді. Тоді буде інша розмова, якщо у вас ще залишаться бджоли. Бо кожен судить зі своєї дзвіниці і слухати нікого не хоче. А гнізда в нас бджоли самі скорочують, вже починаючи з кінця липня, не залежно від взятку. Скорочення проявляється в зменшенні площі розплоду на гніздових рамках. В мене не гори, проте часто буває, що вже на початку вересня сім'ї без розплоду взагалі і ніяка підгодівля не спонукає матку до червління, бо вже практично нема приходу пилку у вулик. Винятком можуть бути тільки відводки. По 20 кг цукру ніхто в зиму не дає. Верх рамок завжди мед, принесений з поля(0,3-0,5 рамки), на загодівлю іде від 5 до 10 кг цукру максимум. Таким чином(повторюю вдесяте для особливо обдорованих), в зиму бджоли ідуть на цукровому сиропі, який до лютого з'їдають і не забивають собі кишечник, а вже в кінці зими доходять до меду з пергою, тоді і матки починають червити. Прошу уважно почитати останнє речення, бо більше повторювати ніхто не буде. А думка, що на Заході продають тільки цукровий мед, може виникнути в людини, в якої в самої не чисте сумління. Приїзджайте, скуштуйте, візьміть на аналіз... В Харкові Метролог мій поганий мед куштував... :wave: Шануймося! :hi:
Мапет, я пробовал Ваш (не именно твой конечно) мед из садов. И честно он мне понравился. Я не знаю был он с долей сиропа или нет, но понравился. Единственное что я до конца не понял-это цвет печатки...синий какой-то :dntknw: Кстати, а какой мед из золотарника? Без подколов. Просто у нас этого растения нет. А тут все пишут "золотарник,золотарник". С чем сравним?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А думка, що на Заході продають тільки цукровий мед, може виникнути в людини, в якої в самої не чисте сумління.

І ще, я свій "цукровий" мед продаю по 100грн за літр, а на ринку "справжнього" привозного - дуже багато, по 25-30грн, тільки чомусь мало його купують :( . Я цього року продав всього 3 літрову банку за 310 грн і купив мішок цукру, щоб бджіл в зиму загодувати, решту цьогорічного врожаю залишив для сім‘ї, до весни повидно вистачити. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я вже пропонував це Метрологу і тепер пропоную всім "чесним" - привезіть своїх бджіл десь на Львівщину і перезимуйте пару зим на чистому меді. Тоді буде інша розмова, якщо у вас ще залишаться бджоли.
:ah:
І ще, я свій "цукровий" мед продаю по 100грн за літр, а на ринку "справжнього" привозного - дуже багато, по 25-30грн, тільки чомусь мало його купують :
Для себе поласувати медом з диких медоносів вистачає. І як ще хтось захоче поділимось. :ay:post-3347-1346348349_thumb.jpg Липа+передгірське різнотравя. Цей рік не багатий зато соняшнику не рівня. :ae:
Бо кожен судить зі своєї дзвіниці і слухати нікого не хоче.
Господа! Не загрызайтесь, а разберитесь, есть у вас мед, или нет. А то послушать, все у вас самое лучше, но только, трохи и только для себе. Но если надо то можете поделиться. Так чем поделиться, сиропчиком. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мед з соняшника набагато кращий,бо в ньому саме більше пильци

Ціна за один літр?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мед з соняшника набагато кращий,бо в ньому саме більше пильци

А скільки там пилку?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні із з лісу привіз знову ще одну сім'ю, лісоруби знайшли в черешні, і що мене вразило мед не був запечатаний зовсім і розплоту також не було ніякого не запечатоного і невідкритого. Коли переселяв у вулик матка була.Правда дубляк був не великий 60 см довжини і на три язики.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Результат обстеження сімей перед осінньою загодівлею. Сильні сім"ї займають 9-11 рамок. Медові запечатані повністю 4-6 відповідно. Запечатаний розплід на 4-6 рамках, 1\2 нижня частина. Верх повністю запечатаний мед. Яєць дуже мало на 1-2 рамках. До зими буду скорочувати на дві рамки. Що порадите, скільки необхідно дати літрів сиропу? 4-6-и рамочні відводки від яких мед не відбирав повністю запечатані медом. Розплід присутній на 1-2 рамках 1/3 площі стільника. Матки практично не червлять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Результат обстеження сімей перед осінньою загодівлею.
З такими приблизно запасами я маю надію не годувати. Скоротив поки що до 12-14 рамок за рахунок світлих стільників. Переносять мед з маломедових і непечатаних, яких є багато, нехай займаються. Сьогодні заглянув на дно контрольного відводка - засипане кліщом, полоски стоять третій день.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що порадите, скільки необхідно дати літрів сиропу?

В мене єдине правило, щоб в зиму в гнізді було не менше 2,5 кг на стільник. У вашому випадку, думаю, достатньо буде дати по 3-5 літрів сиропу. В тім у нас різні умови зимівлі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ціна за один літр?

Оптова- 16,80 :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У вашому випадку, думаю, достатньо буде дати по 3-5 літрів сиропу

Дякую. Приблизно так і розраховував на 6 літрів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вже й осінь. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, а какой мед из золотарника? Без подколов. Просто у нас этого растения нет. А тут все пишут "золотарник,золотарник". С чем сравним?

Важко з чимось порівнювати. Свіжовикачаний на колір близький до липового, але темніший, досить рідкий. А коли сядетьcя, то білого з легким жовтим відтінком, кристали дуже і дужу дрібні з тонким м'яким ароматом (мед трохи специфічний), такий у мене. Цього року медозбір перебили дощі, а так в окремі дні літ такий був, який і в середині літа не завжди є. Сильні сім'ї трохи піднесли меду, а от в отводках приходиться підкормлювати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Результат обстеження сімей перед осінньою загодівлею. Сильні сім"ї займають 9-11 рамок. Медові запечатані повністю 4-6 відповідно. Запечатаний розплід на 4-6 рамках, 1\2 нижня частина. Верх повністю запечатаний мед. Яєць дуже мало на 1-2 рамках. До зими буду скорочувати на дві рамки. Що порадите, скільки необхідно дати літрів сиропу? 4-6-и рамочні відводки від яких мед не відбирав повністю запечатані медом. Розплід присутній на 1-2 рамках 1/3 площі стільника. Матки практично не червлять.
даю по пів-літри через день доки не перестануть брати. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні оглядав бджіл, результат такий : - у всіх є свіжий розплід 1-2 рамки; - критого небагато; - із заставної не хочуть забирати; - несуть пильцю, нектар. З чого - не знаю, пильця бліда і ще оранжева як з шипшини. І то 2 з 3 несуть пильцю. Жду щоб перестали сіяти розплід, буду скорочувати, а то зараз не має як. Забрав по пару рамок на послідній відкачці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, а какой мед из золотарника? Без подколов. Просто у нас этого растения нет. А тут все пишут "золотарник,золотарник". С чем сравним?

Чистый золотарниковый по цвету почти оранжевый, вкус и запах резкий но приятный(сравнить правда не знаю с чем).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні оглядав бджіл, результат такий : - у всіх є свіжий розплід 1-2 рамки; - критого небагато; - із заставної не хочуть забирати; - несуть пильцю, нектар. З чого - не знаю, пильця бліда і ще оранжева як з шипшини. І то 2 з 3 несуть пильцю. Жду щоб перестали сіяти розплід, буду скорочувати, а то зараз не має як. Забрав по пару рамок на послідній відкачці.
Сейчас нахожусь под Одессой (родина моя),на некоторых полях цветет подсолнух,носят пыльцу с лебеды и амброзии.Одещина похожа на пустыню,в сравнении с Харьковщиной,погода отличная .О каком сокращении может идти речь ,пустьт наращиваются ,подкормить сиропчиком и вперед :IMHO1: .А сократить сдесь можно и в конце сентября :IMHO1: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні оглядав бджіл, результат такий : - у всіх є свіжий розплід 1-2 рамки; - критого небагато; - із заставної не хочуть забирати; - несуть пильцю, нектар. З чого - не знаю, пильця бліда і ще оранжева як з шипшини. І то 2 з 3 несуть пильцю. Жду щоб перестали сіяти розплід, буду скорочувати, а то зараз не має як. Забрав по пару рамок на послідній відкачці.
Сейчас нахожусь под Одессой (родина моя),на некоторых полях цветет подсолнух,носят пыльцу с лебеды и амброзии.Одещина похожа на пустыню,в сравнении с Харьковщиной,погода отличная .О каком сокращении может идти речь ,пустьт наращиваются ,подкормить сиропчиком и вперед :IMHO1: .А сократить сдесь можно и в конце сентября :IMHO1: .
По 6-7 повномедних в сімї печатаних до низу, тому сироп не буду давати. А пустиня - це точно, висохло на дачі майже все : малина, виноград молодий, частина саду, смородина, навідь бузок, всі квіти. Трави ,Ви бачили, що не має, гола земля. Дощі випадали в окрузі, но не в нас. То Одесу топить, то над морем пройде, а в нас послідній дощ був в 20 числах травня. Обіцяють до 2050 року на півдні України клімат теперішнього Єгипту, а я думаю що швидше, якщо текими темпами буде мінятися клімат :IMHO: . Отаке.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А пустиня - це точно, висохло на дачі майже все : малина, виноград молодий, частина саду, смородина, навідь бузок, всі квіти. Трави ,Ви бачили, що не має, гола земля. Дощі випадали в окрузі, но не в нас. То Одесу топить, то над морем пройде, а в нас послідній дощ був в 20 числах травня. Обіцяють до 2050 року на півдні України клімат теперішнього Єгипту, а я думаю що швидше, якщо текими темпами буде мінятися клімат :IMHO: . Отаке.
Якщо клімат Єгипту буде - то буряк цукровий рости не буде - всі масово перейдуть на мед :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо клімат Єгипту буде - то буряк цукровий рости не буде - всі масово перейдуть на мед

А як почне рости цуровий тосник?....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проходив по вулиці, так амброзія гуде від бджіл. Пилок гарячо-жовтий. А також декоративна капуста (в нас її так називають) також гуде, на шапкі і по три-чотири бджоли сидить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в нас тепло і тихо. Бджоли гудуть на дерезі. За заставною стоїть незапечатаний мед, то і не дивляться. Виніс миску з під меду, то одні оси і старі бджоли. З приводу клімату. В нас вже можна саджати бавовну, метеорологи кажуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня делал осмотр семей, расплода по разному, 3-5 рамок, меда много. В одной семье обнаружил шесть маточников в низу, пять удалил оставил один,матку нашел, сеет хорошо, три рамки расплода. Неужели на тихую смену?

post-2776-1346615643_thumb.jpg

post-2776-1346615666_thumb.jpg

post-2776-1346615692_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В одной семье обнаружил шесть маточников в низу

Очччень похожи на роевые :dntknw: ... Так, сентябрь на дворе! :blink: ... Ндааа, задачка :angry::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...