Перейти к содержанию

Весна-Літо 2012.


Толя

Рекомендуемые сообщения

У нас дощу надлишок, нарешті закінчився і зацвіла липа, взяв по 15 кг. з сім'ї ріпак з акацією. З липи великого взятку напевне не вийде сім'ї трохи ослаблені і матки почали активно після відкачки червити. Хотів би запитати знавців взятку з соняшнику, яким чином вони готовлять бджіл до зимівлі? У мене навкруги гектарів 400-500 га соняшнику, період цвітіння у них розтягнеться на днів 40-50. Сім'ї до взятку будуть готові, але потім боюсь не зможу їх наростити на осінь, таких об'ємів у наших краях ніколи не було. Вирішив зробити запас молодих маток у відводках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас дощу надлишок, нарешті закінчився і зацвіла липа, взяв по 15 кг. з сім'ї ріпак з акацією. З липи великого взятку напевне не вийде сім'ї трохи ослаблені і матки почали активно після відкачки червити. Хотів би запитати знавців взятку з соняшнику, яким чином вони готовлять бджіл до зимівлі? У мене навкруги гектарів 400-500 га соняшнику, період цвітіння у них розтягнеться на днів 40-50. Сім'ї до взятку будуть готові, але потім боюсь не зможу їх наростити на осінь, таких об'ємів у наших краях ніколи не було. Вирішив зробити запас молодих маток у відводках.
Вітання коллегам , так само цікавить як ліпше нароститись на осінь коли соняшник почне цвісти тільик на початку липня , чи є якийсь практичні поради у цьому випадку ??? Дякую за відповіді
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сім'ї до взятку будуть готові, але потім боюсь не зможу їх наростити на осінь, таких об'ємів у наших краях ніколи не було. Вирішив зробити запас молодих маток у відводках.

Відводки-донори для підсилення сімей в зиму самий правильний вихід. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сім'ї до взятку будуть готові, але потім боюсь не зможу їх наростити на осінь, таких об'ємів у наших краях ніколи не було. Вирішив зробити запас молодих маток у відводках.

Відводки-донори для підсилення сімей в зиму самий правильний вихід. :IMHO1:
А ще питання по соняшнику , зимувати на ньому , я маю на увазі соняшниковий мед важко??? В літературі пишуть що важко , що скажуть практики ???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для мене це питання вирішене, потрібно всі сили прикласти, що в зиму цього соняшникового меду не було. Надія є на золотарник, який думаю буде цвісти пізніше соняшнику, на ньому зимують добре. В сусідньому селі були торік такі посіви соняшнику, то якщо і вийшли з зимівлі сім'ї з зимівлі, то сильно ослаблені, і меду вони фактично з весни не бачили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ще питання по соняшнику , зимувати на ньому , я маю на увазі соняшниковий мед важко??? В літературі пишуть що важко , що скажуть практики ???
Цілком нормально. Перевірено на собі не один раз.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ще питання по соняшнику , зимувати на ньому , я маю на увазі соняшниковий мед важко??? В літературі пишуть що важко , що скажуть практики ???
Цілком нормально. Перевірено на собі не один раз.
Абсолютно протилежні відповіді , може ще хтось з практиків відкомментується , як варіант існують чкісь тонкощі типу разної якості мед з соняшника ?????
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ще питання по соняшнику , зимувати на ньому , я маю на увазі соняшниковий мед важко??? В літературі пишуть що важко , що скажуть практики ???

По соняху не знаю- не зимував на ньюму. :dntknw: Втім люди зимують, думаю підкажуть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітання колегам. В одній сімї вирішив поміняти стару матку. 19.05 забрав в кліточку стару матку залишив запечатаний маточник. 26.05 матка вийшла. 09.06 побачив перший засів. 16.06 переглядав сімю було 3 рамки з засівом(різновіковим), але чомусь потягнули маточники, на одній свіжовідбудованій рамці була мисочка з яєчком, відшукав матку. Матка велика, гарна, шустра. Хотів сфоткати але не вийшло фото зробити. Сімя займає 27 рамок. Хочу спитати знавців, чого раптом потягнули маточники?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітання колегам. В одній сімї вирішив поміняти стару матку. 19.05 забрав в кліточку стару матку залишив запечатаний маточник. 26.05 матка вийшла. 09.06 побачив перший засів. 16.06 переглядав сімю було 3 рамки з засівом(різновіковим), але чомусь потягнули маточники, на одній свіжовідбудованій рамці була мисочка з яєчком, відшукав матку. Матка велика, гарна, шустра. Хотів сфоткати але не вийшло фото зробити. Сімя займає 27 рамок. Хочу спитати знавців, чого раптом потягнули маточники?
Роїння...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От і в мене сьогодні головний біль. В одній сім'ї виявив три запечатаних маточники. Ніяк не второпаю що це. Тиха заміна чи роїння. Вощину тягнуть, будівельну рамку також, а меду нема (точніше є, але не в тих обсягах, що в інших). Якийсь середній стан. Залишив як є. Поживем побачим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Другий рік поспіль у сусідів прививаються роЇ,а так як вони їм не потрібні ,то знімать доводиться мені(не без задоволення). І от соьгодні під час цієї процедури ,помітив ,що багато бджіл є без животиків і рухаються досить -таки жваво. Подумав,можливо якась хвороба,але зателефонувавши фахівцю ,отримав відповідь,що пошкодження скріш за все від якихось шкідників,і науці хвороба бджіл така невідома. Можливо хтось знає ,що це. (Пане Валерію Вам :az: ) Дотрим уватись всих процедур не було часу,тому заселив відразу. І після уже з вулика вони почали викидати тільця без животиків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Намагався зняти зпійманого роя в рійниці вже двічі. Зранку о 6.00 виявилося, що вже активно літають, тому відклав на вечір. Тільки що звідти. Сидять біля льотка, вентилюють, при спробі загнати їх димарем, піднімаються хмарою. Відв'язати ящик не можливо. Багато бджіл також вертаються з поля, мабуть дехто там і заночує. Промучився з ними півгодини, ледве не зірвався (суха гілка під ногою зламалась). Судячи з усього, це гарний рій-первак. А коробка мокра, хоч викручуй. Це ж яка у них квартирна криза, що поселилися навіть в такому житлі. Третю спробу буду робити о 4.00.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Намагався зняти зпійманого роя в рійниці вже двічі. Зранку о 6.00 виявилося, що вже активно літають, тому відклав на вечір. Тільки що звідти. Сидять біля льотка, вентилюють, при спробі загнати їх димарем, піднімаються хмарою. Відв'язати ящик не можливо. Багато бджіл також вертаються з поля, мабуть дехто там і заночує. Промучився з ними півгодини, ледве не зірвався (суха гілка під ногою зламалась). Судячи з усього, це гарний рій-первак. А коробка мокра, хоч викручуй. Це ж яка у них квартирна криза, що поселилися навіть в такому житлі. Третю спробу буду робити о 4.00.
Заганяти бджіл добре росинкою,трішки їх підмочити і всі підуть в середину.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Намагався зняти зпійманого роя в рійниці вже двічі. Зранку о 6.00 виявилося, що вже активно літають, тому відклав на вечір. Тільки що звідти. Сидять біля льотка, вентилюють, при спробі загнати їх димарем, піднімаються хмарою. Відв'язати ящик не можливо. Багато бджіл також вертаються з поля, мабуть дехто там і заночує. Промучився з ними півгодини, ледве не зірвався (суха гілка під ногою зламалась). Судячи з усього, це гарний рій-первак. А коробка мокра, хоч викручуй. Це ж яка у них квартирна криза, що поселилися навіть в такому житлі. Третю спробу буду робити о 4.00.
может их нужно сбрызгнуть водою с росинки? что бы не летали
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вчера тоже поехал снимать как думал небольшой рой.Ловушка на 4 рамы,приехал с голыми руками,а там борода висит.Дул ртом минут десять пока зашли. Сегодня прихал домой,звонит брат-рой в саду висит на ветке в пол-метре от земли.Я поленился ехать,брат пчёл боится :umora: ,кум забрал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

'logos' date='17.6.2012, 12:29' post='111539'] А ще питання по соняшнику , зимувати на ньому , я маю на увазі соняшниковий мед важко??? В літературі пишуть що важко , що скажуть практики ???
Этой зимой что была рои которые словил зимовали на подсолнухе. Это у нас ГВ и другой мёд просто не от куда было дать. Оставил им корпус(12 кг) у кого даже меньше- до 7(это минимум). Для контроля- одной семье для проверки заменил половину подсолнуха инвертным сиропом. Результат: все перезимовали отлично(на улице)- мёд в сотах на 30% был закрестализирован. Но перезимовали хорошо. После облёта(равноденствие) я их подкармливал до зацветания клёна. Я полагаю всё зависит от сорта подсолнуха который посеяли. Но одно могу сказать- в литературе пишут по данным на 60-80 года. А сейчас другие сорта- другой нектар. Я буду зимовать. Это не только моё мнение- есть знакомие на пром. пасеке- те тоже так зимуют на подсолнухе- говорят- он другой сейчас. Вот так.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Третю спробу буду робити о 4.00.

На мою думку, краще вечором. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

'logos' date='17.6.2012, 12:29' post='111539'] А ще питання по соняшнику , зимувати на ньому , я маю на увазі соняшниковий мед важко??? В літературі пишуть що важко , що скажуть практики ???
Этой зимой что была рои которые словил зимовали на подсолнухе. Это у нас ГВ и другой мёд просто не от куда было дать. Оставил им корпус(12 кг) у кого даже меньше- до 7(это минимум). Для контроля- одной семье для проверки заменил половину подсолнуха инвертным сиропом. Результат: все перезимовали отлично(на улице)- мёд в сотах на 30% был закрестализирован. Но перезимовали хорошо. После облёта(равноденствие) я их подкармливал до зацветания клёна. Я полагаю всё зависит от сорта подсолнуха который посеяли. Но одно могу сказать- в литературе пишут по данным на 60-80 года. А сейчас другие сорта- другой нектар. Я буду зимовать. Это не только моё мнение- есть знакомие на пром. пасеке- те тоже так зимуют на подсолнухе- говорят- он другой сейчас. Вот так.
Зимую на соняху не один рік ніяких проблем не було покищо. Але правильно було б з першої качки залишати рамки для зимівлі з інших нектароносів і частину з соняху. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу спитати знавців, чого раптом потягнули маточники?

:IMHO1: - Не до... облетелась матка. Поэтому меняют. Интересно, какая погода была у вас с 29.05 по 2.06? :hi:
Вітання коллегам , так само цікавить як ліпше нароститись на осінь коли соняшник почне цвісти тільик на початку липня , чи є якийсь практичні поради у цьому випадку ???

Вовремя откачивай мед, а матки свое дело будут исправно выполнять. На подсолнухе зимую уже лет 6-ть. Но подкормка в первой половине сентября сиропом по 10-15л. обязательна. Зимую на воле :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Степанович, Охотник1, ваша порада була доречна. Був на місці майже в 5 ранку. І вже літали, чи то нічні бродяги з поля верталися. Бризкав водою довгенько, поки вони зрозуміли, що дощ. Але все одно ще льотні бджоли лишилися, кружляли навкруги. Рій виявився гарним, потягнули два язики і меду наносили: поставив 5 рамок, з них дві вощини. Ящик всередині був мокрим внизу, трохи погризеним. Довго він би не протримався.

Третю спробу буду робити о 4.00.

На мою думку, краще вечором. :ay:
Вечером літають до смеркання, а потім півночі сидять на передній стінці, прохолоджуються.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сімя займає 27 рамок. Хочу спитати знавців, чого раптом потягнули маточники?

Маточники закладені, чи лише мисочки? Вернувся з відпустки, качнули трохи меду весняного - з цьогорічною зимівлею і погодою в загальному не погано. Зараз пригріло і пішли рої. Вчора відлучився з пасіки на годинку, вернувся, заліз до вулика - чую гул на головою - рій привитий з гілки подався у вирій, встиг тільки трохи води на них бризнути... Летіли не швидко, але слідувати за ним не було ні бажання, ні часу... Потім знайшов сім'ю, що його пустила... Хороша була матка... ;) А от через годину вже біля іншого вулика чую гул над головою - рій прививається на яблунці, метрів 7 над землею... 100_7966.JPG Про метри це я потім дізнався, коли обрізку 5-тиметрової дошки мені не вистачило, щоб привой підвести до рою... Час піджимав, а рій переходив повільно... Я струснув гілку і невеличкий комочок швидко впав на землю, дивлюсь - матка з клубком бджіл... Я її скоренько в ящик, ще два-три рази струсив бджіл з привою і за пів-години весь рій був в ящику... Рахунок 1:1 :ole_ole: Щодо дискусії коли якого роя можна присвоїти... Я тут Метролога підтримую на всі 100 - якщо рій висить біля пасіки, а вулик господаря використовують, щоб того роя зняти - це просто крадіжка адекватна забирання теляти, яке пасеться в полі. А вже як рій знявся і пішов, а бігти за ним нема змоги, чи бажання - ну то щоб тільки в хороші руки попав... Хоча не погоджуюсь з категоричністю про халявний початок пасічникування з роїв - кому як виходить. Хто має змогу почати вклавши кошти, той розвиває справу швидше, от і все... :hi: Метролог! А за внучка не боїтесь - голий біля бджіл? Чи варто і ради чого так ризикувати?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Степанович, Охотник1, ваша порада була доречна. Був на місці майже в 5 ранку. І вже літали, чи то нічні бродяги з поля верталися. Бризкав водою довгенько, поки вони зрозуміли, що дощ. Але все одно ще льотні бджоли лишилися, кружляли навкруги. Рій виявився гарним, потягнули два язики і меду наносили: поставив 5 рамок, з них дві вощини. Ящик всередині був мокрим внизу, трохи погризеним. Довго він би не протримався.
Третю спробу буду робити о 4.00.

На мою думку, краще вечором. :ay:
Вечером літають до смеркання, а потім півночі сидять на передній стінці, прохолоджуються.
у меня сидят вечером бородами. очень жарко им, потому как ульи на солнце. хоть и накрываю их сеном.... решил по этому поводу раньше вывозить на подсолнух в посадку. уже и место наготовил. думаю там им будет комфортней
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оглянув свої ловушки - пусто, та й зібрався їхати на пасіку. Але дзвінок з роботи змінив плани : сидить кажуть рій (величенький) на метровій висоті і то вже мінімум 2 дні. Я довго не думаючи зняв ближню ловушку і на роботу. Рій сидів спокійно, жодна бджілка не літала. Я підставив рамку і частина перейшла на неї і у рійницю, потім ще раз, ще раз, поки всі не перейшли. Я думаю, що вони були на стільки змучені, проголоджені і тому так смирно і покірно себе вели. Привізши на пасіку переселив їх у пустий вулик, дав рамку медово-пергову - то накинулись як "Тузік на шапку". В суботу гляну як в них справи, може щось треба поправити? Це мій перший рій, :az: та й прийшов він звідки ніколи і не ждав. :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за відповіді.

Роїння...
Сімя була в ройовому стані, тай матка мала вже 3 роки, от і вирішив матку змінити. Матка молода, роїння думаю мало ймовірне.
Как вариант,27 рамок,где-то может разделили вощиной,часть семьи почувствовали осиротение и потянули маточники
Вощина стояла, але на краю гнізда. 1 медова, 2 медово пергова, 3-4 вощина, яку гарно відтягнули, далі пішов розплід.
:IMHO1: - Не до... облетелась матка. Поэтому меняют. Интересно, какая погода была у вас с 29.05 по 2.06? :hi:
Погода була поганенька, холодно до +20, хмарно, дощ, грози, правда були і прояснення і темепература +25. Теж думаю що не дообліталась, але був засів, спершу трішки а потім більше, тому :dntknw:
Маточники закладені, чи лише мисочки?
Мисочки є по краям рамок. Була мисочка в якій було яєчко. Притому, що мисочка була не на краю рамки, а по середині сота. Були і відтягнуті маточники, десь на 50% внизу рамки штуки 3-4.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...