Перейти к содержанию

Весна-Літо 2012.


Толя

Рекомендуемые сообщения

Уже тема Весна-Літо 2012. , Активний сезон!, а я ще в темі Осінь-Зима :ak: , чомусь не прийшло повідомлення про нову тему :dntknw:
Взагалі то її мабуть варто закрити (Осінь-Зима). Вже немає чого коментувати ХІД ЗИМОВКИ, пора вже обговорювати РЕЗУЛЬТАТ зимовки і весняний розвиток в цій темі :hi:
Та який результат? Який розвиток? Зимуємо! Бджіл з вулика і медом не виманиш. Сидять, жужать, а літати мабуть за зиму розучілись. :angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

невже обіцяють на завтра плюс 6 невже весна :ah: от тільки літати не спішать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Взагалі то її мабуть варто закрити (Осінь-Зима). Вже немає чого коментувати ХІД ЗИМОВКИ, пора вже обговорювати РЕЗУЛЬТАТ зимовки і весняний розвиток в цій темі

Кому как :dntknw: , на данный момент -13 и обговаривать как пока закончаться морозы нечего . О как :blink: . Так что у кого весна , а у нас зима продолжается :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Взагалі то її мабуть варто закрити (Осінь-Зима). Вже немає чого коментувати ХІД ЗИМОВКИ, пора вже обговорювати РЕЗУЛЬТАТ зимовки і весняний розвиток в цій темі

Кому как :dntknw: , на данный момент -13 и обговаривать как пока закончаться морозы нечего . О как :blink: . Так что у кого весна , а у нас зима продолжается :wave:
у нас на 17е обіцяють минус 9 вночі
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи потрібно її ще освятити в церкві чи ще щось?

Звичайно що потрібно, якщо Ви це хочете мати як іконку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Взагалі то її мабуть варто закрити (Осінь-Зима). Вже немає чого коментувати ХІД ЗИМОВКИ, пора вже обговорювати РЕЗУЛЬТАТ зимовки і весняний розвиток в цій темі

Кому как :dntknw: , на данный момент -13 и обговаривать как пока закончаться морозы нечего . О как :blink: . Так что у кого весна , а у нас зима продолжается :wave:
Співчуваю. В мене сьогодні +5, але хмарно і досить сильний вітер, на завтра сонце (вже небо зоряне) - днем температура буде не менше 7-8 тепла, частковий обліт гарантованно - разом огляну моїх дівчаток :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зразу ж питання №1 теми "Весна-Літо" Які ж основні так би мовити правила виставки бджіл з зимівника? Які оптимальні сроки? Є думка спеціалістів-виносити потрібно вже коли в природі є перша обножка,чи може це робити раніше? Чи обовязково ставити сімю на старе місце,для запобігання блуду бджіл? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть початківцю що мені восени робити в сімї ? які кроки ? я трохи знаю але хотілось почути раду бувалих пасічників :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть початківцю що мені восени робити в сімї ? які кроки ? я трохи знаю але хотілось почути раду бувалих пасічників :ah:
Мабуть все-таки, весною, навесні?
ванек Чи обовязково ставити сімю на старе місце,для запобігання блуду бджіл?
Переконався не раз, що бджоли памятають старе місце.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.

Переконався не раз, що бджоли памятають старе місце.
Вопрос о памяти пчел на место трактуется по-разному.Лично мне ближе всего опыты бывшего сельскохозинститута в Херсоне.Там в 1957--1961 гг. проводили работы по выяснению продолжительности сохранения условного рефлекса пчел на место улья.Описание не провожу,только выводы. 1.Чем короче промежутки между облетами,тем у большего числа пчел сохраняется условный рефлекс на место предыдущего облета. 2.Угасание рефлекса на место предыдущего облета зависит от состояния вылетевших пчел: чем возбужденнее они выходят на облет,тем быстрее угасяет у них рефлекс на старое местоположение улья. 3.После 2,5--3 месяцев зимовки на юге Украины у пчел исчезает рефлекс на место.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.
Переконався не раз, що бджоли памятають старе місце.
Вопрос о памяти пчел на место трактуется по-разному.Лично мне ближе всего опыты бывшего сельскохозинститута в Херсоне.Там в 1957--1961 гг. проводили работы по выяснению продолжительности сохранения условного рефлекса пчел на место улья.Описание не провожу,только выводы. 1.Чем короче промежутки между облетами,тем у большего числа пчел сохраняется условный рефлекс на место предыдущего облета. 2.Угасание рефлекса на место предыдущего облета зависит от состояния вылетевших пчел: чем возбужденнее они выходят на облет,тем быстрее угасяет у них рефлекс на старое местоположение улья. 3.После 2,5--3 месяцев зимовки на юге Украины у пчел исчезает рефлекс на место.
Я цієї зими посунув вулик буквально на 20 см вбік. Так при обльоті всі бджоли вилітали, кружляли, і летіли на порожнє місце збоку вулика, сідали на підставку, стінку, шукали старий льоток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я цієї зими посунув вулик буквально на 20 см вбік. Так при обльоті всі бджоли вилітали, кружляли, і летіли на порожнє місце збоку вулика, сідали на підставку, стінку, шукали старий льоток.
От вам і
3.После 2,5--3 месяцев зимовки на юге Украины у пчел исчезает рефлекс на место.
;) Мені здається якщо вулики посунутий на незначну відстань, то бджоли путаються... а якщо відсунути на мерів 10 і ще розвернути трішки в інший бік, то вони будуть літати нормал. ІМХО.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене жодного разу після зимівлі бджоли не летіли на старе місце, тому я був цілком впевнений що бджола до наступного сезону нічого не пам`ятає :dntknw: наприклад зараз, в мене вулики стоять зовсім не на тому місці де були наприкінці осіні, вони були обережно перенесені в більш затишне місце після закінчення льотного періоду і перших приморозків, вже був перший більш-менш повноцінний обліт, жодної бджілки на старому місці, спеціально дивився

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть початківцю що мені весною робити в сімї ? які кроки ? я трохи знаю але хотілось почути раду бувалих пасічників :ah:
Раджу Вам почитати тему Весна -Літо 2011 - там зможете знайти багато відповідей на Ваші запитання http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=3078 :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну вот и мои дружно пошли на облет, на солнышке +14 все тает, ветра тоже почти нет. Тревожить их не буду, все у них есть. Можно вроде сказать (тьфу тьфу) без потерь и вроде без поносов все, включая отводок зимовавший на улице на 3 рамках (6 до ужатия). На выходных буду более подробно смотреть если погода будет и отпишусь о результатах под пленкой без сетчатых доньев с полностью открытыми нижним и верхним летками (кол во подмора, плесень итп) :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да сейчас идет наконец полноценный облет :ole_ole::ole_ole::ole_ole: до этого было два частичных (луганчанам и всем отстающим скорого прихода тепла :az: ) все таскают водичку черва пошла, всё в воскресенье полная ревизия, в т.ч. кормов, при необходимости подкормка и сокращение, перемещение кормовых сот ближе к центру гнезда. дальше будем думать как победить ослабление семей после этой зимовки :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да сейчас идет наконец полноценный облет :ole_ole::ole_ole::ole_ole: до этого было два частичных (луганчанам и всем отстающим скорого прихода тепла :az: ) все таскают водичку черва пошла, всё в воскресенье полная ревизия, в т.ч. кормов, при необходимости подкормка и сокращение, перемещение кормовых сот ближе к центру гнезда. дальше будем думать как победить ослабление семей после этой зимовки :az:
Спасибо что беспокоитесь :hi: Хоть и не подходит сообщение к этой теме , а больше к осень -зима . ну не будем нарушать правила , как говорится , правила для всех одинаковые :ah: Сегодня с утра было -10 , после вчерашнего потеплело , было -13 :umora: . Потом пошёл небольшой снег и небольшой ветер , а перед обедом вышло солнышко и потеплело до +3 . Только выбегла одна пчела , по передней стенки пробежала и скрылась в улье , солнце зашло , на этом облёт и закончился :ak: . Так что у нас всё впереди , а пока зима.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скоро весна, ще трошки снігу Xsr70fRhB-8&list

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ванек Чи обовязково ставити сімю на старе місце,для запобігання блуду бджіл?
Переконався не раз, що бджоли памятають старе місце.
Ніколи не ставлю на старе місце :ah: Сьогодні здали нерви- виніс бджіл, які зимували в зимівнику. Найвища температура в тіні була +11. Літали, але... одним словом облетілися процентів на 25 :smile: Оглянув 50 б/с (корм і сила сімей). В двох вуликах майже не було меду, але це- виняток. В осногвному меду з"їли як звичайно, сила сімей- норма. Можна було б ще тиждень два не турбувати.. в зимівнику було +4. Бачив розплід- печатний і яйця. Небагато.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені здається якщо вулики посунутий на незначну відстань, то бджоли путаються... а якщо відсунути на мерів 10 і ще розвернути трішки в інший бік, то вони будуть літати нормал. ІМХО.

Можливо й так... :dntknw: Вмене цієї весни жодна сім`я не стоїть на старому місці(загалом так буває щороку :smile: ) і бджоли не блукають( сьогодні гарно облетілись при +10-ти в затінку).
Сьогодні здали нерви- виніс бджіл, які зимували в зимівнику. Найвища температура в тіні була +11. Літали, але... одним словом облетілися процентів на 25

Вітаю з початком сезону! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

полетали вчера сегодня пересмотрел. меда поели как никогда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

полетали вчера сегодня пересмотрел. меда поели как никогда.
Как никогда много или как никогда мало...?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как никогда много поели они пчелы

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оглянув три сім'ї, які годую медом. Корма нуль. Підмору небагато. Такими темпами в мене скоро закінчаться медові рамки. Сім'я, яка з осені пішла без матки, хоча матку давав їм у жовтні, але результату не знаю - ось ця сім'я має живих трутнів і трохи трутового розплоду. У інших: розплід на двох-трьох рамках. Решту сімей не переглядав, ще все попереду. Літали, але без фанатизма.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трохи трутового розплоду.

Матка в сім"ї є, але її треба міняти :IMHO:
Вітаю з початком сезону!

Дякую! Взаємно! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...