Перейти к содержанию

Дно для "рогатого" улья


Артем

Рекомендуемые сообщения

Всім привіт! Давно не мав нагоди заглянути, а тут побачив цитування свого повідомлення. По останніх двох постах скажу так: вочевидь, що краще всіх знає той, хто не мав і не пробував. При стажі менше року сумніватися в правдивості слів, підтверджених багаторічною практикою багатьох людей? Це звичайно Ваше право, але...

Скляренко, з 1-2 вуликами Ви можете нічого і не побачити, бо не буде з чим порівняти. З глухим дном Ви можете успішно перезимувати(зими бувають різними, а цього року особливо мяка зима), але знову ж таки - не буде з чим порівняти. Сумніватися - це природньо, я в перший рік застосування сітки теж сумнівався, але після 10-ти + зимівль я не хочу інакше. В утеплених лежаках зимівля гірша і підмору більше. З сітчастим дном теж не все однозначно, є багато нюансів по формуванню в зиму і таке інше, але якщо все робити правильно, то я не знаю на тепер для себе кращої технології. Глухе дно потрібно лише для весняного розвитку - це березень-травень. 

bvvvvd, аргументуйте чим будуть калічитися бджоли на такій сітці! Маєте практику з такими деньцями? В мене всі такі сітки. Засувка теж не буде калічити нікого, якщо все робити з розумом. 

Хлопці! Не бійтеся сіток! Страх у ваших головах і я добре пам'ятаю як важко його звідти вигнати... А тоді сітчасте дно практикувалося значно рідше... Удачі!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Petrovych61 сказав:

Всім привіт! Давно не мав нагоди заглянути, а тут побачив цитування свого повідомлення. По останніх двох постах скажу так: вочевидь, що краще всіх знає той, хто не мав і не пробував. При стажі менше року сумніватися в правдивості слів, підтверджених багаторічною практикою багатьох людей? Це звичайно Ваше право, але...

Скляренко, з 1-2 вуликами Ви можете нічого і не побачити, бо не буде з чим порівняти. З глухим дном Ви можете успішно перезимувати(зими бувають різними, а цього року особливо мяка зима), але знову ж таки - не буде з чим порівняти. Сумніватися - це природньо, я в перший рік застосування сітки теж сумнівався, але після 10-ти + зимівль я не хочу інакше. В утеплених лежаках зимівля гірша і підмору більше. З сітчастим дном теж не все однозначно, є багато нюансів по формуванню в зиму і таке інше, але якщо все робити правильно, то я не знаю на тепер для себе кращої технології. Глухе дно потрібно лише для весняного розвитку - це березень-травень. 

bvvvvd, аргументуйте чим будуть калічитися бджоли на такій сітці! Маєте практику з такими деньцями? В мене всі такі сітки. Засувка теж не буде калічити нікого, якщо все робити з розумом. 

Хлопці! Не бійтеся сіток! Страх у ваших головах і я добре пам'ятаю як важко його звідти вигнати... А тоді сітчасте дно практикувалося значно рідше... Удачі!

Добре кажете, сітчасте дно, це здорові бджолосім'ї, успішна зимівля, та безпечна кочівля.Цієї суботи перевів свої сітчасті днища на глухий режим, вже аж в травні з початку квітування ріпаку днища будуть частково відкриті для вентиляції.Також в цьому сезоні буде велике переселення, переводжу всю пасіку на сітчасті днища, відводки шестирамкові теж із сітчастими днищами. Практика доводить, що розвиток бджоли на сітчастих днищах є кращими.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, miro сказал:

Добре кажете, сітчасте дно, це здорові бджолосім'ї, успішна зимівля, та безпечна кочівля.Цієї суботи перевів свої сітчасті днища на глухий режим, вже аж в травні з початку квітування ріпаку днища будуть частково відкриті для вентиляції.Також в цьому сезоні буде велике переселення, переводжу всю пасіку на сітчасті днища, відводки шестирамкові теж із сітчастими днищами. Практика доводить, що розвиток бджоли на сітчастих днищах є кращими.

Сетка во все дно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Сетка во все дно?

а ось гляньте 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, miro сказал:

Практика доводить, що розвиток бджоли на сітчастих днищах є кращими.

В чому саме Ви помітили, що розвиток на сітці кращий?! Може у  тих сім"ях чи відводках було більше бджоли і тому розвиток пішов кращий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, miro сказал:

а ось гляньте 

Дане дно можна доробити і пилок можите додатково збирати:ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Yaroslav сказав:

В чому саме Ви помітили, що розвиток на сітці кращий?! Може у  тих сім"ях чи відводках було більше бджоли і тому розвиток пішов кращий

я маю наувазі не весняний, а літній період, де бджолосімя для розвитку потрибує більше поступлення повітря, а також в зимовий період де бджолосімя позбувається накопичення вологи. Певний час я небув впевнений, чи добрим буде сітчасте дно для чотирьох, пяти рамкових пакетів, но бачу лише плюси зимівлі та в літній період на сітчастому дні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Yaroslav сказав:

Дане дно можна доробити і пилок можите додатково збирати:ay:

там лишень замість тієї фанери поставити решітку, зрештою на тому відео я і веду бесіду про можливість збирання пилку, адже і для цього зроблений нижній льоток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

там лишень замість тієї фанери поставити решітку, зрештою на тому відео я і веду бесіду про можливість збирання пилку, адже і для цього зроблений нижній льоток.

Днище справді хороше і заслуговуєуваги, бо є багатофункціональним:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Yaroslav сказав:

Днище справді хороше і заслуговуєуваги, бо є багатофункціональним:ay:

 ппс шестирамкові вулики були зроблені з вентиляційним днищем 15х15, але мусів розширити до 28х18

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня сетка на все дно кроме того места спереди где передвигается задвижка. Пусть у пчел будут все лапки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 22.03.2019 в 11:55, bvvvvd сказал:

У меня сетка на все дно кроме того места спереди где передвигается задвижка. Пусть у пчел будут все лапки.

У меня тоже есть донья с сеткой на все дно. Планирую в этом году увеличить количество доньев с сеткой.

А можно подробней про "...все лапки". Что, сетчатое дно как-то влияет на лапки пчел?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ранее я ясно выразился.  Посмотрите сами. Если сетка доходит до среза улья, как на фото,  и установлена задвижка в виде пропеллера то при манипуляциях с задвижкой  - большая вероятность травмирования пчел. У меня в ульях , изготовленных для себя, а не на продажу, задвижка состоит из двух частей и распахиваются они как ворота. Еще раз заостряю внимание что у меня в во всех ульях сетка на все дно, но задвижка с ней контакта не имеет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

маю ось таке  дно після 4 сезону , пельцем надавив і посипалось....

IMG_20190509_113527.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Sergei 08 сказал:

маю ось таке  дно після 4 сезону , пельцем надавив і посипалось....

IMG_20190509_113527.jpg

Дно саме сітку попросило :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, AVA сказав:

Дно саме сітку попросило

звичайно , але й бічна  планка теж  уражена...  я свої лежаки спродував  в гарному стані   так їм  було більше 30 років  і лише дашки трохи підтрюхли ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Sergei 08 сказал:

маю ось таке  дно після 4 сезону , пельцем надавив і посипалось....

У мене така ж проблема. Після 5 років експлуатації гниють бокові планки. Частину відремонтував, а зараз планую придбати пару запасних днищ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Sergei 08 сказав:

маю ось таке  дно після 4 сезону , пельцем надавив і посипалось....

 

 

2 години тому, Петр Павлович сказав:

У мене така ж проблема. Після 5 років експлуатації гниють бокові планки. Частину відремонтував, а зараз планую придбати пару запасних днищ.

ІМХО сітка на все дно або виварювання в парафіні вирішує проблему.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Вот такие сделал донья. 

IMG_20200119_155013.jpg

IMG_20200119_155024.jpg

IMG_20200119_155114.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Николай Николаевич сказал:

Вот такие сделал донья. 

Дорага  багата:IMHO1::)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, ved сказал:

Дорага  багата:IMHO1::)

Себестоимость я не считал, но изготовление не составляет большого труда 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

огооооооо, как много информации узнал, долго меня тут не было, однако 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...