Перейти к содержанию

"Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня


Петрович 49

Рекомендуемые сообщения

Не осматривал, но по традиции все живы.

Добра у вас традиція :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вынес в субботу, помогли "дюжие молодцы" :az: . Не осматривал, но по традиции все живы. Тепла мало +8-10*С. Летали только особо нуждающиеся. Остальные сами выберут время облета. Одно плохо, пасечники "выходного дня" часто отсутствуют на этом прзднике жизни Нерешенным остался вопрос пчелиного водопоя. В последние годы пользовался плстиковым баком литров на 50, куда наливал подсоленную воду и помещал сбитый из гнилушек плот. (вместо плота лучше слой опилок хвойных пород (настойка получается :ay: ), но таковых в наших краях нет. Заправки хватало на две недели с лихвой. Этой зимой бак разморозило :( , нового пока нет. Стекляные 3-х литровки по принципу цыплячей поилки применять рискованно: прошлой ночью -5* с вытекающими для стекла последствиями, да и не хватит в жару на 2 недели... Кто что может посоветовать? :helpme:
Та Ви почитайте тему "Поилки" в "Инвентарь" :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та Ви почитайте тему "Поилки" в "Инвентарь"

Дякую, читав і не раз. Цікавого багато, але воно погано вписується В "наскокове" пасічникування. Наприклад, все що стосується капельної подачі води безуспішно пройдений етап. При значній подачі - вода за кілька діб скінчиться, а при зменшенні - отвори закупорюються білими кристалами. Вода крейдяна. За два тижні одна з двох неприємностей та трапиться. Схиляюсь до порад Metrologа (повід. 75), де йдеться про герметичний алюмінієвий бак 40 л. зі шлангом до коритця. Тепер задача підібрати та привезти відповідний пластмасовий бак. Металевий не підходить: не встигну доїхати до Харкова, як "металісти" підберуть, здадуть в брухт, нап"ються самогонки, а у бджіл буде "сухий закон". :dntknw: Ще раз дякую всіх за поради та ідеї! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Добра у вас традиція

Це наспідок обставин. Основні серед них: 1. Була можливість змалечку вчитися на батькових помилках. (Про самостійне пасічникування тоді не йшлося - будували комунізм, рвалися в космос.) 2. Посушливий клімат, відсутність паді. (Тьху-тьху... аби не наврочити.) 3. Сильні сім"ї. Зимівля менш ніж на 10-и рамках (не стискаю) це у мене виняток, помилка, непорозуміння. В результаті за 20 років 7 загиблих сімей в основному від вторгнення мишей. Звичайно ж, якби тримав відводки, вони б хутко зіпсували статистику. Зворотний бік медалі - роїння. Вже вчора мав клопіт... 4. І основне: ідеологія пасічникування. Вона чисто любительська, бо бджоли не єдине джерело доходів. Я не працюю на конвеєрі по видобутку меду - я відвідую храм живої природи. Можна ще ліричніше - їду на побачення до коханих... На жаль, написане не викликає інтересу у більшості, а воно ж не мені треба! Розумію "профі", у них конвеєр, мета - 800 сімей. Десь там закордонна межа рентабельності. Не розумію молодь, початківців які беруть на озброєння модні стереотипи. В якості прикладу: рамки з розділювачами в лежаках на стаціонарі. І ще багато чого... Знаю, "Плох тот солдат, который не мечтает стать генералом!" А чи потрібно народу стільки "генералів"? А нашому убогому ринку стільки меду? На жаль - ні! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Петрович 49. В мене теж була проблема з поїлкою. Тепер підєднав шланг до водогону,поставив на городі хвилю шиферу, шланг закріпив хомутом щоб не злітав, і проблема з водою вирішилася. (попробуйте, якщо є така можливість)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

попробуйте, якщо є така можливість

Дякую за простий і надійний рецепт. Але не підходить - вода в водогоні погодинно з 12 до14. Часті поломки, занедбаний водогін, занедбане село, занедбана країна :ak: "Напуваю" по-старому, бак з плотиком. Робити щось більш сучасне, екологічно чистіше - часу не вистачає. Цьогорічна весна "зпресувала" події, не встигаємо... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

попробуйте, якщо є така можливість

Дякую за простий і надійний рецепт. Але не підходить - вода в водогоні погодинно з 12 до14. Часті поломки, занедбаний водогін, занедбане село, занедбана країна :ak: "Напуваю" по-старому, бак з плотиком. Робити щось більш сучасне, екологічно чистіше - часу не вистачає. Цьогорічна весна "зпресувала" події, не встигаємо... :dntknw:
А ви приєднайте до бака шланг, з таким розрахунком щоби за той час він наповнявся. Можна ще якийсь фільтр приладнати на вході чи на виході. Проточна вода таки краще :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

В цю гарячу літню пору маю нагоду запропонувати (нагадати) метод боротьби з ройовим станом, яким можуть скористатися пасічники вихідного дня. Метод вартий уваги при роїнні напередодні пізнього взятку (гречка, соняшник) для сімей значної сили, коли вже поділ чи відбір робити пізно. Невтручання до наступного візиту на пасіку приведе до втрати рою важковаговика. Суть його полягає в тому, що в ройовій сім"ї відшукуємо матку сажаємо "за грати" в кліточку Тітова. З вулика виймаємо всі рамки. Замість них ставимо кілька рамок з натягнутою проволокою без жодного клаптика вощини. Матку розміщуємо між рамками, закриваємо вулика. Бджіл струшуємо перед льотком. Рамки з медом на відкачку, а з розплодом розташовуємо в інших сім"ях. У випадку, коли такої можливості немає, доводиться робити тимчасовий відводок. Тоді рамки з відкритим розплодом не струшуємо, тільки знімаємо "бороди" з нижніх брусків. З появою язика з робочих комірок навколо кліточки, матку звільняємо. Рамки з розплодом повертаємо у вулик. Додаємо вощину і суш. Чув тведження, що у цьому випадку рамки з проволокою можна не навощувати. Трутової не буде. Перевірити не наважився, думаю, що рамку на 300 навряд чи забудують виключно робочими комірками. Автор методу Вишняков радив його для пригнічення ройового стану, та як профілактику для всіх сильних сімей, пропонував не відшукувати матку - струшувати перед льотком. Вишняков - харків"янин. Чи живий? Уклін йому :hi: . Метод безвідмовно діє! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Суть його полягає в тому, що в ройовій сім"ї відшукуємо матку сажаємо "за грати" в кліточку Тітова

Автор методу Вишняков радив його для пригнічення ройового стану, та як профілактику для всіх сильних сімей, пропонував не відшукувати матку - струшувати перед льотком.

Як можна не відшукуючи посадити матку в кліточку?Чи Вишняков не ставив в кліточку?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи Вишняков не ставив в кліточку?

Вишняков кліточку не застосовував. У всякому разі про це нічого не відомо. Можливо в своїх експериментах... Отримував виграш в трудозатратах, але дещо гірше з місцезнаходженням матки, відповідно і зноввідбудованого "язика". У автора перехід сім"ї в робочий стан, чи профілактика визначалися за часом. Пасічники вихідного дня такої "розкоші" не мають.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Суть його полягає в тому, що в ройовій сім"ї відшукуємо матку сажаємо "за грати" в кліточку Тітова. З вулика виймаємо всі рамки. Замість них ставимо кілька рамок з натягнутою проволокою без жодного клаптика вощини. Матку розміщуємо між рамками, закриваємо вулика. Бджіл струшуємо перед льотком. Рамки з медом на відкачку, а з розплодом розташовуємо в інших сім"ях. У випадку, коли такої можливості немає, доводиться робити тимчасовий відводок.

Петрович. а не простіше буде віднести вулик у інший кінець пасіки, а на його місто поставити пустий вулик з вощиною та з парою рамок суши і віднайшовши матку пустити її через льоток у цей порожній вулик. Льотна бджола повернеться(наліт на матку) і тут їм вже не до роїння, бо потрібно починати життя заново(штучний вихід рою) :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а не простіше буде віднести вулик у інший кінець пасіки, а на його місто поставити пустий вулик з вощиною та з парою рамок суши

Звичайно простіше, але менш ефективно. Нальот на матку поширений прийом, в т. ч. і в мене, писав про це в сообщ. =1. Тільки переносити лежак в інший кінець пасіки сенсу немає - відстань тут нічого не міняє. Краще поставити додатковий корпус (другий поверх), чи вулик поряд, якщо є зайвий "посуд". Тепер про ефективність. Все далі сказане під прапором: :IMHO1: Підкреслюю мова йде про ройовий стан напередодні пізнього взятку. Погодьтеся, будь-який поділ призведе до тимчасового послаблення, а перші соняхи зажовтіли...
Льотна бджола повернеться(наліт на матку)

Звичйно повернеться, та не вся і не зразу. Значна частина "дуркуватиимуть" ще довго. І ройок можливий з молодою маткою. Доводиться струшувати: бардак і стресове становище! І основне в цьому методі - відносно тривалий голод. Негуманно :ak: , але дієво. Далі:
матку звільняємо. Рамки з розплодом повертаємо у вулик.

Тобто, відновлюємо силу сім"ї. У випадку нальота відновлення, або підсилення - якщо об"єднувати- відбудеться значно пізніше. А соняхи цвітуть... Кожній порі - свій прийом. Успіхів! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

На жаль бджоли часто відхиляються від теорії. На щастя був дома: сфотографував, посадив зайняли 16 рамок. post-2867-1344871822_thumb.jpg Послідовність подій перед пригодою. Перед цвітом соняхів об"єднана на молоду матку сім"я отримала неякісну матку (багато трута в робочих комірках). Затіяли тиху заміну. Я їм "допоміг": вбив існуючу і підсадив відводок з якісною цьогорічною маткою. Як з"ясувалося потім, кілька яєць в мисочках я прозівав, вважаючи, що "молодуха" сама впорається. Бджоли вирішли по іншому...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рій на 16 рамок! :blink: Це ж до 5 гк! Мрія!!! Я наразі більше 3-х(рамок ;) ) не знімав... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Эххх и я чуть не прогавил post-2518-1344976444_thumb.jpg :ah::ay: .... post-2518-1344976708_thumb.jpg вовремя приехал..

post-2518-1344976473_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Рій на 16 рамок! Це ж до 5 гк! Мрія!!!

Було тіснувато, бачите "язики" потягли... post-2867-1347999267_thumb.jpg Випадок нестандартний. Результат праці трьох маток, поділений навпіл під час виходу рою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рій на 16 рамок! Це ж до 5 гк! Мрія!!!

Було тіснувато, бачите "язики" потягли... post-2867-1347999267_thumb.jpg Випадок нестандартний. Результат праці трьох маток, поділений навпіл під час виходу рою.
А може все ж не тісно, а Ви не дали роботи відроївшійся сімї? Посадити спійманий в сезон рій можно і на 16 рамок суші, але ж їм потрібно дати ще й вощину...? :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я наразі більше 3-х(рамок ) не знімав...

Мабуть це й краще - свідчить про більш ретельний і регулярний догляд в ройову пору Вами та навколішними посічниками. Маю підозру, що у мене та й у інших любителів (неображайтесь, шановні - робота, відрядження, хвороба) рої на 3-4 рамки інколи тікають непоміченими. Як це буває? В якості прикладу: з ройової сім"ї створюємо відводок з критим розплодом, моточниками та бджолами різного віку. Це приблизно 8-10 рамок дадана. Їдемо з пасіки. Гарантії що відводок вийде з ройового стану немає. Через тиждень - два важко визначити скільки бджоли повернулось в материнську сім"ю, скільки вилупилось, хто з маток хазяйнує в вулику.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене рій, заселивший ловушку 23.05, займав 5-6 рамок, а відтягли ще 8 рамок. На те він і РІЙ, щоб будувати, нарощувати і добувати для успішної зимівлі! :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може все ж не тісно, а Ви не дали роботи відроївшійся сімї?

Звичйно ж давав: 4 рамки вощини рою (не відроївшійся сім"ї). Все що було під рукою... Випадок то неплановий! На фото саме нововідбудовані рамки. Хоча язики були всюди, крім центру. А приносити нектар це теж робота. Можливо, треба було дати рамок 6-8 вощини (50 на 50), та не було... Зараз це сім"я менше середньої - працювали на соняшнику, матці не давали розвернутись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Я наразі більше 3-х(рамок ) не знімав...

Завітало дворамочне "щастя"... post-2867-1349175423_thumb.jpg Натрапив нього під час відвідин пасіки 15 вересня. Скільки він там сидів - невідомо, "грівся" біля вентиляційного отвору. Знесилений мандрівник, матка плідна, кліща море. Проявив акт гуманізму: надав житло, пожертвував ампулу біпіну, додав 2 рамки розплоду. :ay: Прошу ділитись враженнями чи думками... :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завітало дворамочне "щастя"

Это соседская зараза прилетела...
кліща море.

додав 2 рамки розплоду

Зря расплод перевели, роек надо было уничтожить. Его даже на подсиливание других страшно пускать, так как кроме клеща там могут быть и другие болячки, типа паралича и т.п. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конечно, это риск. Но с другой стороны -если душа хочет проявить человечность, то почему бы и нет. Конечно, за этой семейкой лучше проследить и не вывозить её совместно, и мыть инструмент после работы с ней. С одной стороны -проще уничтожить и не морочиться, а с другой -хочется дать им шанс. Я бы тоже дал им шанс. (на сегодняшний день -не знаю - так ли будет при большой пасеке)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я бы тоже дал им шанс. (на сегодняшний день -не знаю - так ли будет при большой пасеке)

Уверен, чем больше пасека - тем меньше гуманизма. Конвеерная добыча меда... :IMHO1: Просматривая забугорную информацию, сложилось впечатление, что там лечением не утруждаются вообще, закурить и в костёр! С приличной формулировкой: выбраковка больных, слабых и малопродуктивных семей. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уверен, чем больше пасека - тем меньше гуманизма.

Перебор... Меньше сетиментальности - да! Меньше дурных не нужных движений и т. д. Здесь не поспоришь!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to "Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...