Перейти к содержанию

"Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня


Петрович 49

Рекомендуемые сообщения

Повторю повністю, як КОДЕКС праці пасічника вихідного дня.

В 18.01.2018 в 07:20, Wladimir_K сказал:

У пасічника "вихідного" дня все повинно бути спрощене до мінімум.

Мінімум операцій і втручання в гніздо, це те саме, що у господара промислової пасіки, тільки в менших масштабах.

 Є роїння, значить виведення маток з нормального матеріалу і максимальна заміна старих. 

Чим більше підходів до вулика тим гірше, часу ж 0.

Віск не топлю, крім забрусного, міняю на віск вирізану суш, рамок не збиваю, купую готові, лише натягування і навощування, вуликів те ж не роблю, купую готові.

Про відкачку меду, у мене це критично, коли цвіте сонях чи ріпак, бувають втрати, але стараюся наставити корпусів і в цей період беру відпустку і між цими подіями качаю по точках (30-50 сімей), в 2017 вийшов на цифру 6 т. Закормлюю те ж в 2 підходи, в поліетиленових кульках, можна 1 раз думаю у відрах.

Про пакети, є зайва кількість бджіл, цього сезону у мене в зиму пішло десь 150, потрібно продавати трохи напевне, визначень весною.

Про охорону, або в ставити під наглядом, або купити пару gps-трекерів і поставити у вулики, які найбільш зручні і кращі для вивезення.

Літератури з бджільництва українських чи СРСР  часів не читаю вже давно, або фантастика для 10-20 сімей або застаріла зовсім.

І ще @Петрович 49, головне в нашому житті здоров'я, а все  інше цього не варте, виздоровлюйте.

Кілька запитань :

-- Які взаємини з власниками (орендарями) полів? Ви віддячуєте їх за можливість стати, чи вони Вас за опилення.

-- Що являють собою точки? Пустуюча хата, палатка, чи принцип равлика - все своє вожу з собою.

-- Вирізки вибракованих сотів даєте на перетопку третім особам, чи ваші заготівельники їх і так приймають?

PS:  Звісно, якщо є інформація, відповісти може будь -хто.:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 18.01.2018 в 07:20, Wladimir_K сказал:

Про охорону ... купити пару gps-трекерів і поставити у вулики, які найбільш зручні і кращі для вивезення.

Сучасна ідея профі - пасічника проти профі - злодія.:ay: Особливо, коли є автомобіль з GPS навігатором. Звичайно, якщо влаштовує термін автономного живлення. Щоправда, в дешевому варіанті не захистить від хулігана, який відкрив вулика, хапнув рамку і втік.

Як на мій погляд,:IMHO: простіше і дешевше GSM сигналізація. Свого часу, я покладав надію на SMS сигнал від старезної мобілки, на яку подавалась напруга живлення (напряжение питания) через геркон під кришкою вулика.

   В кого є досвід?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Петрович 49 сказал:

Сучасна ідея профі - пасічника проти профі - злодія.:ay: Особливо, коли є автомобіль з GPS навігатором. Звичайно, якщо влаштовує термін автономного живлення. Щоправда, в дешевому варіанті не захистить від хулігана, який відкрив вулика, хапнув рамку і втік.

Як на мій погляд,:IMHO: простіше і дешевше GSM сигналізація. Свого часу, я покладав надію на SMS сигнал від старезної мобілки, на яку подавалась напруга живлення (напряжение питания) через геркон під кришкою вулика.

   В кого є досвід?

Я кочую і мені зручно буде мати gps-трекери, в поєднанні з фото-пастками (про них те ж думаю).

Сучасні трекери коштують в межах 100 дол. США, живлення їх вистачає більше ніж на сезон і в кожен вулик їх ставити не обов'язково, а як певний захист він "нечистих" на руку ідеальний варіант.

Ніхто ж з нас не буде сильно шкодувати за рамкаою меду, а вулики це вже серйозно (згідно кримінального кодексу від 3 до 5 років, якщо немає обтяжуючих обставин) і якщо крадуть то як мінімум декілька або фактично весь точок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Wladimir_K сказал:

Увага! Цими вихідними у нашого форумчанина і відомого матковода Болюбаша Богдана

@Богдан1, украли цими вихідними 7 сімей (на рутівській рамці) і саме з усім відомої групи карпатки.

Деталі будуть в окремому повідомленні.

Отут би GPS трекер!!!:Jumpy: Хоча б один, поганенький.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
9 минут назад, Петрович 49 сказал:

В нас однаковi результати Тiльки в мене всi зазнали втрат вiд мишей 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дві цікавинки від першого обльоту. (Поки не забув ;)).

Як Ви думаєте, куди, в пошуках чого, в першу чергу полетіли бджоли? Не всі, звичайно, але знайшлися такі, що ломилися в приміщення, де минулого року відкачувався мед. Хоча зараз там пусто і холоднеча.

Одна із загиблих сімей облітувалась, правда слабенько. Був здивований, коли наступного дня там не було жодної бджоли. Прийшов до висновку, вилітали з одного льотка, а поверталися в сусідній, де була матка.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

Дві цікавинки від першого обльоту. (Поки не забув ;)).

Ї

Одна із загиблих сімей облітувалась, правда слабенько. Був здивований, коли наступного дня там не було жодної бджоли. Прийшов до висновку, вилітали з одного льотка, а поверталися в сусідній, де була матка.:IMHO:

Майже аналогічний випадок ще зимою в одній бджолородині був підвищений шум мабуть не було матки,при обльоті присутній не був ,хоча батько передавав що з цього вулика бджоли облітувались ,3 квітня проводив огляд даного вулика жодної живої бджоли на рамках не було ,жменя мертвих на дні ,меду з'їли більше ніж в середньому по пасіці .Мабуть при обльоті розлетілись по інших вуликах.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В поминальний скорботний день згадаємо загиблих. Спробую причини розкласти по поличках.

1. Підмор гребінцями по вуличках, застиглі бджоли головою в комірку - голод!!! З боків корм може бути, але в холодну пору це не зараховується.

2. Підмор рівним шаром по дну вулика - несприятливий (згубний) мікроклімат.

а) Висока вологість, стінки (заставні) мокрі, пліснява по кутках. Так зване "запарювання бджіл"

б) Відсутність вологи + мед, схильний до кристалізації. Вулик сухий навіть по кутках. В комірках кристали меду. Загрозливо в "теплому" зимівнику при недостатній вентиляції.

3. Могили загиблих (бугри, кургани, як завгодно) в передній (задній) частні вулика - сім'я не змогла організувати надійний зимовий клуб. Серед причин: відсутність матки, наявність кліща, бджоли знесилені пізнім взятком.

4. Дві могили (ліва і права) - поділ сім'ї - розрив клуба.

а) Пізньоосінній - повномедним сотом, при наявності з боків вільних комірок для організації зимового "ложе". Зустрічалось в старі часи після зборки гнізда "бородою". В лежаках на прострому гнізді.

б) Ранньовесняний - пустим сотом. По центру мед з'їли і пішли в різні боки, а тут похолодання...

5. Підмор відсутній (бджоли зазвичай живі) - бурозубка! Також миша, тільки маленька і більш чемна. Заходить в щілину 7-8 мм. Може і виходити. М'ясоїдна (злаки їй не цікаві), від бджіл на дні залишаються тільки крильця.

Зрозуміло, що в реаліях все може змішуватись, накладатись, перетинатись...

Ваші спостереження, аналіз, зауваження сприятимуть успіху в майбутньому.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

                   Мої вітання всіх зі святом Спаса!

Святкова пригода... :ay: Віз в Харків трохи свіжого меду, їхав поїздом Лисичанськ - Ужгород. Тут треба сказати, що станція наша маленька, перон на 5-6 вагонів, а поїзд довжелезний! Каса продає квитки в ті вагони, що зупиняються біля перону. Та хтось попутав зад з передом, довелося впрошуватись в перший - ліпший вагон , де відчинилися двері. Нас сідало двоє, стячи в тамбурі доїхали до Куп'янська. Там стоянка тривала (міняють тепловозну тягу на електричну). Нам довелося переходити на свої місця. Земляк без вагань допоміг перенести рюкзак з бутильками меду. Я освоївся: рюкзак під ноги, відерце на полицю, взяв пляшку меду і пішов до земляка подякувати. Слово за слово... Виявляється живе він під Мінськом, має свою пісіку. Далі зрозуміло: два рибалки, два мисливці, два пасічники :ae:. Згодом поїзд зупинився і довго стоїть... По вагонах тривога - комусь було зле, чекали швидку.

Повертаюсь на своє законне місце. А тут!!!:mf_swordfight:Пасажири атакують провідників (браві вуйки з полонини захищаються). "А вы его паспорт видели?", "Почему не Вызвали милицию?" Виявляється якійсь бабульці (божий одуванчик під панамкою)  вчулося, що в моєму рюкзаку щось тікає, а мене немає, значить буде вибух!!! Ніхто нічого не чує, але ж вона " сама чула, війна  таки йде..." Заспокоїв товариство розборкою рюкзака, та пригостив провідників харківським морозивом. :az:

  • Подобається 3
  • Ха-Ха 3
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
В 09.04.2018 в 12:55, Мико сказал:

Тiльки в мене всi зазнали втрат вiд мишей 

В останні роки  захищаю льотки від мишей і бурозубок вставками нарізаними з "уголка", що продається в "Будматеріалах" в широкому асортименті. Що характерно, в щілину 8 мм бурозубка пролазить, а в отвір діаметром 8 мм - випадків не було. Ціна - копійчана. Ріжеться будь-якими ножицями. Весною бджоли вільно підуть на обліт, якщо зимують на волі.5beb23210b998_-0437.jpg.07dbd663923cb02de662bcc923e8b150.jpg

Промислові загороджувачі не годяться через недостатнє надходження свіжого повітря до вулика.5beb256315fb7_-0436_e2.jpg.e1068a2575ae294ee96c0123f6a887db.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

В останні роки  захищаю льотки від мишей і бурозубок

А бурозубка це таж миша тільки з довгим носом-хоботком?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, РУТ-61 сказал:

А бурозубка це таж миша тільки з довгим носом-хоботком?

Так! Тільки вона "м'ясоїдна", носом - хоботком підбирає жучків, черв'чків і підмор бджіл. Злаки, воскові соти їй не цікаві.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

"Сюрпризи" пасічникові вихідного дня.5d54627b0dfb2_-0442.jpg.1e6fa66895ae24fe4a65b25f262db690.jpg5d5462c40faf0_-0440.jpg.1623967c8b428f000ac3ab2b1e2c022d.jpg5d5462e191504_-0439.jpg.ba5f1cce156e960ff84ec152a8c4338e.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у меня вощину тянут. Я как чувствовал, после сокращения последними поставил вощину -тянут и заляпывают напрыском..))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.08.2019 в 22:38, Петрович 49 сказал:

"Сюрпризи" пасічникові вихідного дня.5d54627b0dfb2_-0442.jpg.1e6fa66895ae24fe4a65b25f262db690.jpg5d5462c40faf0_-0440.jpg.1623967c8b428f000ac3ab2b1e2c022d.jpg5d5462e191504_-0439.jpg.ba5f1cce156e960ff84ec152a8c4338e.jpg

Це мабуть місяць не заглядали

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, chajka2005 сказал:

Це мабуть місяць не заглядали

Трохи більше...:hmm: В середині червня робив відводок 4 р. на зрілий маточник.  Десь через два тижні  провірив засів і додав 3 рамки.

Бджолам дісталась срібна медаль серед відводків:ole_ole:, а мені дерев'яна.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Перезимували непогано. Та й зими  то не було. Розвиваються добре.

Непокоїть клятий корона вірус!!!  Звісно, він боляче вдарить по економіці, зачепить кожного... Та пасічникам вихідного дня дістанеться найбільше.  Непокоїть транспортне сполучення (потяги на Лисичанськ,  Куп'янськ, автобуси, маршрутки), забезпечення продовольчими товарами віддалених сіл, відсутність там медицини... Я не уявляю як влада може з цим впоратися:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перезимували непогано. Та й зими  то не було. Розвиваються добре.
Непокоїть клятий корона вірус!!!  Звісно, він боляче вдарить по економіці, зачепить кожного... Та пасічникам вихідного дня дістанеться найбільше.  Непокоїть транспортне сполучення (потяги на Лисичанськ,  Куп'янськ, автобуси, маршрутки), забезпечення продовольчими товарами віддалених сіл, відсутність там медицини... Я не уявляю як влада може з цим впоратися:dntknw:
Ніяк все буде відбуватись сама собою.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доки я тут в Харкові чухав потилицю, ввесь транспорт міжміський і приміський заборонили.:(  Неважко уявити, (зараз у всих фантазыя буйна) було два потяги, автобуси щогодини - 120 км. Залишилася надія на приват, можливо Романович @Мико   вируче, якщо Зорі правильно стануть:az:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Петрович 49 сказал:

Доки я тут в Харкові чухав потилицю, ввесь транспорт міжміський і приміський заборонили.:(  Неважко уявити, (зараз у всих фантазыя буйна) було два потяги, автобуси щогодини - 120 км. Залишилася надія на приват, можливо Романович @Мико   вируче, якщо Зорі правильно стануть:az:.

Романович сейчас до Шевченково , а там полями и по хреновому асфальту 20 км и я на месте 

Через Купянск только ранней весной , когда грунтовка не проезжая 

Да и еду под крышу нагруженый 

\

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.03.2020 в 10:42, Петрович 49 сказал:

Залишилася надія на приват,

Приватним "таксюком" поїду завтра.:ole_ole: Забронював через Bla Bla Car.:ay: Ціни не кусючі. Вже мав розмову з водієм. Порозумілися з півслова: "Что взять против вируса - маску на лицо, спирт для рук..?" Ответ: "Водку во внутрь! Чуть - чуть. В машине будут девушки..."

Сайт корисний!:IMHO: Рекомендую.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Был на пасеке почти месяц назад. Теперь из-за карантина без машины не приедешь. Чую полетит не один рой из моих 4 семей. Вот местным пчеловодам повезёт...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, AntonUa сказал:

Был на пасеке почти месяц назад. Теперь из-за карантина без машины не приедешь. Чую полетит не один рой из моих 4 семей. Вот местным пчеловодам повезёт...

Так обьяву дайте , продам рої

ловить рої там то , номер карточки банка такий то :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, AVA сказал:

Так обьяву дайте , продам рої

ловить рої там то , номер карточки банка такий то :umora:

Ага... Только от этого как-то не радостно :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...