Перейти к содержанию
  • Объявления

• Sanich

Нужна ваша помощь   16.01.2018

Нужна посильная финансовая помощь. Детали по ссылке: http://tochok.info/topic/12655-нужна-помощь-ребенку/   
Петрович 49

"Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня

В теме 569 сообщений

3 часа назад, М.А.К. сказал:

Всім Вітання! Хто може поділитися або в кого є вже заточена технологія пасічникування(пасічник вихідного дня) під два тижні! Або дати якісь рекомендації. Буду вдячний за інформацію:hi:

Начинать с выбора породы пчел какую - читайте и выбирайте. Брониславович написал за медосмотр, я добавлю за развитие_естьтакое понятие как разовое расширение гнезда пчелинной семьи. Наберите в инете и почитайте или учебники по по содержать сильные ровные семьи и тогда работы будет меньше. Нужно выработать  свою технологию под свои  условия. Технология других  может не подойти 

Поделиться сообщением

6 часов назад, М.А.К. сказал:

Всім Вітання! Хто може поділитися або в кого є вже заточена технологія пасічникування(пасічник вихідного дня) під два тижні! Або дати якісь рекомендації. Буду вдячний за інформацію

Вам варто прочитати перше повідомлення цієї теми. Не дивлячись, що там чимало застарілого, Ви зрозумієте підходи і "філософію". Відстань - час - гроші - кількість сімей.  Не скажу, що технологія "заточена", але в дії  30 років.

Що до системи вуликів. Якби довелося вибирати заново - вибрав би БК на рамку 145. Зараз замінювати існуючу, сенсу немає (вік, здоров'я, витрати).  Не вулики мед носять!  Жвавим було обговорення варіантів на стор. 7. Корисно переглянути.

Мабуть найскладніше для "пасічників вихідного дня". Де брати маток? Якщо маток (цьогорічних) купити, це вирішує проблему роїння, але лише на один рік і за певних умов (наприклад, єдиний ГВ з соняху) може бути збитковим.

Можливо, як простий і дешевий варіант, довірити бджолам самостійно виводити своїх королев за Кемеровською системою бджільництва. Про це більш детально 5 та 8 квітня 2014 р.

Якщо наважитесь на виведення маток самотужки, обв'зково прочитайте пост від 17 травня 2013 р. цієї теми. На початковому етапі згодиться.

Будуть конкретні питання - не соромтесь - здолаємо спільними зусиллями:ole_ole:

Поделиться сообщением

9 часов назад, MaikMay сказал:

мене теж цікавить відповідь на таке питання:) може хтось гукне щось....

Судячи з Вашої аватарки, Ви  не новачок,  самостійно вирішуєте безліч питань (слекція, ШО, більше 100 сімей). Не бачу можливості вести таке господарство в режимі "вихідного дня":IMHO:. Можливо Вам буде корисна метода шановного Stol про роботу "наскоками" (своєрідний конвеєр на великій пасіці).  Стор. 9,10 цієї теми.

Звичайно прогрес невпинно йде. Молимо Бога щоб він не оминув Україну. А чи минає час дрібних пасік? Це ще питання! Розмірковуючи, люблю порівнювати з рибальством: існують майже мирно ставки з човнами і вудочками, а в морях рибальскі сейнери. І ще невідомо, хто більше дає до столу...

Поделиться сообщением

17 годин тому, Петрович 49 сказав:

Судячи з Вашої аватарки, Ви  не новачок,  самостійно вирішуєте безліч питань (слекція, ШО, більше 100 сімей). Не бачу можливості вести таке господарство в режимі "вихідного дня":IMHO:. Можливо Вам буде корисна метода шановного Stol про роботу "наскоками" (своєрідний конвеєр на великій пасіці).  Стор. 9,10 цієї теми.

Звичайно прогрес невпинно йде. Молимо Бога щоб він не оминув Україну. А чи минає час дрібних пасік? Це ще питання! Розмірковуючи, люблю порівнювати з рибальством: існують майже мирно ставки з човнами і вудочками, а в морях рибальскі сейнери. І ще невідомо, хто більше дає до столу...

То так лиш на аватарці все грозно виглядає;), а так ще працювати і працювати:) Щоб займатися селекцією(а є можливість,  і хочеться це робити, принаймі попробувати, щоб потім не бурчати, а чому не зробив, якщо була можливість?) і так щоб на хорошому рівні, хочу освоїти ШО ( з ізольованим облітиком проблем немає - знайшовся). Мені дивно, що у нас  наші "великі" селекціонери говорили, що не так просто знайти облітник(а ще більше дивно як жити в Карпатах і не мати( і не зробити за кілька років НУ) гідний ізольований облітник, можна було і не один)  , згідний не просто, але можна якщо захотіти:) ........ Тому дана тема мене зацікавила.......і  хочеться зробити поділ праці, щоб кожен відповідав за свій клаптик не простої роботи і робив це професійно, а не аби як. Бо на неможливо одночасно бути селекціонером і репродуктором  маток , та  ще і мед продавати:crazy: А робота "наскоками" (своєрідний конвеєр на великій пасіці). @Stol  так як це він описує - грандіозна, молодець:ay: Щось останнім часом він не дописує в цій темі, може ще щось є цікавого?

Поделиться сообщением

хочу перейти на утримання БК-10р.300+145 , 10р достаньо під гніздо чи можна і 8р, чи то і інше  замало:hmm:

Поделиться сообщением

Только что, М.А.К. сказал:

хочу перейти на утримання БК-10р.300+145 , 10р достаньо під гніздо чи можна і 8р, чи то і інше  замало:hmm:

попробував рогаті на 8 рамок (гнездо на 300+магазины145) и что могу сказать, да 8 рамок хватает если иметь настроенную технологию которая обеспечит  своэвременное извлечение розплодных рамок с гнезда (на отводки или пакеты) в весенний период и даст кучу места под нектар и пергу для избежания заливания нектаром при взятках 

вобщем 8 рамок хватает для гнезда но если там нету перги и меда а розплод на крайней рамке с обеих сторон 

но для себя заказал для пробы 10 рамочные

Поделиться сообщением

12 години тому, valik1986 сказав:

попробував рогаті на 8 рамок (гнездо на 300+магазины145) и что могу сказать, да 8 рамок хватает если иметь настроенную технологию которая обеспечит  своэвременное извлечение розплодных рамок с гнезда (на отводки или пакеты) в весенний период и даст кучу места под нектар и пергу для избежания заливания нектаром при взятках 

вобщем 8 рамок хватает для гнезда но если там нету перги и меда а розплод на крайней рамке с обеих сторон 

но для себя заказал для пробы 10 рамочные

Виходить, що обов"ясково раз у сезон  з сімї зробити відводок( я так розумію щоб не роїлися), а далі можна свокійно працювати з корпусами:):hmm:

Поделиться сообщением

15 часов назад, valik1986 сказал:

для себя заказал для пробы 10 рамочные

Дасть Бог здоров'я, та гроші залишаться після лікування, замовлю хоча б один комплект 10 рамочний на 145. Думаю, що Voblin _ UA  (Сергей, харьковчанин) піде мені на зустіч, хоча він вибрав 8 рамок. Саме з ним було обговорення. За умови пізнього взятку (гречка, соняхи), якому передує тривалий підтримуючий - 8 рамок недостатньо :IMHO:.

Поделиться сообщением

Виходить, що обов"ясково раз у сезон  з сімї зробити відводок( я так розумію щоб не роїлися), а далі можна свокійно працювати з корпусами

Треба знати що росте - цвіте навколо Вашої пасіки. Якщо існує своєрідний медовий конвеєр (у нас таке бувало в колгоспні часи), то можливо утримати від роїння переважну кількість сімей, не застосовуючи радикальних заходів (поділ, підсадка молодих маток).

Якщо ж  намічається безвзяточна пауза хоча б 15-30 днів, варто не чекати ройового стану, а ділити. Саме так, "обов'язково раз в сезон". Або підсажувати цьогорічних маток (куплених, чи заздалегідь виведених).  Інакше розлетяться. Приїхавши на пасіку, доводилось чути від сусідів, або родичів: "На тій неділі після дощика як пригріло сонечко так гули-и-и...":umora::ole_ole:.

Поделиться сообщением

В 16.01.2018 в 14:22, Петрович 49 сказав:

Треба знати що росте - цвіте навколо Вашої пасіки.

а пауза  15

Сади, Різнотрав"я, Трошки Акації, Липа

Поделиться сообщением

Ну, сади - то на розвиток. Акація, навіть коли її багато - дама не надійна. Різнотрав'я і липовий ліс - завжди добре. :ay:

Не видно посівних медоносів (ріпак, гречка, соняхи) - без них важко. 

:IMHO:На початковому етапі можна пробувати без поділу, але резервний "посуд" (вільні вулики, наставки з дном) на випадок роїння мають бути. 

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Петрович 49 сказав:

Не видно посівних медоносів (ріпак, гречка, соняхи) - без них важко. 

Це все є, на відстані 5-7км. Хіба підвозити. Але перечитуючитему....... кажуть  це вже не "Наскоковое" пчеловодство :dntknw:

Поделиться сообщением

12 минут назад, М.А.К. сказал:

Це все є, на відстані 5-7км. Хіба підвозити. Але перечитуючитему....... кажуть  це вже не "Наскоковое" пчеловодство :dntknw:

А чому? Я пасічникую по вихідних і у відпустку і ключовим фактором успіху є саме підвезення бджіл до медоносів і створення невеликих точків.

Поделиться сообщением

5 часов назад, М.А.К. сказал:

у мене схожий раціон для бджіл ) окремі сім'ї можуть і після садів входити в ройовий, а ті що не увійшли після садів увійдуть після акації майже одразу з закінченням взятку, але тут ще потрібно враховувати породу бджіл, а саме їх схильність до роїння в мене схильні, да і між садами і акацією розрив не менше 20 днів і між акацією і липою теж 20-30 днів

Поделиться сообщением

1 година тому, Wladimir_K сказав:

А чому? Я пасічникую по вихідних і у відпустку і ключовим фактором успіху є саме підвезення бджіл до медоносів і створення невеликих точків.

Чому це треба питати попередніх дописувачів! А взагалі в цілому мені подобається ваш варіант:ay:

Поделиться сообщением

52 хвилини тому, gru.v сказав:

у мене схожий раціон для бджіл ) окремі сім'ї можуть і після садів входити в ройовий, а ті що не увійшли після садів увійдуть після акації майже одразу з закінченням взятку, але тут ще потрібно враховувати породу бджіл, а саме їх схильність до роїння в мене схильні, да і між садами і акацією розрив не менше 20 днів і між акацією і липою теж 20-30 днів

Це так але в цих розривах, щось цвіте....А якщо міняти маток кожного року, то може не будуть роїтися (мається наувазі після садів і акації). Бо того року я тільки з драбиною ходив як приїджав до бджіл!

Поделиться сообщением

49 минут назад, Wladimir_K сказал:

Я пасічникую по вихідних і у відпустку і ключовим фактором успіху є саме підвезення бджіл до медоносів і створення невеликих точків.

Все то воно так: "Плох тот солдат, который не мечтает стать генералом", та не всі стають генералами. Щоб підвозити бджіл треба транспорт,  невеликі точки охороняти і, головне, треба мати відповідну кількість сімей, аби це було рентабельно.  Судячи з аватарки, у шановного М.А.К. поки що недостатня кількість сімей. Та все ще попереду:ole_ole:.

До речі, читаючи ТОЧОК, можна дійти висновку, що не скрізь медовий напрямок раціональний. Зустрічаються ліси, гори де обмаль медоносів і квітують короткочасно. Люди вибирають матковивідний, пакетний напрямок і т. д.

Поделиться сообщением

3 минуты назад, М.А.К. сказал:

А якщо міняти маток кожного року, то може не будуть роїтися

Саме так! Сім'ї з цьгорічними матками майже гарантовано не рояться. Щоб зароїлася сім'я з молодою маткою, треба ще  "постаратися наламати дров".

Поделиться сообщением

У пасічника "вихідного" дня все повинно бути спрощене до мінімум.

Мінімум операцій і втручання в гніздо, це те саме, що у господара промислової пасіки, тільки в менших масштабах.

Є роїння, значить виведення маток з нормального матеріалу і максимальна заміна старих. 

Чим більше підходів до вулика тим гірше, часу ж 0.

Віск не топлю, крім забрусного, міняю на віск вирізану суш, рамок не збиваю, купую готові, лише натягування і навощування, вуликів те ж не роблю, купую готові.

Про відкачку меду, у мене це критично, коли цвіте сонях чи ріпак, бувають втрати, але стараюся наставити корпусів і в цей період беру відпустку і між цими подіями качаю по точках (30-50 сімей), в 2017 вийшов на цифру 6 т. Закормлюю те ж в 2 підходи, в поліетиленових кульках, можна 1 раз думаю у відрах.

Про пакети, є зайва кількість бджіл, цього сезону у мене в зиму пішло десь 150, потрібно продавати трохи напевне, визначень весною.

Про охорону, або в ставити під наглядом, або купити пару gps-трекерів і поставити у вулики, які найбільш зручні і кращі для вивезення.

Літератури з бджільництва українських чи СРСР  часів не читаю вже давно, або фантастика для 10-20 сімей або застаріла зовсім.

І ще @Петрович 49, головне в нашому житті здоров'я, а все  інше цього не варте, виздоровлюйте.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти