Перейти к содержанию

"Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня


Петрович 49

Рекомендуемые сообщения

Настав час звітувати про весняний обльот, перший огляд і взагалі про зимівлю. Деякі висновки. 

- Перший обльот був за температури повітря +11 в тиху сонячну погоду при суцільному сніговому покрову  (за виннятком шиферин, що залишив перед льотками). Плям на снігу багато - загиблих бджіл одиниці. Тобто, страхи, що бджола захолоне на снігу, дещо перебільшені. Ймовірно, що загиблі могли бути і на сірій землі, тільки їх не видно.

- Небачена раніше навала бурозубок. Сліди їх діяльності в третині вуликів. Особливої шкоди не завдали, але й комфорту не добавили. До наступної зими потрібно запасатись засіткованими задвижками.

- Виявилась одна ослаблена сімейка, зі слідами поносу. Відібрав зайві рамки, підсилив. Не мудруючи. Минулого року описував процедуру.  Від сильної сім"ї (або від двох сімей) забираємо рамку з бджолою, звісно без матки. Кілька хвилин витримки на свіжому повітрі, щоб втратили активність, зійшлися до купи. Рамку чи дві струшуємо в "карман" ослабленої сім"ї.  Вільне місце збоку, тобто "карман", є завжди, оскільки мова  ослаблену сім"ю. Сімейка і "карман" відокремлені заставною, в кутках (внизу)  дірки (отвори) для проходу бджіл. Біжать в тепло, об"єднуються без проблем, Потім якась частина повернеться на старе місце - та більшість залишиться.

- В процентному відношенні результат зимівлі - 103% :blink: Подробиці згодом.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В одній сім"ї перезимувало дві матки! Це вперше бачу. Здивувався дуже!!!:blink: Щоб впевнитись, виставляв, фотографував: Фото-0375.jpg               Фото-0376.jpg

Потім поставив діафрагму і вийшло дві сім"ї 4 і 6 рамок. Навколо жовтої бджоли було більше., їй і рамок більше. Побачимо, що з цього вийде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
В 20.4.2017 в 10:28, станислав83 сказал:

добрый день уважаемые пчеловоды!!!!! прошу совета кто использует данный вид ульев может есть какие то особенности или тонкости содержания пчел в данных ульях достались20-шт по наследству в комплекте улей+одна магазинная надставка в етом году заказал еще по одной надставке на 145-ю рамку главный взяток подсолнух и какая порода претпочтительней для данного типа ульяв заметил что мои местные неохотно идут в надставку может кто использует более двух надставок также интересна технология их использования прошу прощения за много вопросов тапками можно кидать заранее спасибо за советы:hi: 
 

Не буду повторюватись. Самостійно, терпляче прочитайте перше повідомлення. Стане зрозумілим вибір вулика на 16-18 рам. Якщо Ви не  "Пасічник вихідного дня", то це лише спрощує догляд.  З тих пір мало що змінилось. Здоров"я не добавилось, гаманець (кошелёк) похудав, медоноси ті  самі (соняшник, трохи акації та бур"ян). За сади скупо промовчу.:(

Проблемою залишається роїння та виведення маток, що взаємопов"язано. Сім"ї з молодими матками більш- менш гарантовано не входять в ройовий стан. А саме це дозволяє з чевня до кінця серпня (с июня до конца августа) не заглядати в нижній корпус.

Запитуйте, не соромтесь (не стесняйтесь!) Поки надворі віє і мете відповім з задоволенням. "Тапок", щоб кидати,  немає - холодно в квартирі.:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 22.3.2017 в 00:33, Петрович 49 сказал:

В одній сім"ї перезимувало дві матки! 

 

В 21.3.2017 в 22:08, Петрович 49 сказал:

- В процентному відношенні результат зимівлі - 103%

103%  скасовано! Одна з маток виявилася неякісною.  Довелося вкоротити їй віку . Прощальне фото:Фото-0384.jpgКрупна була, малорухлива, сіяла поодинокі яєчка. :ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Хто знає - скільки рамок  суші (вощини) потрібно підставити в сім"ю, якщо в ній є (для прикладу) 5 рамок закритого розплоду, щоб  наступного тижня не було тісноти? :hmm:Взяток розглядаємо підтримуючий, матку працьовиту...

Заздалегідь дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Петрович 49 сказал:

Хто знає - скільки рамок  суші (вощини) потрібно підставити в сім"ю, якщо в ній є (для прикладу) 5 рамок закритого розплоду, щоб  наступного тижня не було тісноти? :hmm:Взяток розглядаємо підтримуючий, матку працьовиту...

Заздалегідь дякую!

Не менше трьох всього, краще чотири. Суш усередину, двi вощини передостаннiми:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось так працює переселений пакет карпатянки який я придбав на виставці у інс. Прокоповича  13 травня 2017

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Сашко лежак сказал:

 

Простите, а какая смысловая нагрузка данного видео?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось так працює переселений пакет карпатянки який я придбав на виставці у інс. Прокоповича  13 травня 2017

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Здав мед, відремонтував компа і я знову на ТОЧКУ серед своїх! :ole_ole:

Меду вийшло десь 1200 кг, це на третину менше, ніж зазвичай. Не той рік, щоб рекорди ставити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Петрович 49 сказал:

Здав мед,

Зразу питання кому ,яка цiна ,як з документами 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.06.2017 в 01:47, Джаз сказал:

Простите, а какая смысловая нагрузка данного видео?

Несут пыльцу .По всей вероятности еще есть расплод.Гарантия что семья с маткой.Не ищите глубокий смысл везде.Зимой такое видео посмотрите -и на душе тепло станет,в зимовник потянет послушать.Пчелы человеку доставляют радость и он делится со всеми -и в этом смысл

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, КАЕ сказал:

Несут пыльцу .По всей вероятности еще есть расплод.Гарантия что семья с маткой.Не ищите глубокий смысл везде.Зимой такое видео посмотрите -и на душе тепло станет,в зимовник потянет послушать.Пчелы человеку доставляют радость и он делится со всеми -и в этом смысл

Видео лишено смысловой нагрузки для общего просмотра.  Давайте все будем снимать леток, без комментариев,  и забьем ютуб доверху, мы ж их тоже любим.  

Вам так нравится всех получать, надоедает... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Джаз сказав:

Видео лишено смысловой нагрузки для общего просмотра.  Давайте все будем снимать леток, без комментариев,  и забьем ютуб доверху, мы ж их тоже любим.  

Вам так нравится всех получать, надоедает... 

Я теж за те : Якщо щось виставляєш на розгляд ,- пам"ятай, що хоч якусь користь від свого відео ти маєш все ж дати товариству...:ah::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Петрович 49 сказав:

Здав мед, відремонтував компа і я знову на ТОЧКУ серед своїх! :ole_ole:

Меду вийшло десь 1200 кг, це на третину менше, ніж зазвичай. Не той рік, щоб рекорди ставити.

Це у кого як... Он у Романовича і по 15 кг за добу на контролі бувало показувало...:ah::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.06.2017 в 18:36, Сашко лежак сказав:

 

:blink: І ніякої інформації - хоча б у кого купили й який результат...

 Отак наскоком і відео зробили...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Мико сказал:

Зразу питання кому ,яка цiна ,як з документами 

"Бартніку", 42гр/кг, паспорт і код. Здавав не ввесь, бо добра половина пішла собі хорошому для роздрібної торгівлі.

До Вас, Романовичу, зустрічне питання. Чув краєм вуха, що Ви видаляєте залишки пізнього розплоду. Цього року я розвів  чимало кліща. Зараз розплод проситься на видалення. Ну, рамку вийняти не проблема. Якщо стара, то в перетопку. А якщо хороша?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Петрович 49 сказал:

Якщо стара, то в перетопку. А якщо хороша?:hmm:

Я вирiзав дiрки в сушi 

Потiм бджоли забудовували трутневою i вони я знахiдка весною 

батькiвським сiмьям 

Бо трута багато потрiбно .на матководство 

Але зараз не викидаю ,бо розплiд вiд молодих маток довго 

а хочеться вже з галери на зимовий берег причалити 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Озброївся!!!:hunter:

         59fdecdf91553_-0421.jpg.889e53f4801a26d585a2f3a571dea9e3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

Озброївся!!!:hunter:

         59fdecdf91553_-0421.jpg.889e53f4801a26d585a2f3a571dea9e3.jpg

Пізновато. Ні? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для третьої обробки якраз, на маю думку,  я теж завтра планую фінішну обробку :) :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Галичанин сказал:

Для третьої обробки якраз, на маю думку,  я теж завтра планую фінішну обробку :) :hi:

Три рази незабагато:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Женя Циба сказал:

Три рази незабагато:dntknw:

Не думаю, хоча ніби і в інструкції передбачено дві обробки, які передбачають два рази по два з інтервалом в тиждень, здається зрозуміло написав :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вже писав що в кінці серпня поставив Варостоп насипалось кліща дуже багато,в жовтні провів аналіз по ,,данському методу'' в декількох сім'ях було по 2 кліща, обробив 5 сімей ,,біпіном'' , осипу 0,знаю що чудес не буває ,але здається полоски працюють. Схема моїх профілактичних обробок від варроатозу у 2017 році наступна у квітні двічі щавлева з росинки через 7днів ,у липні двічі15%молочною з росинки

через 7днів,у кінці серпня ,,Варостоп,'' весною побачу можливо це оптимальний варіант.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...