Перейти к содержанию

"Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня


Петрович 49

Рекомендуемые сообщения

19 минут назад, Загоруйко В.П. сказал:

Як на мою думку, та сім"я і пасічник давно заспокоїлись, помирились і успішно перезимують.:az:

 

Натяк на те, що дочки від маток елітних, м"яко кажучи, не достойні своїх матусь???:IMHO:

:ay: Хотілося б у це повірити.:unsure:

 А щодо другого, де  "Strelec сказал: "- то не треба путати грішного з праведним та переносити рослинні гібриди і їх властивості на комах і тварин. То абсолютно різні речі. І, попереджуючи випади в цьому плані, скажу: породження мула - то вже міжвидовий гібрид, якщо я не помилився у генетиці .А бджола медоносна - то один вид.Що й дозволяє займатися "Наскоковим" бджільництвом .:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Загоруйко В.П. сказал:

Натяк на те, що дочки від маток елітних, м"яко кажучи, не достойні своїх матусь???:IMHO:

Ну почему же,если ещё и трутовый фон содержать такой же.Но я наблюдаю за бакфастчиками,матки гуляют сами по себе,а это уже не есть хорошо.Поэтому начали переходить на ИО,чтобы более гарантированно передать признаки породы.Но к маткам осемененным ИО тоже есть вопросы,так,что не все так просто,как кажется :IMHO1:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

то не треба путати грішного з праведним та переносити рослинні гібриди і їх властивості на комах і тварин.

Генетика она и в африке генетика,но я не специалист в этой области и рассуждаю чисто логически.Так что сдаюсь и спорить не буду :az:
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Strelec сказал:

Генетика она и в африке генетика,но я не специалист в этой области и рассуждаю чисто логически.Так что сдаюсь и спорить не буду :az:
 

Якщо у Вас на пасіці з'явиться трутень бакфаста, то свої гени передасть при спаровуванні сусіднім матки і кров його не швидко зникне. А враховуючі, що в бакфаста гени сильніші (менше розщеплюються) по багатьом ознакам за гени наших місцевих, то на 3-4 поколінні буде чітко видно іншу кров.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Wladimir_K сказал:

Якщо у Вас на пасіці з'явиться трутень бакфаста, то свої гени передасть при спаровуванні сусіднім матки і кров його не швидко зникне. А враховуючі, що в бакфаста гени сильніші (менше розщеплюються) по багатьом ознакам за гени наших місцевих, то на 3-4 поколінні буде чітко видно іншу кров.

Лагіднішими стануть ваші трудівниці і з"явиться обов"язково (!) значне збільшення медозборів на тому ж самому точку і майже без вашого втручання у цю справу.:IMHO::ay::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.06.2016 в 11:29, Загоруйко В.П. сказал:

І чим все це закінчилося? Хто вижив?:mf_swordfight:

Закон бутерброда...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, ДобровоЛ сказал:

значне збільшення медозборів на тому ж самому точку

Вы сколько качаете в среднем на семью за сезон? Если конечно это не коммерческий секрет :)
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.11.2016 в 07:58, Strelec сказал:

Всё нормально :) у своих не воруют.

У меня гибридные огурцы на второй год потомства не дают.


Я больше 20 лет занимаюсь пчелами и до сих пор учусь.А Вы, я так понял уже всё знаете,тогда это не к Вам.:az:
 

Та ні, я теж з інших: чим більше пізнаю, тим більше й учусь і ще більше цікавлюсь.:ay::umora: І так з бджолами я (аж важко уявити!) - вже шостий десяток. Це з тих пір, коли зловив роя і відділив свої сім"ї від батьківських...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Strelec сказал:

Вы сколько качаете в среднем на семью за сезон? Если конечно это не коммерческий секрет :)
 

Та ні, тайни немає. Просто вже два роки, як не кочую у зв"язку з матководством. А побіля дачі на 6 сотках, де майже вся пасіка моя - піщані грунти і перше поле - за 3 км.:dntknw: Правда є сосновий ліс, засаджений мною  й іншими акацією та малинниками. Але то один головний медозбор. Сію постійно медоноси. Але через пісок неврожаї, тож  треба кочувати. А рекорд у мене був на гречці - за одну качку - трохи менше бідона 40-літрового від сім"ї. Але то на кочівлі. Тоді я ще працював і за весь період цвітіння гречки не мав часу жодного разу до пасіки навідатися. Навіть "наскоком".Ото як поставив, то наступного разу приїхав качати.

Мрію - мо" у наступному сезоні й покочую...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Та ні, я теж з інших:

:ay::hi::az: примерно так :wave:

 

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

за одну качку - трохи менше бідона 40-літрового від сім"ї.

2012г. - 67.8 кг

2013 - 79 кг

2015 -62.8 кг

2016 - 50 кг в этом году увеличил пасеку почти в двое,немного подсадил основные семьи,да и год был не очень,хотя плохому танцору вечно,что-то мешает :umora:.Это не ради похвастаться,а насчет местной пчелы.Вот теперь хожу уже с прошлой зимы и ни как не могу решить,покупать карпатку для разбавления крови или заниматься дальше своими,выбраковывая весь непотреб .:dntknw: А за одну качку на гречке это очень хорошо :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.11.2016 в 11:39, Strelec сказал:

Генетика она и в африке генетика, но .............

Зачепився за Вашу фразу про "гибридные огурцы" і згадав свої негаразди з матками. 

Завжди "наскоками" вирощував ройових маток від своїх минулорічних сімей -рекордисток. Це детально описано на стр. 5 цієї теми (17 мая 2013 г.) Була критика і усно, і письмово.   Взявся поновлювати  кровушку. Підкидав потроху степових Єгошинських,  бакфасту і карпаток. Сама по собі "еліта" працювала добре. А от дочки, як би це пом"якше сказати, ну ніякі вони. Отож і я :hmm::

1 час назад, Strelec сказал:

не могу решить,покупать карпатку для разбавления крови или заниматься дальше своими,выбраковывая весь непотреб .

До того ж місцеві пасічники мають прнтензії - мовляв, завіз жовтобрюхих арійців. Серед них голова сільради. Ще пам"ятають про шкоду заподіяну завозом "кавказянок".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Загоруйко В.П. сказал:

вирощував ройових маток від своїх минулорічних сімей -рекордисток

От роевых я отказался,хотя иногда аж руки чешутся :),работают отлично,но для наскокового,проблемно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Загоруйко В.П. сказал:

Зачепився за Вашу фразу про "гибридные огурцы" і згадав свої негаразди з матками. 

Завжди "наскоками" вирощував ройових маток від своїх минулорічних сімей -рекордисток. Це детально описано на стр. 5 цієї теми (17 мая 2013 г.) Була критика і усно, і письмово.   Взявся поновлювати  кровушку. Підкидав потроху степових Єгошинських,  бакфасту і карпаток. Сама по собі "еліта" працювала добре. А от дочки, як би це пом"якше сказати, ну ніякі вони. Отож і я :hmm::

До того ж місцеві пасічники мають прнтензії - мовляв, завіз жовтобрюхих арійців. Серед них голова сільради. Ще пам"ятають про шкоду заподіяну завозом "кавказянок".

Погана значить у Вас еліта, якщо ф1 не виходить. Чітко у мене видно хто є хто, коли осінню збираю гнізда.

Які ройові, купіть Джентера якщо часу не вистачає і виводьте постійно з першої декади травня і постійно міняйте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Strelec сказал:

:ay::hi::az: примерно так :wave:

 

2012г. - 67.8 кг

2013 - 79 кг

2015 -62.8 кг

2016 - 50 кг в этом году увеличил пасеку почти в двое,немного подсадил основные семьи,да и год был не очень,хотя плохому танцору вечно,что-то мешает :umora:.Это не ради похвастаться,а насчет местной пчелы.Вот теперь хожу уже с прошлой зимы и ни как не могу решить,покупать карпатку для разбавления крови или заниматься дальше своими,выбраковывая весь непотреб .:dntknw: А за одну качку на гречке это очень хорошо :hmm:

Прекрасні показники та й ще для Донеччини! Але це ж з кочовкою ? Бо мед в Україні, та й не тільки, пасічники "збирають з колеса", чи не так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ДобровоЛ сказал:

пасічники "збирають з колеса", чи не так?

Совершенно верно,на стационаре так не возмешь.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Бо мед в Україні, та й не тільки, пасічники "збирають з колеса", чи не так?

Не завжди  "збирають з колеса" Iнколи i не стацiонарi результати не гiршi , а iнколи i кращi . Багато залежить вiд погоди, землi , пасiчника i методу пасiчникування :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Мико сказал:

Не завжди  "збирають з колеса" Iнколи i не стацiонарi результати не гiршi , а iнколи i кращi .

Особливо, якщо від медового доходу відрахувати затрати на перевезення (вуликів та свого тіла) і охорону.:hunter:

 

4 часа назад, Мико сказал:

Багато залежить вiд погоди, землi , пасiчника i методу пасiчникування :IMHO:

Головне при цьому - місце стоянки стаціонару. В нашій місцевості це здебільшого  забуті богом і владою села.  Пам"ятаю, в часи розвалу колгоспної системи під боком було занедбане поле (десь біля. 30 га.)  Так там утворилася така сівозміна медоносів :ay:Штучно не створиш! Плюс насадження акції і липи з часів Хрущова. Киянам, мабуть, таке важко уявити, біля Києва земля не пустує. Та і в того поля знайшовся господар. Довелося покинути ту місцину. Батьки закінчили свій земний шлях, запрошений охоронець, м"яко кажучи, не впорався із збереженням майна.  А батьківська хата все ще стоїть, обросла бур"нами...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Мико сказал:

Не завжди  "збирають з колеса" Iнколи i не стацiонарi результати не гiршi , а iнколи i кращi . Багато залежить вiд погоди, землi , пасiчника i методу пасiчникування :IMHO:

Так, я ж був забув про "м"ясних"слобожанців без "наскоків" з повноггрудими помічницями! :ax: :ay: Жаль , та ж не всім так везе...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Загоруйко В.П. сказал:

Особливо, якщо від медового доходу відрахувати затрати на перевезення (вуликів та свого тіла) і охорону.:hunter:

 

Головне при цьому - місце стоянки стаціонару. В нашій місцевості це здебільшого  забуті богом і владою села.  Пам"ятаю, в часи розвалу колгоспної системи під боком було занедбане поле (десь біля. 30 га.)  Так там утворилася така сівозміна медоносів :ay:Штучно не створиш! Плюс насадження акції і липи з часів Хрущова. Киянам, мабуть, таке важко уявити, біля Києва земля не пустує. Та і в того поля знайшовся господар. Довелося покинути ту місцину. Батьки закінчили свій земний шлях, запрошений охоронець, м"яко кажучи, не впорався із збереженням майна.  А батьківська хата все ще стоїть, обросла бур"нами...

Та й у нас такого добра вистачає, особливо, де відсутня робота чи піщана та неродюча земля. Полісся Київщини -  там все пустка, не говорячи вже про зону ЧАЕС, де вирощують диких коней Прижевальського. А цукрові заводи, що давали роботу усім на селі та містечках, повирізали, якщо не помиляюсь, вже третій десяток їх дорізають. Та такого конвейєра на медоноси теж у нас немає,- все засівають соєю, кукурудзою,ячменем, пшеницею інколи, правда, й соняхом. Але ж рекомендовано його вирощувати не частіше одного разу на рік на тому ж полі...

 А при кочівлі стараюсь примостити пасіку у людей. Заодно й сторожують за кілька літрів медку свіженького.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

й соняхом. Але ж рекомендовано його вирощувати не частіше одного разу на рік на тому ж полі...

Странно, у нас никогда чаще чем раз на год подсолнечник никто не выращивает.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

 Жаль , та ж не всім так везе...

Заохочувати треба і люди до Вас потягнуться! Жінкам :ax:. Мужикам :az:. Звісно, це жарт. 

В моєму випадку, у мужика були серйозні перебори:friend_drink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, Мико сказал:

Не завжди  "збирають з колеса" Iнколи i не стацiонарi результати не гiршi , а iнколи i кращi . Багато залежить вiд погоди, землi , пасiчника i методу пасiчникування :IMHO:

мабуть щеэ

:ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.11.2016 в 16:44, Cfif сказал:

Странно, у нас никогда чаще чем раз на год подсолнечник никто не выращивает.:)

:umora::ax:Опечатка - одного разу на 10 років мав я сказати.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.11.2016 в 08:41, Мико сказал:

Не завжди  "збирають з колеса" Iнколи i не стацiонарi результати не гiршi , а iнколи i кращi . Багато залежить вiд погоди, землi , пасiчника i методу пасiчникування :IMHO:

Ну, Романовичу, не всім же манна небесна, як у вас. Доводиться ще й колеса качать...:umora: Але кожен має своє. А вам так повезло - значить до людей добрі були. Бо, переконуюсь, чим далі, тим більше, що безслідно у цьому житті нічого не минає.:IMHO:А я ще за медовуху і РР:ay: вам винен. Але за мною не заржавіє.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 28.11.2013 в 09:38, кузмич сказал:

Я бы всё же не снимал со счетов шифер. Я каждую зиму прикрываю шифером(листами б/у) ульи,накраваю листом сверху ,и со всех боков

Взяв на озброєння шифер. Дешево і сердито!:ay: Фото-0367.jpg

Зимуємо!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to "Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...