Перейти к содержанию

"Наскоковое" пчеловодство. Пасечникам выходного дня


Петрович 49

Рекомендуемые сообщения

3 часа назад, Sanich сказал:

Пізновато. Ні? 

 Відхилення в бік  "пізнувато" - часто оточують пасічників "вихідного"  дня. Багато часу витрачено на видалення рамок з залишками пізнього розплоду. "Краще пізніше, ніж ніколи!" Дякувати Богу, погода сприятлива.

Аби не підвела якість БИПИН -Т. Виробник РФ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Галичанин сказал:

в інструкції передбачено дві обробки, які передбачають два рази по два з інтервалом в тиждень, здається зрозуміло написав

Намудрили...:dntknw:  Правильно буде: "дві обробки з інтервалом в тиждень."

Взагалі -то, в інструкціях та рекомендаціях досить часто зустрічаються сумнівні речі. Наприклад,  отой БИПИН -Т, що на фото, інструкція (вона прямо на упаковці праворуч квіточки дрібнющим шрифтом) пропонує застосовувати весною, влітку (після відкачки меду) і пізньої осені в класичному варіанті. Як кажуть, на всі випадки... А який вплив на якість меду? Звісно, я своїм  прокуреним носом нічого не відчую. А що покаже аналіз при оптовій здачі??? :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю, сьогодні і так поверхнево преглядав сім'ї - дехто в нормальному клубі, дехто в "рихлому, дехто взагалі ще розслаблений  - ну чисто як люди, по-різному. За одно пройшовся "контрольно" тактиком.. Здивували дві непогані сім'ї (було 8 рамок) - прийшлось скоротити до 6, чомусь просіли (4 тижні не заглядав до вуликів), невже кліщ? :hmm:, хоча всі обролялись однаково, в т ч. і відводки, які почуваються нормально... РОботи на пасіці завершені - що називається - тепер зимуємо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Галичанин сказал:

Здивували дві непогані сім'ї (було 8 рамок) - прийшлось скоротити до 6, чомусь просіли (4 тижні не заглядав до вуликів), невже кліщ? :hmm:

В мене таких "непоганих" сімей, що просіли, значно більше. Під підозрою кліщ і пізні соняхи. В Ваших краях соняхи, мабуть, треба відкинути. Можливо, є щось інше серед пізніх медоносів...  До того ж, суттєву роль відіграють спадкові якості сім"ї, вік матки, наявність вільних сотів для засіву.

Успішної зимівлі!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.10.2017 в 00:23, Петрович 49 сказав:

"Бартніку", 42гр/кг, паспорт і код. Здавав не ввесь, бо добра половина пішла собі хорошому для роздрібної торгівлі.

До Вас, Романовичу, зустрічне питання. Чув краєм вуха, що Ви видаляєте залишки пізнього розплоду. Цього року я розвів  чимало кліща. Зараз розплод проситься на видалення. Ну, рамку вийняти не проблема. Якщо стара, то в перетопку. А якщо хороша?:hmm:

Виставте синицям десь під навісом від дощу. Приберуть ліпше будь-якого ювеліра!:ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

  Пасічникам вихідного дня держава дала додатковий день, а мені Бог послав тривалий відпочинок.

-1930339263.jpg.d85bcf51847764116f8b246c0d00590b.jpg      В одну мить всі роботи зупинились. Тепер можна і чарку:az:  і за компом посидіти.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Петрович 49 сказал:

  Пасічникам вихідного дня держава дала додатковий день, а мені Бог послав тривалий відпочинок.      В одну мить всі роботи зупинились. Тепер можна і чарку:az:  і за компом посидіти.

Вы там поправляйтесь. 
Сам весной был отстранен от работ на 2 месяца. Но в этот момент можно и литературу почитать(лишним не будет)  и рамки сбивать, натянуть и навощить(но не сразу)

:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Вы там поправляйтесь. 
Сам весной был отстранен от работ на 2 месяца.

Мені лікар загадав 3 місяці гіпсу і пів року реабілітації. Рамки, віск, вощина на пасіці за 150 км. Переживаю, тільки раз обробив від кліща, майже не утеплював.:hmm: В якому вулику трутів бачив - не пам'ятаю...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Петрович 49 сказал:

Мені лікар загадав 3 місяці гіпсу і пів року реабілітації. Рамки, віск, вощина на пасіці за 150 км. Переживаю, тільки раз обробив від кліща, майже не утеплював.:hmm: В якому вулику трутів бачив - не пам'ятаю...:dntknw:

Ну это вы серьезно попали...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Ну это вы серьезно попали...

Все прсто! Ніс дошки, взяв багато (я не жадний, я бережливий:umora:), послизнувся на купі горіхів ( снігу ще небуло). Сам накидав біля порогу, на пасіці.

Вам було гірше. Весняний цейтнот.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Петрович 49 сказал:

В якому вулику трутів бачив - не пам'ятаю...

Хто знає, ЯК ЗИМУЮТЬ ТРУТНІ ?  Апетит у них, мабуть, достойний, а хоботок коротенький. Вплив на сім'ю в зимовий час?

Які спостереження, припущення...:ole_ole:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

Хто знає, ЯК ЗИМУЮТЬ ТРУТНІ ?  Апетит у них, мабуть, достойний, а хоботок коротенький. Вплив на сім'ю в зимовий час?

Які спостереження, припущення...:ole_ole:

 

Можете неперейматися, переважно усіх трутнів в кінці літа  з вуликів виганяють. Буває, кілька штук  залишають на зиму, можливо матка там неважна, можливо інша причина...Багато меду вони нез'їдять. Бувало, зимувало кілька трутнів, а матка весною, як нічого небувало, працювала і неміняли її

 

Швидшого Вам одужання, ще трошки, і бджілки чекають Вас

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Петрович 49 сказал:

В одну мить всі роботи зупинились. Тепер можна і чарку:az:  і за компом посидіти

Держитесь, скорого вам выздоровления.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.12.2017 в 16:16, Пчеломучитель_ua сказал:

в этот момент можно и литературу почитать(лишним не будет) 

 Подарували красиву сучасну книжку "Медоносная пасека". Читаю. Винесу на загал деякі "перлини творчості" або плагіату.  Від коментарів утримаюсь.

Матеріал для вуликів. Спочатку мова про хвойні, про "лиственницу" (модрину) для зовнішніх елементів:

....такие ульи собираются из досок толщиной не более 12 мм с помощью пазов и гребней. Тополь, наиболее подходящий из лиственных деревьев (наряду с ивой и липой), пригодится для внутренних элементов, :hmm:

... Из липы (без сучков) лучше всего изготовить рамки и клетку для матки.:blink:

Про вибір місця:

...Важно устраивать свою пасеку на достаточном удалении от соседских (3 - 5 км).:dntknw:

... в центральной зоне Восточно-Европейской равнины пчеловоды вынуждены перемещать ульи в зависимости от погоды и перемен в климате.:ole_ole::umora:

...Кстати, когда пчелы заболевают, то первым делом убирают поилку и дезинфицируют ее. :(

 Автор Романова Марина. Видавництво "Виват",  Харків, 2015 р.

 

  • Подобається 1
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Петрович 49 сказал:

 Подарували красиву сучасну книжку "Медоносная пасека". Читаю. Винесу на загал деякі "перлини творчості" або плагіату.  Від коментарів утримаюсь.

Матеріал для вуликів. Спочатку мова про хвойні, про "лиственницу" (модрину) для зовнішніх елементів:

....такие ульи собираются из досок толщиной не более 12 мм с помощью пазов и гребней. Тополь, наиболее подходящий из лиственных деревьев (наряду с ивой и липой), пригодится для внутренних элементов, :hmm:

... Из липы (без сучков) лучше всего изготовить рамки и клетку для матки.:blink:

Про вибір місця:

...Важно устраивать свою пасеку на достаточном удалении от соседских (3 - 5 км).:dntknw:

... в центральной зоне Восточно-Европейской равнины пчеловоды вынуждены перемещать ульи в зависимости от погоды и перемен в климате.:ole_ole::umora:

...Кстати, когда пчелы заболевают, то первым делом убирают поилку и дезинфицируют ее. :(

 Автор Романова Марина. Видавництво "Виват",  Харків, 2015 р.

 

Действительно перлы.

Петрович,прийдется нам искать автора и везти на пасеку для ознакомления с жителями последней(к пчелам).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Петрович 49 сказав:

Подарували красиву сучасну книжку "Медоносная пасека". Читаю.

Петрович, за Вас можна порадіти. Вважайте, що отримали гарну гумористичну літературу. Для Вас це навіть корисніше, ніж література по бджільництву. Бо в бджільництві, гадаю, Вас важко чимось здивувати, а сміх — він завжди корисний!:IMHO:
Я трохи підробляю копірайтом, тому знаю "кухню", де печуть такі " пиріжки". :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.12.2017 в 16:50, Петрович 49 сказав:

Пасічникам вихідного дня держава дала додатковий день, а мені Бог послав тривалий відпочинок.

О, Петрович, я форум мало читаю, не помітив вчасно, що Ви в халепу вскочили.... Не вішайте носа, все буде добре з Божою допомогою!:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Егор Юрьев сказал:

Петрович,прийдется нам искать автора и везти на пасеку

Да искал! Гуглив! Романова Марина Юрьевна, выдала серию "полезная книга", заказать, купить и т. д.

Жодного слова про діяльність, освіту, орієнтацію......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Петрович 49 сказав:

орієнтацію...

Петрович, облиште ці недемократичні "намьокі" Була б людина хороша, а орієнтація — то таке! :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я про бізнесову орієнтацію, політичну, в просторі... "И тут Остапа понесло!":umora:

42 минуты назад, Svan сказал:

а сміх — він завжди корисний!

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Svan сказал:

підробляю копірайтом, тому знаю "кухню", де печуть такі " пиріжки".

Ви знаєте, окрім веселого,  маси кулінарних і лікувальних рецептів,  є досить серйозні речі. Знати б звідкіля переписані... :hmm:

Читаю далі.:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шукав до куті найкращого меду. Відкрив вищезгадувану книженцію. 

Звісно, липа на першому місці:

Еще с дохристианских времен липу в Европе считали мистическим деревом жизни, деревом здоровья, правосудия, победы...... В словенском городке Рут растет всемирно известное липовое дерево, возраст которого более 850 лет, в обхвате оно более 8 м. :ay:

Не обділений увагою ріпаковий (рапсовый) мед:

Рапсовый мед - уникальный продукт, ... Европейские ученые изучили свойства  этого меда достаточно хорошо... В литературе за свои целебные свойства он получил эпитет "живой".

Для мужчин он очень полезен при проблемах с потенцией, а для женщин - при бесплодии. :hmm:

Найцікавіше про мед з буркуну (донниковый мёд):

Вы видели когда - нибудь кота, нюхающего валерьянку? Вот точно так же ведут себя и пчелы, нашедшие поле с цветущим донником, - они кажутся очумевшими.   .... Донник содержит до 0,9% ядовитого вещества кумарина.... :blink:

...нектар донника - прозрачный, с сильным запахом свежего сена. Этот запах невозможно перепутать ни с каким другим. Запорожским казакам легко было узнать друг друга по запаху табака: они подсыпали донник в кисет.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всім Вітання! Хто може поділитися або в кого є вже заточена технологія пасічникування(пасічник вихідного дня) під два тижні! Або дати якісь рекомендації. Буду вдячний за інформацію:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, М.А.К. сказав:

Всім Вітання! Хто може поділитися або в кого є вже заточена технологія пасічникування(пасічник вихідного дня) під два тижні! Або дати якісь рекомендації. Буду вдячний за інформацію:hi:

мене теж цікавить відповідь на таке питання:) може хтось гукне щось....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, MaikMay сказал:
2 часа назад, М.А.К. сказал:

Всім Вітання! Хто може поділитися або в кого є вже заточена технологія пасічникування(пасічник вихідного дня) під два тижні! Або дати якісь рекомендації. Буду вдячний за інформацію:hi:

мене теж цікавить відповідь на таке питання:) може хтось гукне щось....

В моей практике были случаи когда задержка с откачкой на 5 дней приводила к недобору до 20 кг от каждой семьи. Можно частично компенсировать задержки с обслуживанием во время главного взятка постановкой 2-3 запасных магазинов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...