Перейти к содержанию

Допоможіть встановити хворобу!


Рекомендуемые сообщения

Если ложит трутовка пчела то их в одной ячейке 3,4 штуки и набросаны они как попало.

но и нормальная матка может ложить по пару яиц в ячейку если места нет :ah:
Вот насчет места не знаю, а молодые матки ,неопытные :smile: видел.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот насчет места не знаю, а молодые матки ,неопытные smile.gif видел.

а ви посмотрите в микронуки где матке места 0 . хоть молодие хоть старие кладут по два и 3 яйца в ячейку если нет места ,матке надо гдето положить яйцо и если она не находит свободной ячейки положит в занятую но пчели потом оставят 1 яйцо в ячейке уничтожив лишиние.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот насчет места не знаю, а молодые матки ,неопытные smile.gif видел.

а ви посмотрите в микронуки где матке места 0 . хоть молодие хоть старие кладут по два и 3 яйца в ячейку если нет места ,матке надо гдето положить яйцо и если она не находит свободной ячейки положит в занятую но пчели потом оставят 1 яйцо в ячейке уничтожив лишиние.
Микронуки это молодый матки. Я не утверждаю ,просто сам не встречал , что бы опытная маточка ложила по 2 яйца в ячейку, а может и не обращал внимание. Да и нуков у меня пока нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я правильно зрозумів?

Знову НІ. Назвавши "горбатим" решітчатий (пёстрый) розплід, Ви отримали поради що до горбатого, а не решітчатого, а це дві великі різниці. Вибачте, треба точніше. Там ще є питання про муміфікацію: писали "личинки муміфіковані" і що це не аскофероз, бо його Ви вмієте діагностувати. Протиріччя.
вибачте,плутанина знову через мою неправильну термінологію"личинки муміфіковані". просто опишу-а ви вирішуйте,як це називається... личинки були сірого,потім стали коричневого кольору.висохли,але не розсипаються. черевцями ніби злегка приклеєні,але виймаються легко.запаху не мають,черевця нічим не роздуті,порожні ніяких грибків,спор,ниток всередині чарунок не виявлено.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

схоже,що це була матка-трутівка,бо якби бджола-трутівка,вона -б продовжувала кладку,чи не так? коли я заліз у вулик- розплоду не було ніякого. P.S.місця у вулику для матки було-хоч конем грай!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знову НІ.

Я заберу назад своє "НІ", але тільки якщо Ви підтверджуєте, що кришечки були випуклі. Це ознака "горбатого". І тоді вищенадані поради діють.
В этой истории самое непонятное почему за 20дней так сильно ослабла семья.?

А была ли она сильной... :angry: Как вариант: матка в конце жизни насеяла трутов - ушла в мир иной - налетели воровки - добить семью им помешал начавшийся взяток, нелетная погода, приезд хозяина - пчелиные трупики подобрал ёжик. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знову НІ.

Я заберу назад своє "НІ", але тільки якщо Ви підтверджуєте, що кришечки були випуклі. Це ознака "горбатого". І тоді вищенадані поради діють.
В этой истории самое непонятное почему за 20дней так сильно ослабла семья.?

А была ли она сильной... :angry: Как вариант: матка в конце жизни насеяла трутов - ушла в мир иной - налетели воровки - добить семью им помешал начавшийся взяток, нелетная погода, приезд хозяина - пчелиные трупики подобрал ёжик. :IMHO1:
схоже ,що ви праві,Петрович 49. схематично це можна зобразити так: 1.була матка,стала трутовкою. 2.начервила трутневий розплід,пропала(загинула від хворби,була роздавлена і т.д.) 3.частина розплоду встигла вийти(бджолотрутні,які я описував) 4.частина розплоду залишилася в комірках мертва.(можливо через необігрів бджолами,яких у вулику стало мало.) 5.бджоли не почистили комірки знову-ж через ослаблення сім"ї. а від чого ослабла сім"я я думаю розібратися уже не вдасться. а от бджолотрутнів бачив дуже добре.ЩО ЦЕ ЗА ОСОБИНИ?НЕ ЖАЛЯТЬ.ЗА РОЗМІРОМ БІЛЬШІ ВІД БДЖОЛИ І МЕНШІ ВІД ТРУТНЯ.в польоті постійно "жалібно" гудуть. на момент огляду у вулику були робочі бджоли,"бджолотрутні"та звичайні трутні. "бджолотрутні"-це недоношені трутні?,трутні матки-трутівки?але "недоношені"вони тільки за розміром-а так-нормально розвинуті,літають... судячи з того,що ніхто не підтверджує їх існування,ніхто з цим не зустрічався?можливо це взаагалі якась аномалія?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на момент огляду у вулику були робочі бджоли,"бджолотрутні"та звичайні трутні. "бджолотрутні"-це недоношені трутні?,трутні матки-трутівки?але "недоношені"вони тільки за розміром-а так-нормально розвинуті,літають... судячи з того,що ніхто не підтверджує їх існування,ніхто з цим не зустрічався?можливо це взаагалі якась аномалія?

ніяка то не аномалія а трутні які розвинулися у бджолиних комірках. ,шоб такого не було треба до бджіл заглядати час від часу . Трутні недорозвинені вони не можуть зпаруватися з маткою і сенсу у їхньому існуванні немає сімя з такою маткою не жилець літом бджола живе 35-40 днів ну +- але відразу помітити що матка трутівка неможна тільки тоді коли розплід почнуть печатати горбами (тобто горбатий розплід ) , тому якщо ви побачили вже недорозвинених трутнів то матка струтневіла днів 30 назад а це означає що бджіл кожен день стає менше а трутнів більше крім того бджоли не поповнюються молодими от вам і швидке ослаблення але не за 20 днів як ви пишете а трохи більший період просто ви помітили "хворобу "на останній стадії і нічого тут дивного звичайна зтрутневіла сімя в задавненому стані. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не пощастило вам з покупкою. Знайомий теж купив таке в травні. Були бджоли ніби нічого, а до середини літа так і не виросла сім'я. Сиділи на 5-6 рамках. Розплід окремими пострілами, в т. ч. трутовий. Матка була. Цей новий власник навідався до них через два місяці, мабуть думав мед зливати з вулика. Сім'я не відбудувала жодної рамки, навіть язика не потягнули, бджіл стало дуже мало. Я думаю, вони поступово втікали з цієї сім'ї до інших, відчуваючи, що вона не виживе, а нове поповнення не покривало втрат. На осінь не залишилося нічого, крім застиглого розплоду де-не-де. Така дефектна матка може трапитись від спорідненого спарювання, перший рік ще потягнула якось, а на другий вже :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хух,нарешті все здається стає на свої місця... Як кажуть "гуртом і батька легше бити". НАДЗВИЧАЙНО ВДЯЧНИЙ ВСІМ ФОРУМЧАНАМ,які допомогли розібратися в цій заплутаній для мене ситуації! нехай Бог береже вас і ваших БДЖІЛ!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вибачте,плутанина знову через мою неправильну термінологію"личинки муміфіковані". просто опишу-а ви вирішуйте,як це називається... личинки були сірого,потім стали коричневого кольору.висохли,але не розсипаються. черевцями ніби злегка приклеєні,але виймаються легко.запаху не мають,черевця нічим не роздуті,порожні ніяких грибків,спор,ниток всередині чарунок не виявлено.

Це міг бути і застуджений розплід... Фото горбатого не маю, а строкатий з гнильцем покажу Strokaty.jpg І зблизька Strokaty_.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

п.Мapet,дякую за фотку! тепер ясно бачу,що це не мій випадок.(у мене густота засіву набагато вища,і розплід явно "горбатіший") схоже бачив колись,як червила стара матка... на цьому фото мабуть немає ввігнутих всередину кришечок розплоду,чи може я недобачаю? чи є на цій фотці видимі ознаки гнильцю на розплоді?якщо є-допоможіть побачити початківцю! іще запитання-при якій температурі і за який час можна застудити розплід? З повагою...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на цьому фото мабуть немає ввігнутих всередину кришечок розплоду,чи може я недобачаю?

Гнильців є багато видів і в них різні симптоми. Це більше подібне на європейський, коли пошкоджується відкритий розплід. На крупному фото зліва від 4-х критих чарунок явно гнилий розплід. Далі вліво теж личинка явно уражена. Взагалі там мало здорового розплоду. Нажаль в ветлабораторії мені сказали що в вулику все гаразд, тому я так і не дізнався що то було насправді. Я вже думав що то може застуджений розплід, але застуджується розплід по переферії рамки, а не по всій площі. Крім того тоді з'явивсягнилець в сім'ї, яка за заставною відбудувала добрячого язика і занесла медом. Про те, що вона була слабка і не могла обігріти розплід мови не могло бути... Є тема про гнилець - я там трохи більше писав. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Красно дякую п.Mapet! ви мені дуже допомогли. хай ваші сім"ї всі вийдуть живими і здоровими!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня!Було в мене щось подібне коли мав справу з гнильцем.У сім'ї яка хворіла, помічав, що із бджолиних чарунок виводились "бджоло-трутні".Я вважаю,що у моєму випадку протікання хвороби відбувалось з появою іншої, яка і призвела до появи видозмінених бджіл. При цьму спостерігав,що матка була цілком здоровою і плідною, але внаслідок хвороб розплід був як решето, такий як на фото які надіслав п.Mapet. Внаслідок цієї хвороби сім'я швидко тане на очах, до осені бджіл залишилося на одній рамці. Погоджуюсь з тим, що не малу роль у цьому відіграє близькоспоріднене схрещування. А у вашому випадку, я також вважаю, що сім'я зтрутнеівіла. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня!Було в мене щось подібне коли мав справу з гнильцем.У сім'ї яка хворіла, помічав, що із бджолиних чарунок виводились "бджоло-трутні".Я вважаю,що у моєму випадку протікання хвороби відбувалось з появою іншої, яка і призвела до появи видозмінених бджіл. При цьму спостерігав,що матка була цілком здоровою і плідною, але внаслідок хвороб розплід був як решето, такий як на фото які надіслав п.Mapet. Внаслідок цієї хвороби сім'я швидко тане на очах, до осені бджіл залишилося на одній рамці. Погоджуюсь з тим, що не малу роль у цьому відіграє близькоспоріднене схрещування. А у вашому випадку, я також вважаю, що сім'я зтрутнеівіла. :dntknw:
М-да....Всі симптоми ,описані вами ,збігаються,окрім щільності розплоду на фотографії. але,як би там не було,що далі з вашою хворообою?лікували,чи ні?чи не передалася вона на інші сім"ї? бо свою слабу сім"ю не став з"єднувати з другою сильною,щоб випадково не рознести болячку.... а всі рамки з того вулика помітив і поклав окремо від інших.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лікував всім чим тільки можливо, нічого не допомогло. Лише після обробки санапіном, хворобу вдалося трішки пригасити, але ненадовго. На рахунок зараження інших сімей сказати не можу,оскільки істотні прояви хвороби вдбулися влітку минулого року. Правильно зробили,що не об'єднали!!! Я відрязу як помітив хворобу,цю сімейку взяв під особливий контроль аби не допустити зараженню інших сімей, та не знаю чи вдалося!? :dntknw: Якщо сильні сім'ї то думаю все буде гаразд, але для профілактики, час від часу необхідно буде обробляти препаратами проти гнильця,кліща,аскоферезу і тд. Особливу увагу слід приділяти у боротьбі з кліщем варроа!!! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

для профілактики, час від часу необхідно буде обробляти препаратами проти гнильця,кліща,аскоферезу і тд.

Для профилактики гнильца и аскофероза ни чем обрабатывать не нужно. Мы ж не колим себя антибиотиком для профилактики.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

для профілактики, час від часу необхідно буде обробляти препаратами проти гнильця,кліща,аскоферезу і тд.

Для профилактики гнильца и аскофероза ни чем обрабатывать не нужно. Мы ж не колим себя антибиотиком для профилактики.
Я мав на увазі ті сім'ї у яких виявлені ті чи інші ознаки хвороби.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вважаю,що у моєму випадку протікання хвороби відбувалось з появою іншої, яка і призвела до появи видозмінених бджіл. При цьму спостерігав,що матка була цілком здоровою і плідною, але внаслідок хвороб розплід був як решето, такий як на фото які надіслав п.Mapet.

Напевно у Вас була все ж таки трутівка. Горбатий розплід теж строкатий, бо бджоли трутівки не зачервлюють стільник послідовно, як нормальна матка. ПРи гнильці строкатий получається із-за того, що окремі личинки таки виживають і бджоли з них виходять цілком нормальні.
Для профилактики гнильца и аскофероза ни чем обрабатывать не нужно. Мы ж не колим себя антибиотиком для профилактики.

Абсолютно! Профілактика - це сильні сім'ї і молоді матки. А також чистота інвентарю, інструменту і пасічника. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і пасічника. :hi:
(ЗЗОВНІ І ВСЕРЕДИНІ)!!! :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

сьогодні прослухав свої вулики. Два затихли. Подивився-на верхніх брусках багато темно-коричневих пятен. Підскажіть,яка це хвороба і як її попередити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні прослухав свої вулики. Два затихли. Подивився-на верхніх брусках багато темно-коричневих пятен. Підскажіть,яка це хвороба і як її попередити.
Один з варіантів- Взиму пішло багато кліща- це викликало надмірне споживання кормів -переповнення кишеччника у бджіл -опоношення 2. Нозематоз
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Нещодавно оглядав вулики й помітив таке: Біля двох вуликів під лютками на землі підмор, на землі повзають бджоли з розтавленими крильми, махають а злетіти не можуть... 90% підмору та лазяючих бджіл - трутні, переважно молод( я так думаю), що це не знаю, знайомі пісічники пажуть потравились, допоможіть порадою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нещодавно оглядав вулики й помітив таке: Біля двох вуликів під лютками на землі підмор, на землі повзають бджоли з розтавленими крильми, махають а злетіти не можуть... 90% підмору та лазяючих бджіл - трутні, переважно молод( я так думаю), що це не знаю, знайомі пісічники пажуть потравились, допоможіть порадою
Фермера поработали, отравили 100%
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Допоможіть встановити хворобу!

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...