Перейти к содержанию

Допоможіть встановити хворобу!


Рекомендуемые сообщения

Шановні пасічники,допоможіть установити хворобу бджіл!(Або декілька)... У травні 2011 придбав середню сім"ю,розвивалася нормально,жодних аномалій.Працював в режимі"пасічник вихідного дня", не мав часу постійно бути на пасіці... Після переміни корпусів(нижній з розплодом поставив наверх,щоб розплід вивівся і звільнив місце під мед)поїхав десь на три тижні. Після повернення виявив,що матки вже давно немає.У верхньому корнусі горбатий розплід(мертвий ).Чарунки розгризені не всі-десь третина.Запаху немае.Бджоли їх не чистять. личинки муміфіковані. У нижньому корпусі,де був теж розплід-вийшли нормальні бджоли. Сім"я почала танути на очах.Об"єднав з відводком-туго,але прийняли.В зиму пішла дуже слабенька сім"я.Підсили було нічим.Об"єднувати боявся-щоб не розносити заразу. Один із симптомів-інколи з"являються блискучі бджоли,ніби вмочені в олію.НЕ багато! Під час вирізування трутня з "робочої рамки" ЖОДНОГО КЛІЩА не було виявлено-колишній власник-старий досвідчений пасічник і завжди обробляв сім"ї! ТА НАЙЦІКАВІШЕ попереду-в сім"ї з"явився якийсь перехідний вид комах!!!Це-щось середнє між бджолою та трутнем за розміром.Сіро-чорне,черевце тупе як у трутня.НЕ ЖАЛИТЬ.Спочатку здаеться,що це трутень,але коли побачиш поряд справжнього трутня-переконуешся,що НІ!Таких комах у вулику приблизно половина. ЩО характерно-кожен день в найбільшу спеку вони літають над вуликом(перед передньою стінкою) і жалібно гудуть декілька годин.Схоже на те,як комарі "товчуться"Потім все припиняеться і далі вулик працює в нормальному режимі. ДОРЕЧІ,звук теж щось середнє між бджолами і трутнями. HELP!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моя версія - сім'я затрутовіла. Стали виводитися неповноцінні трутні від бджіл трутовок. Але це суто теоретична версія, нічого подібного не бачив і цікаво було б почути більш досвідчених.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Арій, правий- це трутівка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моя версія - сім'я затрутовіла. Стали виводитися неповноцінні трутні від бджіл трутовок. Але це суто теоретична версія, нічого подібного не бачив і цікаво було б почути більш досвідчених.
Хотел бы уточнить. Сдесь случай когда матка стала трутовкой, такое хоть и редко , но бывает. Матка откладыва неоплодотворенные яйца в рабочие ячейки. При этом труты получаются мелкими, пчелы частично такой расплод убирают. Свищивые маточники не тянут из-за наличия матки. Необходимо: -найти матку и убрать ее - подсадить новую, желательно плодную - если время потеряно ( наш случай ), рекомендую присоеденить к нормальной - если надо востановить численность - сделать сборный отводок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. личинки муміфіковані.

Семья отрутневела + аскофероз (известковый расплод). Семья не готова была для перестановки корпусов и придавили маточку, что справоцировало болячку. :IMHO1:
Об"єднав з відводком-туго,але прийняли

Вы уверены ,что все нормально? Видели в последствии матку? Расплод был пчелиный и качественный? Похоже вы разводили трутней от трутовки :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

внесу трохи ясності-на момент ,коли я востаннє бачив цих бджіл перед тим,як поїхати на три тижні- 1.матка була жива і здорова,клала нормальні яйця,виводилися нормальні бджоли. 2.розплід,залишений цією маткою був у 2-х корпусах.в нижньому розплоду не було ніякого-тобто бджоли або вивелися самі,або коміркибули почищені...принаймні... чарунки були без розплоду.звичайного розміру,як після бджолиного розплоду. 3.а у верхньому корпусі розплід став "горбатим",причому бджоли його не чіпають абсолютно.ні його взагалі не існуе.я для експерименту, залишив одну рамку поспостерігати-жодну личинку бджоли не викинули.отж,існуе факт якоїсь хвороби. 4.матки у вулику,коли я заліз через три тижні НЕ БУЛО!я ТРИЧІ перетрусив увесь вулик ПО ОДНІЙ РАМЦІ.!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пам"ятаю,коли я відкрив вулик після відряядження,моєю першою думкою було:НІ ФІГА СОБІ,СКІЛЬКИ ТРУТНЯ-в корпусі було СІМ РАМОК ТРУТНЕВОГО РОЗПЛОДУ!!!! і тільки потім я зрозумів,що це-колишній бджоляний розплід,який став горбатим. бо в цих рамках був весняний мед,який я хотів поставити бджолам в зиму. тому і поставив корпус наверх,щоб розплід вийшов,а бджоли заносили б чарунки медом. ІЩЕ ОДНЕ:після "удару"горбатим розплодом я стояв,дивився на рамки,відчував,що щось не так і ніяк не міг усвідомити,ЩО НІЯКОГО РОЗПЛОДУ НЕМАЕ ВЗАГАЛІ!!! ОСЬ ЧОМУ ТАК ТРИВОЖНО гудуть біля вулика бджоли! P.S це точно не аскосфероз-у мого батька років 20 були бджоли,бувало і по 14 сімей, я йому допомагав,так що ознаки аскосферозу знаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВО-хтось взагалі стикався з "бджолотрутнями",яких я описав вище? чи може це розповсюджене явище,просто я про нього не знаю? АГОВ,БДЖОЛЯРІ,ВІДГУКНІТЬСЯ!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

АГОВ,БДЖОЛЯРІ,ВІДГУКНІТЬСЯ!!!!

От який нетерплячий... :umora: Я з трутівками мав справу як не кожного року, то через рік, але до виходу тих гібридів не доходило - вирізав весь горбатий розплід. Думаю що в більшості випадків так, тож не таке це часте явище напевно. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Mapet,то виходить матка стала трутовкою перед тим,як зникнути? а чому горбатий розплід не вийшов весь,а завмер? І чому бджоли його не викидають?рамку з розплодом вийняв аж у кінці жовтня-все залишилось такЮяк було. до речі,перед цими подіями вважав сім"ю зразковою щодо порядку-все було завждиІДЕАЛЬНО ВИЧИЩЕНО,вилизано,і в якийсь момент все змінилося.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Mapet,то виходить матка стала трутовкою перед тим,як зникнути?

Чесно скажу, що мені Важко щось конкретне Вам сказати. Взагалі ситуація для мене досить загадкова - поміняли місцями корпуса, через 3 тижні розплід вгорі горбатий, муміфікований, внизу бджолиний нормальний... Що творилося тих 3 тижні в вулику - загадка. Я просто відповів, що ніколи не бачив такого.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Mapet,то виходить матка стала трутовкою перед тим,як зникнути?

Чесно скажу, що мені Важко щось конкретне Вам сказати. Взагалі ситуація для мене досить загадкова - поміняли місцями корпуса, через 3 тижні розплід вгорі горбатий, муміфікований, внизу бджолиний нормальний... Що творилося тих 3 тижні в вулику - загадка. Я просто відповів, що ніколи не бачив такого.
маленьке уточнення,може я трохи плутано пояснюю-вибачте. на момент відкриття у верхньому корпусі був "застигший" горбатий розплід,а в нижньому не було ніякого розплоду взагалі.місцями була меду і перги,а більшість рамок були майже пусті,(без бджіл)бо відчутно менше стало бджоли.от тому я і подумав,що сім"я захворіла. Чому так прискіпливо ставлюся до цього питання-у мене є підозра,що це може бути гнилець. і ще одна думка прийшла мені просто зараз(коли я згадував епізод за епізодом)- виходить,що горбатий розплід виявився лише на тих рамках,які я брав у старого хазяїна бджіл-їх неможливо було переплутати,адже тільки на них був весняний мед. міг розплід заразитися від тих рамок?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому так прискіпливо ставлюся до цього питання-у мене є підозра,що це може бути гнилець.
А не пробовали обратиться в веет. лечебницу. Там, Вы точно получите квалифицированную помощь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому так прискіпливо ставлюся до цього питання-у мене є підозра,що це може бути гнилець.
А не пробовали обратиться в веет. лечебницу. Там, Вы точно получите квалифицированную помощь.
на жаль-ні. Чесно кажучи,я навіть не знаю,де в Полтаві,або області є подібний заклад. Якщо хто знає-підкажіть будь-ласка.БУДУ ДУЖЕ ВДЯЧНИЙ!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

до речі,в процесі теми виникло запитання: мініатюрні трутні могли з"явитися в результаті відкладання яєць маткою чи бджолою трутівкою? на даний момент З усього почутого,прочитаного і т.д. складаеться картина,що в сім"ї була струтневівша матка(або бджола-трутівка) і ще якась болячка,яка "згорбатила"розплід до речі,запитання "чому бджоли так і не винесли розплід"так і залишається відкритим!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

складаеться картина,що в сім"ї була струтневівша матка(або бджола-трутівка) і ще якась болячка,яка "згорбатила"розплід

Тільки перше. Хвороб, що "згорбачують" розплод не існує.
запитання "чому бджоли так і не винесли розплід"так і залишається відкритим!

Без матки, при катастрофічному зменшенню чисельності, їм не до чистоти...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

складаеться картина,що в сім"ї була струтневівша матка(або бджола-трутівка) і ще якась болячка,яка "згорбатила"розплід

Тільки перше. Хвороб, що "згорбачують" розплод не існує.
запитання "чому бджоли так і не винесли розплід"так і залишається відкритим!

Без матки, при катастрофічному зменшенню чисельності, їм не до чистоти...
абсолютно згоден з вами щодо чисельності-бджіл було небагато,але... після того,як була виявлена відсутність матки-я з"єднав цю сім"ю з відводком(молодою маткою цього року.матка червила,все було нормально,але сім"я не встигла наростити силу до зими.(довелося іще чекати десь тиждень щоб облетілася матка)! отже могли не чистити через слабкість сім"ї. Щодо хвороб,що" згорбачують розплід"-підозра на гнилець саме через те,що десь прочитав,що при гнильці розплід робиться"горбатим". чи не так?допоможіть розібратися,бо попри пожиттєвий контакт з бджолами "технічних тонкостей"майже не знаю. ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ дякую всім,хтовідгукнувся І наперед вдячний тим,хто сподіваюсь, допоможе в майбутньому!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

при гнильці розплід робиться"горбатим".

Ні, при гнильцях розплід називають решітчатим (русс. решетчатым, пёстрым). Тобто відкриті комірки чередуються з запечатаними, які можуть бути ввігнуті всередину.
І наперед вдячний тим,хто сподіваюсь, допоможе в майбутньому!!!

Запрошую до теми "Ульи для наскокового пчеловождения." Це на випадок майбутніх відряджень. Сильні сім"ї - універсальні ліки. Успіхів!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що при гнильці розплід робиться"горбатим".

Разплод горбатый получается в результате засева ячеек неоплодотворенными яйцами т.е. он закладывается изначально и не может получаться из-за гнильца.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бачу,що виходить плутанина саме з формулюванням(як назвати цей розплід)... вибачте,це моя вина-користуюся термінологією,прийнятою у нас,де всякий "не такий"бджоляний розплід буде називатися "горбатим". далі обов"язково прийму до уваги ваші поправки,BDJOL,ПЕТРОВИЧ 49!ДЯКУЮ! Опишу краще розплід,щоб уникнути плутанини в формулюванні: на вигляд дуже схожий на трутневий,тільки в бджлиних комірках. на 10 комірок-розгризені десь 2-3 кришечки,не більше. кришечки розгризені посередині,не до кінця.(ТОБТО ПОСЕРЕДИНІ КРИШЕЧКИ ОТВІР 2-3 міліметри),через який видно голову комахи. І ВСЕ!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

при гнильці розплід робиться"горбатим".

Ні, при гнильцях розплід називають решітчатим (русс. решетчатым, пёстрым). Тобто відкриті комірки чередуються з запечатаними, які можуть бути ввігнуті всередину.
І наперед вдячний тим,хто сподіваюсь, допоможе в майбутньому!!!

Запрошую до теми "Ульи для наскокового пчеловождения." Це на випадок майбутніх відряджень. Сильні сім"ї - універсальні ліки. Успіхів!
Петрович 49,ДЯКУЮ за пораду,і бажаю вам ВЕЛИКУ бочку меду!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що при гнильці розплід робиться"горбатим".

Разплод горбатый получается в результате засева ячеек неоплодотворенными яйцами т.е. он закладывается изначально и не может получаться из-за гнильца.
Наскільки я зрозумів з ваших і Петровича 49 пояснень,то розплід з самого початку був трутневий, і жодна хвороба не могла довести його до такого стану? я правильно зрозумів? якщо це так,то половина справи буде вирішено!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я правильно зрозумів?

Знову НІ. Назвавши "горбатим" решітчатий (пёстрый) розплід, Ви отримали поради що до горбатого, а не решітчатого, а це дві великі різниці. Вибачте, треба точніше. Там ще є питання про муміфікацію: писали "личинки муміфіковані" і що це не аскофероз, бо його Ви вмієте діагностувати. Протиріччя.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

о розплід з самого початку був трутневий, і жодна хвороба не могла довести його до такого стану? я правильно зрозумів?

Правильно. Еще нужно обращать внимание на яйца положенные в ячейку. Если ложит трутовка пчела то их в одной ячейке 3,4 штуки и набросаны они как попало. Маточка ложит акуратно на дно ячейки. Трутовка пчела кидает на стенке.
Там ще є питання про муміфікацію: писали "личинки муміфіковані" і що це не аскофероз, бо його Ви вмієте діагностувати. Протиріччя

Судя по всему был не известковый , просто застыл из за недостатка пчел. В этой истории самое непонятное почему за 20дней так сильно ослабла семья.?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если ложит трутовка пчела то их в одной ячейке 3,4 штуки и набросаны они как попало.

но и нормальная матка может ложить по пару яиц в ячейку если места нет :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Допоможіть встановити хворобу!

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...