Перейти к содержанию

Изготовление ульев


Бджоляр

Рекомендуемые сообщения

Двойные стенки в период когда на лежак ставится магазин ИМХО ни к чему.

Согласен полностью. Надставки нужно делать без лишних сложностей. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я хочу зробити так, щоб без знятя надставки(знявши тільки рамки на 145мм) можна було виймати основні рамки
Так напевне не вийде, бо основний розмір і в надставці і в корпусі повинен бути 450 мм. і надставку прийдеться знімати, а придумувати щось інше ( ширші рамки в надставці ) навряд чи доцільно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно такое реализовать если магазин будет на петлях откидыватся как сундуящик. Трудозатраты при изготовлении в принципе того стоят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна зробити надставку відкидну - на завісах. Я такі вулики робив, правда на "українську" рамку, але різниці нема. Завтра буду в майстерні - сфотографую і викладу в темі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібно зробити надставку передбачаючи в ній касету з надставковими рамками. Оскільки гніздовий корпус у Вас з подвійними стінками (утеплений), надставку потрібно робити з тонших дошок. Розміри рамок не міняються, як вам відомо вони виготовляються по стандарту. Успіхів. Будуть проблеми, звертайтесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна зробити надставку відкидну - на завісах.

post-218-1268258025_thumb.jpgpost-218-1268258069_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібно зробити надставку передбачаючи в ній касету з надставковими рамками. Оскільки гніздовий корпус у Вас з подвійними стінками (утеплений), надставку потрібно робити з тонших дошок. Розміри рамок не міняються, як вам відомо вони виготовляються по стандарту

post-218-1268258223_thumb.jpgpost-218-1268258245_thumb.jpg - правда, Leo?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Можна зробити надставку відкидну - на завісах.

А як фіксуються рамки надставки при огляді корпусу?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як фіксуються рамки надставки при огляді корпусу?

Прополісом :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прополісом

Ні, шановний, тут прополіс, як на мене не допоможе. На фото видно, що рамки надставки при відкинутій надставці знаходяться у вертикальному положенні. При цьому очевидно, що вони перебуватимуть у нестабільному, стосовно зміщення, стані :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так можна більший нахил залишати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

прополіс, як на мене не допоможе

Якщо не робити різких рухів, то рамки тримаються купи. В гніздо, зазвичай, дивляться тоді, коли ще надставкових рамок нема, або після відбирання повних рамок з надставки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо не робити різких рухів, то рамки тримаються купи. В гніздо, зазвичай, дивляться тоді, коли ще надставкових рамок нема, або після відбирання повних рамок з надставки.

Можливо, але як на мене, то краще знімна надставка :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо, але як на мене, то краще знімна надставка

В представлених на фото вуликах надставка кріпиться до вулика на завісах. Якщо ставити два лівих, вбо два правих , тоді "легким движением руки брюки превращаются ..." Так як дах прикріплений -дивіться фото в повідомлені 132. А можна завіси зняти зовсім. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

А чертежи?У кого есть чертежи ульев? Интересует многокорпусный улей. И чертеж нужен понятный столяру, который ульи видел только по телевизору. У меня есть хороший чертеж, но там нет криши, дна и т.д...

post-2486-1288250110_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чертеж нужен понятный столяру, который ульи видел только по телевизору.

Столяру лучше всего дать образец. А уж он сам разберется как его сделать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Столяру лучше всего дать образец. А уж он сам разберется как его сделать.
Так в том и проблема, что все ульи которые у меня есть - с пчелами, а пустых нет. А покупать неохота, так как столяр обещает сделать дешевле...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня есть хороший чертеж, но там нет криши, дна и т.д...

спочатку треба оприділитись яку конструкцію дна ,криші хочете .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чертежи?У кого есть чертежи ульев? Интересует многокорпусный улей. И чертеж нужен понятный столяру, который ульи видел только по телевизору. У меня есть хороший чертеж, но там нет криши, дна и т.д...
Попробуйте глянуть на сайте http://www.anatoly70.narod.ru/
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

вот есть чертеж улья

post-2658-1291735237_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вот есть чертеж улья
Качество чертежа хорошее, но вот размер рамки 180мм. Размер не совсем приемлимый, особенно при откачке меда. Я бы не стал рекомендовать делать такой размер рамки. Здесь надо уменьшить размер рамки до 145мм, или увеличить до 230мм.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вот есть чертеж улья

m_grigore мені це цікаво. Можливо знаєте хто автор рамки на такий розмір. Цікаво тому, що я сам без усякої ззовні підсказки зробив рамки саме на 180 мм висоти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Размер не совсем приемлимый, особенно при откачке меда.

Це справедливе зауваження.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вот есть чертеж улья

m_grigore мені це цікаво. Можливо знаєте хто автор рамки на такий розмір. Цікаво тому, що я сам без усякої ззовні підсказки зробив рамки саме на 180 мм висоти.
К сожалению не знаю. чертежи откопал в инете ) Сам хочу сделать двухкорпусные, но есть вопрос... Из доски 40мм как-то тяжеловато получается. У кого такие ульи ? сколько весит корпус? Вот еще один чертежик

post-2658-1291788199_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сам хочу сделать двухкорпусные, но есть вопрос... Из доски 40мм как-то тяжеловато получается

У нас роблять з 35-и. Зауважте, що корпуса на кресленнях безфальцеві. Це означає, Ви повинні мати відповідну оснастку для точності при виготовленні окремих деталей. Інакше будете мати "сікось-накось". І ще один ньюанс. Даданівські корпуси, хоч з якої дошки їх не роби, а будуть важкими, а з медом, то взагалі непідйомними. Тому тепер багато пасічників переходять на корпуса висотою 150 мм. І я також схиляюсь до того, що це правильний шлях.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...