Перейти к содержанию

Изготовление ульев


Бджоляр

Рекомендуемые сообщения

3 хвилини тому, Еникиой сказав:

Говорят что сильно трескается ?

Дошки нерозтріскуються, від цвяхів чи саморізів неколяться, невикручує,  дерево міцне, хоча, при бажанні , зламати можна що завгодно. Я з смереки роблю як вулики, так і рамки, але тільки верхні і нижні бруски, бокові планки роблю з осики, її дріт непрорізає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, mits сказал:

Не больше, чем сосна и ель и это всё от не правильной сушки.:IMHO1:

 

6 минут назад, davolodya сказал:

Дошки нерозтріскуються, від цвяхів чи саморізів неколяться, невикручує,  дерево міцне, хоча, при бажанні , зламати можна що завгодно. Я з смереки роблю як вулики, так і рамки, але тільки верхні і нижні бруски, бокові планки роблю з осики, її дріт непрорізає.

Спасибо понял. Уже начинаю жалеть , что мало купил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, davolodya сказав:

Дошки нерозтріскуються, від цвяхів чи саморізів неколяться, невикручує,  дерево міцне, хоча, при бажанні , зламати можна що завгодно. Я з смереки роблю як вулики, так і рамки, але тільки верхні і нижні бруски, бокові планки роблю з осики, її дріт непрорізає.

Та для цього  ж існують металеві вставки у дирки під проволоку - у будь-якому солідному пасічному магазині їх можна придбати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Та для цього  ж існують металеві вставки у дирки під проволоку - у будь-якому солідному пасічному магазині їх можна придбати.

Боковушки, при натяжке согнёт в дугу и толку от тех втулок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Та для цього  ж існують металеві вставки у дирки під проволоку - у будь-якому солідному пасічному магазині їх можна придбати.

Це лишня втрата грошей і часу:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, mits сказав:

Боковушки, при натяжке согнёт в дугу и толку от тех втулок.

Якщо розмір підходящий по товщині і класнедерево - нічого цього не станеться.:IMHO:

19 хвилин тому, davolodya сказав:

Це лишня втрата грошей і часу:IMHO:

Навпаки - повторне використання таких рамок в кілька разів скорочує час на їх обслуговування. Та й надійні вони - послабшення натягування та обрив проволоки ,як правило, тоді майже відсутні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Еникиой сказал:

Кто нибудь делал улья из смереки ? Как ведёт себя данная древесина, его плюсы и минусы .

Минусы- довольно много мелких сучков которые выпадают,  в живице весь инструмент. 

Плюсы - легкая, мне нравится после проварки в парафине.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.02.2018 в 21:31, buben сказал:

Сушится в подвале пятиэтажки. Температура 25градусов. Планирую до апреля досушить.5c7957a9dc7801f34b34b7bae8b78c30.jpg83d4dee3c6e522de5629f484ff39ff86.jpg

Желательно прокладки около 25мм шириной.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.02.2018 в 21:31, buben сказал:

Сушится в подвале пятиэтажки. Температура 25градусов. Планирую до апреля досушить.

Прокладки шире 40 мм применять не рекомендуется, так как они препятствуют в местах соприкосновения с досками испарению влаги из материала.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виготовлення магазинів.потрібно пускати через рейсмус

20181130_095421.jpg

20181130_095409.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Та для цього  ж існують металеві вставки у дирки під проволоку

Або  загнати скобу степлером під отвір чи над отвором.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, beloval сказав:

Або  загнати скобу степлером під отвір чи над отвором.

Це якщо сімей 10-20, то можна гратися з втулками або скобами, якщо пасіка велика і рамок треба багато, шкода час гаяти на забивання скоб. Особисто я люблю щоб дріт був натягнутий як струна, при такій натяжці дріт на скобах рветься, я це вже пройшов, через це боковинки зараз роблю виключно з осики, вони непрогинаються і дріт їх непрорізує, і скоб ніяких непотрібно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рамки (на 145) в проволоке практически не нуждаются, особенно гнездовые. Практикую уже более 10лет. 

Проблемы есть лишь в случаях не полностью отстроенных сотов. А хрупким воск становится при низких температурах  ( не вписывающихся в сроки активного сезона). Когда мы действительно соприкасаемся с рамками таких температур еще не бывает. Прелесть еще и в том,  что в случае выбраковки суши,  соты просто обходишь ножем по внутреннему периметру рамки.

Рамки можно наващивать не целыми листами вощины, но в при этом времени тратить приходится несколько более.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.11.2018 в 12:36, davolodya сказал:

Це якщо сімей 10-20, то можна гратися з втулками або скобами, якщо пасіка велика і рамок треба багато, шкода час гаяти на забивання скоб. Особисто я люблю щоб дріт був натягнутий як струна, при такій натяжці дріт на скобах рветься, я це вже пройшов, через це боковинки зараз роблю виключно з осики, вони непрогинаються і дріт їх непрорізує, і скоб ніяких непотрібно

Пневмостеплер решает многие проблемы связаные со временем

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Odarchenko Anatoliy сказав:

Пневмостеплер решает многие проблемы связаные со временем

Цікаво, чим може допомогти пневмостеплер при натяжці дроту, якщо

 

В 30.11.2018 в 12:36, davolodya сказав:

я люблю щоб дріт був натягнутий як струна, при такій натяжці дріт на скобах рветься, я це вже пройшов,

Оскільки рамки для себе виготовляю сам, то простіше боковинки нарізати з осики, її дріт непрорізує, ніж гратися з забиванням скоб, навіть пневмостеплером

При збиванні рамок згідний, пневмостеплер гарний помічник, при умові що він є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

Цікаво, чим може допомогти пневмостеплер при натяжці дроту, якщо

 

 

пробиваю скобы под проволку, метал всегда надёжней любого дерева

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Odarchenko Anatoliy сказав:

пробиваю скобы под проволку

Я це зрозумів, і теж так раніше робив, але відмовився, бо це лишня операція, яка віднімає час,  скоба гарно вирішує питання з прорізанням боковинок дротом, але взамін з'являється інша проблема- при сильній натяжці дріт на забитих скобах рветься.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, davolodya сказал:

при сильній натяжці дріт на забитих скобах рветься

Я використовую латунні пістони для друкованих плат. Колись дістав на одному радіозаводі. Подібні пістони бачив продаються і в бджоломагазині. Верхівка пістонів дещо розвальцована, тому дріт не рветься. Потрібно шилом дещо розширити дірку для проволоки в рамці і в неї тим же шилом вдавити такий пістон. Достоїнство таке, що натяжка дроту в рамці при такій технології не ослабляється.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.12.2018 в 11:39, Анатолий Крутий сказал:

Я використовую латунні пістони для друкованих плат. Колись дістав на одному радіозаводі. Подібні пістони бачив продаються і в бджоломагазині. Верхівка пістонів дещо розвальцована, тому дріт не рветься. Потрібно шилом дещо розширити дірку для проволоки в рамці і в неї тим же шилом вдавити такий пістон. Достоїнство таке, що натяжка дроту в рамці при такій технології не ослабляється.

 

В 30.11.2018 в 12:36, davolodya сказал:

Це якщо сімей 10-20, то можна гратися з втулками або скобами,

 

В 30.11.2018 в 15:42, Ракетин сказал:

Рамки (на 145) в проволоке практически не нуждаются,

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

підскажіть якщо моя деревина, а робота майстра скільки будуть коштувати 145-ті корпуса? якщо їх ціна 120 грн.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...