Перейти к содержанию
Бджоляр

Изготовление ульев

В теме 1 332 сообщения

В 24.02.2017 в 10:49, davolodya сказав:

Майстри бувають різні

Ні, майстер то є майстер. А всі решта бракодєли. Гребінка Полтавська область. Саша. Ну коли бджоли літають між його фальцевими корпусами і дно розлазиться в різні боки я вже знаю, що робити. А ось сьогодні глянув, а дашки почали самі відкриватися. Це вже як кажуть капець. Боюсь навіть подумати , що чекає мене весною :hmm:

IMG_20171217_141555.thumb.jpg.42a2f5f933be208cf8bc5010174f5f71.jpg  (дах перевернутий)

IMG_20171217_141711.thumb.jpg.0dcbe11c1fee959732b89e93c6056897.jpg

IMG_20171217_140935.thumb.jpg.3567cedecd60819e84a4458523676179.jpg

Поделиться сообщением

8 минут назад, pchel сказал:

Ні, майстер то є майстер.

А може то хтось пригав зверху на вулику???

Поделиться сообщением

Тільки що, Фанат сказав:

А може то хтось пригав зверху на вулику???

Да, синички.

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, pchel сказав:

Ні, майстер то є майстер. А всі решта бракодєли. Гребінка Полтавська область. Саша. Ну коли бджоли літають між його фальцевими корпусами і дно розлазиться в різні боки я вже знаю, що робити. А ось сьогодні глянув, а дашки почали самі відкриватися. Це вже як кажуть капець. Боюсь навіть подумати , що чекає мене весною :hmm:

IMG_20171217_141555.thumb.jpg.42a2f5f933be208cf8bc5010174f5f71.jpg  (дах перевернутий)

IMG_20171217_141711.thumb.jpg.0dcbe11c1fee959732b89e93c6056897.jpg

IMG_20171217_140935.thumb.jpg.3567cedecd60819e84a4458523676179.jpg

Це нормальна реакція дерева на вологість. Як на мене то в криші або відсутні отвори для вентиляції, або їх замало. Ще може перекриття підтікати. В мене так само, я не накрив нормально бляхою, через що перекривав наново.

Поделиться сообщением

3 хвилини тому, Rusyj4 сказав:

е нормальна реакція дерева на вологість. Як на мене то в криші або відсутні отвори для вентиляції, або їх замало. Ще може перекриття підтікати. В мене так само, я не накрив нормально бляхою, через що перекривав наново.

Вентиляція та що на верхньому фото то мало?

Поделиться сообщением

Тільки що, pchel сказав:

Вже побачив, має точно хватити.

Поделиться сообщением

4 минуты назад, pchel сказал:

Та вже досить...:blink:

Поделиться сообщением

32 минуты назад, pchel сказал:

бджоли літають між його фальцевими корпусами і дно розлазиться в різні боки я вже знаю, що робити. А ось сьогодні глянув, а дашки почали самі відкриватися. Це вже як кажуть капець. Боюсь навіть подумати , що чекає мене весною :hmm:

Зато сирості у таких вуликах, під час зимівлі не буде вже точно. Хіба що, вода зі снігом через такий дах в середину вулика потраплять. 

Поделиться сообщением

29 хвилин тому, shersand сказав:

Зато сирості у таких вуликах, під час зимівлі не буде вже точно. Хіба що, вода зі снігом через такий дах в середину вулика потраплять. 

Сирості немає, це вірно. Але рве алюміній яким покритий дах. 

Поделиться сообщением

5 минут назад, pchel сказал:

На лежаках дошки даху треба збирати з компенсаційними щілинами. Я на багатокорпусних оцинковку на кришках по кутах з боків оцинкованими саморізами з прес-шайбою поприкручував - у першу ж зимівлю половину повідривало. :dntknw:  

Поделиться сообщением

3 минуты назад, shersand сказал:

На лежаках дошки даху треба збирати з компенсаційними щілинами. Я на багатокорпусних оцинковку на кришках по кутах з боків оцинкованими саморізами з прес-шайбою поприкручував - у першу ж зимівлю половину повідривало. :dntknw:  

І чим сухіший матеріал - тим більші щілини.

Поделиться сообщением

У меня тоже новые улья стоят,боюсь с такой сыростью как-бы непорвало(сам сушил доску влажность незнаю 2 года лежала в штабеле)

Поделиться сообщением

14 часов назад, pchel сказал:

Такая же точно хренотень была в прошлую зимовку.

Ульи от Улей-маркет(Харьковская обл.г.Первомайск)

Весной разобрал все крыши и днища.Рубанком прошелся чтоб был зазор между доской перекрытия и снова собрал.Пока нормально было.Сейчас идут дожди,поеду посмотрю не раскисли-ли снова:hmm::dntknw:

Изменено пользователем Егор Юрьев

Поделиться сообщением

16 годин тому, shersand сказав:

2 години тому, Егор Юрьев сказав:

Весной разобрал все крыши и днища.Рубанком прошелся чтоб был зазор между доской перекрытия и снова собрал.Пока нормально было.Сейчас идут дожди,поеду посмотрю не раскисли-ли снова:hmm::dntknw:

Я таких проблем в себе непомічав. При виготовленні вуликів навпаки намагаюся якомога щільніше підігнати  деталі, щоб зазор був мінімальний . Вулики відслужили вже по 4-5 років, нічого не рве. Дошка вуличної сушки,  на протязі 1-2  років: IMG_20171218_131009.thumb.jpg.e574d0900861962b203b2cf8cdb86fd3.jpgIMG_20171218_131221.thumb.jpg.11d2fe429173d6fb1e1b4994d1efef67.jpg

Поделиться сообщением

Я трішки щось не розумію. Зазор потрібний бо дошка може по ширині змінювати свої розміри. Але на фото дошку вигинає вгору. Чи може це тому, що алюміній, яким обшитий дах, тримає?

Поделиться сообщением

4 хвилини тому, pchel сказав:

Я трішки щось не розумію. Зазор потрібний бо дошка може по ширині змінювати свої розміри. Але на фото дошку вигинає вгору. Чи може це тому, що алюміній, яким обшитий дах, тримає?

Можливо через алюміній, а можливо, дошку прибито не тією стороною, тому її викручує краями  догори

Поделиться сообщением

Ось свіженьке відео Г.Степаненко , стосується дощок, що і як. Правда не все виклав в доступ, секрет він і в Африці секрет. Але додуматись може кожен столяр.

рекомендую до перегляду.

Изменено пользователем Mihail-ves

Поделиться сообщением

Тільки що, Mihail-ves сказав:

Ось свіженьке відео Г.Степаненко

Раніше я думав для чого мені це все знати, коли я сам з дошкою не працюю. Рамки раніше робив, але після відрізаних пучок вирішив тільки купляти. Для поточних ремонтів невелика циркулярка, фуганок, гвіздок, молоток. А тепер бачу, що потрібно все рівно учитись. Хоча  для того щоб в подальшому не попадати в таку халепу з горе столярами.

Тому вчора весь вечір дивився відео Генадія. Зразу наче нуднувато, але з часом затягує. :ay:

Поделиться сообщением

24 минуты назад, davolodya сказал:

Я таких проблем в себе непомічав. При виготовленні вуликів навпаки намагаюся якомога щільніше підігнати  деталі, щоб зазор був мінімальний .

Чтобы не быть голословным - вот фото (на улице ветер просто с ног сдувает352032971.gif, наверное завтра похолодает и у нас)

5a37af0f309ad_07731.thumb.jpg.cadc5f44cb79226b4e420ecbac392753.jpg

Во время сборки крыши, стыки углов изнутри были промазаны силиконом. Оцинковка была поджата струбциной. Возможно это и сыграло пагубную роль. :dntknw:

Поделиться сообщением

В моем случае все объяснимо.

Материал изготовителя,который он сам не готовил.Не выдержана технология сушки древесины в камере.Если она вообще была там.Рассказывать как надо сушить я здесь не буду.В и-нете можно найти.

Сушка древесины в естественных условиях это лучше чем камерная.Она  в несколько этапов сушка-набухание-сушка и т.д.Пройдя несколько раз через это древесина в дальнейшем будет меньше реагировать на влагу.

Потом же если при оббивке щита где-то будет соприкосновение волокон для напитки водой(достаточно дырочки с иглу) доска обязательно будет набухать.

При набухании изменение линейных размеров происходит не в длину,а в ширину и толщину.Ск-ко эта разница в % или в мм не помню,но можно посмотреть у гугля.Помню одно что именно в ширину и толщину,в длину там мизер.Вот поэтому ее,крышу, или щит крыши коробит и выжимает.

Вот фото улья что быстро нашел

DSC_0111.thumb.jpg.02a4eff880de692e0e45cbc1b6b76970.jpg

Обратите внимание на обводы красным.Такие щели после ужарки на солнце.А где синим то это коньки при изготовлении и несовпадении размеров в стык,образовавшиеся тоже после усушки.

Как говорят доска не стабилизирована,играет.

Изменено пользователем Егор Юрьев

Поделиться сообщением

Деревина це такий матеріал який при зміні вологості міняє свої розміри , якщо вологість буде стабільна то і розміри теж будуть стабільні. До того ж вологість деревини потрібно підбирати до умов в яких вона буде використовувати, тобто якщо вулик в середньому за сезон має вологість 14-16% то з такою вологістю бажано щоб була і дошка.:IMHO:

Поделиться сообщением

еще один нюанс - если все сделано как говорит Г.Степаненко и склеено д4 клеем на вайме проф гидравликой с давлением 180 атмосфер но окрашено не той краской получается вот так... 

крышки стояли в одних и тех же условиях доска и изготовление одно и то же разница только в краске 

30234ea4dbfa.jpgc85a623f794b.jpg

Поделиться сообщением

8 минут назад, BVL_Studio сказал:

изготовление одно и то же разница только в краске

На нижнем фото шурупов больше :).

Поделиться сообщением

de4d83317198.jpg:umora: не помогут рвет их на ура 

тут шурупов меньше 

844316d0fa32.jpg

Изменено пользователем BVL_Studio

Поделиться сообщением

2 минуты назад, BVL_Studio сказал:

:umora: не помогут рвет их на ура 

Согласен, покраска - великое дело. 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти