Перейти к содержанию

Допоможіть, будь ласка, розібратися, з чим мав справу?


Рекомендуемые сообщения

Добрий вечір усім форумчанам!Хочу розповісти Вам проте,з чим мені довелося зіткнутися влітку минулого року.Отже,вирішив я замініти своїх місцевих бджілок на чистокровних карпатянок і от наприкінці червня я успішно провів заміну маточок на чистопородних карпатянок. Через 3 дні підсаджені у сім'ї маточки почали червити, але пізнійше в одній із них я помітив, що біля вулика повзає багато молодих бджіл, цю картину я спостерігав аж до осені. Більшість повзаючих бджіл не відрізнялася від інших здорових бджіл, але у деяких крила були погано сформовані, були й такі, що не мали волосяного покриву і мали чорний колір. Внаслідок цього бджіл до осені залищилося на 3 рамках. Чи хтось зустрічався з таким явищем ???Що це за хвороба ??? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так думаю що це кліщ Варроа! :IMHO1::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір усім форумчанам!Хочу розповісти Вам проте,з чим мені довелося зіткнутися влітку минулого року.Отже,вирішив я замініти своїх місцевих бджілок на чистокровних карпатянок і от наприкінці червня я успішно провів заміну маточок на чистопородних карпатянок. Через 3 дні підсаджені у сім'ї маточки почали червити, але пізнійше в одній із них я помітив, що біля вулика повзає багато молодих бджіл, цю картину я спостерігав аж до осені. Більшість повзаючих бджіл не відрізнялася від інших здорових бджіл, але у деяких крила були погано сформовані, були й такі, що не мали волосяного покриву і мали чорний колір. Внаслідок цього бджіл до осені залищилося на 3 рамках. Чи хтось зустрічався з таким явищем ???Що це за хвороба ??? :dntknw:
Это клещ Варроа, применяли осенью какие-нибудь препараты против этого паразита?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір усім форумчанам!Хочу розповісти Вам проте,з чим мені довелося зіткнутися влітку минулого року.Отже,вирішив я замініти своїх місцевих бджілок на чистокровних карпатянок і от наприкінці червня я успішно провів заміну маточок на чистопородних карпатянок. Через 3 дні підсаджені у сім'ї маточки почали червити, але пізнійше в одній із них я помітив, що біля вулика повзає багато молодих бджіл, цю картину я спостерігав аж до осені. Більшість повзаючих бджіл не відрізнялася від інших здорових бджіл, але у деяких крила були погано сформовані, були й такі, що не мали волосяного покриву і мали чорний колір. Внаслідок цього бджіл до осені залищилося на 3 рамках. Чи хтось зустрічався з таким явищем ???Що це за хвороба ??? :dntknw:
Это клещ Варроа, применяли осенью какие-нибудь препараты против этого паразита?
Дякую, що так швидко выдгукнулися !!! Так, звичайно, використовую дерев'яні смужки Варотом і пізньою осінню "Бипин".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цю картину я спостерігав аж до осені.

Треба було не "спостерігати", а лікувати, оглянути сім"ю, радитись, замінити смужки "Варотому". Ймовірно вони Вас і підвели.
бджіл до осені залищилося на 3 рамках.

Що ж там вже БІПінити? "Поздно пить боржоми, если почки отказали"- народна творчість. Після обробки біпіном в такій запущній стадії, кліщі повинні були лежати штабелями навіть на прильотній дошці. А якщо їх не було і Ви їх не помічали під час огляду... Тоді на відстані Ваше питання не розгадане.
вирішив я замініти своїх місцевих бджілок на чистокровних карпатянок

З хворобою це не пов"язано :IMHO1: А чи треба було міняти? Чи такі вже були погані місцеві... Чи начитались про "свіжу кров"? То є елементи селекції - "вищий пілотаж" в бджільництві. Через кілька років ваші карпатянки стануть місцевими. Батьки ж тутешні :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

були й такі, що не мали волосяного покриву і мали чорний колір.

Было ли у них раздуто брюшко, при раздавливании был ли запах?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір усім форумчанам!Хочу розповісти Вам проте,з чим мені довелося зіткнутися влітку минулого року.Отже,вирішив я замініти своїх місцевих бджілок на чистокровних карпатянок і от наприкінці червня я успішно провів заміну маточок на чистопородних карпатянок. Через 3 дні підсаджені у сім'ї маточки почали червити, але пізнійше в одній із них я помітив, що біля вулика повзає багато молодих бджіл, цю картину я спостерігав аж до осені. Більшість повзаючих бджіл не відрізнялася від інших здорових бджіл, але у деяких крила були погано сформовані, були й такі, що не мали волосяного покриву і мали чорний колір. Внаслідок цього бджіл до осені залищилося на 3 рамках. Чи хтось зустрічався з таким явищем ???Що це за хвороба ???

Однозначно карпатки у цьому не винні! З чого Ви взяли, що повзають саме молоді бджоли, такий вигляд мають старі бджоли уражені кліщем. Замало інформації. Бажано було б фото. Схоже на запущену форму ураження кліщем Варроя, проте не факт. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в одній із них я помітив, що біля вулика багато молодих повзаючих бджіл але у деяких крила були погано сформовані, були й такі, що не мали волосяного покриву і мали чорний колір. Внаслідок цього бджіл до осені залищилося на 3 рамках. Чи хтось зустрічався з таким явищем ???Що це за хвороба ??? :dntknw:
:IMHO1: можливо причиною такого стану міг бути вірус, який викликає параліч. Розвитку хвороби допомагає жара, перегрівання гніздо і нестача білкового корму у період медозбору з кінця весни до початку осені. В очі кидається чорний , блискучий колір спочатку тремтячих, а потім майже нерухомих бджіл. Хоча мені здається, що при вірусному паралічі крила не пошкоджуються. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в одній із них я помітив, що біля вулика багато молодих повзаючих бджіл але у деяких крила були погано сформовані, були й такі, що не мали волосяного покриву і мали чорний колір. Внаслідок цього бджіл до осені залищилося на 3 рамках. Чи хтось зустрічався з таким явищем ???Що це за хвороба ??? :dntknw:
:IMHO1: можливо причиною такого стану міг бути вірус, який викликає параліч. Розвитку хвороби допомагає жара, перегрівання гніздо і нестача білкового корму у період медозбору з кінця весни до початку осені. В очі кидається чорний , блискучий колір спочатку тремтячих, а потім майже нерухомих бджіл. Хоча мені здається, що при вірусному паралічі крила не пошкоджуються. :IMHO1:
Я тоже склонен к тому что это вирус, но вирус на пару с клещем Варроа! Карпатки :IMHO1: тут вообще не причем! Вы, все таки должны были видеть на пчелах клеща, потому что при таких розкладах его должно было быть много на пчелах!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Більшість повзаючих бджіл не відрізнялася від інших здорових бджіл, але у деяких крила були погано сформовані
а аскосфероз не може бути? хвороба прогресує при вологих не сильно жарких умовах, є відповідна тема на форумі
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а аскосфероз не може бути?

Аскосфероз вражає розплід, бджоли цим не хворіють. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цю картину я спостерігав аж до осені.

Треба було не "спостерігати", а лікувати, оглянути сім"ю, радитись, замінити смужки "Варотому". Ймовірно вони Вас і підвели.
бджіл до осені залищилося на 3 рамках.

Що ж там вже БІПінити? "Поздно пить боржоми, если почки отказали"- народна творчість. Після обробки біпіном в такій запущній стадії, кліщі повинні були лежати штабелями навіть на прильотній дошці. А якщо їх не було і Ви їх не помічали під час огляду... Тоді на відстані Ваше питання не розгадане.

З хворобою це не пов"язано :IMHO1: А чи треба було міняти? Чи такі вже були погані місцеві... Чи начитались про "свіжу кров"? То є елементи селекції - "вищий пілотаж" в бджільництві. Через кілька років ваші карпатянки стануть місцевими. Батьки ж тутешні :umora:
Я відразу як помітив таку ситуацію,обробив сімейку "Бипіном", пізніше - "Санапіном". Кліща осипалось багато,але і після цього ситуація не виправилася. Думаю, що місцеві теж не погані, але за 4 роки пасічникування,жодного разу не бачив у місцевих суцільного якісного розплоду. Знаю багатьох місцевих пасічників у яких на пасіці лютує європейський гнилець, при цьому вони ще й відпускають рої , поширюючи інфекцію.Позаминулого року залетів рій,як виявилося пізніше з гнильцем.Що я з ним тільки не робив,використовував і пересадку,і лікував та все марно. Після заміни маточок,я в перше в одній сім'ї побачив суцільний розплід. А чи надовго???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після заміни маточок,я в перше в одній сім'ї побачив суцільний розплід. А чи надовго???

В такій обстановці дійсно непереливки... Почитайте тему "Американский гнилец" - там є дещо. Зверніть увагу в останніх повідомленнях я писав про лікування гнильця чистотілом. Думаю що такий метод і для профілактики годиться без шкоди для якості меду. Хороші матки, сильні сім"ї, гігієна і систематизована профілактика своє повинно зробити. :IMHO: При найменших проявах не раджу починати канітель з перегоном, краще відразу застосовувати антибіотики(наприклад той же цефтриаксон) методом опорскування рідким сиропом. Такий метод достатньо дієвий, а кількість препарату на сім"ю досить незначна(на відміну від згодовування лікувального сиропу). Принаймні цей сироп вони в стільники точно не складають. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кліща осипалось багато,але і після цього ситуація не виправилася.

Що ж Ви "партизаните", треба зразу більш детально. Щоб Вам не радили того, що вже зроблено, що вже знаєте. Давайте міркувати так: маєте, як мінімум, дві хвороби - кліщ і споріднене (русс. близкородственное) розведення (завмерлий розплід як наслідок) і/або європейський гнилець. Розумієте, що влітку від кліща здихатися важко: є розплід, є потрапляння з зовні, зразу ситуація не могла виправитися. Далі - відрізнити завмерлий розплід від європейського гнильця. На сотах картина дуже схожа, але завмерлий розплід не гніє, не воняє, личинки легко виймаються із комірки. Недорозвинених молодих бджіл з вулика виганяють (як і у випадку кліща). При гнильці виганяти нікого. До весни! :wave: А поки зима зкладіть табличку хвороб бджіл: причини, діагностика (запах, колір, поведінка), лікувння, попередження. Заносьте до неї інформацію, можна й з інтернету, але обережно. У мене така є, під сукном лежить. Щось подібне зустрічав в книжці "Пасіка" автори Гайдар і Поліщук, здається. Весною спробуйте розділити сім"ї по пам"яті, по інтуіції чи по обльоту на хворі - здорові. Одну групу подалі від іншої. Хворих слабаків краще об"єднати. Ніякого переносу рамок від хворих до здорових. Здається все.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Допоможіть, будь ласка, розібратися, з чим мав справу?

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...