Перейти к содержанию

Журнал "Український пасічник"


Рекомендуемые сообщения

Пане Struk 07, я не можу зрозуміти чому саме Ви певні зауваження щодо журналу сприймаєте ледь як не особисту образу. Може все ж таки давайте послухаємо редакцію... :hi: Тут ніхто не збирається затюкати такий поважний і шанований у нас журнал, а просто висловлюємо свою думк з одним тільки бажанням, яке думаю співпадає з бажанням редакції - покращити вміст журналу і збільшити аудиторію читачів. Я думаю, що навпаки - позиція "всё хорошо, прекрасная маркиза" принесе більше шкоди. Щодо "вийміть голови з вулика"... Це можуть собі позволити вже маститі пасічники, в яких вже все відлажено і розкладено по поличках, а в нашій спільноті, яка називається Форумом на ТочкУ переважно початківці. Хоча думка поїхати на семінар до Києва мене не полишає. Хіба що буде тепла погода - тоді тільки одне - голову в вулик... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви певні зауваження щодо журналу сприймаєте ледь як не особисту образу.

Ні про які образи тут і не пахне. Просто я не хочу, щоб "УП" став методичним посібником для людей, які утримують бджіл в підсобному господарстві. І не раз на тему публікації в журналі матеріалів про роботу громадських організацій мені доводилось дискутувати з Миколою Дмитровичем. Він якраз і не був прихильником збільшення таких публікацій. Тому, коли однією з причин зменшення тиражу називають такі і подібні до них публікації, я відчуваю і особисту за це відповідальність, хоча абсолютно з ними не згоден і буду надалі відстоювати свою точку зору.
Щодо "вийміть голови з вулика".

А ось тут Ви мене не правильно зрозуміли, хоча я старався пояснити. Спробую ще раз на прикладі нашого Братства. Ще 5 років тому на Волині не було жодної організації , яка б об"єднувала пасічників. Ідея створити таку організацію виникла у чотирьох пасічників, які крім своїх пасік ніде не були і нічого не бачили, журнал "УП" виписував тільки один з нас. Він і познайомив нас з журналом, потім, в 2004р втрьох ми поїхали в Київ на виставку-ярмарок до інституту ім. Прокоповича, де познайомились з головним редактором "УП". Ми розповіли про створення "Ройового Стану". Тоді нас було 10 і це був клуб по інтересах. І тільки завдяки публікації в журналі №6 за 2004р. ми зрозуміли, що необхідно йти далі. Зараз у нас понад 200 членів, є районні відділення, є своя хоругва, гімн і найбільша в Україні Братська свіча. Але це не головне, головне те, що ми об"єднали людей. Ми щомісяця проводимо тематичні збори, ми спілкуємося, ми запрошуємо до себе різних цікавих людей на збори, ми разом святкуємо і надаємо допомогу кому це потрібно. Ми залучаємо дітей до цієї справи, проводимо уроки в школах і тд.
Це можуть собі позволити вже маститі пасічники,

Абсолюано з вами не згідний. До нас на збори приходять люди, які мають 2-3 вулика і ті, що мають понад сто. Є і такі, ща взагалі не мають бджіл, а лише хочуть стати пасічниками. Де ще вони зможуть отримами кваліфіковані поради, поспілкуватися з такою кількістю пасічників, обговорити статті з журналів, познайомитися і потоваришувати з іншими пасічниками, відчути себе ПАСІЧНИКОМ, а не людиною, що тримає бджіл? Ви мені знову закинете надмірну пафосність, це Ваше право, але я звик дивитися на світ так, щоб видно було хоч трохи неба і намагаюся бути не сам. Крім нашої є і в інших областях пасічницькі організації, невже нами проведена робота не має права бути висвітлена для широкого загалу? Невже це нікому не цікаво? Чи й надалі на хуторах сидючи будемо гордитися здобутками Київськоі Русі? В Луцку ми налагодили контакти з місцевими ЗМІ. Пішла реклама меду, пилку,перги, медових вин. Як результат в цьому році, як ніколи, пішла реалізація цих продуктів.Ось наводжу свіжий приклад. http://www.volyn.com.ua/?rub=12&article=1&arch=749
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я на це скажу тільки те, що в кожного своє бачення і я його висловив... Я не думаю, що якщо журнал перетвореться тільки в засіб висвітлення з"їздів і семінарів, то в нього збільшиться тираж. На Пасіку за це вже нарікають і відмовляються від підписки. Тут знову ж таки що кому від журналу треба. Тут я і мав на увазі маститих і початківців. Якщо я ще добре не знаю як з бджолами обходитись, то мені більше потрібна надрукована порада під рукою, ніж опис семінару(хоча, я казав, що це теж буває цікаво). Про членство в громаді скажу так - воно має зміст, якщо ти можеш щось для громади зробити. Я кожний день на роботі(про відпрошення мови не може бути), після роботи мені треба щось зробити у Львові, а на вихідні я на Тернопільщині. Коли займатися громадськими справами? Тільки числитися? Це я вже проходив - це не для мене. Тому я радий, що знайшов змогу брати участь в інтернет-спілці, де я можу докласти свою руку до загальної справи. Оскільки Ви тут, то думаю не будете заперечувати в потрібності тієї справи, яку ми робимо(тепер вже разом і з Вами :hi: ) До речі для висвітлення життя громадських організацій ми виділили розділ на сайті, і вже звернулись до кількох спілок, але наразі ніякого бажання ніхто не висловив... Щодо журналу, то думаю. що незважаючи ні на що, за журнал відповідальність несе не тільки Ви і редакція, а й кожен пасічник, хто хоче бачити його змістовним, бо в основному журнал базується на дописах читачів. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо я не так доступно висловлююсь, але ви мене знову не до кінця зрозуміли. Я також прти того,

якщо журнал перетвореться тільки в засіб висвітлення з"їздів і семінарів,

Просто я закликаю не стільки до активної участі в громадській роботі, як до згуртування пасічників на місцях. Так, у вас є змога спілкуватись через нет, а скажіть мені скільки тих
хто утримують бджоли в підсобному господарстві

зможуть це собі дозволити? Що залишається їм? В кращому разі журнал. А де спілкування? А спілкування в створенні пасічничих організацій. І якраз завдання журналів, на мою думку, показати людям як змістовно і з користю для всіх проходить життя в тих спільнотах пасічників, де створені дієві організації. Я добре пам"ятаю той час, коли сам починав пасічникувати з нуля. Як важко було, бо не було в мене вчителя - все по книжках і на власних помилках. Потім почав виписувати журнали - стало легше, але було багато незрозумілого, і тільки при живому спілкуванні пішов справжній прорив. А з яким захопленням ми, засновники "Ройового Стану", дивилися на проведення свята меду у Львові в 2004 році, або на перший парад пасічників у Стрию в 2005 році. Якби не "УП" ми б туди не потрапили, бо журнал дав рекламу. Ми по-білому заздрили і першій хоругві Грибка і організації свята Бриком. З них ми брали приклад. А тепер і нам є чим гордитися. І на всіх цих заходах іде спілкування, яке нічим не замінити. От про рекламу такого пасічничого життя журналом мав я на увазі, коли говорив про необхідність публікацій про громадські пасічничі об"єднання. А люди хай вирішують самі - брати участь чи ні, створювати чи не створювати, сидіти вдома чи йти до людей, але дати їм інформацію для роздумів треба. :IMHO1::hi:
Коли займатися громадськими справами?

Ми проводимо збори кожен другий четвер місяця о 17.00., тобто після роботи. Зазвичай 3-4 години нам вистачає. Якісь публічні заходи проводимо у вихідні. або на свята.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не вважаю за доцільним в цій темі обговорювати потрібні чи не потрібні громадських організацій(хоча я поки що не чув заперечень ні від кого), бо редакція може їз-за них не знайти питань чи пропозицій, на які сподівається, відкривши її. Кожен для себе вибирає спосіб діяльності, спілкування, тощо, і нікого не можна осуджувати за його вибір, бо в кожного свої обставини і "свій шлях широкий..." . Журнал же бачу таким, щоб кожен в ньому знайшов хоч щось корисне для себе. Пригадую як в перший рік читав журнал і мало що для себе міг взяти, тому і відмовився від передплати на наступний рік. Але згодом перечитуючи номери знаходив все більше і більше (не до безмежності звичайно :umora: ) корисної чи цікавої інформації, напевно тому що згодом почав розуміти більше речей. Тому вважаю що журнал повине містити інформацію різних рівнів - і для "чайників" і для початківців і для маститих і для "не бджолярів"... Зрозуміло що це задача не з легких. Хотілося б також почути думку редакції щодо того чим ми, читачі журналу можемо допомогти. Якщо, звичайно, така допомога потрібна. :hi: Оскільки тут переважно присутні ті, хто принаймі має відношення до бджіл, то кожен з нас повинен провадити "шлях бджоли", так цікаво описаний В. Колеблі, тренером "Анданте". Я це до того, що ВСІ ми повинні єднатися і спілчани і форумчани і підсобники і маститі. І один в одному вбачати колегу по спільній справі, не зважаючи на чини та регаліїї :IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора при здоровому глузді дав відповідь на задані мені запитання. Сьогодні ні відповіді, ні поста Бортника із запитаннями не бачу. Або мені повилазило, або мені і мому компу "пороблено". :helpme::helpme::helpme: ?????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ні поста Бортника із запитаннями не бачу.

Начебто все на місці
ні відповіді

А от відповідей щось не бачу... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Начебто все на місці

Слово "начебто" дарує мені надію. Ваш пост починався приблизно так: ---Мені до кінця не зрозуміло, як Ваша остання відповідь узгоджується з такими словами.....
. Просто я не хочу, щоб "УП" став методичним посібником для людей, які утримують бджіл в підсобному господарстві...

Повторювати повністю відповідь на "примарне" запитання не вважаю за доцільне. Коротко: Колись старий мудрий пасічник з діда-прадіда сказав мені фразу, яку я запам"ятав на все життя: ----На світі, хлопче, є "пасічники", "також пасічники" і "люди, що тримають бджіл". Постарайся стати пасічником! Стараюсь. Вибачте за надмірий пафос, вкотре. P.S. Якщо все це мені примарилось, то піду не лікарняний. :blink::dntknw::helpme::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що ж мовчить шановний ukr_beekeeper ? Бо громаду дуже цікавлять відповіді на задані питання. Колего Struk 07, а скажіть, якщо знаєте, чи під"єднана редакція УП до інтернету?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колего Struk 07, а скажіть, якщо знаєте, чи під"єднана редакція УП до інтернету?

Якщо Ви виписуєте "УП", то подивіться на останню сторінку - там вказана електронна адреса. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо Ви виписуєте "УП", то подивіться на останню сторінку - там вказана електронна адреса.

Наявність електронної скриньки ще не означає під"єднання до інтернету в тому вигляді як його уявляю я. А тому саме Вам, як обізнаній людині в справах редакції, і адресував своє запитання, бо ніхто не відповідає на електронні листи, та й тут, на форумі, представник редакції з"являється вкрай рідко.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вам, як обізнаній людині в справах редакції, і адресував своє запитання,

Так, я кілька разів був в редакції, але не вважаю себе людиною, яка багато знає про її роботу.
ніхто не відповідає на електронні листи,

Мої друзі відправляли на цю адресу свої дописи і їх було надруковано. Приклад"УП" №1 2008р допис Миколи Іщука.
представник редакції з"являється вкрай рідко.

Ви знаєте, я також з нетерпінням кожен день чекаю появи представника редакції на форумі. Сьогодні вже пізно, а завтра спробую зателефонувати в редакцію. Можливо по телефону скоріше вдасться про це дізнатися. Сьогодні я, нарешті, отримав перший номер "УП". :ole_ole: Приємно, коли тебе вітають з Новим роком та Різдвом Христовим, але ж не в середині лютого!!! :dntknw: Зрозуміло, що це вина пошти, але редакція мусить з цим боротися, або хай порадять нам як діяти в таких випадках на місцях? :helpme: А хто ще не отримав журнал? Чи я тут " самый последний человек?" :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто ще не отримав журнал? Чи я тут " самый последний человек?"

Я отримав на день раньше за вас, :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

спробую зателефонувати в редакцію

Кілька хвилин назад мав розмову з Миколою Дмитровичем Осташевським. Вияснив, що тираж першого номера журналу було передано на пошту ще 23 січня! Виходить журнал "йшов" до Луцька ( а це 180км) три тижні. Проходячи пішки 30км за день цю відстань можна подолати за 6 днів. В якому столітті ми живемо? В мене просто нема слів. Редакція журналу неодноразово зверталася на пошту, щоб прискорити доставку журналу читачам, але віз і нині там.
Наявність електронної скриньки ще не означає під"єднання до інтернету в тому вигляді як його уявляю я.

Редакційний комп"ютер підключений до інтернету. (Відповідь на рівні "чайника", я так уявляю:ah: ) Що ж мовчить шановний ukr_beekeeper ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Судячи з першого номера"УП" Ваш лист в редакції отримали і відповіли, чи Ви скористались послугами звичайної пошти?

Ні, я користувався електронною адресою, бо навіщо ж звертатися до послуг Укрпошти, якщо маєш інтернет? Так, дійсно, мого листа прочитали і навіть опублікували і за це я дуже вдячний. Але я мав на увазі дещо інше. Коли редакція звертається до читачів з закликом про підтримку, то можливо, можна відмовитися від гасла "редакція спілкується з дописувачами переважно на сторінках журналу", а й спілкуватися не тільки на сторінках... Як це вже доволі активно роблять редакції інших видань. А так складається враження, що спілкуєшся з пустотою якоюсь, тим більше що надіслати відповідь за допомогою інтернету - це зовсім безкоштовно, чи не так?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні, я користувався електронною адресою, бо навіщо ж звертатися до послуг Укрпошти, якщо маєш інтернет? Абсолютно з Вами згідний. Просто мені здається, що "УП" ще не "підсів" на інтернет. Микола Дмитрович належить до того покоління, яке працювало без інтернету. Зараз головний редактор чоловік молодий і я надіюсь, що все налагодиться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз головний редактор чоловік молодий і янадіюсь, що все налагодиться.

Я теж дуже на це сподіваюсь :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Редакція разом з Інститутом бджільництва буде вивчати питання реєстрації пасік та перелік і форму документів, які для цього потрібні. Всю цю інформацію подамо на сторінках журналу. Щодо отруєння бджіл, то практичні поради як цьому запобігти ви зможете прочитати у статті Ю. Гуслія "Як подружитися з ріпаком" в "УП" №2 за 2008 рік. Щодо обличчя та політики журналу, то він був, є і буде журналом "Український пасічник", а не якимось іншим журналом. Редакція намагається давати відповіді на всі листи, що надходять на її електронну адресу і в міру можливостей спілкуватися на Форумі. Чекаємо ваших запитань та пропозицій щодо бджільництва України та роботи редакції. На форумі хотілося б почути ваші пропозиції і тематику статей, які б ви хотіли бачити на сторінках журналу. До речі, "Бджолярський круг" №1 ми ще не отримали. Так що роботу пошти відчуваємо і на собі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз головний редактор чоловік молодий і я надіюсь, що все налагодиться.

Маємо сподівання, що принаймні, телефоном вже навчилися користуватися. Достатньо зателефонувати , щоб не розповсюджувати таку іформацію. :IMHO1:
До речі, "Бджолярський круг" №1 ми ще не отримали. Так що роботу пошти відчуваємо і на собі.

Він ще і не друкувався. :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Він ще і не друкувався.

З відки така інфа? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Він ще і не друкувався.

А я в скриньку кожний день заглядаю, :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Певно,щось негаразд в УП.Я чекав приїзду журналістів гшнованого багатьма видання до нас у Харків на виставку,але сподівання виявилися марними.Осташевський раніше було приїздив,привозив журнали,навіть переплетені по роках,літературу.Боюся,щоб львів"яни за такої пасивности не втратили своїх шанувальників.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про "БК" дізнаюсь в середу, на зборах, отож доповім громаді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так "Бджолярський круг..." раз в квартал видається, напевно вже в квітні буде... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Редакція вийшла на Форум для вирішення конкретних справ з користю для форумчан і в їх особі більшості пасічників України. Шкода, що дехто використовує це для удосконалення свого сарказму чи "дотепності" (це щодо вміння користуватися телефоном). Щодо виставки у Харкові, то інформація про її проведення не надходила на адресу редакції. Тому вибачайте. "УП" №2 за 2008 рік відвантажено на поштовий зональний вузол 22.02.2008 р. Вітаємо усіх, кому цьогорічний перший обліт приніс приємні враження та наснагу для плідної роботи у цьому пасічницькому сезоні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...