Перейти к содержанию

Добываем пергу


Рекомендуемые сообщения

Анекдот по поводу сообщения №108. --А чего генерал молчит? --Думает.У нас в армии так:если генерал молчит,значит,либо думает,либо портрет.

НУ давайте все же о перге. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на мясорубку рамку и с медом смешать- нормально получается

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на мясорубку рамку и с медом смешать- нормально получается

Для себя можно и не молоть, а для людей (после мясорубки -месиво) нет товарного вида.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Срезаю сверху соты, разрезаю на бруски и в упаковке в холодильник. Вытянул, отковырял немножко, под языком рассосалося и все проблемы. Зачем молоть? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зачем молоть?

И еще. Все знают , что перга получается в процессе молочно-кислого брожения без доступа кислорода. Нарушив целостность сота происходит разгерметизация и как кислород влияет на продук - неизвестно.Но можно сравнить по аналогии с силосной ямой. Пока силос в яме он зеленый , а если на воздухе -быстро темнеет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Цього року пробував викулупувати,виходить непогано,а головне є товарний вигляд :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пробував викулупувати,виходить непогано,

Подробне если не секрет. Сушили,морозили?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пробував викулупувати,виходить непогано,

Подробне если не секрет. Сушили,морозили?
Осушували тільки бджоли ,бо з медом перга злипається
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року пробував викулупувати,виходить непогано,а головне є товарний вигляд

Чим колупали?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року пробував викулупувати,виходить непогано,а головне є товарний вигляд

Чим колупали?
Щось схоже на викрутку,але по ширині бджолиної чарунки і бажано чим по тонче.Кінець трошки загнутий під лопадку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Теж зацікавило питання як виймати пергу. Ось чим напевно поляки добувають,тільки як купити це?

post-1244-1267210828_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-1609-1267220478_thumb.jpg
Теж зацікавило питання як виймати пергу. Ось чим напевно поляки добувають,тільки як купити це?
Готовий продукт
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Как-то умельцы умудряются извлекать пергу из сотов в первозданном виде - вот бы этому научиться!

Мой друг привез в прошлом году из Словакии приспособу для извлечения перги. Её моно изготовить из старой телескопической антены от приемника или автомобильную взять. Принцип поршня в велосипедном насосе. Вставляете одну трубочку в другую, затем трубочку потолще вдавливаете в ячейку с пергой, вынимаете, а поршнем выдавливаете содержимое. Приделав крепление к этой конструкции для пальцев ( как в одноразовом шприце) да еще и подпружинив поршень для возврата в исходное положение, можно довольно быстро извлекать чистую пергу. :hi:
а якщо взяти звичайний медичний шприц на 10 кубів - ось вам і поршень, вставили, втягнули і витягнули :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как-то умельцы умудряются извлекать пергу из сотов в первозданном виде - вот бы этому научиться!

Мой друг привез в прошлом году из Словакии приспособу для извлечения перги. Её моно изготовить из старой телескопической антены от приемника или автомобильную взять. Принцип поршня в велосипедном насосе. Вставляете одну трубочку в другую, затем трубочку потолще вдавливаете в ячейку с пергой, вынимаете, а поршнем выдавливаете содержимое. Приделав крепление к этой конструкции для пальцев ( как в одноразовом шприце) да еще и подпружинив поршень для возврата в исходное положение, можно довольно быстро извлекать чистую пергу. :hi:
а якщо взяти звичайний медичний шприц на 10 кубів - ось вам і поршень, вставили, втягнули і витягнули :)
Шприц не підійде, бо треба вирізати, а не витягувати за рахунок вакууму, наскільки я зрозумів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шприц не підійде, бо треба вирізати, а не витягувати за рахунок вакууму, наскільки я зрозумів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шприц не підійде, бо треба вирізати, а не витягувати за рахунок вакууму, наскільки я зрозумів. Вакууму не потрібно - перга залишається в трубці, а тоньшою трубкою просто виштовхується. Я використав шприц на 5мл, прикріпив трубку і запружинив - працює на 100%, правда трохи намучився поки виготовив такий пристрій
глаза бояться, а руки делают- молодец -харошая работа. по чем перга в таком виде?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я використав шприц на 5мл, прикріпив трубку і запружинив - працює на 100%, правда трохи намучився поки виготовив такий пристрій
djun, можна докладніше будь-ласка, з чого трубка, ви поршень шприца обрізали я так бачу, бо щось не можу по малюнку розібратись :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

djun, відмінна робота! Запускайте в серію... :umora:

Готовий продукт

А Ви її ще додатково просушуєте?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А Ви її ще додатково просушуєте?

декілька днів при кімнатній температурі,тонким шаром.Особливо потрібна просушка коли рамки були погано осушені бджолами,в такому випадку перга буде злипатися в комки а це погіршує товарний вигляд. :hi: зберігати при температурі не більше 10 градусів,бо міль не дрімає :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я використав шприц на 5мл, прикріпив трубку і запружинив - працює на 100%, правда трохи намучився поки виготовив такий пристрій
djun, можна докладніше будь-ласка, з чого трубка, ви поршень шприца обрізали я так бачу, бо щось не можу по малюнку розібратись :dntknw:
Трубку взяв з антени (пульт радіоуправління від дитячої машинки) з одної антени можна зробити два пристрої. Поршень шприца був з чорною ризинкою, яку зняв, залишився пластмасовий чубок, на який надів внутрішню(тоньшу) трубку розкаливши її над вогнем( важливо розрахувати її довжину і заглушити інший кінець). Пружинку треба підбирати - може бути з ручки. Трубку запхав в обрізаний ковпачок від голки шприца(він конусоподібний і трубка впирається, а розширення на ковпачку впирається в шприц де зробив ножем дирку, але таку,щоб ковпачок заходив дуже тісно). Вроді все :).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

djun, відмінна робота! Запускайте в серію...

Згідний тільки з першою частиною фрази. Я сам колись на Точку давав рекламу такому пристрою (повідомлення №23 в цій темі), але на майстер-класі у Валерія Лохова ДіД перечислив недоліки такого методу заготівлі і зберігання перги.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДіД перечислив недоліки такого методу заготівлі і зберігання перги.

Подробней можно?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подробней можно?

Будь ласка, інформацію в студію...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Будь ласка, інформацію в студію..

А Ви почитайте уважно тему від пеших повідомлень. Тут Соломку вважають авантюристом. Я краще помовчу, щоб потім лишній раз ім"я людини, яку я поважаю, не називали в такому контексті. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А Ви почитайте уважно тему від пеших повідомлень.

Прочитав. Буду пробувати. Є поле для експериментів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...