Перейти к содержанию

Добываем пергу


Рекомендуемые сообщения

Як це в перзі немає води? :dntknw: Звідки така інформація? 

Напевне з незвідки, власний висновок. Вода є у перзі, меді це незаперечний факт, в зберіганні лише відіграє її відсоток.

Ключові два слова незвідки та відсоток. 

Відповідаю. Виколупуєш пергу. Ставиш у морозильник. І під мікроскоп. Ніяких кристалів води не побачиш. Чому? Правильно. Дивись на друге ключове слово.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ключові два слова незвідки та відсоток. 

Відповідаю. Виколупуєш пергу. Ставиш у морозильник. І під мікроскоп. Ніяких кристалів води не побачиш. Чому? Правильно. Дивись на друге ключове слово.

Не бачу кристалів це не рівне немає води. :IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ключові два слова незвідки та відсоток. 

. Ніяких кристалів води не побачиш.

а как же стандарт -не более 18 % влаги

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а как же стандарт -не более 18 % влаги

У всьому живому є вода, така природа існування на планеті Земля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У всьому живому є вода, така природа існування на планеті Земля.

А я що заперечую. Дивись на своє друге ключове слово. %!

Не забуваємо що все обговорення йде в контексті вплив заморозки на якість перги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Не забуваємо що все обговорення йде в контексті вплив заморозки на якість перги.

А что тут обговаривать ... любое хранение приводит к изменению , в большей или меньшей степени , структуре   белков , содержания витаминов от первоначального их количества . А по сему :IMHO1: не целесообразно запасаться перговыми сотами на весну ( ну не будет пчела заниматься выгрызанием "запрессованной " перги весной )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А что тут обговаривать ... любое хранение приводит к изменению , в большей или меньшей степени , структуре   белков , содержания витаминов от первоначального их количества . А по сему :IMHO1: не целесообразно запасаться перговыми сотами на весну ( ну не будет пчела заниматься выгрызанием "запрессованной " перги весной )

Мабуть це вірно в загальному. Якщо перга дійсно натяне вологи, запліснявіє, то з вітамінами буде капець.

А відносно вигризання перги. А де ж тоді вони її беруть поки у лютому необлітний період? А вже по плямці розплоду є?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 А де ж тоді вони її беруть поки у лютому необлітний період? А вже по плямці розплоду є?

Скорее всего пчела выкармливает расплод за счет своих внутренних ресурсов:IMHO1:поэтому ,соответственно ,быстрее изнашивается ,что не есть хорошо т,е. семьи в которых расплод появляется позже доганяют и перегоняют в развитии на май месяц

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скорее всего пчела выкармливает расплод за счет своих внутренних ресурсов:IMHO1:поэтому ,соответственно ,быстрее изнашивается ,что не есть хорошо т,е. семьи в которых расплод появляется позже доганяют и перегоняют в развитии на май месяц

Так и проф. Кашковский говорит!

Мабуть це вірно в загальному. Якщо перга дійсно натяне вологи, запліснявіє, то з вітамінами буде капець.

А відносно вигризання перги. А де ж тоді вони її беруть поки у лютому необлітний період? А вже по плямці розплоду є?

Американцы стараются указывают на то что если рамки с пергой тоже будут обсижены пчелами они более пригодны для вывода чем те что по краям гнезда могут покрыться плесенью. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось модератор постарався та пости повикидав. А надаремне. Адже обговорення було по суті. Звідки береться білок під час безобльотного періоду. А це також пов"язано зі старою темою - чи потрібні пергові рамки під час зимівлі.. Так модер ти щось нахімічив :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так и проф. Кашковский говорит!

 

Ще у вузі мій проф. казав мені - Маркіяне запам"ятай на все життя  я старий дурень. Але не забувай що ти молодий дурень. Якщо я тупив то додавав. Авторитетом може бути тільки нобелівський лауреат або практика. Так от білок тварини та комахи самостійно не в змозі синтезувати. Необхідні компоненти рослинного походження. Якщо для приготування молочка бджоли виділяють певні ферменти, то воду та білок треба брати ззовні. Тому я і спитався де у бджоли той білкобак. На що одержав досить пространну відповідь. Типа а ти знаєш що сказав Беня Крік?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось модератор постарався та пости повикидав. А надаремне. 

Треба намагатись вести бесіду в конструктивному руслі:IMHO:

А стосовно бензобака...

З функцією гемолімфи пов'язана функція жирового тіла, в якому відкладається запас поживних речовин — глікоген, білок, жир. Якщо в гемолімфу потрапляє надлишок цукру, то він відкладається в жировому тілі у вигляді нерозчинної у воді сполуки — глікогену. При недостатньому живленні бджоли відбувається зворотний процес: запаси жирового тіла перетворюються в розчинні у воді речовини, потрапляють у гемолімфу. Відбувається безперервне живлення всіх клітин й органів тіла бджоли. 

Теоретично з цього жирового тіла бджола може синтезувати необхідні речовини для вигодовування розплоду і без перги, правда швидше варіант на чорний день.:IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

, правда швидше варіант на чорний день.:IMHO: 

Питань нема. Згоден.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Желтое тело у насекомых что то на подобии жира у животных вподающих в спячку.Пчелы насекомые социальные и их ж. тело надобно для выполнения внутри ульевых задач. В начале 90 у нас еще не сеяли рапс активно и после отцвета садов образовался безвзяточный период. Я покормил семьи но один отводок упустил. Вспомнил о нем будучи в командировке.Приехал нашел опавшим. Все было вода, тепло а углеводов не было. Жировое тело исякло и жизнь тоже.И чтобы кого то кормить и самому не умереть нужно с чего то приготовить что то.Кто может сказать что видел собраные своими руками семьи не имеющие перги? Пчелы не голуби.Поэтому нужно чтобы в семье были углеводы и белки с витаминами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Инфракрасные сушилки сейчас появились в продаже. Вот думаю, купить и приспособить для сушки перговых сотов. Кто-нибудь пробывал?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.01.2016в19:36, Сергей Дмитриевич сказал:

Кто может сказать что видел собраные своими руками семьи не имеющие перги? 

Я так собираю особенно сильные семьи! ничего особенного только  один нюанс расплод в данном случае   весной 15 года начался только в конце марта при том что облёт сделали ещё в начале марта! и неодин год и неодну семью... а както рой зимовал на свеже отстрояных рамках в которых ещё расплод не водился что то по типу финского метода ,только рамки летом строялись и перезимовали лучше всех ,но опять же без перги ранего расплода нет (никакого ни печатного ли открытого), а повторюсь весной в 15 году даже в начале апреля слабые отводки в которых закончился запас свежей принесённой пыльци -  выедали открытый расплод !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

В інтернет - магазині бджільництва побачив приспособу для витягування перги з рамок ручним методом . Хочу запитати - хтось користувався такою ? 

   Извлекатель перги с сот - чешское устройство для пчеловода

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, vovchik13033 сказал:

В інтернет - магазині бджільництва побачив приспособу для витягування перги з рамок ручним методом . Хочу запитати - хтось користувався такою ? 

   Извлекатель перги с сот - чешское устройство для пчеловода

У меня есть такая. Очень грубые и тупые стенки - в ячейку лезит с трудом. Цылиндр выпал из полусферы при первом же использовании. Мое мнение - не годится. Лучше найти антену от какого-то приемника китайского. Китайцы следят за тем, чтобы их детали были максимально тонкими. :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Sanich сказал:

У меня есть такая. Очень грубые и тупые стенки - в ячейку лезит с трудом. Цылиндр выпал из полусферы при первом же использовании. Мое мнение - не годится. Лучше найти антену от какого-то приемника китайского. Китайцы следят за тем, чтобы их детали были максимально тонкими. :) 

А який принцип дії ? І як краще добувати пергу щоб не було проблем з реалізаціею?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, vovchik13033 сказал:

А який принцип дії ? І як краще добувати пергу щоб не було проблем з реалізаціею?

Добувати пергу на реалізацію цим пристроєм точно не вийде. Хіба в пана є дуже багато часу і натхнення. :IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Sanich сказал:

Добувати пергу на реалізацію цим пристроєм точно не вийде. Хіба в пана є дуже багато часу і натхнення. :IMHO: 

Так можна дружину припрягти :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, vovchik13033 сказал:

А який принцип дії ? І як краще добувати пергу щоб не було проблем з реалізаціею?

медичний шприц і кусочок антени в діаметрі по величені сота :ay:пристій дещо схожий як на малюнку та навіть маючи багато вільного часу на роботі більше ніж 100гр добуть не можу -лінюсь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, лінивий пасічник сказал:

медичний шприц і кусочок антени в діаметрі по величені сота :ay:пристій дещо схожий як на малюнку та навіть маючи багато вільного часу на роботі більше ніж 100гр добуть не можу -лінюсь

Дякую. Просто щоб не трощити всю рамку іноді вибрати " пятачок " Я думаю може пригодитися. А як в маштабах пергу добуваете ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, vovchik13033 сказал:

А як в маштабах пергу добуваете ? 

А начните просто тему читать с первой странички, может быть найдете ответ на свой вопрос:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, vovchik13033 сказал:

Дякую. Просто щоб не трощити всю рамку іноді вибрати " пятачок " Я думаю може пригодитися. А як в маштабах пергу добуваете ? 

сьогодні пробував по рецепту" мегастарателя"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...