Jump to content
Форум на ТочкУ
bercik alex /liliya

Карпатська бджола

Recommended Posts

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Хоча карпатка і УС досить на малій відстані між собою.

А колись у відео Віктор Папп і наголошував що вони сестри , а деякі селекціонери навіть в своїх відео доводили зворотне:ah:

1 час назад, Mihail-ves сказал:

маю припущення що карпатка перехідна бджола від УС (македоніки) до карніки.:umora:

Карта бреше значить ?

2 години тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Ну що, продовжуємо гріти тему :)?

Та ні, не остання. І саме тому я спереду поставив слово "навіть". Але цей селекційний інструмент розробляли авторитетні науковці. Тому ім важлива не лише комерційна складова, але і репутація у відповідних колах. Звідти і їхні пояснення до ситуації.

Щодо бренду. По перше, це чисто комерційна категорія і до пошуку істини (науки) не має жодного відношення :). Ну а по друге, крім України, на цей бренд цілком законно претендують ще й Румунія і Молдова. Там ніби і бджола трішечки інша (поки що :)), але не шкодить.Головне, щоб називалась A.m.carpatica.

Ще на початку червня спілкувався з Адамом Тофільським на предмет карпатських бджіл. Він розповів про минулорічну експедицію по північній Румунії, результати котрої опублікував у програмі IdentiFly1_4. Ось так воно виглядає у програмі

blob.png.e9519692eb0c57407050cad4dc61a5e9.png

а це маршрут експедиції

blob.thumb.png.b6aec25a6583a68170a6012d0c8ecaa4.png

На графіку чітко видно, що румунська карпатка стоїть особнячком від еволюційної лінії "С", тобто відмінність від карніки очевидна. Але зауважте, що все це досліджувалося під нашим кордоном. У нас мусить бути те саме :). Ось як сам Тофільський коментує отримані результати:

Sam byłem zaskoczony ale nie pokrywają się zupełnie z pszczołami z Chorwacji i Słowenii. Dlatego carpatica jest tak wyraźnie oddzielona od linii ewolucyjnych. Oddzielna grupa dla carpatica nie znaczy że to oddzielna linia ewolucyjna. Z pozostałych podgatunków w linii C nie miałem dostatecznie dużo danych. Linia C oznacza wszystkie inne podgatunki z tej linii poza carpatica. W takim układzie łatwiej też interpretować dane bo jest mniej grup. W przyszłości dodam dane z innych krajów kiedy będzie ich dostatecznie dużo.

Тобто інтрига триває :). Я надіслав йому трохи нашого матеріалу, але результатів ще немає. Саме тому я поки буду більше довіряти Фрідріху Рутнеру і брату Адаму, хоча другий Адам також класний мужик :umora:

Ну а щодо "карпатка - лінія карніки" то це вже повний перебор. Це ж який "діяч" таке зморозив :)? Окрема популяція карніки - чув, а щоб лінія... :umora:

Я бачу лише докази, що карпатка - це окрема від карніки бджола. Ну а "діячі" на те вони і "діячі", що на меті у них як собі краще майбутнє влаштувати. А якими методами - не важливо. Потрібно буде - і УС стане карнікою. ;) 

1 година тому, rudakov сказав:

А колись у відео Віктор Папп і наголошував що вони сестри

А що ж говорити, коли карніка та бакфаст почали наступати на п"яти і раптом згадався план породного районування, але тоді потрібно було давати відповідь чому десятиліттями карпатка продавалася в області породного районування УС. :)  От і придумали повір"я для вірян, що це майже одна бджола і шкоди від такого схрещування не було - одна користь. :)

• Like 2

2 хвилини тому, Sanich сказав:

Я бачу лише докази, що карпатка - це окрема від карніки бджола.

Це ще не докази, а лише початковий етап дослідження. Попереду у нього ще дуже багато роботи. У липні Тофільський планував експедицію по Україні, але мені не відомо, чи у нього все вийшло через карантинні обмеження. Сам маршрут він вибрав не дуже вдало, бо це переважно по перехідній зоні карпатки і степової. Степова його цікавить не менше, ніж карпатка, бо для них це також біла пляма.

• Like 2

7 часов назад, Sanich сказал:

результати котрої опублікував у програмі IdentiFly1_4

Дійсно так і є, 

Recent changes
Version 1.4: identification of Apis mellifera carpatica

Тобто тепер карпатку як окрему породу виділили в програмі, цікаво де він отримав зразки крил:al:

9 хвилин тому, rudakov сказав:

цікаво де він отримав зразки крил

Уважно читайте попередні повідомлення, та дивіться на карту маршруту Адама:umora:;)

Edited by Mihail-ves
  • Like 1
  • Haha 1

10 минут назад, Mihail-ves сказал:

Уважно читайте попередні повідомлення, та дивіться на карту маршруту Адама:umora:;)

Про кількість крил в зразках потрібно говорити ?

4 хвилини тому, rudakov сказав:

Про кількість крил в зразках потрібно говорити ?

Думаю що так, але як показує практика роботи в Ідентифлу, загальна точка мало змінюється на карті при 10 та 100 крилах.

• Like 1

15 минут назад, Mihail-ves сказал:

Думаю що так, але як показує практика роботи в Ідентифлу, загальна точка мало змінюється на карті при 10 та 100 крилах.

Але чим більше крил тим більше точність дослідження, особливо для УС;)

• Thanks 1

8 часов назад, Sanich сказал:

Я бачу лише докази, що карпатка - це окрема від карніки бджола. Ну а "діячі" на те вони і "діячі", що на меті у них як собі краще майбутнє влаштувати. А якими методами - не важливо. Потрібно буде - і УС стане карнікою. ;) 

А що ж говорити, коли карніка та бакфаст почали наступати на п"яти і раптом згадався план породного районування, але тоді потрібно було давати відповідь чому десятиліттями карпатка продавалася в області породного районування УС. :)  От і придумали повір"я для вірян, що це майже одна бджола і шкоди від такого схрещування не було - одна користь. :)

Так не варто забувати що стипова яка була 20 років назад і зараз це зовсім різна бджола, і не факт що на формування вплинула саме Карпатка, але часто лінійка говорить що то є просто помість на основі Карпатки, значить від такого схрещування одна користь.:IMHO: 

І взагалі в нас по закону 3 породи, бо розумних папірцях 2, а по факту 1.5 (с)