Jump to content
bercik alex /liliya

Карпатська бджола

Recommended Posts

2 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

При желании можно все сделать.Главное первый год вывести дочек не меньше 500 шт. посмотреть на них. И в конце сезона оставить 10 шт. остальных уничтожить. Это главное условие матки должны быть уничтожены. Я так делал. А дальше по схеме. 100 выводим .90 бракуем.Если кому то из Карпатчиков будет интересно могу поделиться опытом. 

А що Ви зможете побачити у молодих маток до кінця сезону? Крім роботи матки і миролюбності обов'язково треба тестувати на роїння і використання взятків, а при таких розкладах маток треба зимувати.

5 хвилин тому, Серж 82 сказав:

У Плиски є з чого вибирати. Треба наклепати комбінацій і тестувати їхніх дочок (тестувати не по трьох показниках, а як німці по всіх пунктах з бальною оцінкою і в кінці середнє). Думаю що за декілька років зможемо мати цікаві варіанти з родоводами.

Готовий взяти в пана Василя інструменталок з промірами.

Якщо Ви хочете саме вучківських маток, візьміть у Василя чи у Михайла  Плиски  ( 8-10 ) групу маток від однієї материнки. Вона знають які їх матки є чистопородними і придатними для селекції. З цієї групи відберіть собі 2 кращих, другу  групу , візьміть ще у когось у кого є перевірена матка, з них також, за результатами перевірки на ГКО,  відберіть 2 кращих. Перевірте відібраних , і якщо вони покажуть чистоту породи, а ГКО Вас буде задовільняти, можете зробити ШО і одержати те що Ви вже хочете взяти у Василя.  

На сьогодні, на скільки мені відомо, вучківських маток , інструменталок з промірами , Вам ніхто не запропонує.  Такий матеріал мають лише кілька людей в Україні. Все інше , що продається  по оголошеннях, це  звичайні карпатські бджоли. У когось добрі і дуже добрі,  у когось добре  розрекламовані, хтось піариться в Ю-тубі , і розказує байки про " вучківських " чистопородних маток.

Реально, робота по вучківських лініях, лише розпочалася, і реальний результат ми зможемо одержати через 2 роки.

• Like 6
  • Thanks 2
11 минут назад, Іван Михайлович сказал:

кщо Ви хочете саме вучківських маток, візьміть у Василя чи у Михайла  Плиски  ( 8-10 ) групу маток від однієї материнки. Вона знають які їх матки є чистопородними і придатними для селекції. З цієї групи відберіть собі 2 кращих, другу  групу , візьміть ще у когось у кого є перевірена матка, з них також, за результатами перевірки на ГКО,  відберіть 2 кращих. Перевірте відібраних , і якщо вони покажуть чистоту породи, а ГКО Вас буде задовільняти, можете зробити ШО і одержати те що Ви вже хочете взяти у Василя. 

Вивів собі зверх 30 дочок від Василевої матки, бджола приємно вразила в порівнянні з тими карпатками які мав раніше

На сьогодні, на скільки мені відомо, вучківських маток , інструменталок з промірами , Вам ніхто не запропонує.  Такий матеріал мають лише кілька людей в Україні

В чому власне проблема?

15 минут назад, Серж 82 сказал:

А що Ви зможете побачити у молодих маток до кінця сезону? Крім роботи матки і миролюбності обов'язково треба тестувати на роїння і використання взятків, а при таких розкладах маток треба зимувати.

Марфометрия. 

• Like 1
12 минут назад, Іван Михайлович сказал:

Все інше , що продається  по оголошеннях, це  звичайні карпатські бджоли. У когось добрі і дуже добрі,  у когось добре  розрекламовані, хтось піариться в Ю-тубі , і розказує байки про " вучківських " чистопородних маток.

Тому маємо на сьогодні запитання типу :- де та карпатка яка була раніше?

1 минуту назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Марфометрия. 

Ну да , тут згідний.

1 час назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

При желании можно все сделать.Главное первый год вывести дочек не меньше 500 шт. посмотреть на них. И в конце сезона оставить 10 шт. остальных уничтожить. Это главное условие матки должны быть уничтожены. Я так делал. А дальше по схеме. 100 выводим .90 бракуем.Если кому то из Карпатчиков будет интересно могу поделиться опытом. 

И чего добился за это время ?;)

К сожалению карпатка в этом году отработала мягко говоря никак , за весь сезон  заняли еле еле 3 корпуса дадан . первого мёда нет , гречки очень мало . на подсолнухе кое как сработали , доволен что не сроились хоть  и натом им огромная Благодарность .  Очень разочарован , вывел по нескольку маток облетелись на трутне Бакфаст (условно) посмотрим что на следующий год покажут помеси , если так же или хуже - разочаруюсь конкретно. Материал брал у Дочинця и Паращинец.

Карника 1075 ф1  была такой же силы мёда принесли чуть больше , был и первый и гречки чуть больше , по мёду лучше - больше понравились, но суть одна хоть вдоль, хоть поперёк  - 3 корпуса дадан - это за глаза...

Edited by Jon
  • Like 1
34 минуты назад, Jon сказал:

разочаруюсь конкретно. 

Питанням селекції карпатки в сторону медопродуктвнсті ніхто не веде :IMHO:, не та медоносна база і погода щоб в Карпатах мед бочками качати, постійно слабкий взяток в кращому випадку.

13 минут назад, rudakov сказал:

Питанням селекції карпатки в сторону медопродуктвнсті ніхто не веде :IMHO:, не та медоносна база і погода щоб в Карпатах мед бочками качати, постійно слабкий взяток в кращому випадку.

В Германии тоже такое есть . Но роботают . У нас надо не можеш сам попроси товарищя пусть он протестирует на взятке понравившихся тебе дочек . Но не хотят . Хотя громче кричят что у нас самая лучшая .

54 минуты назад, Jon сказал:

К сожалению карпатка в этом году отработала мягко говоря никак , за весь сезон  заняли еле еле 3 корпуса дадан . первого мёда нет , гречки очень мало . на подсолнухе кое как сработали , доволен что не сроились хоть  и натом им огромная Благодарность .  Очень разочарован , вывел по нескольку маток облетелись на трутне Бакфаст (условно) посмотрим что на следующий год покажут помеси , если так же или хуже - разочаруюсь конкретно. Материал брал у Дочинця и Паращинец.

А я давно разочеровался карпаткой . Хотя помню когда она была на высоте .

8 часов назад, Jon сказал:

Карника 1075 ф1  была такой же силы мёда принесли чуть больше , был и первый и гречки чуть больше , по мёду лучше - больше понравились, но суть одна хоть вдоль, хоть поперёк  - 3 корпуса дадан - это за глаза...

Мав в цьому сезоні дочок від Місько, то на 5 травня деякі вже мали по 20 рам бджоли, віддав в пакети, забрав від них по корпусу печатного меду.

7 часов назад, koste сказал:

попроси товарищя пусть он протестирует на взятке понравившихся тебе дочек

Ось якраз "товариша" як натестують :umora:. Тестуванням треба наполегливо займатися.

1 час назад, Серж 82 сказал:

Мав в цьому сезоні дочок від Місько, то на 5 травня деякі вже мали по 20 рам бджоли, віддав в пакети, забрав від них по корпусу печатного меду.

Свого часу з-поміж всієї карпатки я зупинився на карпатці Міська, по розвитку то була гарна бджола, на середину травня сиділа було і по три корпуси Рута. Матки Місько присилав жирних, крупні, чорні. Вучківська карпатка в його репродукції

• Like 3
18 годин тому, дочинец сказав:

Андрій спитай у тих старих пасічників по скільки кілограм меду вони брали на сім ю

Василю, в той час дійсно на сімью виходило меньше. Особисто я не пов*язую це в першу чергу з якістью бджіл, маток. Пасічники тоді не готові були взяти максимум, лежак на 20 - 24 р. для цього не підходить, транспорт, медогонки, та багато чого. А от природні умови були кращі. План на зимувалу в нашому господарстві - 16 кг. здебільшого виходило більше, траплялось що не виконували і цього  Це до 70 року.

13 часов назад, rudakov сказал:

Питанням селекції карпатки в сторону медопродуктвнсті ніхто не веде 

добре що поставили ось цей смайлик":IMHO:". Рішення " брати чи не брати ту чи іншу матку в роботу" приймається на основі порівнянь а не на основі наявності багатих чи бідних медозборів взагалі, якщо дана матка переважає інших і стійко передає свої переваги потомству, її беруть в роботу на розмноження

• Like 1
9 часов назад, Андрій Сумчанин сказал:

Свого часу з-поміж всієї карпатки я зупинився на карпатці Міська, по розвитку то була гарна бджола, на середину травня сиділа було і по три корпуси Рута. Матки Місько присилав жирних, крупні, чорні. Вучківська карпатка в його репродукції

А мне от него не понравились .:ah:

22 минуты назад, koste сказал:

А чиї сподобались?

• Like 1
1 година тому, koste сказав:

А чому несподобалися?

Я від нього також колиси мав якісь попалися трошки агресивні,а все решта як мої дворняги.

1 час назад, Женя Циба сказал:

А чиї сподобались?

Женя, візьми з Вучково, виведи собі дочок.

• Like 1
2 часа назад, Женя Циба сказал:

А чиї сподобались?

Давно в институте пчелаводства покупал у Куваркина Владимира Степановичя . Но из десяти можно три оставить для последующей роботы . Но и у них роение проскальзывало .

48 минут назад, Ігор 81 сказал:

А чому несподобалися?

Я від нього також колиси мав якісь попалися трошки агресивні,а все решта як мої дворняги.

Все тоже ройливые ,мясные . 

Тогда только начяли говорить о линиях : Синивир ,Раховские ...и другие . :hi:

4 часа назад, Майер сказал:

Акклиматизация- достаточно коварный процесс. Со своей карпаткой я прошел этот период, но с великим трудом.

По ходу - у Вас карпатка місцевої популяції ( тобто Ви її підшліфували під свої природні умови.).

5 часов назад, koste сказал:

Давно в институте пчелаводства покупал у Куваркина Владимира Степановичя . Но из десяти можно три оставить для последующей роботы . Но и у них роение проскальзывало .

Я не знаю где он их брал. но он оставлял их сторожам на проходной. то сторожа с одной коробки  продавали и карпатку и степовичьку.

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
1 минуту назад, Сергей Тюркин сказал:

Я не знаю где он их брал. но он оставлял их сторожам на проходной. то сторожа с одной коробки  продавали и карпатку и степовичьку.

Карпатка ,и Укр.степная из питомников института .:hi:

5 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Можливо сторожа і є ті наукові працівники інституту, просто шифруються :umora:

• Haha 1
10 часов назад, Серж 82 сказал:

Женя, візьми з Вучково, виведи собі дочок.

Серж скинь їхні контакти мені.

3 часа назад, rudakov сказал:

Можливо сторожа і є ті наукові працівники інституту, просто шифруються :umora:

Та нет  сторожа настоящие.  как и матки .  а вот где какие то это они путались :umora:. сам видел.     

Да вот и Костя пишет  что матки покупал у Куваркина  а от какого матковода ????.   ведь Куваркин не пчеловод. всего  лишь зав хоз при институте. так что кто что дал то и продал.   А когда берёшь маток у конкретного матковода то тогда можно про что то говорить.

• Like 3
  • Haha 1