Перейти к содержанию
bercik alex /liliya

Карпатська бджола

В теме 2 972 сообщения

У меня в этом году матки Мисько и их дочки F1 (90% от общего числа карпаток) сработали очень хорошо. По итогам двух качек мёду дали хорошо, но ещё будет третья качка, тогда увижу общий итог, но за 50 кг на семью будет точно.

Поделиться сообщением

но за 50 кг на семью будет точно.
а мы еле в етом году до 30 добрались

Поделиться сообщением

После последних сообщений в личку пришло много просьб рассказать о пчеле Александра Берцика: как выглядит, сколко улочек занимает на данный момент. По пчеле: пчелка вся ровная серая с серебринкой. Все семьи одинаковы по силе, у каждой по 8-9 полномедных рутовских рам, из-за чего приходилось вытаскивать на откачку да бы не упустить момент наращивания осенней пчелы. Каждый отводок отстроил по 5-6 рутовских рамок и по 10 магазинных, при этом никаких разгонных мероприятий я не делал. Так выглядят практически все отводки на фото после снятия магазинных надставок. По поводу контактных данных Александра задавалось много вопросов. Я думаю, лучше обратиться в личку и он ответит на все интересующие Вас вопросы.

post-1776-1346595040_thumb.jpg

post-1776-1346595088_thumb.jpg

post-1776-1346595121_thumb.jpg

post-1776-1346595155_thumb.jpg

Поделиться сообщением

Не знаю как для кого, но фото не показательны... Сколько делали отводков? Какой процент качества? То что все как на "подбор" - не поверю. Такое не бывает.

Поделиться сообщением

Показательна работа проделаная матководом,а фото лиш добовляет отчет.На фотографиях которые выкладывал я думаю кому надо тот увидел,уловил суть.Что кроме именитых есть простые маткари которые не хуже занимаются карпаткой,дорожат своей работой любят пчелу и знают о ней.Про процент качества ,расшифруйте что это в вашем понимании,я не ставлю своей задачей убеждать людей со стажем 1-3года что белое это черное,я практик пишу как есть кому надо тот возьмет на заметку.А вот про бывает не бывает ,возьмите проверте ,фото не показательно, сделайте видео.Вчера был у знакомых пасечников в Курской области которые как и я работают с матками от Александра Берцика,сделал несколько фото хоть они и не показаельны ну да ладно ,сделал бы больше да дождь помешал,на момент когда я приехал занимались отбором полномедных рам на откачку,во всю цвела в километре отава люцерны,хорошо давшая после дождей.

post-1776-1346731319_thumb.jpg

post-1776-1346731407_thumb.jpg

Изменено пользователем Андрей 31

Поделиться сообщением

Карпатка трёхлетка kMbhjiLuKp0&feature

Поделиться сообщением

Формирую карпатку в зиму Зимовать будут на 20 рамах 25 -30 кг корма Планирую дать 8 -10 литров сиропа 2 к 3 kMbhjiLuKp0&feature :ay:

Поделиться сообщением

Формирую карпатку в зиму Зимовать будут на 20 рамах 25 -30 кг корма Планирую дать 8 -10 литров сиропа 2 к 3

Не могу просмотреть ролик. Плохой инет. Для чего так много рамок? Неужели корпуса мало? Изменено пользователем Маркіян

Поделиться сообщением

Формирую карпатку в зиму Зимовать будут на 20 рамах 25 -30 кг корма Планирую дать 8 -10 литров сиропа 2 к 3

Не могу просмотреть ролик. Плохой инет. Для чего так много рамок? Неужели корпуса мало?
Да корпуса мало, пчела не помещается Но в эту зиму делаю эксперимент 1 корпус на 230 + маг 145 пустой под низ для размещения бороды клуба на нескольких семьях Зато у меня зимой нет нужды переживать и лепить лепёшки канди

Поделиться сообщением

Но в эту зиму делаю эксперимент 1 корпус на 230 + маг 145 пустой под низ для размещения бороды клуба на нескольких семьях

И я так сделал. Просто по необходимости. После качки корпусов оказалось шесть рамочек с расплодом. Матка зараза проскочила в верхние. Щелка сбоку оказалась. Поєтому подставил их снизу под рутовский. Так и оставлю в зиму.

Поделиться сообщением

С первым снегомpost-2380-1352118489_thumb.jpg :az: Пытаюсь прикрепить таблицу С которой работаю :ay: Не получается :dntknw: Пишите 8.94м.б.а проходит 50 кило ?

Изменено пользователем bercik

Поделиться сообщением

вот по Русски Две другие таблицы за года Как видно стандарт существенно отличается от первоначального от Губина

post-2380-1352121014_thumb.jpg

post-2380-1352121529_thumb.jpg

post-2380-1352121689_thumb.jpg

Поделиться сообщением

а вот крылья Супер уже на 281 кило. :ay: Но это сканирование на 800 dpi.А для измерений (оцифровки)необходимо 2400 Я уверенно чувствую себя на 4800 dpi/ :) /////И вот ПОЛЕЗНАЯ информация для тех кто не знает что разводит.И тем более продаёт .Можно промерять Ваши пчёлы. Мы свои уже . :blink: Интересно но на моё предложение БЕСПЛАТНО это проделать для матководов Закарпатья НИКТО не обозвался :blink::ak:

post-2380-1352122909_thumb.jpg

Поделиться сообщением

а вот крылья Супер уже на 281 кило. :ay: Но это сканирование на 800 dpi.А для измерений (оцифровки)необходимо 2400 Я уверенно чувствую себя на 4800 dpi/ :) /////И вот ПОЛЕЗНАЯ информация для тех кто не знает что разводит.И тем более продаёт .Можно промерять Ваши пчёлы. Мы свои уже . :blink: Интересно но на моё предложение БЕСПЛАТНО это проделать для матководов Закарпатья НИКТО не обозвался :blink::ak:
Этим делом занимаются единицы так как достоверность будет разная . Сколько Вы делаете измерений что бы получить результат ?

Поделиться сообщением

Как видно стандарт существенно отличается от первоначального от Губина

Пояс :dntknw: ніть чому так різняться дані?

Поделиться сообщением

Я не поясню! :dntknw: Поясненя треба брати у того хто проміряв.Мабуть так велась селекція нахил на реальний прибуток при СССР це бджолопакети .затьмарював селекцію по ознакам. :IMHO1: Їм було дуже тяжко проміряти під мікроскопом. Враховуючи що потрібно було це лише для внутрішньої звітності при СССР :af: Це тепер моя Жінка та 2 компютерні программи 50 крил обробляе швидко.Максимальмо 20 проб в день.Я мрію переміряти всю Україну районовану карпаткою!! Але ...крила ніхто не вишле.А булоб достить обирати 10 кілометрові інтервали враховуючи звісно ландшафт.. :hi: ..Чогось принципи селекції свиноводства чітко укоринилися в пасічників.....У нас один дід так заморочив голову другому. Що той(прилив кров) купив в нього матку"яка носить мед"за 14 у.е а живуть вони за 2 кілометри!

Поделиться сообщением

Я б вислав :) . Тому що самому цікаво що за бджола у мене. Всі кажуть що карпатка і сумніву нема але наскільки різниця між закарпатською ніхто сказати не може. Природна ізоляція лісом і дідівські методи селекції внесли свої корективи. Бджола спокійна, використовує слабенькі взятки, взиму йде дещо слабоватою зато бурхливий розвиток весною. Але досить рійлива дещо злодійкувата. Хочеться покращити якості. Маю маток з трьох районів області і замітна різниця по розвитку, продуктивності, кольору і інших візуальних ознаках. А от про індекси, різні довжини немає інформації. По сусідству,7 км на пряму, є господарство ,,Карпатська бджола,, п. Боднара хто брав маток і які відгуки про цих маток (бджіл). Може і мої трутні там старались :)

Поделиться сообщением

Якщо Вам цікаво то Ви БДЖОЛЯР. :hi: Тепер відберіть 100 бджіл в банку--окропіть кипятком-проведіть тест на закліщенність(ЦЕ БАЖАНО)-зливши воду через паперовий фільтр (білий туалетний папір)-(рахуйте)---Далі Підсохших бджіл в поліетиленовий пакет --в конверт--на пошту-- висилаете за АДРЕСОЮ ІНДЕКС; 89300 м. СВАЛЯВА ЗАКАРПАТСЬКА областьБЕРЦИК ОЛЕКСАНДРА ПЕТРІВНА ДО ЗАПИТУ .Також Ви повинні повідомити номер бандерольки чере ПРИВАТ.Всю інформацію Ви отримаете в єлектронному вигляді.Кубітальний індекс Дискоїдальне зміщення по ГЕТЦЕ та %віднощення в передачі спадковості по РУТНЕРУ(якшо ви матковод (ЦЕ НАЙ НЕОБХІДНО)Про результати дослідження Ваших бджіл дізнаетесь тільки ВИ.Ми бажаемо співпрацювати.При позитивних резульратах будемо вводити Ваших бджіл в закриту мікропопуляцію створену нами в Карпатах.

Поделиться сообщением

По сусідству,7 км на пряму, є господарство ,,Карпатська бджола,, п. Боднара хто брав маток і які відгуки про цих маток (бджіл). Може і мої трутні там старались smile.gif

Це господарство має хорошу репутацію, племінний матеріал беруть у Вучковому в Плиски Василя. Якщо візьмете маток в п. Марії, то не будете шкодувати. Я он ТОЛІ висилав дочок від вучківських(відібрав кращих), чим змінив думку однієї людини про карпатськихбджіл :ole_ole: . Думаю що більше користі Вам від їхніх трутнів, ніж їм від Ваших. :):wave:

Поделиться сообщением

ZAPIVAN--Ви запитували в приват--Чи можна підмор?-Ні.Чи з одніеї чи з різних?(На молодих бджолах це проводиться)--Осінью відбираючи від одніеї сімї дорослих бджіл е % блужданія Того визначення буде узагальненне як для всіеї пасіки . Для мене цей тест буде закривати 5 кілометровий радіус від місця розташування Вашоі пасіки.Ви будете мати невеличке поняття про бджіл які у Вас літаютьКипяток потрібний щоб (контролювати степінь закліщенності сімї) і щоб бджоли висунули хоботок.....

Поделиться сообщением

ВІДПОВІДЬ-ПІдмор-трупики які загинули від хвороб ..голоду холоду...це ЗАРАЗА :at: яку Ви повинні тільки спалювати А не відправляти коллегам в конвері. :umora:Якщо відбір 100 бджіл від сімї вважаете нанесе шкоди для сімї то НЕ ВІДБИРАЙТЕ.Такождодам що виміри е по АЛПАТОВУ .по ГЕТЦЕ але тепер домовились классифікувати комах в КЛАСАХ. :hi: Це дуже цінне новевведення........

Поделиться сообщением

ВІДПОВІДЬ-ПІдмор-трупики які загинули від хвороб ..голоду холоду...це ЗАРАЗА :at: яку Ви повинні тільки спалювати А не відправляти коллегам в конвері. :umora:Якщо відбір 100 бджіл від сімї вважаете нанесе шкоди для сімї то НЕ ВІДБИРАЙТЕ.Такождодам що виміри е по АЛПАТОВУ .по ГЕТЦЕ але тепер домовились классифікувати комах в КЛАСАХ. :hi: Це дуже цінне новевведення........
Дякую за інформацію! Я в цих вимірах не дуже компетентний і хочу ознайомитись більш детально. Може підскажете якусь книжку, хорошу щоб все стало зрозуміло. На вихідних візьму бджіл з сильної сімї. Тут одну бджілку рамкою притисну як захрустить аж не пособі стає а тут ціла СОТНЯ. :blink: Але заради науки і людини яка наважилась переміряти всіх карпаток...зроблю :ay: !!! Маю ще другий точок але на жаль маток ще там не виводив тільки привізні. Весною буду виводити і буде в мене вже Ф1 з місцевою теж ніби карпаткою. Изменено пользователем zapivan

Поделиться сообщением

Книга Фрідріха Рутнера "Техника разведения и селекционній отбор пчёл" 1969г.У Німців і в цілому світі працюють так Так буде і у нас з часом.

Поделиться сообщением

Книга Фрідріха Рутнера "Техника разведения и селекционній отбор пчёл" 1969г.У Німців і в цілому світі працюють так Так буде і у нас з часом.
Знайшов книгу бігло прочитав. Так що получається діди розмножуючи бджіл роями закріпили таку ознаку на генетичному рівні то не один рік треба щоб її вивести :angry: Все ж таки як уникнути інбридінгу так з ходу не зрозумів :dntknw: Буду вчитись зима велика.

Поделиться сообщением

... Я мрію переміряти всю Україну районовану карпаткою!! Але ...крила ніхто не вишле.А булоб достить обирати 10 кілометрові інтервали враховуючи звісно ландшафт.. :hi: .
Можу вислати весною свої "екземпляри", з привязкою до місцевості. Цікаво що це за бджола така з руденькими тергітами? :umora: Щороку такі роєві попадають.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти