Перейти к содержанию
bercik alex /liliya

Карпатська бджола

В теме 3 185 сообщений

В 29.08.2018 в 03:47, Solo сказал:

А ще, на мою думку, миролюбність Ваших відводків можна пояснити тим що карпатку тепер масово "покращують" карнікою.

Вася і Міша Плиски з Вучкового працювали з карпаткою без димаря і маски ще тоді коли про карніку мало хто чув.Так що якщо хтось бажає покращити  кращого варіанта не треба.

Поделиться сообщением

3 часа назад, дочинец сказал:

Вася і Міша Плиски з Вучкового працювали з карпаткою без димаря і маски ще тоді коли про карніку мало хто чув.Так що якщо хтось бажає покращити  кращого варіанта не треба.

Підтверджую, дочки від Василевих маток абсолютно спокійні, бджола вся сіра, тільки колір маток "здає" їх що то дійсно карпатка а не карніка.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

Підтверджую, дочки від Василевих маток абсолютно спокійні, бджола вся сіра, тільки колір маток "здає" їх що то дійсно карпатка а не карніка.

Чим видає?Тим що штучно з 90х вибраковували всіх маток не чорного кольору? Стандарт вучковської є,але генетично збіднілі типові бджоли.Як-то Халенков казав:для прикладу ключ на 24 для автомобіля є,але не до всіх гайок підходить. Якщо перевести на нашу мову,то через колір маток які були раніш різних відтінків кольору загублено багато добрих генів.І колір меду не носить ,якиб були мирні бджоли(стосується не тільки карпатки).

Доречі наскільки знаю, Василь форум читає ,хоча не зареєстрований і вкурсі всієї писанини про карпатку.

Поделиться сообщением

9 минут назад, Ander сказал:

оречі наскільки знаю, Василь форум читає ,хоча не зареєстрований і вкурсі всієї писанини про карпатку

Якої саме писанини? 

Поделиться сообщением

13 минут назад, Серж 82 сказал:

Якої саме писанини? 

Все що пишеться в даній темі про карпатку,тобто відгуки.

Поделиться сообщением

13 часов назад, Ander сказал:

Чим видає?Тим що штучно з 90х вибраковували всіх маток не чорного кольору? Стандарт вучковської є,але генетично збіднілі типові бджоли.Як-то Халенков казав:для прикладу ключ на 24 для автомобіля є,але не до всіх гайок підходить. Якщо перевести на нашу мову,то через колір маток які були раніш різних відтінків кольору загублено багато добрих генів.І колір меду не носить ,якиб були мирні бджоли(стосується не тільки карпатки).

Доречі наскільки знаю, Василь форум читає ,хоча не зареєстрований і вкурсі всієї писанини про карпатку.

Колір матки не є селекційною ознакою, це просто фенотиповий прояв, головне забарвлення бджіл. І вести відбір по кольору маток це вибачайте як мінімум нерозумно. Хоча у добре стабілізованих ліній у маток переважає певне забарвлення з невеликими відхиленнями

Поделиться сообщением

25 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

Колір матки не є селекційною ознакою, це просто фенотиповий прояв, головне забарвлення бджіл.

Вже не пам"ятаю як воно було у карпатки а от матки карнік - хоч рижо-тигрові хоч темно-коричневі плодять однаково сірих бджілок. Мабудь саме про це Андрій і говорить.

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Андрій Сумчанин сказав:

Колір матки не є селекційною ознакою, це просто фенотиповий прояв, головне забарвлення бджіл. І вести відбір по кольору маток це вибачайте як мінімум нерозумно.

Воно ніби і так, але не зовсім :). Ще у 2016 придбав чотири "чистопородні" матки -вучківчанки у не звичному місці, бо традиційно беру у Плиски. За результатами 2017 року три із них відбракував, а у цьому році, від четвертої, вивів невеличку партію маток (для себе і товариша). Бджола від тої материнки була переважно сіра і лише іноді траплялися екземпляри з одним світлим кільцем. В принципі, типова карпатка, лише трішечки різкіша по норову, але досить продуктивна. Морфометрія у неї також була не зразковою (натяки на гібридність), тому у розведення пустив її швидше з цікавості :)

Доньки у нуках виглядали цілком типово, крім однієї. Вона мала красивий тигровий окрас і швидше нагадувала карніку. Але жарт долі полягав у іншому:  останній маточник я залишив у виховательці, потім матку не шукав, лише побачив засів і заспокоївся. А коли нарешті вирішив її помітити, то був не аби як здивований. Вона була навіть не тигрова, а рівномірно забарвлена в колір Вашої аватарки :) і лише кінчик черевця був трохи темніший. Звісно, певні відхилення у фенотипі можуть бути, але щоб аж так ... :) 

Поделиться сообщением

Ну і в догонку, в якості ілюстрації до сказаного вище :):

IMG_20180902_144019_BURST1.thumb.jpg.ae8d0a2fb5d596bb34b8276dbbcee26e.jpg

IMG_20180902_144041.thumb.jpg.853c9ae943485214f117c4bcd92113a7.jpg

Отакі казуси трапляються при вільному спаровуванні, в умовах "правильного", насиченого трутневого фону. Явно хтось у Мукачево зробив диверсію і то ж  треба, щоб власне моені дісталася її жертва :).

Пане Михайле (@miro), молоточок Ваш далеко :)? Чи не брати гріх на душу, до весни :) ?

Изменено пользователем Kumpel (Ігор Довгуник)

Поделиться сообщением

6 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Отакі казуси трапляються при вільному спаровуванні

Є в мене дві такі самі, але УС від сусіда ( в темі УС показував проміри). Сама мамка така ж за кольором як моя 31, але дочки в неї вже різні виходять. Так ось я зробив привику від неї, щоб побачити що будуть за проміри. Вийшло 4 маточки, дві по кольору схожі на Ваших що на фото, але саме цікаве те що бджілки у них ще жовтіші виходять. Я  звичайно вже привик до баків-італійок, але тут щось інше. Тергіти в цих сім'ях жовтіші і коли придивитись вони наче "прозрачні". Зимою проміряю, але весною точно прийдеться комусь подарувати, тому що жовтизна вже дістала.

Поделиться сообщением

6 часов назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Отакі казуси трапляються при вільному спаровуванні, в умовах "правильного", насиченого трутневого фону. Явно хтось у Мукачево зробив диверсію і то ж  треба, щоб власне моені дісталася її жертва :).(

Коли ми з Віктором Папп в горах у діда Спащука відбирали проби про карніку і баків у нас ще ніхто і не говорив.В одній сім ї ми знайшли матку такого кольору,але бджола була вся сіра.Переважна більшість маток на тій пасіці була каштанова.

Изменено пользователем дочинец

Поделиться сообщением

2 години тому, дочинец сказав:

...Переважна більшість маток на тій пасіці була каштанова.

Так, раніше кольорова гама була ширша. Особливо вражали темно-вишневі, з фіолетовим відливом. Але в цьому моєму випадку зовсім інше - рудуватих бджілок там не менше половини :).

Поделиться сообщением

14 години тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Отакі казуси трапляються при вільному спаровуванні, в умовах "правильного", насиченого трутневого фону. Явно хтось у Мукачево зробив диверсію і то ж  треба, щоб власне моені дісталася її жертва :).

Пане Михайле (@miro), молоточок Ваш далеко :)? Чи не брати гріх на душу, до весни :) ?

то все залеже яку методику Ви оберете, чи стару 1.10000, чи нову1.0

1.1. методика селекцййного ведення 1.10000, правило застосування: направляєте молоток під кутом 90та опускаєте на жовтизну при 1800

1.2. методика селекційного ведення 1.0 правило застосування: направляєте молоток під кутом будь-якого градуса, лиш би потрапити, і всією силою з безкінечною любовю запускаєте в постачальника жовтизни (вельми дієво).

Поделиться сообщением

6 часов назад, miro сказал:

то все залеже яку методику Ви оберете, чи стару 1.10000, чи нову1.0

1.1. методика селекцййного ведення 1.10000, правило застосування: направляєте молоток під кутом 90та опускаєте на жовтизну при 1800

1.2. методика селекційного ведення 1.0 правило застосування: направляєте молоток під кутом будь-якого градуса, лиш би потрапити, і всією силою з безкінечною любовю запускаєте в постачальника жовтизни (вельми дієво).

И он не только больше не произведет желтезны а и даже пчелы его не будут больше интересовать .:umora:

Поделиться сообщением

21 час назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Трохи не в тему, але на фото пернеровська матка - бджола сіра.

Фото-0251.jpg

Поделиться сообщением

Сєрж, не паліть кантору :umora:.

Поделиться сообщением

44 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Трохи не в тему, але на фото пернеровська матка - бджола сіра.

Там у Вас і матка трохи інша - смугаста. У моєї ж тільки кінчик черевця смугастий, та й добра половина бджіл з одним - двома помаранчевими кільцями. Мамка її явно погуляла з якимсь рудим легінем, бо сама є типовою чорнявкою. Та й решта дочок, крім ще однієї, такі ж , як вона. Ось морфометрія мами:

blob.thumb.png.d926d74aeb3c7be9ecb3adc80602e083.png

Звичайно ж лівий пік насторожує. Але карпатка буває і такою (низькокубітальною). Враховуючи все це, я і вивів лише невеличку пробну партію :). Зрештою, наступні параметри цілком в нормі

blob.thumb.png.871cace8076b80803dbb2f3c1542aee5.png

blob.thumb.png.229aeb1da0d8f468ec1cd0ac371b4697.png

З поміж додаткових параметрів лише індекс Ізмайлова трохи насторожує (основний пік), як на карпатку, але вже для карніки таке є цілком припустимим 

blob.thumb.png.01c11bfa7e8c5805f0a67de61e7c60ae.png

В підсумку я і кажу, що це диверсія :) і, судячи по варіаційних кривих, вона досить прикра. Чітко і однозначно видає її лише колір :) ...

Поделиться сообщением

28 минут назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Там у Вас і матка трохи інша - смугаста. У моєї ж тільки кінчик черевця смугастий, та й добра половина бджіл з одним - двома помаранчевими кільцями. Мамка її явно погуляла з якимсь рудим легінем, бо сама є типовою чорнявкою. Та й решта дочок, крім ще однієї, такі ж , як вона. Ось морфометрія мами:

Звичайно ж лівий пік насторожує. Але карпатка буває і такою (низькокубітальною). Враховуючи все це, я і вивів лише невеличку пробну партію :). Зрештою, наступні параметри цілком в нормі

З поміж додаткових параметрів лише індекс Ізмайлова трохи насторожує (основний пік), як на карпатку, але вже для карніки таке є цілком припустимим 

В підсумку я і кажу, що це диверсія :) і, судячи по варіаційних кривих, вона досить прикра. Чітко і однозначно видає її лише колір :) ...

Так вот у нас в стране вся У.Степная такая . Да и цвет их не смущяет . Скоро и Карпатка такой станет .:IMHO1:

Поделиться сообщением

8 годин тому, koste сказав:

Так вот у нас в стране вся У.Степная такая . Да и цвет их не смущяет . Скоро и Карпатка такой станет .:IMHO1:

9 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Так Ви викриваєте ці деверсійні генетичні рани, які доводять необхідність ізоляційних облітників і без ШО необійтися. Я і сам здивований був коли взнав ,що за 40км від мене завозять італьянку та бакфаст , і все це лише для репродукції, багато аматорів купляють аби попробувати, тим самим плоди пожинають репродукційні пасіки розміщені в зоні "аби попробувати". Добре,що Ви цій проблематиці приділяєте увагу та даєте розуміння пошуку шляхів вирішення цієї неаби-якої проблеми.

Поделиться сообщением

3 часа назад, miro сказал:

які доводять необхідність ізоляційних облітників і без ШО

Але щось ніхто не спішить створювати ізольовані облітники для карпатки. З Мукачева вже і бакфаст продають. 

Поделиться сообщением

20 хвилин тому, rudakov сказав:

Але щось ніхто не спішить створювати ізольовані облітники для карпатки. З Мукачева вже і бакфаст продають. 

карпатка........,це справа селекціонерів тобто, чи розуміють науковці щоб стукати в держустанову, бачуть владні мужі, що треба надати матеріально фінансову підтримку стабільну, перспективно надати можливості для проектів які держава підтримуватиме, ну і саме важливе питання коли переведуться пройдисвіти, які кожне добре діло зкомпроментовують розбазарюванням коштів, або невмінням бути управляючим ,що вміє в правильному руслі вести роботу.

Поделиться сообщением

7 часов назад, rudakov сказал:

. З Мукачева вже і бакфаст продають. 

Ніхто з Мукачева бакфаст не продає.А хто автор тої фейкової реклами легко було здогадатися.

Поделиться сообщением

7 годин тому, miro сказав:

карпатка........,це справа селекціонерів тобто, чи розуміють науковці щоб стукати в держустанову, бачуть владні мужі, що треба надати матеріально фінансову підтримку стабільну, перспективно надати можливості для проектів які держава підтримуватиме, ну і саме важливе питання коли переведуться пройдисвіти, які кожне добре діло зкомпроментовують розбазарюванням коштів, або невмінням бути управляючим ,що вміє в правильному руслі вести роботу.

Извините я не хочу Вас обидеть и тех кто так думает, но это наивно ждать и еще просить финансовой помощи от туда, я не понимаю зачем попрошайничать, в то время когда эти деньги можно заработать и вложить в свое развитие. 

1) Вы считали  сколько необходимо  средств на создание и содержание  изолированного пункта облета пчел  -

2) Сколько Вы готовы тратить средств  на чистопородных маток (где папа и мама известны) для своей пасеки  - ?

Теперь берете первую цифру делите на вторую и получаете сколько необходимо найти единомышленников  для создания изолированного облетника. 

Для группы матководов которые професионально занимаются выводом маток (от 1000 маток в сезон) это вполне доступно.

Основными пунктами затрат будут

1) аренда или покупка земельного участка

2) охрана пасеки, (пультовая охрана, gsm сигнализация и сторож и т.д) вид охраны в зависимости от типа местности. 

3) нуклеусы и улья можно использовать те что есть в наличии. 

4) Ваше время. 

Поделиться сообщением

27 минут назад, mr_alur сказал:

аренда или покупка земельного участка

Самозахват острова :IMHO:

27 минут назад, mr_alur сказал:

охрана пасеки

Пару сторожов і взятку рибохрані 

Поделиться сообщением

8 годин тому, rudakov сказав:

46 хвилин тому, дочинец сказав:

Ніхто з Мукачева бакфаст не продає.А хто автор тої фейкової реклами легко було здогадатися.

та, в Мукачево молоток незастосовують, там каністра бензини і генофонд дальше працює. З розмови з пасічником з Уклина, (реально)

..........- а спробувати їншу породу ,прошу пана нехочете

-ато жи би ніц немов но попіл з вуликів, нє нихочу, мі карпатка влаштовує і мед ,і бджола є.........

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти