Перейти к содержанию
bercik alex /liliya

Карпатська бджола

В теме 3 397 сообщений

А тут другой сезон и другая коняга.

Фото-0368.jpg

Поделиться сообщением

В 11.04.2018 в 21:09, Серж 82 сказал:

Женя, скажу тобі так: років з десять назад коли тримав ще місцевих то пригадую як після огляду бджола щей на другий день літала по подвір,ю і жалила то маму то ще когось. Потім почав переводити потехенько на карпатку, і років з 8 назад перевіз пасіку у центр села(метрів 30 від центральної дороги). За цих вісім років ще ні один сусід не жалівся що вкусила бджола. Буває що по два три дні пацюю у вуликах і жодного укусу. Сьогодні переглянув 40 сімей з повним розбором гнізда,, то одна чи дві вжалили, і дві чи три придавив пальцями. Хоча тиждень назад декотрі трохи були неспокійні.

У мене пасіка в саду і діти часом заходять рвати яблука, чи просто заглянути у вулик коли я працюю- то ніяких проблем нема.

Може в кого і справді зла карпатка, але на те мають бути якісь причини.

IMG_20180406_093029.jpg

IMG_20180406_093041.jpg

Сьогодні мені повернули тару з під меду, і чоловік питає - це жесть, тобі не страшно тримати таку пасіку в центрі села? Кажу йому - та поки що сусіди не жаліються.

Як би карпатка справді - 

В 11.04.2018 в 22:28, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

В мене кусали все, що рухалося

То я б точно її не тримав, тай сусіди б не позволили.

Поделиться сообщением

5 хвилин тому, Серж 82 сказав:

це точно:)

Поделиться сообщением

29 хвилин тому, dgekichan1 сказав:

Вопросик Может ли матка карпатки иметь светлий тон?

Матки можуть мати світло-темно-каштанове або чорне забарвлення!

Поделиться сообщением

В 11.04.2018 в 23:06, Серж 82 сказав:

Минулого літа я до одної сім'ї мусів рукавиці одягати. Тож і таке буває. Бджола є бджола. Часом може і доганяти як вештаюсь туди сюди без потреби.. Але маю з чим зрівняти - у сусідньому селі допомагав відбирати пакети, то хлопці навіть з машини не встигли вийти, одного прямо в машині вкусила(встигла і туди залетіти), тож вдягались у скафандри у машині. На тій пасіці бджола місцева, і матки ніколи не куплялись.

Колись також помагав пакети брати то була така сімейка, що за три підходи пакет упакував. Ні дим ні сітка не допомагали. Всі на пасіці поховалися. Думаю що щасливий власник пакету довго пам'ятатиме цю сім'ю.

Изменено пользователем zapivan

Поделиться сообщением

14 хвилини тому, zapivan сказав:

Колись також помагав пакети брати то була така сімейка, що за три підходи пакет упакував. Ні дим ні сітка не допомагали. Всі на пасіці поховалися. Думаю що щасливий власник пакету довго пам'ятатиме цю сім'ю.

в 1997 році біля Шегині в одного чоловіка купляли пакети друзі, там теж була одна бдж.сімейка то так потяли того, що купляв, що він присів у садку на лавці, піт вийшов , ми ся встрашили, а господар вибіг з кілішком каже пий всьо і то скоро, ну той випив, господар ,- що ще, так той чоловік відповідає, бо му відпустило, як випив другий кілішок , то і матку одразу знайшов і бджоли менше го стали жалити:umora:

Поделиться сообщением

В 18.04.2018 в 22:34, Серж 82 сказав:

Сьогодні мені повернули тару з під меду, і чоловік питає - це жесть, тобі не страшно тримати таку пасіку в центрі села? Кажу йому - та поки що сусіди не жаліються.

Як би карпатка справді - 

на пасіці буває та десь і проскочить якесь диво, до якого не дуже хочиться і дивитися, але це максимально один і той який залишається бо показник по медозбірності кращий, а на весну хочеться замінити бо нема бажання терпіти, так от ще ні разу не замінив, бо як приходиться до продажі пакету питають, чого з того не продаєш, я ж кажу не в обіду я його відкрию і ти відповідь отримаєш, і шо б ви думали відкриваю показую розплід, мед, бджола жалить, а покупець зразу твердо на своєму я куплю, - а тому все так, що ця бджола підкуплює своєю роботою , це розплід,корма, а от на характер чомусь не звертають уваги,дивно:dntknw:

Поделиться сообщением

14 хвилини тому, miro сказав:

в 1997 році біля Шегині в одного чоловіка купляли пакети друзі, там теж була одна бдж.сімейка то так потяли того, що купляв, що він присів у садку на лавці, піт вийшов , ми ся встрашили, а господар вибіг з кілішком каже пий всьо і то скоро, ну той випив, господар ,- що ще, так той чоловік відповідає, бо му відпустило, як випив другий кілішок , то і матку одразу знайшов і бджоли менше го стали жалити:umora:

Не розумію ні тих хто продає (  особливо ), ні тих хто купує. Пішла надмірна агресія, міняй матку і не розповсюджуй того...І тоді не буде тих страшилок...

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, samitnyj сказав:

Не розумію ні тих хто продає (  особливо ), ні тих хто купує. Пішла надмірна агресія, міняй матку і не розповсюджуй того...І тоді не буде тих страшилок...

на сільки памятаю, тоді де купляли ті бджоли, то цей чоловік мав відмінну бджолу, дбав у всьому, але проскакувало і ізгой, но кажу , що поки ізгой стане ізгоєм його завжди комусь потрібно, ба більше того, чомусь такі бдж бють рекорди, но моя думка, що селекція бджоли повинна обирати серед миролюбних працюючих і цілком з Вами згоден, що злобливі бджоли, тобто матка має підлягати негайній заміні, тим самим ми йдем шляхом селекції.

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, miro сказав:

на сільки памятаю, тоді де купляли ті бджоли, то цей чоловік мав відмінну бджолу, дбав у всьому, але проскакувало і ізгой, но кажу , що поки ізгой стане ізгоєм його завжди комусь потрібно, ба більше того, чомусь такі бдж бють рекорди, но моя думка, що селекція бджоли повинна обирати серед миролюбних працюючих і цілком з Вами згоден, що злобливі бджоли, тобто матка має підлягати негайній заміні, тим самим ми йдем шляхом селекції.

І я про це.Для  мене не потрібен той додатковий кілограм меду на противагу їх агресії.І такий підхід треба якось запроваджувати:IMHO:

Поделиться сообщением

І я поділюсь карпаткою, яку в минулому році придбав у Мукачево. Купив дві плідні матки. Всіх підсадив, перезимували. Одна спокійна, а друга сімейка агресивна. По екстер"єру матки одинакові(чорні). Звісно що то Ф1. Але до того часу правда купляв у нас у Богдан1і жодних проблем всі бджоли спокійні, навіть від них маток виводив. 

Поделиться сообщением

В тому році був ще зелений дуже (якщо не сказати грубіше). Тижні два назад було по півтори рамки меду (звідки взяли його бджоли не занаю, можливо з усіх рамок поназносили) А сьогодні заглянув і здивувася, по пів рамки залишилося, невже карпатка так мед переганяє у розплід?

Поделиться сообщением

е сто причин чого пчела агресивна нема взятку, хвороби , неправильні дії у вулику пасічником, незанята роботою,від погодних умов  і так далі ,і якщо душити піся агресії  пчіл матки нерозібравшись то з нормальної сімьї буде пшик 

Поделиться сообщением

9 часов назад, Николай Ахтырка сказал:

В тому році був ще зелений дуже (якщо не сказати грубіше). Тижні два назад було по півтори рамки меду (звідки взяли його бджоли не занаю, можливо з усіх рамок поназносили) А сьогодні заглянув і здивувася, по пів рамки залишилося, невже карпатка так мед переганяє у розплід?

Так і має бути весною, побільше розплоду- буде сила на акацію.

Осъ матки ф1 від карпаток перевели мед в розплід, зате вже повні вулики. Тепер або мед з акації(як буде погода), або сачок(на рої).

Фото-0160.jpg

Фото-0156.jpg

Фото-0163.jpg

Поделиться сообщением

14 години тому, Дід Василь сказав:

е сто причин чого пчела агресивна нема взятку, хвороби , неправильні дії у вулику пасічниаком, незанята роботою,від погодних умов  і так далі ,і якщо душити піся агресії  пчіл матки нерозібравшись то з нормальної сімьї буде пшик 

Так висновки та дії робляться ж не за один підхід,не за одних умов і в порівнянні з іншими сім ями.Ніхто не пропонує махати молотком після першого вжалення

Поделиться сообщением

Не можу натішитись матками від Саші та Лілії Берциків - взяв у минулому сезоні  три матки  для проби, з яких одну у відводку не прийняли а дві інші показали себе з якнайкращої сторони по незлобливості - відкриваю потолочину то бджола опускається нижче верхніх брусків   рамок, і ніодна бджола непіднімається в повітря. Перезимували на відмінно у 4-ракових відводках. Із-за того що в березні два тижні була зима і у гнізді було тільки чотири рамки , то в 15-х числах квітня спостерігалась нехватка льотної бджоли і сім"я притормозила розвиток і мало  носила меду з садів, але з першого травня прямо  вибухнула розвитком. Матки  м"яса не жунуть, бо на кожній рамці гнізда по кругу  іде полоса меду в 6-8 см і крайні дві рамки з медом ( це у лежаку). Дно сім"ї  чисте.

Тепер буду спосторігати як себе будуть поводити дочки від них на моєму місцевому трутні.

Изменено пользователем dust

Поделиться сообщением

чув карпатку за кордон постачають у великих маштабах, хто знає цьому правду і тд.

Изменено пользователем miro

Поделиться сообщением

29 хвилин тому, miro сказав:

чув карпатку в Молдавію постачають у великих маштабах, хто знає всьому правду і тд.

Що чув тим і поділюся:)(за що купив, за те і продам:umora:)........Цього року, з молдавії багато людей  цікавляться карпаткою, кажуть, що в них вона гарно набирає сили і гарно спрацьовує на акації. Багато беруть з Закарпаття(хоча до цього теж брали, але не так масово як цього року) , думаю @дочинец не дасть збрехати бо і сам вроді мав гарненьке замовлення в той бік:) 

P.S. хто би, що не казав карпатка рулить у нас і за межами нашої держави:)

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Що чув тим і поділюся:)(за що купив, за те і продам:umora:)........Цього року, з молдавії багато людей  цікавляться карпаткою, кажуть, що в них вона гарно набирає сили і гарно спрацьовує на акації. Багато беруть з Закарпаття(хоча до цього теж брали, але не так масово як цього року) , думаю @дочинец не дасть збрехати бо і сам вроді мав гарненьке замовлення в той бік:) 

P.S. хто би, що не казав карпатка рулить у нас і за межами нашої держави:)

то я тоді не до петрую, навіщо "божки" ,в Закарпатті зробили облітник для карніки:hmm:, коли карніка в чистому виді приходить із за бугра, виходить прогадали, не на того поставили, я для прикладу Галичанкою Богдановою задоволений, карніка з Австрії рулить теж:ay:

Изменено пользователем miro

Поделиться сообщением

3 минуты назад, miro сказал:

то я тоді не до петрую навіщо "божки" в Закарпатті зробили облітник для карніки:hmm:, коли карніка в чистому виді риходить із за бугра, виходить прогадали, не на того поставили, я для прикладу Галичанкою Богдановою задоволений, карніка з Австрії рулить теж:ay:

Так то буде тільки від того ліпше якщо карпатка облітуватиметься на трутні карніки і навпаки. Вони між собою спорідненні, а свіжа підлита кров не завадить

Поделиться сообщением

4 хвилини тому, miro сказав:

то я тоді не до петрую, навіщо "божки" ,в Закарпатті зробили облітник для карніки:hmm:, коли карніка в чистому виді приходить із за бугра, виходить прогадали, не на того поставили, я для прикладу Галичанкою Богдановою задоволений, карніка з Австрії рулить теж:ay:

Я це теж не можу зрозуміти, навіщо???:blink: 

галичанку рулить за неї  позитивні відгуки, Богдан молодець!

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, Укроп сказав:

Так то буде тільки від того ліпше якщо карпатка облітуватиметься на трутні карніки і навпаки. Вони між собою спорідненні, а свіжа підлита кров не завадить

тільки зробили навпаки, карніка облітується на трутні карпатки

Поделиться сообщением

Тільки що, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Я це теж не можу зрозуміти, навіщо???:blink: 

галичанку рулить за неї  позитивні відгуки, Богдан молодець!

я його особисто не хвалю, просто нема за що, він не піариться, не їзди та не вбіцяє золоті гори і манну....., просто працює руками і головою, а не язиком і дупом:umora:

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, Укроп сказав:

То ще невідомо, як буде ліпше, @дочинец  вже робив спроби зхрестити карпатку з карнікою, бджола получилася агресивна...

Карніка добра сама по собі, її і без нас покращили, а відносно чиста карпатка теж непогані результати показує, ще трохи ці результати закріпити, і буде :ay:

Поделиться сообщением

20 хвилин тому, miro сказав:

я його особисто не хвалю, просто нема за що, він не піариться, не їзди та не вбіцяє золоті гори і манну....., просто працює руками і головою, а не язиком і дупом:umora:

А чого не похвалити, якщо є за що....:) гірше коли піарять когось....., а там пусто (як на екзамені в голові:umora:)

Изменено пользователем Мішаня (МІМ) Майгутяк

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти