Перейти к содержанию
bercik alex /liliya

Карпатська бджола

В теме 3 185 сообщений

3 минуты назад, Шахматист сказал:

Два раза пересмотрел....

заздрю вам, я на половині не витримав, пішов по форуму на другі сторінки:az:

Поделиться сообщением

10 хвилин тому, Шахматист сказав:

Дико извиняюсь, в чем классность этого выступления?  

Два раза пересмотрел....:dntknw:

І я заце описав в обговорені порід бджіл своє бачення

Поделиться сообщением

23 минуты назад, Шахматист сказал:

Классность выступления в том, что всё сказанное о карпатке, абсолютная правда: как на протяжении 40ка  лет карпаткой никто не занимался, так и сейчас никто не занимается, одни лозунги - давайте.Сейчас на лозунги никто не ведётся, продажи упали - виноват бакфаст, ну и вся такая лобуда.

Поделиться сообщением

Канада з США бджіл не експортує, карантин. Тільки з Нової Зеландії і Австралії. Де дуже жорстока карантинна політика, щодо практично всіх видів тварин, комах і рослин. Щось мені дуже сумнівно, що вони забудуть про свої  карантинні обмеження, і почнуть брати в нас карпатку.   Хіба що якийсь постсовковий , а тепер їхній бджоляр, по старій звичці спробує чогось намухлювати, щоб швиденько заробити на різниці пакетних цін в Україні, та країнах південної півкулі. Там ціна була озвучена 150 доларів, в нас крутиться біля 50. Тільки австралійський долар в них рахується, чи канадський? 

Щодо теми порід. В моїй кочовій бригаді всі стверджують, що тримають тільки виключно карпатку, бо це наша  "районована" бджола.  Аргумент, що в Карпатах гори, а в нас вигорілий від сонця в кінці травня степ, проходить повз вуха. Коли в мене була тільки карпатка, по пасіці літали реально "золоті" трутні,  Частина бджіл в колег була як на фото "Пріза", коли він рекламував американський золотий кордован, в розмовах проскакувало, що один маток бере в Дніпрі, бо там вони найкращі. Інший купив сім"ї в Голованівську, ще одному пакети привіз перекуп, із самого "закарпаття" спеціально для нього. 

Але як би там не було, мої особисті вимоги для бджіл -  це гарна зимівля, медистість і неагресивність.  Якось купив сім"ї у старого пасічника,  який за станом здоров"я не міг вже їх доглядати. Весною його сім"ї були ледь не в два рази більші, ніж мої.   Дід казав. що то УС.  Все гарно і добре, поки не підійдеш до вулика, не кажучи про спробу в той вулик заглянути. Атакували навіть димар. В результаті маток в самих агресивних поміняв на карпаток. Мабуть я не вмію працювати з бджолами, але мені подобається при +45 оглядати пасіку і качати мед в шортах і майці. а не в скафандрі і ватяних штанах.  Трішки не по темі, але завжди веселять ролики любителів СР, де вони також розказують, що їхня бджола  добра, а агресивною здається тільки тим, хто не вміє працювати з бджолами. Ролик зазвичай показує "вміючого" в крагах по плечі, в куфайці,  вже раніше згаданих ватяних штанах. і завершують зазвичай той "легенький" костюм  чоботи.  Тож хай Ваша бджола буде мирною, працьовитою, і радує Вас. Якщо карпатка буде відповідати більшості вимог практикуючих пасічників. то в неї є майбутнє, в конкуренції з іншими породами та лініями.

Поделиться сообщением

16 годин тому, СергійШ сказав:

класниї виступ.....:IMHO1:

Переглянув відео виступу матководів в Мукачево і настрій бджолярів несподобався ,пасічник це той хто повині любити бджіл , а з відео видно  ворожий настрій до якогось певного підвиду бджіл під назвою Бакфаст з бажаням його знищувати в іхній місцевосці.  Алеж бджоли природою створена для запиленя рослин і іх потрібно любити всіх якіб вони небули ,хтож крім нас пасічників іх так любити буде. Всі історію знають  , після льодовикового періода бджоли мігрували з Африканського континента в Євроту і розселились аж до Урала в процесі розселення  пристосовувалась до умов цих кліматичних зон, роками виробляли своі кращі характеристики ,а з допомогою людини була розселена і на інші континенти Америку і Австралію де пристосувалась і не погано себе почуває.  Алеж давайте повернемось до обговорення про настроіі карпатчиків  ,карпатка хороша бджола яка розвивалась сама протягом довгих років і виробляла своі ознаки в свому ареалі ,алеж з 1975 року іі селекціонувалм але виникає питання де документарно підтвержена робота,ми бачемо якісь підтвержені документи по матках які тестувались,де інформація по родоводах тих же 77 лініі (вучківська ) 109лінія з 1975 ,а іх немає ,також немає родововів і на сьогоді де можливо прочитати за протестовані матки карпатки за 2017, а немає цьог. Це просто гучні висловлюваня ,що з карпаткою велась і ведеться робота, просто бджола хорошо розвивається в свому насиченому ареалі ,але без селекціі , де наш бібрід за кожну матку з 1975 якщо так іі відстоюють ?  Все це бізнесові амбіціі , а потрібно любити бджіл і проводити дійсно селекцію ,вести родоводи. Моя думка , що говорити за ту бджолу ,що вона погана не тестуючи іі у себе , а просто вірити словам перехожого бо щось з методів йоно пасічникування з цією бджолою нетак пішло це абсурт , давайте любити бджіл вести селекційну роботу дійсно, а не тріпатись публічно щоб наша бджола дійсно була краща і відповідала тим стандартам і потребам кожного пасічника.

Поделиться сообщением

В 12.02.2018 в 20:43, targal сказал:

Цікаво друге що наші запропонували Канадцям або просто гарно проїхались по вухах:umora:

Как  то  пропустил  Ваш пост  сразу.  У  меня  эта  мысль  изначально.  Что  будет  если  действительно  дойдёт  до  дела.  пробную  партию  возможно и сделают.  но  если  речь  пойдёт  о  тысячах  пакетов  чтоб  загрузить  самолёт  то  что  они  их  будут   по  50-100 штук   по  горам   собирать ??

У  нас  пакетное  пчеловодство  на  любительском  уровне.  а  Здесь  нужен  промышленный  подход..

2 часа назад, Шахматист сказал:

А  я  2 раза  уснул.  попробую  вечером  третий раз  посмотреть.  всё  равно  хорошо  рассказывает  о  своих  приключениях  с  пчёлами  при  союзе..

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Как  то  пропустил  Ваш пост  сразу.  У  меня  эта  мысль  изначально.  Что  будет  если  действительно  дойдёт  до  дела.  пробную  партию  возможно и сделают.  но  если  речь  пойдёт  о  тысячах  пакетов  чтоб  загрузить  самолёт  то  что  они  их  будут   по  50-100 штук   по  горам   собирать ??

У  нас  пакетное  пчеловодство  на  любительском  уровне.  а  Здесь  нужен  промышленный  подход..

А  я  2 раза  уснул.  попробую  вечером  третий раз  посмотреть.  всё  равно  хорошо  рассказывает  о  своих  приключениях  с  пчёлами  при  союзе..

є один момент є особи які реалізують по 2 тисячі пакетів і зібрати 20000 то не проблема проблема їх якості контроль бази відстойники і плем матеріал о це проблема і саме головне Канада працює з італійкою чи підійде їй карпатка?

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Что  будет  если  действительно  дойдёт  до  дела. 

та це все Трухановсько - Одеські історії, крутонуть щось через бюджет, одна проблема НАБУ, ніякої там карпатки і пакетчиків і в помині не буде, і так зрозуміло що це фікція, вже років зо три назад триста тисячь пакетів з українською степовою в Аргентину поставляли, договір заключив хтось з кимось, може то Каськів був зі своїми проектами, ми тут на форумі так жвавенько обговорювали це питання, ніхто не міг зрозуміти де вони її візьмуть в таких кількостях

Поделиться сообщением

16 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

С утра смотреть нужно, но не на ночь глядя . :umora:

я в 6 утра посмотрел ничего не понял, а в 9 пересмотрел и все равно ничего классного не увидел.

Поделиться сообщением

А я вчора вечором переглянув всі три відео. Для мене висновок один -треба зав'язувати з бакфастом і плавно переходити на карпатка бо не буде в мене життя .........

Поделиться сообщением

55 минут назад, igorstep сказал:

А я вчора вечором переглянув всі три відео. Для мене висновок один -треба зав'язувати з бакфастом і плавно переходити на карпатка бо не буде в мене життя .........

Невже так важко набратися мужності і йти проти течії? Тільки прибита певними факторами риба йде за течією, а як відомо їй залишається короткий і визначений шлях до РОЗТЛІВАННЯ.

Поделиться сообщением

3 часа назад, Шулянский Александр сказал:

Переглянув відео виступу матководів в Мукачево і настрій бджолярів несподобався ,пасічник це той хто повині любити бджіл , а з відео видно  ворожий настрій до якогось певного підвиду бджіл під назвою Бакфаст з бажаням його знищувати в іхній місцевосці. 

Гаразд повторю свій пост також і трішки добавлю.

Я так розумію Ви прийшли з палати морфометрії. Шлях в морфометрію лежить виключно через генетику.Пост nibond

дивились?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5591&v=7qguanCgu5E

Дивимось із 1.15 хвилини коли починає говорити Мгложата- це вилікує.

Але в цьому є позитив для Вашого регіону, це зупинка дрейфу генів.

Повівшись на рекламу Закарпатців, що в них бджоли, як горобці – Ви знищили свою бджолу.

Безплатно її ніхто не давав, так само бакфаст ніхто не дає безплатно.

Раніше у вас це призвело до ефекту пляшкового горла і як наслідок дрейфу генів.Особливим випадком генетичного ефекту горловини популяції є «ефект засновника», коли невелика група в репродуктивному плані відокремлюється від ядра популяції.

Бакфаст та й інші породи завезені у ваш регіон зупинили цей процес.

Бакфаст- це постійний гетерозис. З чим ви будете їх зхрещувати, коли не буде місцевої породи.

При такій ціні на мед ВИ НЕзможете дозволити собі купляти маток бакфасту кожен рік.

У ВАС проблеми з розумінням генетики та законами Менделя.

Крім того ВИ попортите генофонд своїм сусідам. А коли Ви це все усвідомите то закарпатці знову вам запропонують своїх маток і знову зароблять на …… вас.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Ефект_пляшкового_горла

Изменено пользователем Hephaestus

Поделиться сообщением

Только что, Іван Пасічник сказал:

Невже так важко набратися мужності і йти проти течії? Тільки прибита певними факторами риба йде за течією, а як відомо їй залишається короткий і визначений шлях до РОЗТЛІВАННЯ.

Я непереживаю, я у своєму човні. Написав бо декому стою, як кістка в Горлі. 

Поделиться сообщением

Перечитывая эту тему, у меня склалось впечетление, что хужей пчелы не существует. Практически все ее хают. Мне в конце 2000 х присылали маток. От кого не знаю (прал просто карпатку через посредника).  Пчела была однозначно лучше моих двортереров во всем. Сейчас хочется попробывать несколько семей перевести на хорошую карпатку, но после всего прочитанного прям и не знаю есть ли такая. Может кто скажет хорошие слова в защиту этой пчелы и раскроит явки у кого брать таких маток?

Поделиться сообщением

39 минут назад, dmitri32 сказал:

Перечитывая эту тему, у меня склалось впечетление, что хужей пчелы не существует.

Да я  тоже никогда не завел бы карпатку, если бы читал только этот форум.

Если исходить из того , что "Украина це Украина" и хотя бы изредка читать П. Прокоповича и иногда почтительно прислушиваться к мнению своих работающих с карпаткой и украинской степной, то хорошая пчела однозначно есть. Сейчас просто идет процесс осознания этого и при этом большая напряженная работа. И в данном случае лучше руководствоваться формулой: " Можешь - помогай, не можешь- лучше молчи!"

Защита всего "иносраного" и беспородного (в основном) бакфаста- пишу с маленькой буковки, для отличия  от Бакфаста Брата Адама- неужели это смысл жизни для еще достаточно молодых и достаточно разумных?

Поделиться сообщением

56 минут назад, dmitri32 сказал:

Перечитывая эту тему, у меня склалось впечетление, что хужей пчелы не существует. Практически все ее хают. Мне в конце 2000 х присылали маток. От кого не знаю (прал просто карпатку через посредника).  Пчела была однозначно лучше моих двортереров во всем. Сейчас хочется попробывать несколько семей перевести на хорошую карпатку, но после всего прочитанного прям и не знаю есть ли такая. Может кто скажет хорошие слова в защиту этой пчелы и раскроит явки у кого брать таких маток?

Вот я сейчас напишу, и меня начнут пинать ногами. Попрошу не сильно больно пинайте.:dntknw:
А я считаю что плохой пчелы нет.:IMHO1: Есть пчеловоды не достаточно освоившие работу с той или другой породой.:IMHO1: А там  не все так однозначно. Есть и порода не адаптированная к тем или другим условиям. :IMHO1: И это тоже факт.
Приходилось с многими породами сталкиваться, но мне в моей местности, для моих условий лучше всего подошла карпатка. Но и здесь не обошлось от неприятностей. Матки брал от Гайдара. Матки не плохие, но к нашим условиям не приспособлены. А вот ихние дочки, внучки и правнучки погулявшие с местным трутом - вот это сила. Весной резвый старт, бурное развитие, и к 25 апреля на рапс выходят во всей красе. Ни баки, ни карника их не доганяют, с итальянкой не сталкивался..  Но если честно то я с ними не эксперементировал.
А какие у Вас условия, и какие пчелы Вам лучше подойдут - сие мне неизвестно, извините.:hi:

Поделиться сообщением

2 часа назад, dmitri32 сказал:

Перечитывая эту тему, у меня склалось впечетление, что хужей пчелы не существует. Практически все ее хают. 

Какой то десяток форумчан это не все.Это в основном те что торгуют другими породами и в основном начинающие торгаши.

А Вы попробуйте заказать теперь пекеты карпатки и посмотрите нужно здесь перед кем то оправдываться или нет.

Поделиться сообщением

8 годин тому, Гурович сказав:

Классность выступления в том, что всё сказанное о карпатке, абсолютная правда: как на протяжении 40ка  лет карпаткой никто не занимался, так и сейчас никто не занимается, одни лозунги - давайте.Сейчас на лозунги никто не ведётся, продажи упали - виноват бакфаст, ну и вся такая лобуда.

я б не сказав,що з карпаткою все так не лади, ба більше того є що брати і в кого брати, і бджола достойно може конкурувати з іншими породами і здебільшого навіть домінувати в загальній селекційній характеристиці за результатами тестування. Відносно лозунгів, до речі я відео не дивився тому веду розмову в конкретному стані речей, щодо карпатки на сьогодні, а сьогодні розпочалось з організації роботи над карпаткою тих груп, чи ліній які відібрані в місцевостях, що не зазнали експансії завозних порід на протязі довгого часу. Робота лише почалась, опрацьовується велика кількість зібраного матеріалу бджіл з різних місць, є й цікаві показники по промірах, цікаві в сенсі того, що є групи які показують свою індентифікацію до тих ліній які 30-40 років тому були представлені на ринку .Хаяти не збираюсь нікого, навіть тих хто порою помиляється у відношені певних підходів у роботі, адже час і праця кожного покажуть результат, сьогодні можна вірити тому , що популяції карпатських бджіл оприділено максимум уваги, бджола яка на протязі великого часу своєї популярності, як найкращої буде знов із лініями і новими напрацюваннями, то всім хто в цій праці бажаю успіху.

Поделиться сообщением

7 часов назад, Іван Пасічник сказал:
8 часов назад, igorstep сказал:

Невже так важко набратися мужності і йти проти течії? Тільки прибита певними факторами риба йде за течією, а як відомо їй залишається короткий і визначений шлях до РОЗТЛІВАННЯ

У нашому районі карпатчики вичислили одного бакфастчика,  і він на це посміюється, але хлопці сказали що недозволять стати на кочівлю ні в одному селі, і в селі сказали йому щоб у березні його вже з пасікою не було.  

Незнаю як він проти течії буде плисти, мабуть буде не солодко.

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Серж 82 сказав:

У нашому районі карпатчики вичислили одного бакфастчика

як вичислили? Мабуть хрестився лівою рукою...)))

Поделиться сообщением

54 минуты назад, новичок сказал:

Вы попробуйте заказать теперь пекеты карпатки и посмотрите нужно здесь перед кем то оправдываться или нет

Ви забули уточнити, що за пакетами карпатки треба поїхати самому і обов'язково у карпати. Бо перекупи під видом карпатки таке привезуть (я навіть знаю де таке беруть) що зрозуміло вже чому так відгукуються за породу.

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Миха сказал:

як вичислили? Мабуть хрестився лівою рукою...)))

За нього навіть на зборах у Франківську розпитували (засвітився).

Поделиться сообщением

51 хвилину тому, Серж 82 сказав:

У нашому районі карпатчики вичислили одного бакфастчика,  і він на це посміюється, але хлопці сказали що недозволять стати на кочівлю ні в одному селі, і в селі сказали йому щоб у березні його вже з пасікою не було.  

Сергій, ну і що вони йому зроблять? :dntknw:

Понти поганяли один перед одним, ось і все :IMHO:

37 хвилин тому, Серж 82 сказав:

За нього навіть на зборах у Франківську розпитували (засвітився).

В Франківську, зі ~100 чоловік, бакфаст цікавив трьох чоловік, це Паппа, вашого Паламарчука (чи як його) і одного з залу який надивився, чи начитався Гайдара &со, всім іншим було всерівно.

Я був присутній і ще кілька чоловік які тримають бакфаст і ніхто до нас ніяких претензій навіть не пробував ставити.

Так що Сергій не нагнітай ще ти ситуацію :wave:

Поделиться сообщением

Головне що люди з залу, навіть цей активний антибакфастчик, розуміли що вони самі роками порушували районування і всі в одинаковій мірі мали б відповідати.

Поделиться сообщением

7 минут назад, SASHA.OK сказал:

Сергій, ну і що вони йому зроблять? :dntknw:

Понти поганяли один перед одним, ось і все :IMHO:

В Франківську, зі ~100 чоловік, бакфаст цікавив трьох чоловік, це Паппа, вашого Паламарчука (чи як його) і одного з залу який надивився, чи начитався Гайдара &со, всім іншим було всерівно.

Я був присутній і ще кілька чоловік які тримають бакфаст і ніхто до нас ніяких претензій навіть не пробував ставити.

Так що Сергій не нагнітай ще ти ситуацію :wave:

Саша, мені реально його шкода, бо хлопці реально настроєні . 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти