Перейти к содержанию
  • Объявления

• Sanich

Нужна ваша помощь   16.01.2018

Нужна посильная финансовая помощь. Детали по ссылке: http://tochok.info/topic/12655-нужна-помощь-ребенку/   
bercik alex /liliya

Карпатська бджола

В теме 2 617 сообщений

4 години тому, Мирошник сказав:

меня больше интересует от кого я могу выводить, а не покупать 

все залежить від того, що Ви хочете одержати. З Вашого дозволу дещо поясню.

Виводити маток можна і рекомендується від ЧИСТОПОРОДНИХ  ПЕРЕВІРЕНИХ МАТОК . Такі матки продають в Европі , вони мають сертифікат якості ( кюрінг) різних класів А, Av, D .і коштують від 300Евро.  У німців дозволено виводити маток для продажу,  виключно від маток які одержали кюрінг А(сертифікат якості) . Це 2-х річні матки, яких перевірено на передачу їх ГКО і вони стабільно передають свої ознаки в поколіннях. Маток яких  купляють в Европі , в тому числі острівних , не сертифіковано,в кращому випадку  це дочки одержані від маток кл.А , На острівних, чи гірських  пунктах парування теж розміщають перевірені батьківські сімї від сертифікованих , перевірених маток. При тому всьому ,за правилами европейської пасічницької спільноти , та законодавства ,  ці матки не можуть використовуватися для розмноження в Европі , це звичайні чистопородні матки  для пасічників,  міжлінійні гібриди  контрольованого парування. Зрозуміло ,що в більшості випадків з саме таких маток і одержують маток кл.А. але на перевірку витрачається 2 роки спостережень.

Щодо маток імпортованих яких використовують в Україні , то питання не однозначне. Зрозуміло,дочки від таких маток, в основі своїй, дають гібриди першого покоління НЕ контрольованого парування. Зважаючи на той факт, що у нас в Україні, зокрема в регіонах де наявний медозбір, не бракує  трутнів різних рас і пород, тут і бакфаст, італійка, карніка і карпатка, місцеві помісі , Ви отримуєте  на 100% "загадку" з крилами. 

Висновок такий. Чи купите Ви матку за 100 евро , чи за 250 грн  їх дочки .при вільному паруванні  даватимуть непрогнозовані сімї .

Якщо Ви купите матку в Україн,  від відомих матководів,  які користуються матками відомого походження, результат буде аналогічний ,тільки матки не коштують таких грошей !!! Можете купити ШО матку , яка сама по собі  буде  чистопородна , але дочки від неї облетяться не відомо з якими трутнями,  і будуть давати бджолу невідомого характеру. Це можуть бути дуже добрі сім"ї і  не дуже, можуть бути  агресивні, і медові і мясні а саме основне всі різні !!! . Трохи кращі результати можна одержати якщо облетіти маток на більш менш насиченому трутовому фоні відомого походження. 

Вихід один.Терміново створювати в Україні пункти парування маток, і починати  роботу по контрольованому паруванню родоначальниць.  

Поделиться сообщением

6 часов назад, Іван Михайлович сказал:

за кілька років , Ви самі готові будете платити такі гроші за репродукційну карпатську матку, але то буде недостатньо.:IMHO:

Не  совсем понял  при  чём  Вы здесь  меня  цитировали  :dntknw:   когда  речь шла  о  контроле  районирования  пород  на  пасеке  тем  более  что  у  меня  граница  Николаевской и Кировоградской  обл. и  Карпатка здесь  не  районированная..  

Ну и по  Вашей цитате.  Вы  пишите через пару лет.   А  для  меня  пару лет это очень  много  мне  нужно  ещё  вчера.   Вы  сами  знаете  что  проблема  найти  этот  материал а  не  в его цене..   Мне  всё  равно  какой породы  или  какие (гибриды) держать у  себя  на  пасеке.  хоть и фиолетовые .  мне  главное  конечный  результат..  предложите что  по лучше  того  что есть у меня  буду  только  рад..

Поделиться сообщением

50 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

що Ви використовували в цьому році? яких маток ? від яких маткарів?

Можливо я не зовсім зрозумів: але в ОМУ вирішили піти шляхом європейців, тобто законний продаж маток можливо буде здійснювати від класових маток наприклад класу А.   

• А як бути тим селекціонерам-матководам які будуть схрещувати раси і відбирати по корисних ГО? І у них буде порода якій ще й назву не придумали. І будуть вибрані матки які заносяться в селекційну книгу, які добре передають корисні ГО. Як бути з такими матководами" "гібридних" вкрай поганих бджіл???    
  • Який план дій визначений в ОМУ згідно даного питання?
  • Яким чином буде робитися провірка якості бджоломаток занесених в селекційну книгу?

Изменено пользователем Гуменюк Володимир

Поделиться сообщением

В 10.12.2017 в 23:24, Гуменюк Володимир сказал:

Можливо я не зовсім зрозумів: але в ОМУ вирішили піти шляхом європейців, тобто законний продаж маток можливо буде здійснювати від класових маток наприклад класу А.   

• А як бути тим селекціонерам-матководам які будуть схрещувати раси і відбирати по корисних ГО? І у них буде порода якій ще й назву не придумали. І будуть вибрані матки які заносяться в селекційну книгу, які добре передають корисні ГО. Як бути з такими матководами" "гібридних" вкрай поганих бджіл???    
  • Який план дій визначений в ОМУ згідно даного питання?
  • Яким чином буде робитися провірка якості бджоломаток занесених в селекційну книгу?

Враховуючи що це тема про карпатські бджоли а не довідник ,я Вам скажу слідуюче: є загально доступний сайт ОМУ ,реєструйтесь і задавайте питання,адже тут  Ів.Михайлович в "бані" і відповіді найближчий час не отримаєте :hi:.

Поделиться сообщением

В 13.12.2017 в 11:09, Ander сказал:

Враховуючи що це тема про карпатські бджоли а не довідник ,я Вам скажу слідуюче: є загально доступний сайт ОМУ ,реєструйтесь і задавайте питання,адже тут  Ів.Михайлович в "бані" і відповіді найближчий час не отримаєте :hi:.

Не зрозумів? За що Михайлович у "бані" ? 

Поделиться сообщением

6 годин тому, дочинец сказав:

За себе я не переймаюся і питання не в мені .Питання в бджолах.

У нас тепер дуже багато стало "  науковців "без науки.

Кажуть так як корабель назвеш він так і попливе.

І це прислівья тут умісне.

І добре що хоч у німців хватило розуму назвати карпатку УНІКАЛЬНА популяція і одне слово багато що міняє.

Якщо наші " науковці  " доказують що такої бджоли як карпатка немає ,а це є карніка то більшість матководів у кого є проблема з реалізацією тупо переходять на карніку .Завозна карніка поступово витісняє наших бджіл.Добре воно ,або погано це питання.Я вважаю що це погано тому що якщо наша бджола зуміла вижити в наших умовах значить вона УНІКАЛЬНА.

Якщо у нас бджола УНІКАЛЬНА то це вже зовсім інша справа.Ми вже починаємо її зберігати і вдосконалювати ,і якщо вже є у нас проблеми з реалізацією то ми не звинувачуємо бджолу і біжимо шукати другі породи ,а шукаємо проблему в собі.

Перед вами Василь Дочинець знімає:hi:Тут все сказане це попадання в ціль, як кажуть: золоті слова....не можу ще не процитувати іншу людину, яка можна сказати більше вболіває за нашу бджолу ніж деякі наші "патріоти"

"С таким уникальным материалом, который мы называем карпатка, за 2-3 года можно сделать огромный рывок. Вопрос только в согласованной работе. 
  Парадокс- Украина покупает карнику из Германии и хвалит немцев, я (немец) покупаю карпатку на Украине и работаю только с ней и при этом хвалю А.В. Гайдара. Человек действительно создал породу и по широте ее совсем недавнего распространения, по количеству пчеловодов, которые ее использовали и по ее влиянию на изменению взглядов на пчеловождение можно сказать- это отдельная порода. Василий Антонович положил жизнь на обоснование ее как породы, на обоснование ее отличий. Сейчас больше говорят о схожести и даже идентичности, недавно даже в одном ролике Вучковскую карпатку уравняли с карникой тройзек 1075 и указали,что последняя носит мед в отличие от Вучковской. Так нельзя.
....(с)

ще про дослідження......  Результаты генетических исследований принимать на веру сразу я не могу. исследование исследованию рознь. Все- таки для Украины лучше было бы считать ее породой, а не снижать статус. Дальше можно провести генетический анализ украинской степной породы и так же поступить как с карпаткой- признать ее популяцией македонской пчелы. А дальше останется гордиться немецкой селекцией и их достижениями...(с)

і я свято вірю, що ривок буде!!! Добре сміється той, хто сміється останній, караван іде....:)

Поделиться сообщением

28 минут назад, MaikMay сказал:

караван іде.

Караван то іде,але не знати в яку сторону,на даний момент карніка на кращих позиціях ніж карпатка,а люди чекати не будуть,лозунгами ситий не будеш :(

Поделиться сообщением

а де можно знайти інформацию по лініях, типах карпатських бджіл ? книга може якась ?

Поделиться сообщением

39 хвилин тому, rudakov сказав:

а де можно знайти інформацию по лініях, типах карпатських бджіл ? книга може якась ?

IMG_20171221_0002.thumb.jpg.b206e31d1ffcc96d31388db1d28432fb.jpg

Книга, опис, створення - там все простенько описано! Ще Можна почитати тут http://medkarpat.com/?page_id=1030  , http://carpatka.ru/publ/

Поделиться сообщением

20 минут назад, MaikMay сказал:

IMG_20171221_0002.thumb.jpg.b206e31d1ffcc96d31388db1d28432fb.jpg

Книга, опис, створення - там все простенько описано! Ще Можна почитати тут http://medkarpat.com/?page_id=1030  , http://carpatka.ru/publ/

Он-лайн книгу де знайти ?

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, rudakov сказав:

Он-лайн книгу де знайти ?

почитати, не знаю!

Поделиться сообщением

4 часа назад, rudakov сказал:

Ось ще одне видання,як на мене,то також цікаве..... і не тільки картинками.

DSC_0048.JPG

DSC_0050.JPG

DSC_0051.JPG

DSC_0059.JPG

DSC_0055.JPG

DSC_0060.JPG

DSC_0058.JPG

DSC_0061.JPG

Поделиться сообщением

А я маю ось таку. Думаю, що в багатьох пасічників вона є.

20180101_140109.jpg

20180101_140136.jpg

Поделиться сообщением

мабуть у карпатки  вучківський тип після обльоту 29.12 пішло вирощування розплоду ,всі остальні породи сидять вклубі спокійно,а ці заняли всі рамки ,активно рухаються , відчутне гарне теплр від бджіл через холстик ,аще два місяці зими про ,що вони думають

Поделиться сообщением

1 година тому, Шулянский Александр сказав:

мабуть у карпатки  вучківський тип після обльоту 29.12 пішло вирощування розплоду ,всі остальні породи сидять вклубі спокійно,а ці заняли всі рамки ,активно рухаються , відчутне гарне теплр від бджіл через холстик ,аще два місяці зими про ,що вони думають

вони чекають яка буде реакцію пасічника :umora: 

Поделиться сообщением

1 година тому, Шулянский Александр сказав:

В якому вулику сидить дана сім"я?

В мене в двостінних вуликах сидять в клубі біля передньої стінки і "не дишать" і "носа надвір не показують". Утеплення ще тільки верхнє.

Поделиться сообщением

1 година тому, dust сказав:

В якому вулику сидить дана сім"я?

В мене в двостінних вуликах сидять в клубі біля передньої стінки і "не дишать" і "носа надвір не показують". Утеплення ще тільки верхнє.

10 рамочний дадан сидять на 8 рамках , стінки 30 мм,бокові діафрагми з фольгоізолу зверу холстик і мішковина без подушки утеплюючоі,втому році зимував в лежаку і клуб також був цілу зиму рихлий  ,матка придбана в 16 рокув Гайдара. Остальні породи зимують щільним клубом і карніка ,бак,італійка ,кавказянка ,укрстеп і місцева.

Изменено пользователем Шулянский Александр

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти