Перейти к содержанию

Породы пчёл: общее обсуждение


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Очень похоже на КАВКАЗСКУЮ

Я також подумав, що це можуть бути кавказянки - злодійкуватість, темніше забарвлення (у мегрельської популяції), менший розмір тіла, але ж агресивність не притамання цим бджолам. "Циганських бджіл" в нас утримував на своїй приватній пасіці пан Косинський ще у 30-тих роках минулого століття. Пізніше, цих бджіл стали розводити місцеві пасічники. Але ж звідки в моїй місцевості (Львівська область) могли з'явитися кавказькі бджоли в ті часи. Гортаючи сторінки журналу "Український пасічник" за 1934 рік (електронна версія) читав, що в Західній Україні розводили італійських бджіл, а про кавказьких згадується мало. Можливо мова йде про помісей кавказьких та місцевих бджіл, які успадкували кавказьку злодійкуватість та агресивність аборигенок
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я чув, що агресивні саме помісі кавказянки з карпаткою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я чув, що агресивні саме помісі кавказянки з карпаткою.
Я даже не слышал , а знаю , есть такие варианты , но носят мёд что ( скажени )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я чув, що агресивні саме помісі кавказянки з карпаткою.
Я даже не слышал , а знаю , есть такие варианты , но носят мёд что ( скажени )
Но после работы с такими пчелами и меда, почему то, не очень хочется. :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Ви навіть про Бакфаст "авторитетно" пишете, ніколи її не бачивши - все приміряєте, чи Ваші амазонки не те саме... ;)
Меня эта тема очень интересует. Думаю она интересна и молодым пчеловодам, которые могут столкнуться с таким явлением. Когда у них может появиться пчелы( предполагаемые) породы Бакфаст. В вашем регионе возможно появление на пасеке пчел других пород и менее реальны, но вот в нашем регионе, когда завозятся тысячи маток и отводков, это вполне логично и вполне реально. Увидеть на пасеке пчел с выраженной желтизной. Это пока единственный признак, по которому пчеловод может задуматься о происхождении своих пчел. А дальше нужен анализ. Многие пчеловоды ведут собственную селекцию с использованием завозных маток итальянок и тех же Бакфаст. При этом преследуют одни и те же цели, и естественно трутни этих пород при случайном спаривании могли повлиять на местных пчел, блуждающие рои с матками. Я описывал своих пчел, и хотел (как любой пчеловод) узнать особенности и индивидуальные отличия монашек. И тут ни чего зазорного нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

був надзвичайно здивований,прочитавши про неагресивність УС. мій батько тримав УС,селекцією не займався,сім"ї ділив класично-робив відводок,бджоли виводили свищову матку. але періодично(раз на 4-5 років)знайомий,який мав певні зв"язки привозив батькові маток УС,в тому числі-з Гадяча(аж 10 штук). так то що запам"яталося-АБСОЛЮТНА АГРЕСИВНІСТЬ БДЖІЛ!!! меду вони давали багато,але мимо вуликів у садку ПРОСТО ТАК НІХТО НІКОЛИ НЕ ХОДИВ! бували дні,коли батька жалили до 70 бджіл!інколи робота на пасіці припинялася ВЗАГАЛІ. закінчилося тим,що саме з цієї причини батько перестав пасічникувати.за його словами він не міг заставляти себе лізти у вулик. тепер через 8 років я вирішив завести бджіл...мав змогу протягом року спостерігати за карпатянками у знайомого.побачене просто вражае-він працює БЕЗ ДИМАРЯ І СІТКИ!каже,що до них можна лізти"в трусах",а про те,щоб тікатм вдень з пасіки-він і в страшному сні не бачив. по меду карпатіянки носять приблизно стільки-ж. тому мій вибір однозначний-карпатіянки вважаю,що пасічникування має бути ще й приємним,а не лазити у вулик в резинових рукавицях для високої напруги!!! про кавказянок з власного досвіду.пам"ятаю років 30 тому у нас всі страшенно боялися кавказьких бджіл,складалося враження,що це просто якісь демони. був на пасіці ,де тримають кавказянок-господар каже ,що можуть нападати на інші сім"ї,але поведінка-БДЖОЛИ НЕ ПРОЯВЛЯЮТЬ ЖОДНОЇ АГРЕСІЇ.надзвичайно миролюбні і працьовиті.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але періодично(раз на 4-5 років)знайомий,який мав певні зв"язки

Чому ж так рідко? Раз на 4-5 років - це майже ніколи... ЧИ не краще було б звертатися напряму до заводчиків, в тому ж Гадячі?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тому мій вибір однозначний-карпатіянки

И лучшего не надо!!! :ay::az::ax:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але періодично(раз на 4-5 років)знайомий,який мав певні зв"язки

Чому ж так рідко? Раз на 4-5 років - це майже ніколи... ЧИ не краще було б звертатися напряму до заводчиків, в тому ж Гадячі?
абсолютно з вами згоден,пане Бортник! ...мій батько прогресивна людина,але не в селекції.треба було замовляти,відбирати,перевіряти і т.д. він цим не займався-жив,як у нас заведено-"бджоли є?-є!мед носять?-носять!не здохли ще-і то слава Богу!на жаль і зараз нічого майже не змінилося-цікавлячись питанням розмовляв з нашими пасічниками-більшість з них не те що не займаються селекцією бджіл,а навіть не знають,що у них за бджоли. в зв"язку з селекцією і УС розкажу історію: одного літа у нас на пасіці було десь сімей 12.бджоли у Рутівських вуликах на рамку 230 мм. зазвичай під час головного взятку стоїть по 3 корпуси,дуже рідко коли 4.того літа з 4-а корпусами було дві сім"ї-№1 та№7.сім"їбули надзвичайно сильні-мабуть я таких більше не бачив!меду повно!бджоли-немірено... так от у вулику№7 бджоли були як карпатіянки,з якими я познайомився цим літом,а то і миролюбніші! не пам"ятаю навіть чи вкусила мене хоч одна бджола з того вулика.до них не те,що в трусах-без трусів можна було лізти-і нічого. а сім"я №1...якщо може хто пам"ятає(років 25 назад)був спосіб боротьби з кліщем варроа-пінцетом треба було дістати кожну трутневу запечатану лялечку і опустити в якийсь спец розчин,де кліщ гинув.так от,одного разу витягнувши рамку для боротьби з кліщем десь за три секунди отримав 17 ужалень.(все було пораховано для статистики). тепер я розумію,що треба було брати дочок саме від матки із вулика№7.така матка-просто удача! і тоді можливо я запам"ятав би УС іншими. до речі,мій знайомий,який тримае 2 вулики карпатіянок,жаліється,що його мало кусають бджоли,каже,що хоче,щоб більше кусали в лікувальних цілях.а так-5-6 штук з вулика за сезон. п.Бортник,здається ви написали,що у вас не агресивні УС?якщо так-то я вам щиро заздрю,але для себе все-ж спробую карпатіянок-сподобалося ходити по пасіці без гідрокостюма!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

п.Бортник,здається ви написали,що у вас не агресивні УС?якщо так-то я вам щиро заздрю,але для себе все-ж спробую карпатіянок-сподобалося ходити по пасіці без гідрокостюма!

Кожна людина має право на самовизначення. :hi: Якщо захочеться колись нормальної УС, яка не хворіє, не жене розплоду у лютому і дуже економно витрачає зимові запаси корму - звертайтеся :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо захочеться колись нормальної УС, яка не хворіє, не жене розплоду у лютому і дуже економно витрачає зимові запаси корму - звертайтеся Кожна людина має право на самовизначення. Якщо захочеться колись нормальної УС, яка не хворіє, не жене розплоду у лютому і дуже економно витрачає зимові запаси корму - звертайтеся
Так я повністю згоден :ole_ole: , з Паном Бортником, другий рік заказую матки у Вас, і літом в одних "трусах" без майки ходжу біля бджіл, і не жалять, був з початку дуже здивований, та приємно вражений Дякую Вам, та велике спасибі :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так я повністю згоден opr06KBF.gif , з Паном Бортником, другий рік заказую матки у Вас,

Мне очень приятны положительные отзывы, но эта тема несколько другого направления. Давайте не будем нарушать правила :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поясніть недосвідченому... У кого хоботок довший: у карпатки чи в УС?.. В різних джерелах різна інформація...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поясніть недосвідченому... У кого хоботок довший: у карпатки чи в УС?.. В різних джерелах різна інформація...

Взагалі-то це не суттєво, на мою думку. Бачив українську степову навіть на червоній конюшині.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

п.Бортник,здається ви написали,що у вас не агресивні УС?якщо так-то я вам щиро заздрю,але для себе все-ж спробую карпатіянок-сподобалося ходити по пасіці без гідрокостюма!

Кожна людина має право на самовизначення. :hi: Якщо захочеться колись нормальної УС, яка не хворіє, не жене розплоду у лютому і дуже економно витрачає зимові запаси корму - звертайтеся :az:
Щиро дякую за пропозицію,пане Бортник! скажіть відверто-а вам доводилося коли-небудь тікати з пасіки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если никогда не бегал от разгневаной семьи, а еще и подошел без маски и дымаря - ты не пчеловод. Потом поймешь получил по заслугам.. :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щиро дякую за пропозицію,пане Бортник! скажіть відверто-а вам доводилося коли-небудь тікати з пасіки?

Тікав з пасіки сусіда, було таке при самому першому знайомстві з бджолами. Але то була карпатка.... Тепер у нього українка від мене вже, людина дуже задоволена. Буває всяке в нашому житті...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Говорил с пчеловодами, которые знают Егошиных с самого начала их матководства. То они говорят что ранее у Егошина были зловатые пчёлы, но тогда он вёл селекцию на медопродуктивность, зимовку и здоровье, на поведение мало обращал внимание, со временем стал уделять внимание и поведению. А вот последние лет 6-8 их пчёлы и спокойными стали. За все годы что беру у Егошиных украинку, ни разу мне не попадались матки и их семьи с агрессивным нравом, дочки которых вывожу от них тоже спокойные, хорошие спокойные пчёлы, по поведению такие же как и карпатки, только изредка могут в ненастье, если открываешь ульи, немного приструнить (хотя и за карпаткой такое замечаю иногда, но очень редко), а в хорошую погоду всегда спокойные и работают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если никогда не бегал от разгневаной семьи, а еще и подошел без маски и дымаря - ты не пчеловод. Потом поймешь получил по заслугам.. :blink:
ну тогда я 100%-ный пчеловод :umora: меня на первой качке с полсотни как угостило во все открытые места, я тикал шо тот сайгак, на всех соседних точках народ отдохнул :umora: потом всю ночь знобило с непривычки, хоть вроде и лекарством причастился, в общем враз отучили от небрежного отношения к экипировке и небрежной работы с пчелами
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в общем враз отучили от небрежного отношения к экипировке и небрежной работы с пчелами

Приятно слышать людей которые делают правильные выводы... ..а породу надо выбирать такую, что подходила под ваши условия и ваши потребности.. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що шановне панство думає про породне районування?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

прошу вибачити за можливо занадто"емоційні" висловлювання на рахунок УС. низько вклоняюсь усім,хто тримає УКРАЇНОК,і перш за все самим бджолам УС. почитавши на форумі думку авторитетних бджолярів щодо УС не маю права не вірити. бачу,що в свій час став "жертвою" не УС,а неправильного ставлення до них... можливо колись " відтану",і заведу собі УС спробувати.але поки що повожу карпатіянок. повторюся,що побувавши на пасіці карпатіянок,зрозумів,що можна пасічникувати і отримувати ЗАДОВОЛЕННЯ!!! по технічним характеристикам(мої очі): УС і КАрп.по меду однакові. УС все таки"активніша"в сенсі поведінки. деякі пасічники тримають і тих і тих. у мене в зв"язку з цим питання до Андрія Сумчанина: п.Андрію,ви тримаете дві породи.вам подобаються обидві чи ви просто скільки років порівнюєте характеристики? і як бути тут з рацонуванням?якщо прийдеться тримати 1-у породу,на якій ви зупинитесь? що стосуеться районування-я просто в це не вірю! по-перше,як домовитися щодо породи,коли,одному подобаються блондинки,а іншому брюнетки,і ЦЕ НОРМАЛЬНО? далі.зібралися пасічники,щоб вирішити,яку породу будемо тримати? 20-за одну,20 за іншу.що робити? припустімо,що "бившись" три дні і три ночі,і зайшовши в глухий кут вирішил поступити мудро-кинути жереб. випала порода...Пожали руки,розійшлися..... а контроль? контроль за виконанням ситуації може бути або примусовий,або добровільний. примусовий контроль відповідними держ.органами НАВРЯД чи буде здійснюватись(ЦЕ Ж МИ),а якщо буде,то з нашим рівнем корупції ви розумієте,що при бажанні можна тримати БУДЬ ЩО,навіть АФРИКАНСЬКИХ БДЖІЛ!та і бджолярі навряд чи будуть у захваті від перевірок пасік. у САМОКОНТРОЛЬ Я НЕ ВІРЮ ВЗАГАЛІ!!! ПОКИ ПОРЯДНІ ПАСІЧНИКИ(а вони Є)будуть дотримуватись угоди і розводити районованих бджіл,сусідський "кореш" УЖЕ буде розводити якихось "АФРИКАНСЬКИХ БДЖІЛ",бо він "НАЙШВИДШИЙ І НАЙРОЗУМНІШИЙ"! ТО як,ШАНОВНІ ЛЮДИ,чи багато з нас, зазирнувши щиро в себе можуть сказати,що доросли ,до такого рівня самоконтролю,щоб можна було говорити про районування? постійно точиться балачка про якісь" не такі умови".То може нашому танцору "НЕ ТІ Я....Я" заважають? ...наступне... як бути з тими"дрімучими",які взагалі далекі від теми? адже зрозуміло,що ті ,хто сидить на форумі-це НАЙАКТИВНІША,але і НАЙМЕНША частина людей!!! P.S.якби за жеребом випало-б розводити УС-СВЯТО БЕРІГ БИ УГОДУ!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З вище прочитаного можна зрозуміти, що в більшості на території України розводять помісних бджіл. Ми цих бджіл називаємо дворнягами , незаконними, ізгоями всі їх ненавидять , а вони наївні і смішні нам носять мед і створюють нам матеріальні блага. Ці помісі ніхто не досліджує, хоча ці бджоли витримали випробування часом (я маю на увазі інші раси завезені на територію України) , то стоїть питання - чиї вони наші чи емігранти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

(я маю на увазі інші раси завезені на територію України) , то стоїть питання - чиї вони наші чи емігранти?

Ну відносно рас то це ви того.... загнули. А от кажуть - нації різні а народ один. Або навіть про раси. І ми колись були негроїдною расою. Принаймі так свідчать найновіші наукові дані.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у мене в зв"язку з цим питання до Андрія Сумчанина: п.Андрію,ви тримаете дві породи.вам подобаються обидві чи ви просто скільки років порівнюєте характеристики? і як бути тут з рацонуванням?якщо прийдеться тримати 1-у породу,на якій ви зупинитесь?

На форумі вже не раз говорив, що тримаю обидві породи, бо обидві гарні і кожна має свої позитиви, водночас провожу їх порівняння з практичної точки зору. По Сумській області в плані породного районування написано "українська степова, карпатська", тобто дозволені обидві породи для районування, їх і тримаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Породы пчёл: общее обсуждение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...