Перейти к содержанию
  • Объявления

• Sanich

Нужна ваша помощь   16.01.2018

Нужна посильная финансовая помощь. Детали по ссылке: http://tochok.info/topic/12655-нужна-помощь-ребенку/   
Sanich

Породы пчёл: общее обсуждение

В теме 1 480 сообщений

2 хвилини тому, Майер сказав:

Я просто делаю свою работу, и более тщательно чем некоторые

Ви так скромно це кажете:), на мою думку ви стільки зробили роботи:hi:, що наші горе селекціонери за роки незалежної України скільки не зробили для нашої бджоли. В нас аби тільки поговорити, а коли приходиться до діла тільки критикують бо більше нічого не вміють. Не звертайте уваги на деяких..... собаки гавкаю, караван іде....Шануймося

Поделиться сообщением

15 часов назад, gru.v сказал:

цікаво, а що виходить з бакфаст х УС? не тільки по злобливості, а взагалі медозбір, ройливість, зимостійкість, чистолюбивість

На этом видео  , 47 страница, кросс Бакфаст х УСП но свободного спаривания, от этой матки есть потомство ИО В4(GBI)  х В100(KAA)  и В4(GBI) х L3(KAA)(кордован) 

Поделиться сообщением

27 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

Особисто я притиримуюсь тієї позиції, яку казав сам Брат Адам "не може говорити про бакфаст той, хто його не тримав".

Желательно ссылаться на слова этого человека в оригинальном тексте. Читал его и по немецки и в переводах английских. Просмотрел фильмы ВВС о нем. Единственно, что сказал Адам Керле про свое детище: " Он (бакфаст) лучше английской пчелы." И все. И это великая скромность, а не бахвальство якобы "последователей".

Поделиться сообщением

4 години тому, Майер сказав:

И сколько нужно завезти бакфаст из Германии, чтобы навыбираться? А куда денутся трутни  от тех которых надо будет браковать? А завозят те кто не знаком с селекцией Бакфаста.

У нас закон разрешает содержать только карпатку, карнику и среднерусскую. По закону Бакфаст должен уничтожаться. У Вас разрешено держать карпатку, полесскую, украинскую степную (можете меня поправить). Все другое незаконно . Уважаем закон, построенный на Конституции или...?

На відміну від вас - у нас людина ще вважається вільною, хоч ми вже й понесли від цього неоправдані жертви. За Конституцією України - моє житло, моя власність є недоторканою. Тож повторю: Я  є вільна людина на вільній українській землі !

І це дає мені право водити  будь-які породи свиней, корів , бджіл -  чи хоч джмелів.:umora::wave: А науковці  в той же час за державні гроші зобов"язані забезпечити нас чистокровними породами українських бджіл. Про "районування" бджіл могло йтися ще до відкриття ШО. А опісля - це вже років з 70 (!) - такої мови й близько не повинно бути.:IMHO:І яке це районування, коли в одній області - приміром, у моїй, Київській, поряд рекомендували розводити карпатянку, УС та поліську темну лісову?!!!:blink::crazy::ooops:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

3 години тому, Сергей Тюркин сказав:

Только  почему то  от  серых Украинских  пород  пчёл ( карпатка на степовичьку)   местные  помеси  в  большинстве   рыжинькие...:umora:     причём  это  было  ещё  за  долго  до  завоза  бакфаста..:dntknw:     а  теперь  завозом  бакфаста  Вы  боитесь  их  испортить..

Я не проти бакфаста і використання його у нас, але це повино робитись розумно без шкоди іншим навколо. А так це гра без правил. Нехай яка вона, але існувала узаконена система розведення бджіл в Україні, і всі пристосувались до неї. Якщо ця система себе вичерпала, то потрібно добиватись її зміни на законодавчо-нормативному рівні, щоб були враховані інтереси всіх сторін і зрозумілі правила гри для всіх. І зрозуміло, що це повинен бути компроміс.
Як би ми не хотіли, а у нас така щільність бджіл, що коли хтось завозить нову породу, це неминуче впливає на всіх навколо. І коли він знає які наслідки очікувати і як їх мінімізувати, то інші це побачать, коли вже буде пізно. Чомусь усі це не беруть до уваги.

11 година тому, ДобровоЛ сказав:

не дозволю нікому, чуєте? - нікому вказувати мені, що і як я маю робити!! :refery:

точно так сказав один вільний фермер і витравив всім бджіл в окрузі:crazy:

Чи, наприклад, виставлю своїх бджіл на Федотовій косі, чи Жовнінських островах, коли там буде обліт нуків - Я вільна людина :umora:

Изменено пользователем nibond

Поделиться сообщением

30 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

Ще одна відео-відповідь на розмову про "диверсантський бакфаст"

Особисто я притиримуюсь тієї позиції, яку казав сам Брат Адам "не може говорити про бакфаст той, хто його не тримав". А хто тримав бакфаст, той і говорить за нього та характеризує

Не пойму что этим роликом показал автор.Сидят себе как обычные пчёлы ,хотя ещё и зимы небыло.

Хотя и позицию Гайдара я не поддерживаю.

Поделиться сообщением

59 хвилин тому, nibond сказав:

Певно що так, але в межах закону і без шкоди для інших, абсолютної свободи немає.

Цікаво, якби Гайдар ВА подав до суду, він виграв би справу?

Ні. Однозначно. Тому й не подає, бо Василь Антонович - людина розумна.:IMHO:

Поделиться сообщением

11 минут назад, ДобровоЛ сказал:

І це дає мені право водити  будь-які породи свиней, корів , бджіл -  чи хоч джмелів.

Только районированных- это общее правило.

Изменено пользователем Майер

Поделиться сообщением

40 хвилин тому, yurko сказав:

На кого подав? На @ДобровоЛ? Безперечно виграв би. У нього більше грошей.

Ми знайомі особисто. І я його надзвичайно  поважаю, як науковця і одного з кращих наших бджолиних майстрів, щоб там про нього не говорили б. І років з 40 я користувався саме його бджолою. Знайомий і працював з усіма типами бджіл, що він розводить - ще з тими - до трагічної загибелі Вучківської племінної пасіки (років з 40 тому) - 77, Буковиною....  Тож чубитися не будемо.:umora::wave:

Поделиться сообщением

46 минут назад, MaikMay сказал:

... собаки гавкають, караван іде....

Як раз вчора і почали гавкати з Закарпаття про бакфаст, на хвоста їм наступили:umora:

А те що везли десятиліттями з Закарпаття своїх маток в ареал степовки ні слова не кажуть, зато за бакфаста згадали який він "спідозний" та "диверсант"

Якщо вже говорите "а", кажіть і "б": раз бакфаст "спід" для українських порід, то так само "чума холєра" карпатка, якою засирали і засираєте ареал степовки

Поделиться сообщением

19 хвилин тому, nibond сказав:

точно так сказав один вільний фермер і витравив всім бджіл в окрузі:crazy:

Шановний, @nibond , я ціную вашу кмітливість, але ви вже переплутали святе з грішним...:umora::wave:

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Андрій Сумчанин сказав:

А те що перли десятиліттями з Закарпаття своїх маток в ареал степовки ні слова не кажуть, зато за бакфаста згадали який він "спідозний" та "диверсант"

Це так, але коли ми їх визнаємо не правими, то чому діємо так само? Ті, що прийдуть після нас будуть так само проклинати нас.

Поделиться сообщением

43 хвилини тому, Майер сказав:

У вас, у Восточный Казахстан  може й так. А у нас - інше.:ah: Ті норми розроблені ще за імперії. Вони й канули в лєту разом з тою імперією.Ну я ж навів вам парадокс:

.":IMHO:І яке це районування, коли в одній області - приміром, у моїй, Київській, поряд рекомендували розводити карпатянку, УС та поліську темну лісову?!!!:blink::crazy::ooops:"

Про що тут ще можна говорити, шановний, @Майер ?! А щодо покупки маток - то я постійно їх теж купляв у В.А. Гайдара. А тепер сам їжджу в Нідерланди (якраз і зараз тут)за їх голандськими баками - бо вони на порядок вище по продуктивності при роботі на нашій українській землі. То в чому тут різниця?

Тоді, в роки імперської  совдепії, поряд біля мене могли стояти "законно" - пасіки з карпатками, полісянками і УС. То про яку ДЕБІЛЬНУ районізацію може йти мова?! Подумайте своєю тверезою головою, шановний, прошу!:baby:

Поделиться сообщением

13 хвилини тому, nibond сказав:

Це так, але коли ми їх визнаємо не правими, то чому діємо так само? Ті, що прийдуть після нас будуть так само проклинати нас.

Клясти - то гріх. Прощається ця дія нашою церквою лише у двох випадках - стосовно Путлера і Яника, - щоб їм пусто було...:umora::wave:

Поделиться сообщением

22 хвилини тому, Андрій Сумчанин сказав:

Значить треба робити правила однакові для всіх, а не так що одні гавкають на бакфаст, але шлють свою карпатку без розбору куди попало, а іншим, рядовим пасічникам, кажуть "треба ж правил дотримуватися"

Чи закарпатським баригам закон не писаний?

Що я маю під новими правилами гри. Законодавчо закріпити зони чистопороднього розведення УС, карпатки , поліської, карніка, бакфаст, де забороняється завозити і розводити інші, крім однієї з вказаних. В кожному регіоні (хоч би область) визначити місця для контрольованих облітників, де розведення бджіл також регламентовано. Чітко визначити контроль і відповідальність за порушення.
На всіх інших територіях дозволити вільне розведення.

Изменено пользователем nibond

Поделиться сообщением

2 минуты назад, nibond сказал:

Що я маю під новими правилами гри. Законодавчо закріпити зони чистопороднього розведення УС, карпатки , поліської, карніка, бакфаст, де забороняється завозити і розводити інші, крім однієї з вказаних. В кожному регіоні визначити місця для контрольованих облітників, де розведення бджіл також регламентовано. Чітко визначити контроль і відповідальність за порушення.

Умно, кратко и точно!:ay:

Поделиться сообщением

57 минут назад, Майер сказал:

И где же вы это видели? У кого?:ah:

Поделиться сообщением

Чи є офіційна бумажка ( закон якийсь ) який забороняє ввозити  та розводити нерайоновані породи бджіл??

Якщо задатися ціллю то можна  зробить законним шляхом можна попробувати  отримати дозвіл у  Міністерства аграрної політики та продовольства України та за погодженням з Національною академією аграрних наук України на ввіз  та утримання нерайьонованованих породи бджіл  в науковіх цілях. 

Хоча поки воні ці бумажки що будуть  лежати в нах на розгляді роками то лігустіки і бакфасти можуть якось переїменувати на наш лад  типу  Української  карніки  :IMHO:

6. Увезення порід бджіл, що не відповідають Плану породного районування бджіл України ( z0736-00 ), проводиться лише в наукових цілях за згодою Міністерства аграрної політики та продовольства України та за погодженням з Національною академією аграрних наук України.  

Поделиться сообщением

4 часа назад, Майер сказал:

Результаты озвучьте, только статистически достоверные. 

В 2011 году пчеловод завез в Казахстан 10 маток Карпатки (мои промеры подтверждают это) и на следующий год, на стационаре с естественной растительностью получил 9 т меда. Обычно он получал 1,5т. Еще через год на трутневом фоне этой карпатки облетелись матки Вучковского типа (бабушка ее происходила с пасеки 17 Е.В. Гайдар) (промеры есть). Вся пасека зимовала на воле, зимой ветром сносило крышки (пчеловод мог добраться до пасеки раз в 20 дней). 130 семей, без всяких потерь, выжили. Продано с них 120 пакетов. И все покупатели пакетов отчитались мне о продуктивности- в среднем 140 кг, с небольшим разбросом. Сила семей у них,в среднем, достигала 3Х12 Дадана, некоторые ставили и 4 корпус, один ставил и пятые. С момента покупки пакета и до постановки на зимовку они сообщали мне по телефону о состоянии семей.

В зиму пасека вновь осталась зимовать на воле. Из 130 31 семья в двух корпусах на 10 рамок Дадана.

Вот так и возимся с карпаткой. Нам не до баков и карники. Промеры карники делаю и изучаю ее. В наших условиях, с зимовкой в прошлом году 6 месяцев, а обычно 5- только чистопородная карпатка. Среднерусская очень хороша, но в чистоте ее мало.

Никто не может судить о бакфасте, равно и о других породах , если с ними не работал! Хоть это,надеюсь, вам понятно??

Поделиться сообщением

16 минут назад, nibond сказал:

Що я маю під новими правилами гри. Законодавчо закріпити зони чистопороднього розведення УС, карпатки , поліської, карніка, бакфаст, де забороняється завозити і розводити інші, крім однієї з вказаних. В кожному регіоні (хоч би область) визначити місця для контрольованих облітників, де розведення бджіл також регламентовано. Чітко визначити контроль і відповідальність за порушення.

Згоден на 500%. Так в Європі робиться, в Німеччині, де тримають три породи (карніка, бакфаст, темна лісова), в Польщі, де тримають чотири породи (карніка, кавказянка, лігустіка, бакфаст), і всі знаходять порозуміння та працюють кожен зі своєю бджолою, і ніхто нікому не докоряє тіє чи іншою породою.

7 минут назад, dacha сказал:

Никто не может судить о бакфасте, равно и о других породах , если с ними не работал! Хоть это,надеюсь, вам понятно??

Брат Адам: "Не может говорить о бакфасте тот, кто с ним не работал". Как говорится no comment

Поделиться сообщением

7 минут назад, dacha сказал:

Умно, кратко и точно!:ay:

Класно ! Україна суцільний заповідник і туристів валом. Тут з карпаткою не можуть дати ради , де є дійсно природні умови для чистого розведення . Забули добавити елгон , македоніку, італьянку, бджоли Турції  , Ірану , гори Афон  і то ще не все звідки наші  " пчєловоди селекціонери " тягнули , або хотіли  тягнути . Дійсно  " екотерористи".:IMHO::hi:    

Поделиться сообщением

Районування бджіл.  В  Тернолільській обл районована порода карпатка.  

Ну судячи з назви  походження   карпатки  Карпатські гори,  які простяглися на 4 області Чернівецька, Івано-Франківська, Львівська і Закарпатська. ?? Питання ???  До чого тут  Тернопіль до карпат?? 

Поделиться сообщением

13 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

Брат Адам: "Не может говорить о бакфасте тот, кто с ним не работал". Как говорится no comment

Та то мне понятно и без коментариев. Но человек -то этого не хочет почему то понять... Пробую ему это, как можно проще и доходчивее, втолковать...

Изменено пользователем dacha

Поделиться сообщением

5 минут назад, Пахомич сказал:

Класно ! Україна суцільний заповідник і туристів валом. Тут з карпаткою не можуть дати ради , де є дійсно природні умови для чистого розведення . Забули добавити елгон , македоніку, італьянку, бджоли Турції  , Ірану , гори Афон  і то ще не все звідки наші  " пчєловоди селекціонери " тягнули , або хотіли  тягнути . Дійсно  " екотерористи".:IMHO::hi:    

Не переживайте! От компота на Украине ещё ни один пасечник не умер. Или я ошибаюсь?:ah:

Поделиться сообщением

1 час назад, Брониславович сказал:

На этом видео  , 47 страница, кросс Бакфаст х УСП но свободного спаривания, от этой матки есть потомство ИО В4(GBI)  х В100(KAA)  и В4(GBI) х L3(KAA)(кордован) 

Вот это видео 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти