Перейти к содержанию

Породы пчёл: общее обсуждение


Sanich

Рекомендуемые сообщения

10 часов назад, Андрій Сумчанин сказал:

Мені страрі пасічники, яким зараз по 60-70 років кажуть так: "Нинішня карніка нагадує собою ту карпатку яку ми брали в 70-80хх роках, а нинішня карпатка - то шось не зрозуміле стало"

До 70 -ти еще не дожил.Надеюсь что этот рубеж не будет последним.

Где-то уже писал что дайте мне ту карпатку которую я знал в 90-х годах.Не 60-70-е,а всего-то три десятилетия тому.Почему-то нет предложений,хотя оплату гарантирую.

В прошлом сезоне,2016

-Карпатка...Вучковская...Синевир

-Ок.По парочке посмотреть на этот эксклюзив

Осенью в конце сезона 2016-го заменил их.Причины?Думаю что и так все понятно.

 

Как бы немного шокирует призывы,лозунги типа Сделаем...Сохраним...Наступаем...и т.д.

Но кроме лозунгов от таких как раз и проку ноль целых ноль десятых.Хранители...Селекционеры...

Те кто делают делают это молча,им просто не до пиара.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

До 70 -ти еще не дожил.Надеюсь что этот рубеж не будет последним.

Где-то уже писал что дайте мне ту карпатку которую я знал в 90-х годах.Не 60-70-е,а всего-то три десятилетия тому.Почему-то нет предложений,хотя оплату гарантирую.

В прошлом сезоне,2016

-Карпатка...Вучковская...Синевир

-Ок.По парочке посмотреть на этот эксклюзив

Осенью в конце сезона 2016-го заменил их.Причины?Думаю что и так все понятно.

 

Как бы немного шокирует призывы,лозунги типа Сделаем...Сохраним...Наступаем...и т.д.

Но кроме лозунгов от таких как раз и проку ноль целых ноль десятых.Хранители...Селекционеры...

Те кто делают делают это молча,им просто не до пиара.

 

Золоті слова! Саме тому я й перейшов на бакфаст, продержавши карпатку років з 25-30. В основному - це були дочки від В.Гайдара. :ah: А я пам"ятаю ще ТУ карпатку , до падіжа вучківської племінної пасіки, відібранної ще при допомозі московської академії ім. Тимірязєва.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Болюбаш Богдан три сім'ї задарив був 16 року по весні, я би не сказав що нікудишні, хороші бджоли, якоїсь замороки я з ними не мав. Впевнений сенс є над ними працювати. Правда я маток замінив, тому що карпаткою не займаюсь, на моє переконання має бути одна порода на пасіці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Kumpel сказал:

Заходимо в бібрід, на сторінку - https://www2.hu-berlin.de/beebreed/ZWS/LIB-Daten/en/Imker-Verbaende_en.html 

Далі наводжу гуглівський переклад примітки під трьома зірочками , що в самому низу цієї сторінки:

*** Для BeeBreed, A.m.carpatica позначає популяції бджіл, які знаходяться в Румунії, Молдові та Україні та захищені законом під цим ім'ям. Взагалі, BeeBreed слідує конвенціям підвидів, основному заснованим на R?ttner, де не згадується A.m.carpatica, і бачить бджоли Карпатської області на кордоні / гібридизації зони між A.m.carnica та A.m.macedonica. Однак деякі вчені підтримують ідею окремого підвиду та зосереджують увагу на збереженні локально адаптованих бджіл, тут ми робимо виключення. Популяція медоносних тварин у Румунії та Молдові показує морфометричне та геномне різноманіття з відмітними екотипами та унікальну схему адаптації до температури між А. м.Карнікою та А.М.Акедонікою. Оскільки племінне населення в Румунії, Молдові та Україні відносно відокремлено від інших країн з бджолами A.m.carnica та A.m.macedonica через закони про захист, а природна та штучна гібридизація є загальною, вони розглядаються як окреме племінне населення BeeBreed.

Отже, в системі нема, бо Рутнер ніц не казав:), але про неї пам'ятають і розглядають на окремо...:)

image008.jpgЕсли смотреть по этой карте, то карнику и македонику разделяют Карпаты. Закарпатье находится в ареале карники. Наверное с 39 года здесь изолировано сформировался свой экотип пчёл.   Если внимательно послушать выступления В.А. Гайдара, материал для создания карпатской породы использовался только из Закарпатья (с другой местности  материал брали, тестировали, но в создании породы не использовали). Была проведена работа по поиску карпатки на территории других областей,   но пчела  с восточной стороны Карпат,   не отвечала стандарту карпатки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, teplov сказав:

Болюбаш Богдан три сім'ї задарив був 16 року по весні, я би не сказав що нікудишні, хороші бджоли, якоїсь замороки я з ними не мав. Впевнений сенс є над ними працювати. Правда я маток замінив, тому що карпаткою не займаюсь, на моє переконання має бути одна порода на пасіці.

Це - якщо ти - матковод.  А якщо купляєте маток для медового направлення пасіки , то це значення вже  такого сильного не має.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.10.2017 в 09:52, dust сказал:

Запам"ятайте - з кого сміх, з того ЛЮДИ.  Селекція це для інститутів і вчених за державний кошт, а для пакетчиків це відбір кращого - по-ішому ніяк 

Гонитва починається тоді як є попит. Тому Україна і в лідерах по иробництву меду - це хороші пакетчики  з Західної України та медовики із Східної і Південної України. Німці мають такі хороші матки, а купують мед у нас.

В мене карпатка краща ніж карніка,

(А диплом не  головне, головне не махати ним  наліво і направо)

 

От Ваш1 пакетчики 1 вивели мясну породу  бдж1л . як1 т1льки годяться засиляти ними н1клеуси, я 1х для н1клеус1в 1 тримаю.                                                                                                По факту того ,що н1мц1 купляють у нас мед то я так скажу далиб мен1 зарплату на робот1 в 4 тис евро 1 у нас 90 % пас1чник1в п1шлоб на роботу 1 тримали 3-5 вулик1в для свое1 вт1хи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, ВадимЛ. сказав:

От Ваш1 пакетчики 1 вивели мясну породу  бдж1л . як1 т1льки годяться засиляти ними н1клеуси, я 1х для н1клеус1в 1 тримаю.                                                                                                По факту того ,що н1мц1 купляють у нас мед то я так скажу далиб мен1 зарплату на робот1 в 4 тис евро 1 у нас 90 % пас1чник1в п1шлоб на роботу 1 тримали 3-5 вулик1в для свое1 вт1хи

Ви так будьте уважні звинувачуючи  пакетчиків у мясній бджолі, бо якось не личить незнаючи в лице пакетчиків, смачно слиною по фейсу перейтись, багато з пакетчиків купляють матеріал і продають якісні бджоли,а Ви так згорда на них "мясні":dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вставлю я своїх пять копійок.Приїджали до мени весною за сімями з Херсонської обл. два хлопці,розговорилися ми зними і зашла мова за породи бджіл,питаю їх на рахунок карніки бакфаста та ін.,вони мені відповіли що їм пофіг яку породу на медозборах зношувати,у них один кретерій коли купляють сімї щоб вони були сильні,а то що вони жовті чи сірі до лампочки.Так шо пакетчикі самі вибирають мясні,а дальше вони знають що з ними робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Вставлю я своїх пять копійок.Приїджали до мени весною за сімями з Херсонської обл. два хлопці,розговорилися ми зними і зашла мова за породи бджіл,питаю їх на рахунок карніки бакфаста та ін.,вони мені відповіли що їм пофіг яку породу на медозборах зношувати,у них один кретерій коли купляють сімї щоб вони були сильні,а то що вони жовті чи сірі до лампочки.Так шо пакетчикі самі вибирають мясні,а дальше вони знають що з ними робити.

"Так шо пакетчикі самі вибирають мясні,а дальше вони знають що з ними робити. ",можливо Ви маєте наувазі, що медовики оберають мясні і використовують на взятку. До речі був і в мене такий ивипадок придбав карпаток був,ну через якийсь час вулик відкриваю,там бджоли маса,а меду нема,лише рамки з розплодом і пергою,отож ніжним лайливим словом обмовившись,вирішив провести заміну,але тут замедувала пізня гречка на яку не покладав надії оскільки все вважав ,що рання гречка це є результат,і що ви думаєте,то було щось я два рази віяв ту гречку і вибачався,як я не дооцінив можливостей цих бджіл,а це просто їм треба було потужного взятку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если я правильно понял, карпатка и карника это лесные пчелы, а бакфаст и итальянка степные. У кого взяток с деревьев (верба, клен, акация, липа) то предпочтение карпатке и карнике, если гречка и подсолнух - бакфаст и итальянка. Или это не так? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, Сіверянин сказав:

image008.jpgЕсли смотреть по этой карте, то карнику и македонику разделяют Карпаты. Закарпатье находится в ареале карники. Наверное с 39 года здесь изолировано сформировался свой экотип пчёл.   Если внимательно послушать выступления В.А. Гайдара, материал для создания карпатской породы использовался только из Закарпатья (с другой местности  материал брали, тестировали, но в создании породы не использовали). Была проведена работа по поиску карпатки на территории других областей,   но пчела  с восточной стороны Карпат,   не отвечала стандарту карпатки.

А тип Говерла!?:) Якщо уважно послухати або почитати то Гадар В.А цитує, у створенні даного типу брали участь (матки, трутні)  з с.Зелене, Верховинського р-н, Івано-Франківської обл.!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, Сіверянин сказав:

image008.jpg

Если смотреть по этой карте, то карнику и македонику разделяют Карпаты...

А з підночі треба додати ще й меліферу. Я вже казав на форумі, що до середини семидесятих на батьківській пасіці водилася виключно темна лісова, а звідти до Карпат буквально кілька десятків кілометрів на південь (Мостиський район). Та й німці на цій мапі практично всю Львівщину відносять в зону меліфери. Але так було колись ...

Таким чином, карпатська популяція (тому і унікальна, що) мабуть формувалася під впливом трьох рас, а чого там більше - то вже інша справа.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, miro сказал:

Ви так будьте уважні звинувачуючи  пакетчиків у мясній бджолі, бо якось не личить незнаючи в лице пакетчиків, смачно слиною по фейсу перейтись, багато з пакетчиків купляють матеріал і продають якісні бджоли,а Ви так згорда на них "мясні":dntknw:

П1дкаж1ть будьласка в кого з пакетчик1в я можу купити бдж1л 1 вонибудуть кращ1 за м1й бакфаст, якщо це так то чому вже не користуеться токою популярн1стю карпатка, А ТЕ .ЩО ЗВЕЛИ НА Н1ВЕЦЬ ТАКУ ПОРОДУ ТО ЦЕ ПРАВДА.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, MaikMay сказал:

А тип Говерла!?:) Якщо уважно послухати або почитати то Гадар В.А цитує, у створенні даного типу брали участь (матки, трутні)  з с.Зелене, Верховинського р-н, Івано-Франківської обл.!!!

В Зеленому я был и не раз. Там за "Рогами" сразу Румыния.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ВадимЛ. сказав:

П1дкаж1ть будьласка в кого з пакетчик1в я можу купити бдж1л 1 вонибудуть кращ1 за м1й бакфаст, якщо це так то чому вже не користуеться токою популярн1стю карпатка, А ТЕ .ЩО ЗВЕЛИ НА Н1ВЕЦЬ ТАКУ ПОРОДУ ТО ЦЕ ПРАВДА.

то  порода,то не порода, та ви там вже хлопці оприділіться:dntknw:,но то таке бахори. Зайдіть в тему де йдеться про порівняння придбаних пакетів і бджоломаток у форумчан,може там отримаєте відповідь,а на рахунок бакфаст,на жаль печальная картина мій сусід попав в реанімацію, мене увідомили певні джерела які надавали невідкладну допомогу, 60 бджоловжалень бакфастом,я не стану джерелом про придбання  і походження даного бакфасту,просто майте наувазі,що жарти в сторону карпатки, це вже класика,а в сторону баквафаста це вже трагедія.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, miro сказал:

то  порода,то не порода, та ви там вже хлопці оприділіться:dntknw:,но то таке бахори. Зайдіть в тему де йдеться про порівняння придбаних пакетів і бджоломаток у форумчан,може там отримаєте відповідь,а на рахунок бакфаст,на жаль печальная картина мій сусід попав в реанімацію, мене увідомили певні джерела які надавали невідкладну допомогу, 60 бджоловжалень бакфастом,я не стану джерелом про придбання  і походження даного бакфасту,просто майте наувазі,що жарти в сторону карпатки, це вже класика,а в сторону баквафаста це вже трагедія.

Я став прихильником бакфаста 1з-за його миролюбност1 так-як орган1зм мае особлив1сть 1 з 40 с1мей за 4 роки 60 раз1в мене не кусали  за весь час. Я з Вами незбираюсь сперичатись яка порода краща .тому.що за ц1лу н1ч ми з вами недоведем н1чого.Були в мене вс1 пророди , але бакфаст якось сподобався б1льше 1 це чисто моя думка яку я навязувати н1кому незбираюсь,Просто за державу об1дно , що була гарна бджола ,а тепер купляем непонятно що 1 де.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, MaikMay сказал:

А тип Говерла!?:) Якщо уважно послухати або почитати то Гадар В.А цитує, у створенні даного типу брали участь (матки, трутні)  з с.Зелене, Верховинського р-н, Івано-Франківської обл.!!!

Там проходила граница между Австро-Венгрией  и Речи Посполита, ихние погранстолбы ещё до сих пор снимают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, seim сказал:

Если я правильно понял, карпатка и карника это лесные пчелы, а бакфаст и итальянка степные. У кого взяток с деревьев (верба, клен, акация, липа) то предпочтение карпатке и карнике, если гречка и подсолнух - бакфаст и итальянка. Или это не так? 

Ви прям розділили як собак - на норних і гончаків

Якщо взяти для прикладу високогір'я, то там акації нема, і основний взяток напевне дає різнотрав'я на полонинах.

Тому Ваше твердження не вірне, хоча з другого боку - дивлячись під яким кутом на це дивитись(які задачі ви ставите).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

В 26.10.2017 в 21:53, MaikMay сказал:

Карпатська порода була, є і буде якщо не просремо її(вибачте за мій англійський) ! Так щоб неопозоритися тим, що вони покажуть....бо не потрібно було підливати масла у вогонь(хто знає про що я, той зрозуміє) Про ті обставини ви не говоріть бо ми там не були присутні при тій розмові:umora:

Цитата " Скрещивание с материала с заведомо чистопородным (карника немецкой селекции) служит только дополнительной проверкой чистопородности и уточнения изменения некоторых показателей при этом. Задача чисто по морфометрии. Здесь же косвенно проверяется проседание семеек с облетника при смене пчел- пока пчела карпатка -вариант карника AGT Х карпатка- все нормально. Со сменой пчел этот вариант значительно отстал от карпатка х карпатка (трутни одного происхождения). Увлекаться карникой не стоит, особенно украинским пчеловодам, которые ради краткосрочного результата уже теряют свои позиции по карпатке.
   С наплывом карники и смешивание ее с карпаткой встает задача: как определить присутствие "немецкого" в "украинском" и наоборот. "  
Багато хто вважає що..... что карпатка и карника почти одно и тоже. та "почти" похожесть содержит много отличий. Я вижу отличия и они в пользу карпатки. Немецкий селекционный продукт- надпородный продукт и его смешивание с карпаткой приведет к деградации последней, Никаких положительных качеств у вариантов карникахкарпатка не увидел. Пока все в брак. Поэтому и нужно находить методы отличия чистопородной карпатки от помесей с карникой рафинированной, что и попытаюсь сделать в рамках данной темы.

Від чистого серця, радий за вас!!!

"ви що забули в якій країні жили  Аветисян, Губін, Пилипенко, Давиденко, Хижа, Гайдар та ін.? Називати бджолу буржуйським іменем, так їх би всіх на магадан відправили, а так партія сказала і було придумано про карпатську "породу". - Це вам Брєжнів на вушко шепнув:umora:

Карпатська порода, і про  це горять не карпатчики....і  тут не поспориш. Досить заперечувати що фак,т залишається факто, і вишукувати якісь статті про байки баби параски. Не туди їхали:umora: треба  їхати на Франківщину, Буковину тут не доливають масло в кашу:hi::umora: тільки мед:wave: Ви так гарно все знаєте про З.У. , Екстрасенс..:???:hmm::umora:

 

Давай те почнемо з того що ви не Вся Україна:wave:;)! Ніхто погано про карніку не говорить, чудова селекційована, порівняно від теперішньої карпатки - бо нею ніхто толком і не займається!!!   Двавайте повторимо пройдений матеріал, селекція на карпатською породою перестала вестися після розпаду самі знаєте чого...Тому далі всі продавали, матки, пакети під брендом карпатка і всіх тоді все влаштовувало, бабло капало...і всі було по барабану чи ведеться селекція в повному розумінні цього слова чи ні!! А від часів Незалежної України, селекцією ніхто далі і не займався, хіба що на папері!!!  Як би все було наоборот то, Карніка курить збоку;) . Як би у вас була для прикладу та карпатка яка була в ті роки, то зараз ви би не говорили що Карпатка то не порода,  просто не обманюйте себе:)

Назвіть зараз хто з З.У, вихваляв себе по даній темі(матководи, "селекціонери") !??? Ставити не означає бути ним в повному розуміння цього слова.

Під підписом вихвалять себе  менш, ніж карніководи своїми червоними дипломами:):umora:

P.S. І Що до селекції, вона за 2 роки не робиться, навіть не за 5!:hi:

Типовий набір слів, який чую від кожного карпатчика без наведення жодного факту, цитування  незрозумілих цитат незрозуміло кого. Покажіть мені на оцій карті 

В 26.10.2017 в 23:06, Сіверянин сказал:

image008.jpg

"карпатську" породу. Не покажите, бо нема і не було. :umora::umora::umora:

Я свої доводи навів. Почитайте ще раз Руттнера "Породы пчел", перечитайте "Карпатские пчелы" Гайдара, Поліщука, проаналізуйте ареал карніки, візміть до уваги генетичну схожість карніки і карпатки, зв"яжіться з Череватовим і нехай він розкаже про найсвіжіші генетичні дослідження генів карніки та карпатки, поговоріть зі Степаном Кереком і поцікавтесь чому навіть заввіділу селекції та репродукції карпатьских бджіл вважає її популяцією карніки, і чого всі вчені-карпатчки в нинішніх офіційних документах пишуть Apis Mellifer CARNICA var Ukrainica Carpatica.

Два роки на своїй пасіці я порівнював карніку і карпатку, і візуально вони нерозрізняються: матки одна в одну, бджола одна в одну, перелік особливостей один і той же - гарна зимівля, потужний весняний розвиток, миролюбність, об"ємні розплідні гнізда, нерійливість, робота на слабких, середніх взятках, біла печатка меду, використання весняних взятків, підтримання сили сімей від травня до серпня на високому рівні. Тільки набір ГКО у Карніки були і є кращі відселекціоновані та стабілізовані, сім"ї рівні.

 

20 часов назад, seim сказал:

Если я правильно понял, карпатка и карника это лесные пчелы, а бакфаст и итальянка степные. У кого взяток с деревьев (верба, клен, акация, липа) то предпочтение карпатке и карнике, если гречка и подсолнух - бакфаст и итальянка. Или это не так? 

Правильніше говорити не про взятки з дерев чи з посівних площ, а про заточеність на слабкі-середні чи сильні взятки, про заточність на весняні чи літні вззятки. І вже від того відштовхуватись, які взятки у вашій місцевості, таку породу і підбирати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата

Правильніше говорити не про взятки з дерев чи з посівних площ, а про заточеність на слабкі-середні чи сильні взятки, про заточність на весняні чи літні вззятки. І вже від того відштовхуватись, які взятки у вашій місцевості, таку породу і підбирати

Цитата

 

кщо взяти для прикладу високогір'я, то там акації нема, і основний взяток напевне дає різнотрав'я на полонинах.

Тому Ваше твердження не вірне, хоча з другого боку - дивлячись під яким кутом на це дивитись(які задачі ви ставите)

 

В принципі я так і мав на увазі. Тільки більш узагальнено написав. Дерева цвітуть як правило раніше ніж трави. І в горах лісиста місцевість теж більш розповсюджена ніж в степовій зоні. Не без квітучих трав звичайно. Але там трави скоріше відцвітають ніж в степу. Тому і розвиток мабуть у карпатки і карніки більш ранній ніж у бакфаста та італійки, щоб встигти накопити собі запасів на зиму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

     Что такое ранний старт ?  Это состояние семей когда расплода больше чем на двух рамках, и оно  не зависимо от породы пчел наступает с поступлением в улей свежей пыльцы. В какой местности раньше появляется принос пыльцы ? Чаще более ранний взяток пыльцы с пролисков которые растут в лесу, первая пыльца в степных районах с мать и мачехи, обычно на 10 дней позже. Почему "обычно" ?  Это зависит от высоты снежного покрова весной, если снега много он тает в лесу позже чем на открытой местности и мать и мачеха может начать цветение раньше пролисков.

     Старт развития несколько надуманный термен касательно тех или иных пород (линий) , более важный показатель это это сила семьи  на начало цветения растения с которого возможен реальный взяток - верба, клен, рапс, акация...по этому параметру и нужно подбирать "породу" пчел. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если есть очень ранние медоносы и пыльценосы .(Ольха .Верба .) массив должен быть не маленкий. Тогда и взяток будет.Вылет в не погоду это дело другое.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, MaikMay сказал:

 І ще одно, якби зараз на Державному рівні  вливали гроші в нашу бджолу, наша бджола через місяць була прописана в європейській системі бджіл:),  Ви би інакше тоді заговорили). На рахунок карти,  намалюємо для вас там і Карпатку, якщо вам так краще стане:umora::umora: Шануймося:hi:

никто туда просто так не пустит даже с гос подержкой , т.к. пчела должна  отвечать определённым характеристикам , которых пока что нет у карпатки:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Jon сказал:

 т.к. пчела должна  отвечать определённым характеристикам , которых пока что нет у карпатки:umora:

Эти характеристики у карпатки были еще в 70-80х годах и начале 90-х, как мне говорят старые пасечники, но карпатчики так "занимались селекцией" последние двадцать лет, что получили другую пчелу и продают на все стороны маток, дающих семьи с признаками агрессии в поведении, повышенной ройливостью и мясистостью (море пчелы, а меду нэма). Они ж сами говорят "не продадим пакеты до средины мая - будем по деревьям лазить", это стало следствием пакетной технологии. А карника всех этих недочетов лишена, потому как с ней работали и работают повсякчас, а не думают как бабла нарубить на пакетах и матках.

 

1 час назад, MaikMay сказал:

Так наводити не потрібно нічого, бо все давно наведено і процитовано до вас!!! Бо ви так думаєте, або хочите так думати, ваше право бо скільки людей скільки і думок:) Якщо читати статті, журнали, книги всюди Карпатка описується як порода. Може ми читаємо різні статті, журнали, і книги:hmm:???  Наука вважає, що  Карпатка відгалуження від Карніки, а це тому, що дідусь Рутннер не підтвердив і не спростував це! І ще одно, якби зараз на Державному рівні  вливали гроші в нашу бджолу, наша бджола через місяць була прописана в європейській системі бджіл:),  Ви би інакше тоді заговорили). На рахунок карти,  намалюємо для вас там і Карпатку, якщо вам так краще стане:umora::umora: Шануймося:hi:

Я спираюсь в своїх твердженнях на факти практиків і вчених. Так що малюйте собі там шо хочте.:wave:

1 час назад, MaikMay сказал:

Якщо читати статті, журнали, книги 

Почитайте ще зарубіжні книги, журнали і статті останніх десятиліть, тоді може задумаєтесь, а не тільки "Пчеловодство" чи "Український пасічник"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Брониславович сказал:

У карники тоже много линий и селекционных направлений (заводчиков), так что там все как и у бакфаста - точно не проще.

Согласен, потому как последние года у карники идет активное перекрещивание не только линий, но и штаммов. Если раньше Скленар скрещивали только в пределах штамма, то сейчас уже видно как известные и признанные селекционеры облетывают условно скажем Пешетцов и Тройзеков  на Скленаре, или австрийскую карнику покрывают немецкой и наоборот. Время не стоит на месте и подсказывает новые направления работы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Породы пчёл: общее обсуждение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...