Перейти к содержанию

Породы пчёл: общее обсуждение


Sanich

Рекомендуемые сообщения

6 часов назад, Вадим Василюк сказал:

Я ж про гібриди, а ти про чистопородних...

Я також мав на увазі і ф1 чи ф2 у карніки.

Загалом можу чітко говорити: якщо племінний матеріал добре відселекціонований, має родоводи на роки назад, показує себе в нас нормально, то і виведені ф1 чи ф2 від таких маток працюють у нас ПРЕ-ЧУ-ДО-ВО, незалежно яка назва породи чи карніка, чи бакфаст, чи італійка. ІМХО

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Егор Юрьев сказав:

1)Враки то все.Никто ни с кем не воюет.Принимают одинаково.

2)Нормальная идея.Карпатка=карника и наоборот.

3)Нормальный.Детальнее спроси у Доскоч И.М.

Во всем надо только понимать что и для чего делается,т.е. какова конечная цель.

Ви ж в курсі,  що 17-18 лютого у передмісті Львова відбулася конференція, головним доповідачем якої став проф. Каспар Бінефельд (Німеччина), тепер конференція у Яремчі де був запрошений Збігнев Янкевич, голова люблінського осередку товариства бджолярів Польщі - які говорять про завіз різних порід в Україну(Бакфаст, Карніка, Італійка і т.д)!!! Це добрі бджоли але.... як вони почнуть мішатися з цього нічого доброго не буде і ми втратимо свою бджолу. Тому треба берегти своє, і не тільки берегти але і покращувати (Карпатка,Українська степова)  P/S/ А карпатка лучше любой карники.
Перспективы у нее огромные:hi: І не розповідайте  далі історії про запорожець і мерседес . Шануймося!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, MaikMay сказал:

Ви ж в курсі,  що 17-18 лютого у передмісті Львова відбулася конференція, головним доповідачем якої став проф. Каспар Бінефельд (Німеччина), тепер конференція у Яремчі де був запрошений Збігнев Янкевич, голова люблінського осередку товариства бджолярів Польщі - які говорять про завіз різних порід в Україну(Бакфаст, Карніка, Італійка і т.д)!!! Це добрі бджоли але.... як вони почнуть мішатися з цього нічого доброго не буде і ми втратимо свою бджолу. Тому треба берегти своє, і не тільки берегти але і покращувати (Карпатка,Українська степова)  P/S/ А карпатка лучше любой карники.
Перспективы у нее огромные:hi: І не розповідайте  далі історії про запорожець і мерседес . Шануймося!

Не існує карпатської породи бджіл. То все є карніка, тільки не відселекційована як слід

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, MaikMay сказал:

Ви ж в курсі,  що 17-18 лютого у передмісті Львова відбулася  конференція, головним доповідачем якої став проф. Каспар Бінефельд (Німеччина), тепер конференція у Яремчі де був запрошений Збігнев Янкевич, голова люблінського осередку товариства бджолярів Польщі - які говорять про завіз різних порід в Україну(Бакфаст, Карніка, Італійка і т.д)!!! Це добрі бджоли але.... як вони почнуть мішатися з цього нічого доброго не буде і ми втратимо свою бджолу. Тому треба берегти своє, і не тільки берегти але і покращувати (Карпатка,Українська степова)  P/S/ А карпатка лучше любой карники.
Перспективы у нее огромные:hi: І не розповідайте  далі історії про запорожець і мерседес . Шануймося!

В курсе,але...

К чему цей допис?

Где я в своем посте написал что лучше,а что хуже?Ткни-ка пальцем.Покажи мне хоть один мой пост с историями запорожец-мерседес.

 

Человек спросил о чем?Следим за темой разговора.

И напоследок,читаем больше чтоб не утверждать что лучше,а что хуже.

Для меня лично все пчелы хороши.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Укроп сказал:

Не існує карпатської породи бджіл. То все є карніка, тільки не відселекційована як слід

Пока писал уже разжевали.:hi:

Поэтому и написал что читать надо больше чтоб не утверждать что лучше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, MaikMay сказал:

Ви ж в курсі,  що 17-18 лютого у передмісті Львова відбулася конференція, головним доповідачем якої став проф. Каспар Бінефельд (Німеччина), тепер конференція у Яремчі де був запрошений Збігнев Янкевич, голова люблінського осередку товариства бджолярів Польщі - які говорять про завіз різних порід в Україну(Бакфаст, Карніка, Італійка і т.д)!!! Це добрі бджоли але.... як вони почнуть мішатися з цього нічого доброго не буде і ми втратимо свою бджолу. Тому треба берегти своє, і не тільки берегти але і покращувати (Карпатка,Українська степова)  P/S/ А карпатка лучше любой карники.
Перспективы у нее огромные:hi: І не розповідайте  далі історії про запорожець і мерседес . Шануймося!

 

Той поляк вам розказувати розказував, але чого ж він детально не розказав, що в Польщі тримають і карніку, і бакфаста, і лігустіку, і кавказянку, по кожній породі лінії створені, по карніці так взагалі 4 десятки ліній, і карпатку поляки рахують лінією карніки, так і пишуть.

І подумайте - чому при міжлінійному схрещуванні карніка-карпатка чи карпатка-карніка не виникає розщеплення? Бо то все одна порода - карніка.

Та чого зараз матководи-карпатчики беруть маток карніки по-тихому, облітують карпатським трутнем і продають? Знаю достеменно прізвища, і так уже з 2013 року чую що роблять, а  потім продають під видом карпатки. Про це багато вже знають, можуть інші розповісти, особливо хто там живе на Західній, та й що говорити, якщо про це знають навіть в наших північних краях сумських.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Семен сказал:

... вот и думаю хорошая это идея карника на карпатку и карпатка на карнику или нет..... А матки карпатки на трутень карники какой результат дают знаете? 

Ідея не погана,але не думайте що все так просто.Підібрати вдалу комбінацію не завжди виходить і в різних умовах  може бути по різному.

У мене були дві мої матки карпатки які Паланочка осіменив трутом карніки.Якщо дивитися поверхносно то сім'ї непогані,але....

Коли від одної матки вивів дочок і помінялася бджола з 5 сімей ні одну без димаря не міг відкрити.

Друга матка сподобалася медопродуктивністю,поки я не почав спостерігати де вона бере мед даже в безвзяточний період.Як тільки я починав кормити нуклеуси вона і її дочки активно починали літати і літали по нуках не залежно від погоди.

І сам я робив декілька різних комбінацій,але поки що доброго результату нема

Селекція за один два роки не робиться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, дочинец сказал:

Ідея не погана,але не думайте що все так просто.Підібрати вдалу комбінацію не завжди виходить і в різних умовах  може бути по різному.

І сам я робив декілька різних комбінацій,але поки що доброго результату нема

Селекція за один два роки не робиться

Василь Миколайович, а що там по комбінаціям карніка*карпатка, що ви комбінували шляхом ШО. Я знаю що від Артема ви брали маток ШО Склєнар і Пеххакерську карніку, від них робили комбінації з карпаткою? Якщо можна, детальніше по комбінаціям, будь-ласка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Два роки тому я перші свої матки які деякі живі дотепер робив в двох комбінаціях карпатка Захар Х карніка Хінтерхоф і дочка Захар вільного обльоту( лісовий точок) Х на той же Хінтерхоф.  Мета комбінації зменшити роїння в карпатки при слабких взятках і оцінити ефект гетерозису. Додам що порівнював у умовах 200 сімей і слабка медоносна база. Сам чистий Захар там був в середняках , дочка теж саме. А вже матки ШО показали себе по різному.   Ті що на Захарі відзначились активним  забивання пилком гнізда, масового вирощування розплоду, по меду слабо, а на дочці Захар одна відзначилась як одна з найкращих по ранньому меду. Ще одна зайшла в ройовий стан прийоми прості не помагали. Тільки поділивши заспокоїлась. Решта натяків на роїння не було.  Та що по меду краща додав ще в комбінацію трутня Пріми.  І ще зробив зворотною комбінацію карніка Хінтерхоф Х карпатка Захар. Якщо удачно перезимує подивлюсь дочок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Укроп сказав:

Не існує карпатської породи бджіл. То все є карніка, тільки не відселекційована як слід

Точного твердження цьому немає, тому так не ввжаю...Щоб не цитувати пів книги Почитайте будь ласка "Пасіка" 2012  Поліщук, Гайдар, Корбут - розділ Розведення бджіл

19 годин тому, Егор Юрьев сказав:

В курсе,але...

К чему цей допис?

Где я в своем посте написал что лучше,а что хуже?Ткни-ка пальцем.Покажи мне хоть один мой пост с историями .

 

Человек спросил о чем?Следим за темой разговора.

И напоследок,читаем больше чтоб не утверждать что лучше,а что хуже.

Для меня лично все пчелы хороши.

Вибачте (був неуважний) якщо чи чимось образив, або пафосно відповів! Мав на увазі що карпатка+карніка нідочого не приведе. Коли починається порівняння породи всі починаю зрівнювати "запорожец-мерседес" це малося на увазі не іменно вас. Так що соррі:hi:

11 година тому, Андрій Сумчанин сказав:

 

Той поляк вам розказувати розказував, але чого ж він детально не розказав, що в Польщі тримають і карніку, і бакфаста, і лігустіку, і кавказянку, по кожній породі лінії створені, по карніці так взагалі 4 десятки ліній, і карпатку поляки рахують лінією карніки, так і пишуть.

І подумайте - чому при міжлінійному схрещуванні карніка-карпатка чи карпатка-карніка не виникає розщеплення? Бо то все одна порода - карніка.

Та чого зараз матководи-карпатчики беруть маток карніки по-тихому, облітують карпатським трутнем і продають? Знаю достеменно прізвища, і так уже з 2013 року чую що роблять, а  потім продають під видом карпатки. Про це багато вже знають, можуть інші розповісти, особливо хто там живе на Західній, та й що говорити, якщо про це знають навіть в наших північних краях сумських.

Мова йшла про свою бджолу(Карпатка, УС) щоб зберегти своє.....І подумайте - чому при міжлінійному схрещуванні карніка-карпатка чи карпатка-карніка не виникає розщеплення? - і хто вам таке сказав, в першому поколінні так, а далі??? А далі втратимо Карпатку...... те що ми тут пробуємо, схрещуємо люди в інших країнах давно це все робили і ніхто не сказав що то супер-клас, як би все так ок, то скажіть чому Німці, не кліпають карніка+карпатка (уявіть собі де були б їхні лінії), ! Процитую Казахстанського пасічника " Пчелы карника имеют особые внешние черты, морфометрии по которым их легко отличить от карпатки, бакфаст и других разновидностей. А карпатка лучше любой карники. Перспективы у нее огромные."  Люди робили різні комбінації карпатка(всі типи карпатки)+карніка(всі лінії карніки), карніка+карпака, про чудо не чув. В Казахстані, Узбекистані, Росія, Молдова і т.д) чому там не відмовилися від Карпакти? а, парцюють з нею, мають вже свої лінії, свої облітники! І Карпатку там ніхто не називає Карнікою, чи наоборот).

Матководи-карпатчики це не тільки  Закарпатська, Івано-Франківська , Чернівецька та Львівська області, і це не для кого не секрет що перші почали вливати кров карніки в карпатку(про що говорять індекси при проміраах), але це роблять тільки матководи-комерсанти, яким як і більшості по-барабану, що продавати головне під яким бредно(не важно чи це карпатка чи ні, вони сильно не переживають яка порода буде на Україні). Повірте, що  Карпатах є чиста Карпатка, без Карніки!! І добре пише попередній дописувач, селекція за 2роки не робиться!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Ander сказал:

 

В цьому році маю тестові групи бджолосімей  Vt+Вучкове, Vt+Синевир, Пернер(71643)+Вучкове, Пернер(71643)+Рахів  і що ви думаєте? Так, бджола однорідна,миролюбність найкраща при об*єднанні з Вучковським трутом, одним словом бджіл  не розрізниш.Робота продовжується,ще не кінець,десь матеріал виходить не буде,але висновки декотрі будуть і по морфометрії також.При зустрічі членів ОМУ доповім, якщо потрібно. Всеж з своєї сторони маю думку: в обов,язковому порядку потрібно зберегти бджолу високогір*я карпат.

Фото білосніжної печатки меду після осіннього взятку  з золотарника бджолосімей Vt+вучкове.

 

Я вибачаюсь , але ! Шо за спеціаліст  , шо зумів зробити таку кількість комбінацій

 І так раптово надибав стільки изольованих точків  ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Андрій Сумчанин сказал:

Василь Миколайович, а що там по комбінаціям карніка*карпатка, що ви комбінували шляхом ШО. Я знаю що від Артема ви брали маток ШО Склєнар і Пеххакерську карніку, від них робили комбінації з карпаткою? Якщо можна, детальніше по комбінаціям, будь-ласка.

Від Артема я взяв маток в кінці сезона так що поки що ніяких комбінацій не було.Від матки яку отримав першою вивів партію дочок,зимують в нуклеусах,весною від дочок планую використати трута для інструментального,побачимо що вийде.

Своїх карпаток я осіменяв і карнікою яку брав у Дениса.Самі інструментальні матки непогані ,але дочки від них не те що хотілося б.Поки що у мене кращий результат показують комбінації різних маток взятих з різних віддалених пасік взятих у себе в регіоні.Не погано пішли дочки від моїх маток яких осіменив трутом від вучківських.Але це все треба провіряти і спостерігати,на все потрібний час якого завжди не хватає

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, MaikMay сказав:

Точного твердження цьому немає, тому так не ввжаю...

Так генетики вже сказали своє слово, вроді би :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, SASHA.OK сказал:

Так генетики вже сказали своє слово, вроді би :ah:

Саша нефорсуй я ще проби відіслав рано ще щось говорити.Будуть результати викладу..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Ander сказал:

Щодо карніка+карпатка  по злобливості та іншим характеристикам то міф.Застосовуючи чистопородний матеріал ніякого виродження та гібридів не стається.Чому?Тому що це є одна і таж порода!!!Комусь хотілось раніш щоб було наше,відмінне від Зах.Європи.Так відмінність є,але в межах породи карніка.

В цьому році маю тестові групи бджолосімей  Vt+Вучкове, Vt+Синевир, Пернер(71643)+Вучкове, Пернер(71643)+Рахів  і що ви думаєте? Так, бджола однорідна,миролюбність найкраща при об*єднанні з Вучковським трутом, одним словом бджіл  не розрізниш.Робота продовжується,ще не кінець,десь матеріал виходить не буде,але висновки декотрі будуть і по морфометрії також.При зустрічі членів ОМУ доповім, якщо потрібно. Всеж з своєї сторони маю думку: в обов,язковому порядку потрібно зберегти бджолу високогір*я карпат.

Фото білосніжної печатки меду після осіннього взятку  з золотарника бджолосімей Vt+вучкове.

DSC_0278.JPG

DSC_0280.JPG

DSC_0282.JPG

Що тут скажеж :ay: класний мед. Світла рамка, буде біла печатка. Ось як би Ви показали на світло-коричневій рамці білу печатку ;)ну тоді це було цікаво:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Богдан1 сказав:

Саша нефорсуй я ще проби відіслав рано ще щось говорити.Будуть результати викладу..

Богдан, а я що, я нічого проти не маю :dntknw:  Просто тут люди говорили ... .:hmm:

Та і взагалі по Дарвіну всі ми з каменя і води :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, SASHA.OK сказав:

Так генетики вже сказали своє слово, вроді би :ah:

де можна почитати.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, MaikMay сказав:

де можна почитати.....

А це до Івана Михайловича.  Я ще не читав :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, MaikMay сказал:

Точного твердження цьому немає, тому так не ввжаю...Щоб не цитувати пів книги Почитайте будь ласка "Пасіка" 2012  Поліщук, Гайдар, Корбут - розділ Розведення бджіл

 

Вы хотите заставить клоуна на вашей яве говорить про цирк  негатив ? как там держат (мучают) животных! врядли клоун вам что либо раскажет...:umora:

есть выводы ГЕНЕТИКОВ по поводу карпатки - вот и всё , у карпатки и у карники были одни предки !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, MaikMay сказал:

те що ми тут пробуємо, схрещуємо люди в інших країнах давно це все робили і ніхто не сказав що то супер-клас, як би все так ок, то скажіть чому Німці, не кліпають карніка+карпатка (уявіть собі де були б їхні лінії), !

потому что им не нужны конкуренты!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, MaikMay сказал:

Процитую Казахстанського пасічника " Пчелы карника имеют особые внешние черты, морфометрии по которым их легко отличить от карпатки, бакфаст и других разновидностей. А карпатка лучше любой карники. Перспективы у нее огромные."  Люди робили різні комбінації карпатка(всі типи карпатки)+карніка(всі лінії карніки), карніка+карпака, про чудо не чув. В Казахстані, Узбекистані, Росія, Молдова і т.д) чому там не відмовилися від Карпакти? а, парцюють з нею, мають вже свої лінії, свої облітники! І Карпатку там ніхто не називає Карнікою, чи наоборот).

 

 

сомниваюсь что до них дошол качественным материал карники , а если это и так , то чью карпатку они использовали  при помесях?  даже если они брали карпатку у наших известных карпатчиков , где гарантии что им дали именно карпатку ,а  не от лучшей карники? тут про других можно говорить долго , главное то что наши матководы делают и какие у них цели ! честь и хвала им!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, MaikMay сказав:

де можна почитати.....

Я написав, Ви прочитали, дальше шукайте в  науковій літературі, в доповідях Апімондії , ....пошукайте по інтернету.

Поспілкуйтеся з науковцями Чернівецького університету, які вже другий рік поспіль  глибоко , на генетичному рівні, вивчають цю тему.

Чому  Вам потрібно це доводити,? я Вам написав як самому переконатися.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, MaikMay сказал:

Точного твердження цьому немає, тому так не ввжаю...Щоб не цитувати пів книги Почитайте будь ласка "Пасіка" 2012  Поліщук, Гайдар, Корбут - розділ Розведення бджіл

Губін, якого увіковічнено на пам"ятнику  карпатській бджолі у Вучковому, казав: Карпатка - це особливий тип карніки - карпатський. Йому ніхто не заперечував.

9 часов назад, MaikMay сказал:

Мова йшла про свою бджолу(Карпатка, УС) щоб зберегти своє.....І подумайте - чому при міжлінійному схрещуванні карніка-карпатка чи карпатка-карніка не виникає розщеплення? - і хто вам таке сказав, в першому поколінні так, а далі??? А далі втратимо Карпатку...... те що ми тут пробуємо, схрещуємо люди в інших країнах давно це все робили і ніхто не сказав що то супер-клас, як би все так ок, то скажіть чому Німці, не кліпають карніка+карпатка (уявіть собі де були б їхні лінії), ! Процитую Казахстанського пасічника " Пчелы карника имеют особые внешние черты, морфометрии по которым их легко отличить от карпатки, бакфаст и других разновидностей. А карпатка лучше любой карники. Перспективы у нее огромные."  Люди робили різні комбінації карпатка(всі типи карпатки)+карніка(всі лінії карніки), карніка+карпака, про чудо не чув. В Казахстані, Узбекистані, Росія, Молдова і т.д) чому там не відмовилися від Карпакти? а, парцюють з нею, мають вже свої лінії, свої облітники! І Карпатку там ніхто не називає Карнікою, чи наоборот).

Нащо мені там якийсь казах який шось сказав про карніку. Я її вже сам шостий рік тримаю. І десятки й десятки пасічників по всій Україні працюють чи пробують карніку, купують матеріал з Німеччини та Австрії, і роблять висновки без всяких там казахів. А про "огромные перспективы" карпатки будемо говорити тоді, коли з нею почнуть працювати на ділі, а не колошматити тільки гроші від продажу маток. І зайдіть подивіться на російські, білоруські дошки об"яв скільки там оголошень по карніці і по карпатці, та порівняйте, останньої все менше і менше, бо в якості вона програє свої німецькій чи австрійській родичкам.

Карпатка має долучитися до загалу роботи карніки, як складова цієї обширної породи, але мають бути збережені її осередки по Карпатах, як генетичне розмаїття.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Я написав, Ви прочитали, дальше шукайте в  науковій літературі, в доповідях Апімондії , ....пошукайте по інтернету.

Поспілкуйтеся з науковцями Чернівецького університету, які вже другий рік поспіль  глибоко , на генетичному рівні, вивчають цю тему.

Чому  Вам потрібно це доводити,? я Вам написав як самому переконатися.  

Шукати нічого не треба, бо ще 6 років назад в матеріалах Апімондії була доповідь про приналежність карпатської бджоли до породи Карніка. Питання в іншому: " чому карпатчики примовчують цей факт? Бо не хочуть злазити з державного фінансування, чи хоч ще якось тримають свою клієнтуру аби продавати маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Андрій Сумчанин сказав:

Шукати нічого не треба, бо ще 6 років назад в матеріалах Апімондії була доповідь про приналежність карпатської бджоли до породи Карніка. Питання в іншому: " чому карпатчики примовчують цей факт? Бо не хочуть злазити з державного фінансування, чи хоч ще якось тримають свою клієнтуру аби продавати маток.

 

16 годин тому, ЖекаNL сказав:

Вы хотите заставить клоуна на вашей яве говорить про цирк  негатив ? как там держат (мучают) животных! врядли клоун вам что либо раскажет...:umora:

есть выводы ГЕНЕТИКОВ по поводу карпатки - вот и всё , у карпатки и у карники были одни предки !

А де негатив, я завжди на позитиві:umora: і Клоун від Міма відрізняється як карпатка від карніки:))).........Виходить що колись генетики не розбиралися в Карпатці:hmm:, тепер почали розбиратися:umora::hi:!??  Люди маєже  століття працювали над породою  "Карпатка"! Виходить що до цього всі визнавали Карпатку як породу, а далі хтось  всім каже: всьо приїхали..... бо ще 6 років назад в матеріалах Апімондії була доповідь про приналежність карпатської бджоли до породи Карніка - бо хтось взяв карпатку у Закарпатті на генетичний аналіз, а там долита кров карніки:hmm:!!!  Була собі бджола.... якій дали назву Карніка(порода), далі її відселекціонували(має свої класні штампи Скленар, Тройзек, Пешетц) яка відрізняється візуальним виглядом і морфологічними промірами від Карпатки(порода)!!! :wave::hi: Шануймося - це все що стосується карпатки!

Р.S. А питання в тому щоб зберегти своє (Карпатка, УС)..., бо коли це все змішається(з різними породами), то не буде в нас ні карпатки ні української степової!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Породы пчёл: общее обсуждение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...