Перейти к содержанию

Породы пчёл: общее обсуждение


Sanich

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, Хорк сказал:

Чому не створити цінову конкуренцію Бакфасту і Карніці. Так ні тягнуться за закороном. Там наука вже 50 років на цим працює і міліони вкладають. Зробіть карпатку і Українську бжолу дешевше  і побачите що буде с тим бакфастом. Не зразу але результат буде.

К сожалению одним демпингом проблему не решить. :IMHO1:Повторяю еще раз .Это не Бакфаст хорош это наши пчелы пока не дотягивают до этой планки:IMHO1:Но дайте немного времени и Мы исправим ситуацию .Встреча в БВ показала что Мы на правильном пути. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Sanich сказал:

Я впевнений, що вони й не знають чим карпатка відрізняється від УС, або бакфаст від місцевих бджіл. 

Ви будете сміятись але вони по бакфаст вперше чують:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Хорк сказав:

Ви будете сміятись але вони по бакфаст вперше чують:umora:

Для чого людям сон портити? Страшити пасічників штучними злосними мутантами.  От Міська довели що не хоче з точківцями спілкуватися. Щоб щось говорити треба попробувати. Як не подобається бакфаст то не звязуйтесь. Продадуть Вам Карпатку*карніку і всі залишаться задоволені. Тільки дочок не виводьте!!! Бо трутні бакфаста літають... А якщо жовтизна :blink:???  Мед не правильний буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Повторяю еще раз .Это не Бакфаст хорош это наши пчелы пока не дотягивают до этой планки:IMHO1:Но дайте немного времени и Мы исправим ситуацию 

Немного будет мало..:IMHO:

С бакфаст . там было всё проще..  Адам собирал пчёл со всего мира. и определённые качества этих пчел приливал к своим .   а со степовичькой здесь работа только с теми качествами что есть  да ещё и при всём этом  много интересного  материала пойдет в брак так как не впишется в стандарт...     ещё  работать и работать..:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Немного будет мало..:IMHO:

С бакфаст . там было всё проще..  Адам собирал пчёл со всего мира. и определённые качества этих пчел приливал к своим .   а со степовичькой здесь работа только с теми качествами что есть  да ещё и при всём этом  много интересного  материала пойдет в брак так как не впишется в стандарт...     ещё  работать и работать..:IMHO:

Дело в том что ошибочно думать что все пчелы УСП. есть только у знаменитых матководов. На пример в Одесской обл. есть пчела и есть у меня промеры по ней .Она степная . Но несет ген желтизны. Когда ген анализ сделаем тогда можно будет делать и кроссы. Если в экстерьере желтизна допустима. Мы не знаем.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Дело в том что ошибочно думать что все пчелы УСП. есть только у знаменитых матководов. На пример в Одесской обл. есть пчела и есть у меня промеры по ней .Она степная . Но несет ген желтизны. Когда ген анализ сделаем тогда можно будет делать и кроссы. Если в экстерьере желтизна допустима. Мы не знаем.  

Главное чтоб была отличная пчела и стойко передавала свои качества своему потомству...      :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Дело в том что ошибочно думать что все пчелы УСП. есть только у знаменитых матководов. На пример в Одесской обл. есть пчела и есть у меня промеры по ней .Она степная . Но несет ген желтизны. Когда ген анализ сделаем тогда можно будет делать и кроссы. Если в экстерьере желтизна допустима. Мы не знаем.  

Ну и пускай несет ген желтизны.

Можно их выделить в отдельную линию желтеньких, а сереньких в другую линию.

Почему бы и нет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Север сказал:

Ну и пускай несет ген желтизны.

Можно их выделить в отдельную линию желтеньких, а сереньких в другую линию.

Почему бы и нет?

Такая теория есть и она очень вероятна. Но нужен ген анализы . Мы идем на это хотя это дорогостоеще дело.Но оно того стоит.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Север сказал:

Можно их выделить

Посмотрите доклад Александра Череватова :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Хорк сказав:

Ось в тому-то і справа що окремі селікціонери працюють... А окремі заради грошей знищують українську бжолу. А той не контрольований бакфаст я вже бачив в цьому році. І ні хто мене не переконає що бакфаст це миролюбива бджола. Так згоден перше покоління бакфаста і мед носе і дружелюбний. А далі що?  Що ви залишите нащадкам Бакфаст? 

  В будь- якому випадку потрібно починати з себе. Як можна щось вимагати від інших, якщо у Вас, згідно профілю, бакфаст на пасіці? Хочете карпатку? Візьміть і спробуйте, в другому-третьому поколінні вона нічим не краща Вашого бакфаста, тільки до всьго іншого, додається величезна схильність до роїння.  А те, що ввозять добре відселекціонованих бджіл з закордону, то є великий плюс, є можливість нормально працювати з бджолою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, SASHA.OK сказав:

Іван Михайлович, щоб розкласти всі крапки над і скажу що в мене немає якоїсь особливої неприязні до Вас чи до ОМУ вцілому. Просто я за те щоб все називати своїми іменами! Ви створили ГО ОМУ і стали її Президентом, завозите маток з Європи і реалізуєте їх в Україні. Я особисто в цьому нічого поганого не бачу, а навпаки рахую що від цього тільки користь для пасічників, так як чим більше хорошого матеріалу зайде в Україну тим краще буде для більшості пасічників, так як збільшиться вибір (асортимент) маток по породам і лініям, а також збільшиться здорова конкуренція між самими матководами. Але хочу наголосити на слові здорова, а вислови Президента накшталт "тільки наші матки і пакети самі "офігенні", а у всіх інших "туфта", чи випади в бік інших порід (гібридів) не роблять Вам честі як Президенту ОМУ :IMHO:

Інший момент який кидається в очі і не тільки мені, це те як Ви подаєте сам завіз маток. А саме те що ви подаєте завіз маток як якусь благодійність. Денис (та і їнші люди теж) теж "немало" завозить маток з Європи, але він не розказує нікому що він такий благодійник і яке добро він робить для пасічників, це комерція, і в цьому немає нічого зазорного, так як кожному потрібно якось жити і годувати свої сім'ї, а епоха альтруїстів давно закінчилась як то кажуть "ничего личного просто бизнес", головне щоб всі залишались задоволені. Тож повторюсь - називайте речі своїми іменами, а сам завіз маток просто комерцією :IMHO:

Будьте доступніші для простих пасічників, давайте можливість пасічникам у яких немає можливості придбати достойний матеріал, доступ до нього шляхом можливості зробити прививку чи інше і тоді Ви зробите добру справу допомігши такому бджоляру мати хороший матеріал, а також наситивши місцевість нормальним трутнем і собі хороше ім'я, та можливо десь там + І тоді Ви будете дійсно Президентом організації яка не тільки робить комерційні проекти, а і організацією яка допомагає простим пасічникам. :IMHO:

Ну і на кінець будьте все ж стриманіші у висловлюваннях відносно Бакфаста, адже у цієї "штучної породи" дуже багато прихильників як в Україні так і в цілому світі і є Асоціації Бакфаста до рівня яких Вашій ГО ОМУ ще досить далеко. Та і повторюсь, Вам як Президенту ГО ОМУ не личать такі вислови :IMHO::hi:

 

все що Ви написали, яке має відношення до  теми в якій Ви все це написали? Якщо Вам хочеться почути мою відповіль на Ваш допис ,то почну з кінця.

Стосовно бакфаста, це не до мене, я не займаюся і не хочу займатися цією бджолою. Весь матеріал бакфаста який мені присилали я з радістю віддав (  не продав!) своїм друзям які ним займаються. Селекція бакфаста  набагато складніша справа ніж класична селекція чистопородних  бджіл , і мені цікавіше займатися тим чим я займаюся.  Я не знаю селекціонірів бакфаста в Україні, і думаю це ще не скоро буде. Наслідки  від трутнів бакфаста я вже бачу в багатьох регіонах України . Це окрема тема і не стосується нашої зустрічі на точку.

Громадська організація ОМУ  не  благодійна організація,  існуємо на власні кошти і внески. За власні кошти  знаходимо і привозимо матеріал, і не лише членам ОМУ, не безкоштовно! нам його теж ніхто не дарує :(.

 Нікому , з тих хто звернувся по допомогу, не було відмовлено від одержання прививок чи неплідок ДЛЯ ВЛАСНОГО  ВИКОРИСТАННЯ.  але  не для масової репродукції з комерційною  ціллю. Ми купуємо матеріал, шукаємо матеріал по Україні, витрачаємо свій час і кошти,  щоб хтось на  тому  робив бізнес? Думаю це не правильно.

пункт 3.2 Статуту ОМУ гласить : Основною метою діяльності організації є задоволення та захист інтересів своїх членів шляхом організації розвитку селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва, обміну селекційним матеріалом  та знаннями і т.д. 

Чому Ви вважаєте що наша організація зобовязана комусь створювати блага , крім учасників ОМУ?

Я дійсно вважаю ,що матки які продаються учасниками нашої організації є одними з найкращих , а чому ні? Саме так воно і є , лише у нас  проводиться морфологічна експертиза   материнок , від яких  одержуємо маток -дочок, саме у членів нашої організації найбільше якісного і чистопородного матеріалу як місцевих популяцій так і закордонного. 

Ви хочете щоб я мовчав  про ті сотні і тисячі маток  які  без роду і племені, без жодної  перевірки на їх придатність  до розмноження, на  чистопородність , продукуються  людьми далекими від селекції та якісного матководства.  Я маю , на Вашу думку,  мовчати про маток які продукуються  і  продаються по всій Україні, і не приносять людям радість і задоволення від роботи з бджолами ?  

 Яскравий приклад продемонстрував  один з учасників ОМУ Артем Майстерчук,  на зустрічі точківців. Його матеріал був перевірений в Чернівецькому Університеті  і  було підтверджено що  його вимірювання співпадають з показниками  зробленими науковцями .

Я особисто  в цьому році переміряв більше 500 проб бджіл ,  відбираючи та перевіряючи матеріал  придатний для подальшого використання в якості селекційного та репродукційного, і зроблено це не лише для членів ОМУ ,  зроблено  безкоштовно !

Багато чого  робиться про що я не зобовязаний перед Вами звітувати. Це наші напрацювання і наші здобутки які повинні принести нашим учасникам радість , задоволення від зробленого і .... не приносити збитків.

Все Вами написане ,це  Ваше бачення процесів що відбуваються у нас, Ваше і ще кількох людей, яким  сподобався Ваш допис,  Таке бачення стану справ теж  має право на життя. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Іван Михайлович сказал:

 

Я дійсно вважаю ,що матки які продаються учасниками нашої організації є одними з найкращих , 

Это только Ваше мнение,а на самом деле матки не лучше тех что продаются без роду и племени.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, новичок сказав:

Это только Ваше мнение,а на самом деле матки не лучше тех что продаются без роду и племени.

ну бачите багато хочуть здорової критики,можливо іноді перевищують її в своєму бачені,а можливо ні,це право кожного учасника, і важливим є момент коли на критику реагують з поясненням, не без того іноді щоб опонента зупинити в неправильному бачені,або ж у вести в курс справ,все це добре і відбувається на точку щоденно звично і без образ,но ось ваші викиди в сторону людини,що реально покладає працю у розвиток бджільництва в нашій державі на порядок більше аніж я з вами,це не коректно і не зниважливо, бо така людина в праві реагувати на критику рівних йому у праці.Я не є з Іваном Михайловичом на ти,но поважаю його і працю багатьох форумчан і коло таких людей включаю тормоза навіть коли по віку вони молодші за мене і не вправні різкої критики опонента,щоб постояти за собою,тож дотримуючись елементарних правил поведінки,а це попри все повага, ми стаємо рівні тим людям, якщо їх не ображаємо.так тут крапка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, miro сказал:

ну бачите багато хочуть здорової критики,можливо іноді перевищують її в своєму бачені,а можливо ні,це право кожного учасника, і важливим є момент коли на критику реагують з поясненням, не без того іноді щоб опонента зупинити в неправильному бачені,або ж у вести в курс справ,все це добре і відбувається на точку щоденно звично і без образ,но ось ваші викиди в сторону людини,що реально покладає працю у розвиток бджільництва в нашій державі на порядок більше аніж я з вами,це не коректно і не зниважливо, бо така людина в праві реагувати на критику рівних йому у праці.Я не є з Іваном Михайловичом на ти,но поважаю його і працю багатьох форумчан і коло таких людей включаю тормоза навіть коли по віку вони молодші за мене і не вправні різкої критики опонента,щоб постояти за собою,тож дотримуючись елементарних правил поведінки,а це попри все повага, ми стаємо рівні тим людям, якщо їх не ображаємо.так тут крапка.

Я не сказал что у членов ГОУ плохие матки или пчёлы. Это Иван Михайлович хочет всем доказать что только в его организации хорошие  матки ,а у всех других барахло,и кроме организации больше никто не занимается пчёлами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Укроп сказал:

Іван Михайлович не відповідайте тільки на оцю нісенітницю, бо цій людині Ви нічого не докажите. Це якщо не Гриньков, то інший йому подібний. Якщо хтось інший, то впевненно можу сказати що у нього самого показати і розказати нічого. Він заздрить тим що хтось має, і можить,а він ні. Тому йому залишається тільки писати.

Я не знаю ни Вас ни Гринькова ,но думаю он не лучшево мнения про Вас чем Вы о нём.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, zapivan сказав:

..... А якщо жовтизна :blink:???  Мед не правильний буде.

Іван от дивись ти привіз мед на зустріч,його одразу можна розпізнати,що збирали сірі бджоли,бо смачний:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, новичок сказав:

Я не сказал что у членов ГОУ плохие матки или пчёлы. Это Иван Михайлович хочет всем доказать что только в его организации хорошие  матки ,а у всех других барахло,и кроме организации больше никто не занимается пчёлами.

ну як Вам ще пояснити,що я хотів донести був, хіба цією фразою

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, Іван Михайлович сказал:

 Наслідки  від трутнів бакфаста я вже бачу в багатьох регіонах України . 

Иван Михайлович.  Если можно то немного подробней..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, miro сказав:

Іван от дивись ти привіз мед на зустріч,його одразу можна розпізнати,що збирали сірі бджоли,бо смачний:umora:

Хто сказав що мед носили сірі бджоли???  Всі потрошки носили. Жовті там ще до мене були. І та гірчинка якраз жовті:umora:. Я трохи переосмислив сенс буття жовтих бджіл. І виділив для них спец.точок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Kumpel сказал:

. Власне раси, бо породою в світі прийнято називати лише те, що створене людиною і в цьому сенсі породою можна назвати лише бакфаст.

Доречно булоб добавити , яка вимагає технології, спеціалістів, умов. Нажаль цього в нас немає.:IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, Сергей Тюркин сказав:

Иван Михайлович.  Если можно то немного подробней..

це окрема тема і не хочу про це тут писати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може собі когось покритикувати? Авось хто небудь подарить пару маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ЮМос сказал:

Може собі когось покритикувати? Авось хто небудь подарить пару маток.

Я могу вам подарить и без критики .Но матки у меня одной породы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може собі когось покритикувати? Авось хто небудь подарить пару маток.

Надо срочно заходить в раздел продаж маток и по списку всех матководов критиковать, так гляди за зиму "плодотворной работы" неплохой объем подарочных маток насобирается.

 

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Я могу вам подарить и без критики .Но матки у меня одной породы.

мЯсные?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Породы пчёл: общее обсуждение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...