Перейти к содержанию

Породы пчёл: общее обсуждение


Sanich

Рекомендуемые сообщения

В 01.10.2017 в 12:00, КАЕ сказал:

В этом году у мечтателей уже "наносили".Как раз опять сезон мечтателей пришел.Мечтаем дальше

я бы еще и "калькуляторщиков"" сюда вкл.:umora:

 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ApisDirect сказал:

мишка2

  •     и все какие то мягко говоря не впопад, гугл переводчик что ли:dntknw:

Я тоже обратил внимание 

Странная манера написания 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 9.08.2017 в 19:34, Рудаков Юрий сказав:

Карпатка рядом невалялась

Хотя в рекламе исписали её заточенность на нектар от 4 % сахара..... Вот врать то 

Ніхто не "врать" !  Це Ви видаєте бажане за дійсне. Наша "карпатка" 77 та 69 , дкже добре працювала в  Омську , Томську, Новосибірську. Працювала і в пасмурну погоду і при моросящому дощі, якщо було що збирати. Це я здаю достовірно , тому що в у 80-84 ми поставляли туди пакети з цією бджолою. 

Що за "карпатка" у Вас на даний час, це питання. Я не можу відшукати в себе на Заході України і в Закарпатті такої карпатки, а Ви про Сибір розказуєте. 

В 13.10.2017 в 17:47, Leopold сказав:

А звідки в Тюмені "карпатка"?

немає там справжніх карпатських бджіл вже років 15-20. Те що привозять з Закарпаття то вже не  та відселекціонована карпатка, що дійсно працює. 

16 годин тому, МММ сказав:

Скажите может у кого есть опыт а как будет лучше скрещивание матки кавказянки и трут карника или наоборот матки карника а трут кавказянка

В Польщі кавказянку використовують в основному  як батьківську ( трут) для приливу .  При ШО,  маток карніки інсемінують спермою трута кавказянки. Правда !кавказянка дійсно чистопородна. Для цього спеціально є пасіка де утримують чистопородних кавказьких бджіл і  з якої можна взяти маток для роботи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тут можна прочитати про кавказянок які використовують поляки :

http://pasiekaambrozja.pl/linia kaukaz.htm

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ННема 

Карпатянки)))

То то я а 12 году в Закарпатье ездил и у 4 х маткаводав брал

Маток лично

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Рудаков Юрий сказал:

ННема 

Карпатянки)))

То то я а 12 году в Закарпатье ездил и у 4 х маткаводав брал

Маток лично

 

 

 

 

Та то нема карпатки для Івана Михайловича бо його більше цікавить самопіар як карпатські бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посты не по теме перенесла. Продолжаем дальше по делу :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.10.2017 в 15:11, дочинец сказав:

Та то нема карпатки для Івана Михайловича бо його більше цікавить самопіар як карпатські бджоли.

Василь, хто б писав а тобі краше про карпатку помовчати. Я детально дослідив бджіл від твоїхматок, там від карпатки хіба назва залишилася.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, МММ сказав:

Иван Михайлович ( можно адресовать всем кто проверял ) вы много по Польше общаетесь а какие отзывы о этих  скрещиваниях  ( маток карніки інсемінують спермою трута кавказянки ) даёт прибавку в продуктивноси  мене ройливы и т. д. и вобще оправдывает себя это.

Поляки , останнім часом, менше використовують кавказянок. Мода вже пройшла. Використовували для крижовання ( схрещування) в надії одержати медоносну бджолу. через здатність кавказянок обмежувати гніздо навіть при слабих взятках. Користі було менше ніж проблем з зимівлею.На ріпаках заливалися,при попаданні мізерної кількості паді - обси....ся.

Німці та австрійці допомогли полякам якісною бджолою, трохи приїхало карпатки від  Гайдара. На сьогодні 90% пасік, репродукційних польських , використовують кроси европейських бджілх місцеві популяції. Тут materia? zakupiony car. Nieska,car Trojsek car Alpejka car. Sklenar car. Linz i Car Peschetz  популярні Скленар, Тройзек, Кірхайновські, Целле,  Існує програма в Польщі по генетичному покращенню місцевих популяцій бджіл. Держава підтримує пасічників , надається рефундацію ( компенсація) за придбання якісних маток з репродукційних пасік.

Тут http://www.ekomars.pl/linie-matek.html можна побачити і почитати , які саме лінії використовуються селекціонером для одержання " польської" карніки.

В Польщі є досить пропозиції по бакфасту , лігустиці, але є і пасіки які тримають кавказянок http://pasiekaambrozja.pl/pb.htm

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Василь, хто б писав а тобі краше про карпатку помовчати. Я детально дослідив бджіл від твоїхматок, там від карпатки хіба назва залишилася.:umora:

Зовсім інакше Ви говорили про моїх бджіл коли міріли.Богдан робив ті самі проби.Но Ви можете наїзжати на карпатку скільки завгодно,але в свою асоціацію всіх не загоните.Я думаю найблищим часом Ви самі переконаєтеся коли почнуть залишати асоціацію вже ті що вступили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас в России

Украинская пчела 

Ассоциируется с карпатской

Интересно а какой % пчел карпатских в Украине от всех пчел ...или карпатских или очень близких к ним 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якось не зовсім коректно поставлено запитання. На нього неможливо дати коректну відповідь. Може краще спитатись - про кількість бджолярів що намагаються тримати карпатянку? Наприклад я знайомий з 10 бджолярами. З них ні один не має чистоі породи. Це в області яка з часів союзу була як районована.  В минулому році зробив проміри своіх 5 сімей. За кубіт інд виявилась присутність 4 порід. Сер рос,  кавказ, карніка, і щось типа укр-італ. Карпатянку відношу до карніки. Ось так. Повна мішанина.  Це при тому що кілька років брав маток в закарпатті.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Рудаков Юрий сказал:

У нас в России

Украинская пчела 

Ассоциируется с карпатской

Интересно а какой % пчел карпатских в Украине от всех пчел ...или карпатских или очень близких к ним 

 

Я думаю сначала нужно узнать сколько пчеловодов в  Украине.  Почему с карпаткой ассоциации, а не с Украинской степной?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну потому что 

Возили карпатку к нам а не укр стп  .....

Первые опыты по завозу даже в Сибирь карпатки где то в то время когда я родился а 76...+ -

В итоге карпатка в России районирована в пловине областей и регионов

Например у соседей в омской и курганской области

Была районирована и в тюменской обл первым планом 

Вторым планом сняли с районирования но у соседей оставили

Про украинскую степную многими вообще не слышали 

И тем более не видели

И я даже не знаю где она к нас районирована

У многих наших представление 

Что вся Украина на карпатке или на её помесях

Я интересовался дальневосточкой но в плане районирования по дальнему востоку она идёт под  названием дальневосточная а не укр стп 

Кем по сути она является с известной степенью гибритизации...

Вот и интересно 

Карпатка : Закарпатье, Ивано -франковская ,Львовская

И там она преобладает?

Например в Тернопольской что преобладает...

 

Я в 12 году был под Мукачево

И видел несколько матководных пасек

Не понравилась злоба у нуклеусов 

Потом по маткам понял и ройливые к томуже

Это карпатка? Или помесь 

По логике помесь ...

Понятно что к нам под карпатку везли всякое ...разное в том числе и карпатку

 

И сейчас возят как то 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Был на Алтае

В одном селе

Покупал пчел на перепродажу

Разговорились с местным нанятым помощником

За карпатских пчел

М он утверждает что карпатки жёлтые.... Ну я пытался оспорить а потом понял что бксполезно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, zapivan сказав:

 

 

Карніка з кавказом не завжди обмежується і заливається. В Польщі зимує чиста кавказька. Знайомий з Лідією Рожинською вона разом з чоловіком тримають чисту лінію з 2005 року і займаються лиш кавказом. Чекав два місяці на неплідки бо черга забита була. На кавказьких є попит бо на слабких взятках наносить.  

Бачив Бакфаст на Кавказ. Більше прополісу, але в надставку носить і не мало. Все треба пробувати в наших умовах. Тоді щось казати. 

А по ссилці селекціонер Маршалек лінії Вікінг і інших ліній вже спочиває в мирі. І разом з ним і секрет кросів який він зробив.  Але багато молодих селекціонерів які роблять кроси і не бояться хрестити бджоли і отримують чудові результати.  Спілкувався з заводчиками лінії Каролінка. Дуже цікава  система оцінки сімей( ocena terenowa)  яка працює в них. І щось таке точно б пригодилось в Україні

Таки так , в моїх умовах  бджоли з домішкою кавказянок зимують гірше.Силу не набирають весною, пакета не зробити і якщо заберу бджолу в нуки, то вже і нікому працювати,  такі собі сімейки присадибні :umora:, я відмовився від цих експериментів. З польок у мене  добре показала себе Кортовка, Белка і CT46.  На цей рік  спробую ВІНЕТУ (комбінація  Маршалека),  дуже вже тут мені  їх хвалил. Шкода що вже його не має,хай з Богом спочиває. 

Щодо кросів. Справа в тому , що поляки ( матководи яких я знаю) всі добре володіють ШО і тому експериментують з різними комбінаціями. Крім цього, у них окремо ведуться реєстри на крижованих маток,  і на чисті лінії, тому є можливість завжди знати необхідний матеріал . У нас поки немає такої можливості.

Я підготував пропозиції в МінАПК  щодо імплементації методів Европейської селекції  для використання  в Україні. За основу взято   Wyniki oceny terenowej pszcz?? ,це дещо спрощена система , але вона гармонізується з бібрідівськими вимогами, і це може нам допомогти , пришвидшить вхід наших селекціонерів у бібрід. Побачимо що з того вийде. Надії мало, швидше наші бджоли опиняться в Бібіріді ,приватно  через ОМУ,  ніж український чиновник спроможеться щось робити в цьому напрямку.

2 хвилини тому, Іван Михайлович сказав:

Таки так , в моїх умовах  бджоли з домішкою кавказянок зимують гірше.Силу не набирають весною, пакета не зробити і якщо заберу бджолу в нуки, то вже і нікому працювати,  такі собі сімейки присадибні :umora:, я відмовився від цих експериментів. З польок у мене  добре показала себе Кортовка, Белка і CT46.  На цей рік  спробую ВІНЕТУ (комбінація  Маршалека),  дуже вже тут мені  їх хвалили, 

Щодо кросів. Справа в тому , що поляки ( матководи яких я знаю) всі добре володіють ШО і тому експериментують з різними комбінаціями. Крім цього, у них окремо ведуться реєстри на крижованих маток,  і на чисті лінії, тому є можливість завжди знати необхідний матеріал . У нас поки немає такої можливості.

Я підготував пропозиції в МінАПК  щодо імплементації методів Европейської селекції  для використання  в Україні. За основу взято   Wyniki oceny terenowej pszcz?? ,це дещо спрощена система , але вона гармонізується з бібрідівськими вимогами, і це може нам допомогти , пришвидшить вхід наших селекціонерів у бібрід. Побачимо що з того вийде. Надії мало, швидше наші бджоли опиняться в Бібіріді ,приватно  через ОМУ,  ніж український чиновник спроможеться щось робити в цьому напрямку.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зовсім інакше Ви говорили про моїх бджіл коли міріли.Богдан робив ті самі проби.Но Ви можете наїзжати на карпатку скільки завгодно,але в свою асоціацію всіх не загоните.Я думаю найблищим часом Ви самі переконаєтеся коли почнуть залишати асоціацію вже ті що вступили.
ті проби що ти прислав то не одні які я міряв з твоїх маток, і можу спокійно казати про те що міряв.
На карпатку я не наїзджаю, я лише хочу щоб Ви говорили правду пасічникам. Коли женете з імпортованої карніки дочок і видаєте за карпатку вучківського типу, то це не так, кажіть як є : карніку облітую на місцевому трутні і ВАМ ПРОДАЮ МАТОК ЯКІ ДОБРЕ НОСЯТЬ МЕД.
Ніяких претензій до таких бджіл немає і бути не може. І Ви і я знаємо ,що карпатка теж породи карніка, лише популяція карпатська. Одержуючи внутрішньо породні кроси, комбінуючи відселекціонований матеріал европейців та місцеву карпатську популяцію , маєте гарний матеріал як для користувацьких маток. Лише є одна проблемка, одержати від ваших маток таких самих дочок не завжди вдається.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Рудаков Юрий сказал:

У нас в России

Украинская пчела 

Ассоциируется с карпатской

Интересно а какой % пчел карпатских в Украине от всех пчел ...или карпатских или очень близких к ним 

 

 

8 часов назад, Рудаков Юрий сказал:
9 часов назад, Рудаков Юрий сказал:

Ну потому что 

Возили карпатку к нам а не укр стп  .....

 

Карпатка : Закарпатье, Ивано -франковская ,Львовская

И там она преобладает?

Например в Тернопольской что преобладает...

 

 

 

М он утверждает что карпатки жёлтые.... Ну я пытался оспорить а потом понял что бксполезно

Карпатка преобладает в 4 х . западных областях Украины. и Вы их назвали. И как раз эти четыре области и занимаются профессионально пакетным пчеловодством. Более  Чистая Карпатка  это в горах Карпат. а низ уже подмешан. Закарпатье подмешано карникой.  Со Львоской . Украинской степной и полеской.  Низ. Ивано Франковск. Тернополькая  к Карпатке подмешаная Укр.степ.и немного  Итальянка . Кавказянка...

Вот такие пакеты  КАРПАТСКИХ ПЧЁЛ и ишли на Россию а сейчас на восток Украины.  Если брать пакеты для себя нужно ехать в Закарпатье в горы. Там более менее чистая карпатка.  А привозные это как лоторея.

Не смотря на то что в центральную.южную и восточные части Украины каждый год везутся тысячи пакетов из Западной Украины  через 1-2 поколения она приближается (поглощается) местной пчелой. ( степовичкой и её помесями )...

Примерно вот так.    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Іван Михайлович сказал:

: карніку облітую на місцевому трутні і ВАМ ПРОДАЮ МАТОК ЯКІ ДОБРЕ НОСЯТЬ МЕД.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                , одержати від ваших маток таких самих дочок не завжди вдається.


 

Первое поколение МАТОК  идёт отлично.  А уже дальше как повезёт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Іван Михайлович сказал:

ті проби що ти прислав то не одні які я міряв з твоїх маток, і можу спокійно казати про те що міряв.
На карпатку я не наїзджаю, я лише хочу щоб Ви говорили правду пасічникам. Коли женете з імпортованої карніки дочок і видаєте за карпатку вучківського типу, то це не так, кажіть як є : карніку облітую на місцевому трутні і ВАМ ПРОДАЮ МАТОК ЯКІ ДОБРЕ НОСЯТЬ МЕД.
Ніяких претензій до таких бджіл немає і бути не може. І Ви і я знаємо ,що карпатка теж породи карніка, лише популяція карпатська. Одержуючи внутрішньо породні кроси, комбінуючи відселекціонований матеріал европейців та місцеву карпатську популяцію , маєте гарний матеріал як для користувацьких маток. Лише є одна проблемка, одержати від ваших маток таких самих дочок не завжди вдається.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk
 

По перше я Вам ніякі проби не відправляв,а відправляв Дашкевич І.Я.з Мелітополя .Проби Він відбирав з тих пакетних сімей які купляли в мене.І тоді ті самі проби були направлені і Богдану.Сімья під номером 6 тоді і у Вас і в Богдана повністю відповцдала стандарту карпатки.Іван Якович ту матку мені повернув і дочки від неї є в мене і Богдана.Та сімья в Мелітополі в 2015 році дала 170 кг.меду

По друге на відміну від Вас я своїх маток продаю без "лапші" і мої покупці знають що вони купляють користувацьких маток і нікому не гарантую 100% чистоту породи,хоча по промірах бджоли не хуже як у тих хто гарантує сто процентну чистоту.Ви не перший хто міряє моїх бджіл.

Ніколи своїх маток я не видавав за вучківських і всім хто шукав вучківські матки я рекомендував купляти у Вучковому у братів Плисок,хоча для Вас і там нема карпатки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, дочинец сказав:

По перше я Вам ніякі проби не відправляв,а відправляв Дашкевич І.Я.з Мелітополя .Проби Він відбирав з тих пакетних сімей які купляли в мене.І тоді ті самі проби були направлені і Богдану.Сімья під номером 6 тоді і у Вас і в Богдана повністю відповцдала стандарту карпатки.Іван Якович ту матку мені повернув і дочки від неї є в мене і Богдана.Та сімья в Мелітополі в 2015 році дала 170 кг.меду

По друге на відміну від Вас я своїх маток продаю без "лапші" і мої покупці знають що вони купляють користувацьких маток і нікому не гарантую 100% чистоту породи,хоча по промірах бджоли не хуже як у тих хто гарантує сто процентну чистоту.Ви не перший хто міряє моїх бджіл.

Ніколи своїх маток я не видавав за вучківських і всім хто шукав вучківські матки я рекомендував купляти у Вучковому у братів Плисок,хоча для Вас і там нема карпатки.

Василь, я не сказав що твої матки погані. Добрі і дуже добрі. Це перевірено і я не не сумніваюся.

Про чистоту породи,ти не прав. Порода у нас одна Apis melifera carnica var. ukrainica carpatica!!!  Про це була доповідь на Апімондії , озвучили це не я і не ОМУ , це прозвучало від наших науковців.  У нас  окрема популяція цієї породи, і   карпатка не є окремою породою!!!  Це також вже доведено на генетичному рівні. 

Щодо вучківських маток. На скільки мені відомо, в цьому році було детально проаналізовано та відібрано материнський матеріал з багатьох генеологічних груп , створено групи дочок, і т.д.  Я також ,особисто був у Василя Плиски  і сам особисто відбирав бджолу на генетичний аналіз.І можу сказати, з того що ми відбирали, а брали  ми комісійно (С. Керек, В. Папп,В.Просюк ), де брати   показував Плиска В. теж особисто,  відібраний матеріал показав що 98 % є чистопородним  і  відповідає породі , а саме відхилення може бути саме тим признаком Української карпатської популяції.  До порівняння бралися також бджоли карпатки з Румунії , які також на 95-98% відповідають породі карніка , але мають також особливості, і Румуни також називають свою бджолу карпаткою. 

Таким чином спор ні про що . Карпатка то карпатка.:az:Як кому зручно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, дочинец сказал:

 мої покупці знають що вони купляють користувацьких маток і нікому не гарантую 100% чистоту породи

Від Вашого допису в мене назріло питання :раз у Вас не чистопородна пасіка, то Ваші покупці маток з Румунії чи Молдови знають що то не чистопородна бджола Карпат, а помісь? Хоча я так зрозумів від Вашого виступу в БВ що іменно там в них карпатка не Румунії а з Карпат,Ваша. Але ж карпатка має свій стандарт, ну по морфометрії поведінці, забарвленням, особливо без жовтизни. Аби пояснили, бувби вдячний. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.10.2017 в 20:01, zapivan сказал:

Чекав два місяці на неплідки бо черга забита була

Скажите а какая цена на неплодных маток кавказянок в Польше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

 

Таким чином спор ні про що . Карпатка то карпатка.:az:Як кому зручно. 

Іван Михайлович для мене нема різниці карпатка порода або лінія,то є наша бджола і ми повинні її зберегти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Іван Михайлович для мене нема різниці карпатка порода або лінія,то є наша бджола і ми повинні її зберегти.
а я про що ???? Уинас немає ліній бджіл на Закарпатті. є карпатська популяція.
Для селекційної роботи в Україні ми не обійдемося без наших пасік де зберігається генофонд місцевих популяцій! За що і борюся. Потрібно мати чисту місцеву популяцію і саме з неї можна брати матеріал для кросів. Це повинні бути окремі , ізольовані пасіки , на яких повинно вестися наукова та дослідна робота. Як це зроблено в Европі. У нас навпаки, все роблять для того щоб таких пасік не стало.
Якщо ми , я , ти інші наші колеги будуть мовчати то за пару років і з Вучково зроблять комерційну пасіку, а цього допустити не можна.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Породы пчёл: общее обсуждение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...