Перейти к содержанию

Породы пчёл: общее обсуждение


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Можетне по теме, сейчас нахожусь в г. Косів ІваноФранківської обл. - заезжал к другу на пасеку- все ульи под открытым небом и не то, что рубероида, совершенно нет никакого утеплителя сверху уликов, и пчелы, по словам знакомого, зимуют так постоянно и очень хорошо. Порода карпатская. Вопрос ко всем - это для карпатки нормальная практика или исключение применимое для данного пчеловода ( улики абсоютно обыкновеные - стенки в раене 20-25мм.) Улики лежаки на теплый занос всегда, на этом было акценировано внимание (немного не понятно для меня). Спасибо за внимание.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можетне по теме, сейчас нахожусь в г. Косів ІваноФранківської обл. - заезжал к другу на пасеку- все ульи под открытым небом и не то, что рубероида, совершенно нет никакого утеплителя сверху уликов, и пчелы, по словам знакомого, зимуют так постоянно и очень хорошо. Порода карпатская. Вопрос ко всем - это для карпатки нормальная практика или исключение применимое для данного пчеловода ( улики абсоютно обыкновеные - стенки в раене 20-25мм.) Улики лежаки на теплый занос всегда, на этом было акценировано внимание (немного не понятно для меня). Спасибо за внимание.
Теплый занос это когда летки размещены не к боковой планке рамок а наоборот, а отличная зимовка в таких условия дело не удивительное, помните "Пчелам страшен не холод, а сырость и голод" и эта пословица касается всех местных пород (карпатки, укр.степной и местных помесей) :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

все ульи под открытым небом и не то, что рубероида, совершенно нет никакого утеплителя сверху уликов, и пчелы, по словам знакомого, зимуют так постоянно и очень хорошо.

Ничего удивительного в таком способе зимовки нет. В условиях лесостепи пчелы тоже нормально зимуют, да и в более холодных широтах тоже. Но у Прокоповича были несколько другие взгляды на организацию зимовки.
помните "Пчелам страшен не холод, а сырость и голод" и эта пословица касается всех местных пород (карпатки, укр.степной и местных помесей)

Пословица несколько однобоко трактует принципы успешной зимовки. :IMHO1: При наличии кормов мороз пчелам не страшен, но при каждом сильном похолодании отходит какое-то количество пчел, образующих корку клуба. Это уже доказано. Следующий момент - расход корма. При снижении температуры увеличивается расход корма, а если мёд не очень качественный, то это может вызвать переполнения кишечников и как результат - понос. Но с другой стороны, зимуя на воле, пчелы имеют возможность облететься при появлении теплых "окон". А при зимовке в помещении имеет место существенная экономия кормов. Каждый выбирает то, что ему больше подходит.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос ко всем - это для карпатки нормальная практика или исключение применимое для данного пчеловода

Знаю, что много пчеловодов Закарпатья и Прикарпатья, которые держут карпатскую пчелу, постоянно оставляют свои пасеки зимовать на воле, независимо от того, где находятся их пасеки - хоть в низинах, хоть в горах. И это понятно - карпатка это горная пчела и приспособлена к холодным зимам.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

, совершенно нет никакого утеплителя сверху уликов, и пчелы, по словам знакомого, зимуют так постоянно и очень хорошо. Порода карпатская. Вопрос ко всем - это для карпатки нормальная практика или исключение применимое для данного пчеловода ( улики абсоютно обыкновеные - стенки в раене 20-25мм.)

Так це звичайна практика. Про утеплення писалось вже багато, що воно зимою не грає ніякої ролі. Чи є чи його немає бджолам, що перебувають в "анабіозі" то "по барабану". Я, наприклад, верхнє не забираю ні літом, ні зимою (бо ліньки). А якщо забрати то миші погризуть. А от ранньою весною наявність втеплення обов"язкове , якщо бажаєте мати швидкий розвиток сімей та мед в кінці травня місяця (для мого регіону). Відносно теплого заносу нічого сказати не можу. За моїми контактами з бджолярами знаю, що мало хто застлосовує таку практику бо треба робити вулики строго по потрібним розмірам. Теорія пише, що це прийом який заслуговує на увагу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но у Прокоповича были несколько другие взгляды на организацию зимовки.

Читав, що це пов"язано з неякісним виготовленням вуликів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читав, що це пов"язано з неякісним виготовленням вуликів.

Не уверен, что всё так просто.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

В темі "Природнє бджільництво" йшлось про родинні відносини української та середньоросійської бджіл. Якраз тепер на очі потрапила стаття про яку була мова. Це автори: Р.А.Ильясов, А.Д.Комиссар и др. "Украинские пчелы - уникальный подвид или экотип македонской пчелы" Пчеловодство, 2008, №1. Проведено ДНК аналіз бджіл з трьох пасік. Одна - Україна, Київ (пасіка Коміссара), та дві з Башкортостану. Одержані дані внесені в бази міжнародніх генетичних банків. На основі цих даних зроблено висновок, що між бджолами з України та Apis mellifera makedonica з Греції існує близька спорідненість, а українські та з Башкортостану є сильно генетично відддалені. "Можна вважати, що зразки українських бджіл відносяться до підвиду Apis mellifera makedonica та виключити імовірність того, що вони є південною гілкою середньоросійських бджіл Apis mellifera mellifera . Імовірно, що країнські бджоли Apis mellifera carnica та македонські Apis mellifera makedonica по відношенню одні до одних є підвидами а не екотипами, що протирічить гіпотезі В.Губіна (1977) про те, що українські бджоли можуть бути одною з популяцій Apis mellifera carnica". Тут би роз"яснення знавців не завадило (відносно останнього речення).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Може трошки і не в тему. Другий рік мучаюся з однією сім'єю - дуже агресивна. Вірніше, агресивних у мене дві сім'ї - №6 і №10, але №10 добре збирає мед, гарно тягне вощину, швидко нарощує сім'ю і не роїться. За це їх можна трошки потерпіти. А от сім'я №6 лише швидко нарощує кількість бджіл, особливим медозбором не вирізняється. Агресивність бджіл сім'ї №6 полягає у тому, що відразу після відкриття вулика вони накидаються на мене (ще до того, як я витягну першу рамку), обліплюють руки, маску, намагаються вжалити, залетіти під одяг. На дим з димаря майже не реагують. Весняну ревізію робив, ретельно збризкавши їх з "Росинки". Я очікував, що з весни їх поведінка зміниться (я вже таке спостерігав), але весняна ревізія 2010 року розвіяла мої іллюзії. У мене з'явилося дві думки з цього приводу: 1. Викурити бджіл ганчіркою з сіркою, вимити вулик, перетопити рамки і чекати травневих роїв. 2. Знайти (для мене це проблема) матку, задавити її, потім вирвати маточники і підсадити "Бджілагросервісовську" (але це не раніше середини червня). А що ви порадите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна отставить улей в сторону (подальше) лётные пчёлы разлетятся по соседним ульям а через пару дней убить матку (найти будет проще). Потом через часа 4 соединить с слабой семьёй. Лучше сразу поставить рамки за заставную, а на следующий деньзаставную убрать). С этой усилившейся семьи в июне сделать отводок). Закуривать жалко... Я и сам не терплю "крокодилов" на пасеке :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайти (для мене це проблема) матку

Можно воспользоваться ганемановской решеткой для того, чтобы найти матку. Тем более сейчас.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що ви порадите?

Сімей у Вас небагато. Тому краще потерпіти два місяці а потім матку поміняти (хоча б на маточник).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Добридень! Як точно визначити породу бджіл? Що таке "Кубітальний індекс" "Дискосійне зміщення"? При купівлі матки можливо є якісь ознаки на які потрібно звернути увагу? Буду вдячний за відповідь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добридень! Як точно визначити породу бджіл? Що таке "Кубітальний індекс" "Дискосійне зміщення"?
І вам доброго дня! Породу бджіл, точно, можна визначити по зовнішнім ознакам, а саме: "Кубітальний індекс" "Дискоідальне зміщення". Для цього є спеціальна програмулька або мікроскоп з таблицями. Тут на форумі це питання піднімалось, просто не лінуйтесь трішки покопайтесь у розділах. Помимо цього знайдете для себе массу більш потрібної інформації. Але навіщо вам як початківцю цим займатись? :blink: Беріть маток у зарекомендованих матковивідних господарствах(тут на сайті є інформація) і буде вам щастя! :ay: З такими заморочками возяться ті, хто займається селекцією та виведенням маток, ще ті хто вже довший час займається пасічникуванням.
При купівлі матки можливо є якісь ознаки на які потрібно звернути увагу?
Якщо послухаєте вищесказану пораду, нема. :wave:
По зимівлі пчіл! Рекоиендують накривати клійонкою рамки в вулику лишивши 1-2см. з заду. Це створює в вулику потрібний мікроклімат.
Це запитання, чи як??? Якщо рекомендація, чи на 100% ви впевнені в цьому питанні? :umora: Удачі!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З такими заморочками возяться ті, хто займається селекцією та виведенням маток

І то не всі ;)
ще ті хто вже довший час займається пасічникуванням.

:IMHO1: Тільки заради цікавості, бо вистачає селекції по показниках сім"ї на протязі сезону, щоб від неї виводити маток на заміну... Про критерії говорили ТУТ
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Доброго дня. Можливо хтось із практиків підкаже до якої з порід (точніше ознаки якої з них) може відноситись ця матка post-1353-1280054504_thumb.jpgpost-1353-1280054529_thumb.jpg Вибачайте за якість фото, такий телефон, і матка ніяк не хотіла фотографуватись. Чому я це запитую, просто після виводу цієї матки (на роєвому маточнику) сім'я набагато краще почала працювати (по медозбору, відтягуванні вощини, збільшилась кількість бджіл). Єдиний недостаток, бджоли роблять дуже активну розвідку (літають практично по всьому подвір'ї, після огляду сім'я знаходиться в агресивному стані і провокує нападку на пасіці). Але переваги набагато вагоміші. Тому хочу запитати чи є схожість такої матки із іншими породами (наприклад українська степна), бо по кольору черевця така матка вивелась в мене вперше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо хтось із практиків підкаже до якої з порід (точніше ознаки якої з них) може відноситись ця матка

із фото я зрозумів що рижа ,я купляв в діда з такими матками і бачу у місцевих в більшості такі. деякі сімї теж звірі але не всі
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

із фото я зрозумів що рижа ,я купляв в діда з такими матками і бачу у місцевих в більшості такі. деякі сімї теж звірі але не всі

Перший знімок можна було не подавати. Другий також назвати якісним не можна. Робіть ще та виберіть кілька кращих. Та матку вже можна розгледіти. Дійсно жовта. А бджоли ніби все ж сірі. Може це італійка. Бо бачив фільм про вивід маток італійок в Аргентині. Там вони суцільно жовті. Однак і бджола там жовтувата. А у нас сіра. Кілька років тому придбав випадково на базарі біля магазину "Бджільництва" з рук плідну матку нібито країнку. Кордон тоді був практично відкритий, так, що повірив. Матка велика світло-сіра. Два роки стабільно показувала рекордні результати у 22-х рамочному українці. А от роїтися вперто не хотіла (до речі ї цього року аналогічно, вже матка Ф2, не рояться). То я вже відводками виводив свищових від неї. А цього року вивів шляхом прививки личинок. Метод звичайно класний. І одержав від Ф2 також світлих (та не жовтих) маток. Але одна - жовта. Така як у Вас на знимку. На користь того що це італійка говорять Ваші слова про активність льоту бджіл на самій пасіці. Відомо, що вони злодії. Якщо помиляюсь, то нехай виправлять.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Можливо хтось із практиків підкаже до якої з порід (точніше ознаки якої з них) може відноситись ця матка

Скорей всего это помесь итальянки и месных, когда то предки были у неё итальянцами --у меня тоже такие есть помеси купил по незнанию продавец не сказал что это пчёлы только рыжие а матка у них была цвета (буштына)--тёмно жолтая полночтью.
Чому я це запитую, просто після виводу цієї матки (на роєвому маточнику) сім'я набагато краще почала працювати (по медозбору, відтягуванні вощини, збільшилась кількість бджіл)

Летают хорошо ну надо глаз --оставлял на зиму запас мёда весеннего а летом пропал взяток так они его использывали по полной это было на Ф-1 и Ф-2 сейчас этого нет действуют трутни дворяне и теперь могут весной быть коричневые 2-3 таргенса ,а под осень поменятся на чисто серые и на оборот это говорит о том что труты разных пород (паспорта не требуют) --шутка
Єдиний недостаток, бджоли роблять дуже активну розвідку (літають практично по всьому подвір'ї, після огляду сім'я знаходиться в агресивному с

Но это виноваты Ваши труты--дворяне--итальянка спокойная в былые времена даже без маски осмотр делал ;) сейчас тоже нормально но для надёжности маску одеваю ,а отводки могу и без маски--что сегодня и делал. Я бы вам посоветовал почитать характеристику пород
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Колеги! Хто може допомогти визначити породу бджіл? В цьому році у мене з'явилася бджолина сім'я, а якого вони роду-племені невідомо. :dntknw: Може хто візуально визначить.

post-1377-1283711316_thumb.jpg

post-1377-1283711356_thumb.jpg

post-1377-1283711365_thumb.jpg

post-1377-1283711381_thumb.jpg

post-1377-1283711397_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто може допомогти визначити породу бджіл?

По фотках візуально ніхто напевно Вам не скаже. Фото матки могло б більше світла пролити. Чітке фото крила, щоб визначити кубітальний індекс і т.д. щось би і могло прояснити наближено... Та і скажемо відверто - для чого Вам це? Ви дивіться на саму сім"ю, її якості і т.д. А порода бджіл важлива тільки на матковивідних пасіках. Як сім"я хороша, то виводьте від неї, а як не дуже, то по-любе треба маточок пару підкупити в когось з матководів. :IMHO1: На диво однорідного окрасу ваші бджоли. Всі сірі, без "домішків" В мене такі карпатки. В помісних здебільшого бджоли різного гатунку бувають - і сірі, і з жовтими смужками...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На диво однорідного окрасу ваші бджоли. Всі сірі, без "домішків" В мене такі карпатки.

І я звернув увагу на це. Однак мені здається, що карпатянка трохи темніша. А тут бджола світла. Чи може це через сильне освітлення? Колір матки також може не допомогти. Хіба що яскраво-жовта, то тоді явно не карпатянка. А так повно метисів, і за кольором не розбереш. Дивився гайдарівську таблицю, створену здається для відбору ліії (чи щось того роду) так там і чорні і червонуваті і темні з жовтизною. Різні є.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знання породи дасть мені напрямок пошуку нової матки для можливої заміни Поки що чітко виділяється одна якість - миролюбивість. Літом можна було без димаря і сітки працювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На диво однорідного окрасу ваші бджоли. Всі сірі, без "домішків" В мене такі карпатки.

І я звернув увагу на це. Однак мені здається, що карпатянка трохи темніша. А тут бджола світла. Чи може це через сильне освітлення? Колір матки також може не допомогти. Хіба що яскраво-жовта, то тоді явно не карпатянка. А так повно метисів, і за кольором не розбереш. Дивився гайдарівську таблицю, створену здається для відбору ліії (чи щось того роду) так там і чорні і червонуваті і темні з жовтизною. Різні є.
Майже так і є, правда зрідка трапляються з 2 жовтими чи оранжевими смужками на животику. На рахунок кольору, то вони не сірі, а злегка жовтуваті, чи якщо можна так сказати, золотисті.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Майже так і є, правда зрідка трапляються з 2 жовтими чи оранжевими смужками на животику. На рахунок кольору, то вони не сірі, а злегка жовтуваті, чи якщо можна так сказати, золотисті.

Тоді це точно не карпатянка чи українка, ці сірі темні. За рахунок опушення.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Породы пчёл: общее обсуждение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...