Перейти к содержанию

О сроках выведения маток


Бортник

Рекомендуемые сообщения

41 хвилину тому, AVA сказав:

По Рахматуліну обробка сильно вліяє на сперму у спермотеккі матки неплотний засів і т д.

Я весною кілька раз викладав фото розплоду з материнських сімей - розплід постійно щільний, як стіна, хоча всі материнки нарівні з усіма іншими сім'ями  як мінімум 4 рази обробляю восени пушкою амітразом.  Деякі з цих материнок пішли на 4 рік,  якщо по логіці Рахматуліна, то вони вже давно мали б мати дирявий розплід, або й  струтневіти зовсім... Щось ця його теорія практикою непідтверджується... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, davolodya сказал:

Я весною кілька раз викладав фото розплоду з материнських сімей - розплід постійно щільний, як стіна, хоча всі материнки нарівні з усіма іншими сім'ями  як мінімум 4 рази обробляю восени пушкою амітразом.  Деякі з цих материнок пішли на 4 рік,  якщо по логіці Рахматуліна, то вони вже давно мали б мати дирявий розплід, або й  струтневіти зовсім... Щось ця його теорія практикою непідтверджується... 

Можливо , одне замітив пізні матки менші склонні закладать ройові маточники,  даже на другий рік жизні

Зі слів  Вальчука в серпні менше рійливого трута

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, AVA сказал:

в серпні менше рійливого трута

Если семья заложила в апреле трутня, а в мае-июне зароилась и роевие матки облетаются в июне, то єто роевие трутни? А заложенние в июне-июле на которих облетятся матки в августе єто трутни нероевие?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, siverit сказал:

Если семья заложила в апреле трутня, а в мае-июне зароилась и роевие матки облетаются в июне, то єто роевие трутни? А заложенние в июне-июле на которих облетятся матки в августе єто трутни нероевие?

Точніше буде поріг роїня више , одні роятся при 5 рамках розплоду інші 8 рамках , а деякі простго залажують на піку своєї сили, просто інстинкт , а доройки недоходе

Весною перші залажують у кого пік 5 рамок , таке і потомство буде

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, AVA сказав:

Одна з основних причин заміни мматок пізно Рахматуліним , це те що матки саджаются у сімьї після обработки сімей від кліща

І тема була про обробки від кліща, матка повина сидіть у нукові без обробки , а потім підсадится у сімью, матка сімьї яка зазнала обробку викидаєтся, а ефект кращого посіву весною як доповненя 

По Рахматуліну обробка сильно вліяє на сперму у спермотеккі матки неплотний засів і т д.

Про це він у лекції згадував. Але його ствердження, що пізні матки у пік яйценоскості входять саме ранньою весною є основним у його теорії про пізніх маток. Саме це він вважає беззаперечною причиною і спонуканням до виведення пізніх маток.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO: Популіст. Говорить (стверджує)  багато неправильних речей...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть будь ласка шановні матководи де моя помилка. Було три  виховалки., одна карніка, дві баки. Матки були підсажені в мікронуки з інтервалом в три дні починаючи з 28 липня. З 30 маток не жодної матки яка відклала яйця. Були злетівші нуки, такі які заклали маточники. Це перший раз коли я отримав 100 відсотків негативний результат. Необлетілись і ті  матки які які підсадив у мікронуки, і ті яку залишились у виховалках. Проживаю у досить таки населенному місці, і думаю трутнів повинно бути вдосталь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, gorn сказав:

Підкажіть будь ласка шановні матководи де моя помилка. Було три  виховалки., одна карніка, дві баки. Матки були підсажені в мікронуки з інтервалом в три дні починаючи з 28 липня. З 30 маток не жодної матки яка відклала яйця. Були злетівші нуки, такі які заклали маточники. Це перший раз коли я отримав 100 відсотків негативний результат. Необлетілись і ті  матки які які підсадив у мікронуки, і ті яку залишились у виховалках. Проживаю у досить таки населенному місці, і думаю трутнів повинно бути вдосталь.

В виховалках матки є але не сіють чи просто пропали? Мікронуки повторно заселялись? Що стосовно взятка,наявності кормів в нуках? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мікронуки заселялись перший раз. У кожному було канді. Вощину відтянули і занесли мед і пергу. Три нуки злетіли. У деяких матки пропали, а у тих хто залишився матки бігають але росплоду немає. Я розумію що матки можуть пропасти при обльоті. Мене більше цікавить чому ті з маток хто залишився і пробув у нуклеусі більше трьох тижнів не сіють? Щурки літають, але невже вони поїли всіх трутнів? Минулі роки при виведенні маток такої проблеми не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, gorn сказав:

Щурки літають, але невже вони поїли всіх трутнів?

:IMHO:основна проблема - трохи запізно Ви вирішили вивести маток... Цей рік взагалі аномальний, де не глянь - все на виворіт, те, що роками працювало - цей сезон непрацює... У мене трутня перший раз масово погнали 6 липня, і це при тому, що у мене взяток, хоч мінімальний, але є постійно... Частину трутня вигнали, а той,що залишився - сидів тихенько у вуликах і на обліт не виходив, ніби відчував, що назад у вулик невпустять... Тих, хто ризикнув вилетіти - могла з'їсти щурка, її в Ваших краях вистачає...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, gorn сказал:

Мікронуки заселялись перший раз. У кожному було канді. Вощину відтянули і занесли мед і пергу. Три нуки злетіли. У деяких матки пропали, а у тих хто залишився матки бігають але росплоду немає. Я розумію що матки можуть пропасти при обльоті. Мене більше цікавить чому ті з маток хто залишився і пробув у нуклеусі більше трьох тижнів не сіють? Щурки літають, але невже вони поїли всіх трутнів? Минулі роки при виведенні маток такої проблеми не було.

Не кормлять , осінь бджоли мало у нукові

Була така сама ситуація декілька днів тому , було похолодало і матки нііби спаровані лазять спокійно але несіють,, бджоли мало було на рамкі тільки зщоб матку спарувать десь 0.5 літра

Потепліло засіяли і рамку на виході пятно печаті  добавив, із цієї закладки де сиділи на 3 рамках сразу засіяли

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.08.2020 в 06:56, AVA сказав:

Можливо , одне замітив пізні матки менші склонні закладать ройові маточники,  даже на другий рік жизні

Зі слів  Вальчука в серпні менше рійливого трута

 

Можливо мені попав такий рік, але одна матка виведена в минулому р і в кінці серпня обліталася і в липні цьго року заклали ройові маточники і вийшов великий рій. Звичайно що матку убили.. Цього року знову маю неплодок, які облітаються за днів шість-вісім.. Трутня є, але такої величезної кількості точно нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Uran сказал:

Можливо мені попав такий рік, але одна матка виведена в минулому р і в кінці серпня обліталася і в липні цьго року заклали ройові маточники і вийшов великий рій. Звичайно що матку убили.. Цього року знову маю неплодок, які облітаються за днів шість-вісім.. Трутня є, але такої величезної кількості точно нема.

Хто вбив матку і що це  за звичка матку ройову вбивати :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Гурович сказал:

Хто вбив матку 

Трутні , завалили бідолашку і навіть оком не моргнули ,:ak:, і полетіли далі воду носити , бо осінь обіцяють  без опадів.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 годин тому, Гурович сказав:

Хто вбив матку і що це  за звичка матку ройову вбивати :dntknw:

Вбили минулорічну матку Ф1Бальтрум(В92KOR+B82TR) і вийшли ройові матки Ф2. Одна з них залишилася в сімї, а інша вийшла з великим роєм. Маток не мітив, залишаться до весни, а весною бажаючим відправлю по пошті чи так заберуть, як хороших зимувалих.

13 годин тому, Valik740 сказав:

Трутні , завалили бідолашку і навіть оком не моргнули ,:ak:, і полетіли далі воду носити , бо осінь обіцяють  без опадів.:hi:

Чоловік не розібрався в моєму написаному і свій вирок зробив

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25.08.2020 в 08:20, AVA сказав:

Не кормлять 

ІМХО І осінь (відсутність приносу нектару пилку), і бджоли замало і та стара.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.08.2020 в 22:35, Valik740 сказал:

Трутні , завалили бідолашку

Как же это грустно звучит. :( Сочувствую, товарищ. Вот трутни реально "трутни". Как же им в их трутневую голову пришло сделать этот трагичный и злобный поступок? Каковы причины? Кто что думает по этому поводу? И как трутни могли убить матку, ведь насколько известно из некоторых источников, трутни зачастую не имеют жало с ядом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, michaeltok сказал:

И как трутни могли убить матку

Задушили...гади.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, michaeltok сказал:

трутни зачастую не имеют жало с ядом?

Может Ваши трутни и не имеют ... А вот наши Бакфастовские, сантиметров так 15 имеют жала ,  некоторые люди даже путают его ( жало) с другим органом   .  Погуглите , и сами все увидите.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Valik740 сказал:

А вот наши Бакфастовские, сантиметров так 15 имеют жала ,  некоторые люди даже путают его ( жало) с другим органом 

А вот с этого места по подробней:please:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене три дні тому почала сіяти матка в нуці  з останнього виводку . Золотистих трутнів вистачає, у двох сім'ях  від @teplov.  Спеціально так пізно виводив, як експеремент . :ay:

Дякувати Богу, цьогоріч щурка у мене не розкошує. Частіше чую посвист молоденьких соколів. :umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.08.2020 в 06:47, davolodya сказав:

Я весною кілька раз викладав фото розплоду з материнських сімей - розплід постійно щільний, як стіна, хоча всі материнки нарівні з усіма іншими сім'ями  як мінімум 4 рази обробляю восени пушкою амітразом.  Деякі з цих материнок пішли на 4 рік,  якщо по логіці Рахматуліна, то вони вже давно мали б мати дирявий розплід, або й  струтневіти зовсім... Щось ця його теорія практикою непідтверджується... 

В тому то й справа, що не лише ця... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25.08.2020 в 08:00, davolodya сказав:

:IMHO:основна проблема - трохи запізно Ви вирішили вивести маток... Цей рік взагалі аномальний, де не глянь - все на виворіт, те, що роками працювало - цей сезон непрацює... У мене трутня перший раз масово погнали 6 липня, і це при тому, що у мене взяток, хоч мінімальний, але є постійно... Частину трутня вигнали, а той,що залишився - сидів тихенько у вуликах і на обліт не виходив, ніби відчував, що назад у вулик невпустять... Тих, хто ризикнув вилетіти - могла з'їсти щурка, її в Ваших краях вистачає...

У мене ще в одній батьківській сім'ї і зараз є трохи печатного трутневого розплоду. Ні мені, а ні моїм бджолам він не потрібен. Але я це зробив для  того, щоб доказати, що трутнів можна виводити і регулювати їх кількість по строках далеко за липень. :dntknw::wave:

  Отож, при воводі маток , не менше уваги матковод має  приділяти виведенню трутнів відповідного віку і відповідних ліній. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

У мене ще в одній батьківській сім'ї і зараз є трохи печатного трутневого розплоду. Ні мені, а ні моїм бджолам він не потрібен. Але я це зробив для  того, щоб доказати, що трутнів можна виводити і регулювати їх кількість по строках далеко за липень. :dntknw::wave:

Трутень і у мене ще є в частині сімей, але це недає гарантій якісного обльоту матки... Для цікавості кілька днів тому роздушив кілька трутнів -  толку від них мало, вони незрілі. Та й не літають вони вже зараз, не чути на пасіці їхнього гулу, як влітку - таке враження, що вони з вулика вже вилітати нехочуть, бо відчувають, що назад невпустять...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...