Перейти к содержанию

О сроках выведения маток


Бортник

Рекомендуемые сообщения

11 година тому, wwlo сказав:

от пива может быть импотенция(хмель)а масло это точно,лучше потреблять оливковое  .

  А може і не бути. Все залежить , яка перед вами жіночка.  :IMHO:Ліпше вже - олія, від "масел " живіт росте.:dntknw::umora:    Але та оливкова, що до нас доходить , повірте, то вже далеко не той продукт, що там , де її вирощують. Та тема ж про строки виведення маток...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Три года подряд первые плодные матки были 6 и 7 мая, в этом году сегодня 3 мая уже обнаружены первые плодные насеявшие по полрамки яиц, так что Сумская область уже может соревноваться с карпатчиками не только по пакетам, но и по раннему выводу пчеломаток.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
В 29.09.2019 в 08:41, ДобровоЛ сказал:

    Я вже повідомляв, що з"явилася у вересні в мене матка ТЗ, вже й обліталася, яйцекладуча. Перезимує - опишу, чи Рахматулін мав рацію.:dntknw:

Вже про рацію :)можете розповісти? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 годин тому, chajka2005 сказав:

Вже про рацію :)можете розповісти? 

:umora: Та абсолютно ніякої різниці між ними я не помітив! Тому й промовчав. Може тому, що ні сад, а ні акація цьогоріч нічого нам не дала?..:ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
30.07.2020 в 23:57, chajka2005 сказав:

Вже про рацію :)можете розповісти? 

Знайшов учора , підготовлений мною спеціально , трутневий стільник із достатньою кількістю запечатаних личинок у потрібній мені сім'ї баків від @teplov . Отож вирішив завтра спробувати зробити закладку маток баків від своєї голландки. Побачу, може що й вийде з перевіркою методу Рахматуліна.:ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Знайшов учора , підготовлений мною спеціально , трутневий стільник із достатньою кількістю запечатаних личинок у потрібній мені сім'ї баків від @teplov . Отож вирішив завтра спробувати зробити закладку маток баків від своєї голландки. Побачу, може що й вийде з перевіркою методу Рахматуліна.:ah::dntknw:

Не пізно? Взяток підходить до завершення, трутня практично всі сім'ї ганяють... Таке враження, що трутні вже бояться вилітати з вуликів, бо назад до хати  невпустять...IMG_20200809_161434.thumb.jpg.a17e335581843161bdac1ab555ed22cd.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трутня майже не чути уже ,а 2-3 неділі тому рев стояв,як рої наче йдуть 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Знайшов учора , підготовлений мною спеціально , трутневий стільник із достатньою кількістю запечатаних личинок у потрібній мені сім'ї баків від @teplov . Отож вирішив завтра спробувати зробити закладку маток баків від своєї голландки. Побачу, може що й вийде з перевіркою методу Рахматуліна.:ah::dntknw:

Успіхів Вам! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, davolodya сказав:

Не пізно? Взяток підходить до завершення, трутня практично всі сім'ї ганяють... Таке враження, що трутні вже бояться вилітати з вуликів, бо назад до хати  невпустять..

Та я ж й пишу, що є печатний трутневий розплід. Його вони заклали ще на взятку з соняха - я їм спеціально трутневу рамку підставив у середину гнізда. А зараз потроху цю сім'ю  стимулюватиму медком та змивками із забрусу. Але тож експеремент - потреби в матках , як такої , немає. :dntknw::wave:

7 годин тому, chajka2005 сказав:

Успіхів Вам! 

Дякую.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, asot сказав:

Трутня майже не чути уже ,а 2-3 неділі тому рев стояв,як рої наче йдуть 

О! Бачите,- тепер й трутня можна трохи підібирати навіть й для вільного запліднення. А взяток у мене невеличкий є, видно по льоту бджіл. Трошки, видно, беруть із золотарника,- був же дощ днів три тому. А запаси меду на зиму у них вже є. Так що трутня ще не виженуть.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Та я ж й пишу, що є печатний трутневий розплід.

Печатний трутневий розплід і зрілий трутень - це далеко не одне і  те ж. Від виходу до зрілості як мінімум 2 тижні, це якраз припаде на початок вересня... Будете тримати трутня до цього часу, заради експеременту?

5 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

О! Бачите,- тепер й трутня можна підібрати навіть й для вільного запліднення. А взяток у мене невеличкий є, видно по льоту бджіл. Трошки, видно, беруть із холотарника,- був же дощ днів три тому.

Взяток і у мене ще є, а трута погнали ще в кінці липня...

На те, що Ваші неплідки спаруються саме з Вашим трутнем - сильно не розраховуйте, багато трутня ще є в проблемних сім'ях...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, davolodya сказав:

Печатний трутневий розплід і зрілий трутень - це далеко не одне і  те ж. Від виходу до зрілості як мінімум 2 тижні, це якраз припаде на початок вересня... Будете тримати трутня до цього часу, заради експеременту?

Взяток і у мене ще є, а трута погнали ще в кінці липня...

Ну, а чим тепер займатися? :ah::dntknw:Я сьогодні збираюся робити закладку. А трут у тій сім'ї вже й деякий повиходив. Я два дні тому качав мед, потім сушив рамки. А зимовий запас вже запечатаний на других корпусах готовий. Тож трутнів пока ще є трохи. А цей що лупиться якраз і дозріє статево вчасно. Йому 12 діб потрібно. А після сьогоднішньої закладки для виведення й дорослішання маток потрібно буде 21 доба. Екперемент буде цікавим, якщо приймуть личинок на виховання. Побачим й прорахунки Рахматуліна. По- перше, осінь не весна - це точно. І вся ця катавасія протиприродня, як на мене. Але спробувати варто.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Ну, а чим тепер займатися? :ah::dntknw:Я сьогодні збираюся робити закладку. А трут у тій сім'ї вже й деякий повиходив. Я два дні тому качав мед, потім сушив рамки. А зимовий запас вже запечатаний на других корпусах готовий. Тож трутнів пока ще є трохи. А цей що лупиться якраз і дозріє статево вчасно. Йому 12 діб потрібно. А після сьогоднішньої закладки для виведення й дорослішання маток потрібно буде 21 доба. Екперемент буде цікавим, якщо приймуть личинок на виховання. Побачим й прорахунки Рахматуліна. По- перше, осінь не весна - це точно. І вся ця катавасія протиприродня, як на мене. Але спробувати варто.:IMHO:

Про ''прорахунки''  Рахматуліна,- не правильно виразився, бо  можливо й правота там його є.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Екперемент буде цікавим, якщо приймуть личинок на виховання.

Прийом личинок нормальний. Яйце знесене 11 серпня личинка передана на виховання 14-го, а сьогодні спостерігав  рясні зачатки маточників.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Материнка засіяла увесь Джентер. Оскільки виховательок у мене вже немає, довелось матку одного дадана загнати у маточний ізолятор і підставити Джентер у сім'ю. Це й буде моя вихователька - великої кількості маток мені не потрібно. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.08.2020 в 14:57, ДобровоЛ сказал:

Материнка засіяла увесь Джентер. Оскільки виховательок у мене вже немає, довелось матку одного дадана загнати у маточний ізолятор і підставити Джентер у сім'ю. Це й буде моя вихователька - великої кількості маток мені не потрібно. :dntknw:

Сколько личинок приняли на воспитание?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, военрук сказав:

Сколько личинок приняли на воспитание?

Так тож я лише Джентер ставив у сім'ю. А прививка буде завтра.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19.08.2020 в 22:38, военрук сказав:

Сколько личинок приняли на воспитание?

Як я й розраховував прийняли всього-навсього лише чотири личинки. Ізолятор з маткою був поряд, бо вже почав скорочувати сім'ї. От від того й результат.

Цікаво, а скільки маток зможе облітатися на моєму трутні, що вже якраз повиходив з розплоду? Правда, розраховувати на те, що вони облітаються на моїх трутнях - то досить зовсім малий відсоток. Але він існує, так як решта сімей вже трутнів повиганяли. 

Це просто цікавий експеремент та перевірка теорії Рахматуліна про пізніх маток. Одна у мене вже є , виведена в кінці серпня торік. Щось видатного весною від неї не дочекався - не виняток була причина з провалом взятку з акації... :IMHO: А відзначилася вона таки продуктивністю лише оце зараз, у серпні...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Цікаво, а скільки маток зможе облітатися на моєму трутні, що вже якраз повиходив з розплоду? Правда, розраховувати на те, що вони облітаються на моїх трутнях - то досить зовсім малий відсоток. Але він існує, так як решта сімей вже трутнів повиганяли. 

Ви всерйоз сподіваєтеся, що неплідки облетяться саме з Вашим трутнем? Те, що трутня сім'ї вже повиганяли - не означає, що трутня в окрузі вже нема...  Я більш ніж впевнений, що у багатьох зараз ще є проблемні сім'ї, і трутня у них більш ніж достатньо, але якість його під знаком питання... І у мене така є, поки що лиш одну виявив, але не виключено, що буде ще - надумали міняти матку, вже й неплідка вийшла,  трутня зібралося в сім'ї мабуть з всієї округи... Неплідку знайшов і задушив, натомість дав плідну з нука, бо подібні експерименти мені не цікаві...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, davolodya сказав:

Ви всерйоз сподіваєтеся, що неплідки облетяться саме з Вашим трутнем? Те, що трутня сім'ї вже повиганяли - не означає, що трутня в окрузі вже нема...  Я більш ніж впевнений, що у багатьох зараз ще є проблемні сім'ї, і трутня у них більш ніж достатньо, але якість його під знаком питання... І у мене така є, поки що лиш одну виявив, але не виключено, що буде ще - надумали міняти матку, вже й неплідка вийшла,  трутня зібралося в сім'ї мабуть з всієї округи... Неплідку знайшов і задушив, натомість дав плідну з нука, бо подібні експерименти мені не цікаві...

 Володимире, та я ж писав у посту заради чого те зроблено. Колись, ще за радянської влади , деякі вчені експерементували і  потрібну сім'ю з трутнями  та нуки виставляли під вечір, коли інші трутні вже сиділи по гніздах. І за повідомленнями  декому з них вдавалося досягти наміченого. Але тоді ще не було так розвинено ШО. А у  мене то експеремент, бо є можливість й ШО. Але головне тут виявити якість пізніх маток та поведінку їх у наступному сезоні та порівняти зі словами Рахматуліна.:ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

Але головне тут виявити якість пізніх маток та поведінку їх у наступному сезоні та порівняти зі словами Рахматуліна.:dntknw:

Нічого особливого  в пізніх матках непомітив - якщо нормально облетілася, то весною працює нарівні з іншими, не краще і не гірше... Але є інша проблемка - після обльоту ніяк зупинити неможна, сіє практично до морозів...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, davolodya сказав:

 Але є інша проблемка - після обльоту ніяк зупинити неможна, сіє практично до морозів...

Так по Рахматуліну, якщо я правильно пам'ятаю, сім'я одночасно з підсадкою матки загодовується "по самі вуха", доки місця стане. Щоб сіяти матка почала вже навесні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, Олег Мельник сказав:

Так по Рахматуліну, якщо я правильно пам'ятаю, сім'я одночасно з підсадкою матки загодовується "по самі вуха", доки місця стане. Щоб сіяти матка почала вже навесні.

Мабуть клімат у мене і в Рахматуліна відрізняється кардинально, бо на початок загодівлі в сім'ях ще є дуже багато розплоду в різних стадіях, зачасту до холодів. І при пізній підсадці матки в сім'ї ще є повно печатного розплоду,  то ж місце для засіву матка завжди знаходить. Тому стараюся дуже пізно маток не міняти, вийняток - це хіба якщо матка в сім'ї пропала...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, davolodya сказав:

Нічого особливого  в пізніх матках непомітив - якщо нормально облетілася, то весною працює нарівні з іншими, не краще і не гірше... Але є інша проблемка - після обльоту ніяк зупинити не можна, сіє практично до морозів...

 

9 годин тому, Олег Мельник сказав:

Так по Рахматуліну, якщо я правильно пам'ятаю, сім'я одночасно з підсадкою матки загодовується "по самі вуха", доки місця стане. Щоб сіяти матка почала вже навесні.

Володимире,  вивів я торік таку матку, і результат такий же як у вас. Тож ще раз вирішив спробувати.

Щодо пізньої кладки, Олеже, то й це було помічено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 

Володимире,  вивів я торік таку матку, і результат такий же як у вас. Тож ще раз вирішив спробувати.

Щодо пізньої кладки, Олеже, то й це було помічено.

Одна з основних причин заміни мматок пізно Рахматуліним , це те що матки саджаются у сімьї після обработки сімей від кліща

І тема була про обробки від кліща, матка повина сидіть у нукові без обробки , а потім підсадится у сімью, матка сімьї яка зазнала обробку викидаєтся, а ефект кращого посіву весною як доповненя 

По Рахматуліну обробка сильно вліяє на сперму у спермотеккі матки неплотний засів і т д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...