Перейти к содержанию

Розмножуємо дерева та кущі


ded50

Рекомендуемые сообщения

Підкажіть , будь-ласка, як із грушки дички вийняти насіння. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть , будь-ласка, як із грушки дички вийняти насіння. Дякую.
Ніж в руки - і вперед (якшо грушок небагато) :) . А якшо багато, або ліньки - то чекати пока перегниє і потім промити (перетерти) через відповідне решето.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть , будь-ласка, як із грушки дички вийняти насіння. Дякую.

А ще можна грушку з‘їсти, а насіння виплюнути в мішечок, але якщо грушок багато - роздати їх всім знайомим, з умовою повернення насіння.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть , будь-ласка, як із грушки дички вийняти насіння. Дякую.
Чекаєте доки розм'якнуть, перетираєте через решітку, щоб роздавити всі, заливаєте водою і чекаєте, щоб почало бродити - все насіння опуститься на дно, звідки його збираєте й промиваєте на ситі під краном. Такий спосіб найбільш наближений до природнього процесу - бродіння й гниття м'якоті підвищує схожість насіння.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підкажіть будь-ласка! горіх(дерево) вирощений з плоду сортового горіха успадковує сортовитість чи це можливо тільки через щеплення?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не обов'язково, вірніше - скоріше НІ, ніж ТАК.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підкажіть будь-ласка! горіх(дерево) вирощений з плоду сортового горіха успадковує сортовитість чи це можливо тільки через щеплення?
У грецького горіха при вільному запиленні успадкування материнських ознак на рівні 50-65% максимум. Дуже велика залежність від сорту - деякі краще передають свої ознаки, а деякі гірше. У фундука рівень передачі ознак до 85%, наприклад традиційні сорти фундука навіть в промислових плантаціях часто закладають з сіянців.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У грецького горіха при вільному запиленні успадкування материнських ознак на рівні 50-65% максимум. Дуже велика залежність від сорту - деякі краще передають свої ознаки, а деякі гірше. У фундука рівень передачі ознак до 85%, наприклад традиційні сорти фундука навіть в промислових плантаціях часто закладають з сіянців.
дякую за пояснення! в мене є один знайомий у якого е сортові грецькі горіхи(діаметром приблизно 5см) але щепки він не дає бо дуже переживає за свій горіх щоб він часом не всох! от я й поцікавився чи можна отримати сортове дерево із насіння! а які б ви порадили придбати сорти грецького горіха?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Подскажите что я сделал не так? Весной этого года решил размножить абрикос методом воздушного укоренения. Снял кору вокруг побегов кольцом примерно 2 см высотой, весь период вегетации побеги были зелеными и я радовался-укоренились, но какое было мое разочарование когда я разрезал бутылки с землей и на месте корней увидел наросшую кору. Вот из этого и вытекает вопрос: что я, сделал не так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот из этого и вытекает вопрос: что я, сделал не так?

фото покажіть
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот из этого и вытекает вопрос: что я, сделал не так?

фото покажіть
Фото не покажу, я их не фотографировал, но если интересуют нюансы спрашивайте какие, отвечу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...
Ще один цікавий спосіб розмноження розповім. Випадок допоміг. Привезли в двір машину глини й висипали купою в садку - випадково виявились присипаними нижні гілки старої яблуні. За кілька місяців, коли купу забрали, виявив на тих гілках чудове густе коріння - тільк иобрізав ножицями й посадив. Наступного року вже мав яблука з тих "саджанців" :ay: Потім ще кілька разів пробував даний спосіб - в мене всі дерева на низькому штамбі, або карлики. Прикопував нижню гілку, вивівши назовні верхівку, а восени відрізав та віддавав як саджанець - люди іноді просять. Ці саджанці, взяті з плодоносного дорослого дерева цвітуть і дають урожай вже на другий рік. Пробував так на яблуні, айві й груші.
а можна зробити цей прийом на гілці яка знаходиться на висоті і її не мож прикопати? можна на гілку надіти целофановий пакет і насипати туда глини? чим відрізняється цей спосіб від способу описаного нижче "на гілці зрізується кора. Вирізається кільце шириною 1см. На гілку нижче зрізаного кільця вбираємо кульок, целофановий і засипаємо його глиною."
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Ищу черенки грецкого ореха для прививки. Интересует плод размером с о спичечный коробок! В обмен подкину укоренённый самшит! :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ищу черенки грецкого ореха для прививки. Интересует плод размером с о спичечный коробок! В обмен подкину укоренённый самшит!

черенки потрібні зараз, чи весною?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ищу черенки грецкого ореха для прививки. Интересует плод размером с о спичечный коробок! В обмен подкину укоренённый самшит! :)
Слыхал что орехи тоже прививают, но успеха не имел... В этом году снял первый урожай своего ореха. Плоды разной величины, крупные и мелкие. Но разламываются рукой довольно легко.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Слыхал что орехи тоже прививают

пробував разок, не вийшло :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Слыхал что орехи тоже прививают

пробував разок, не вийшло :(
От і в мене не вийшло.....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

черенки потрібні зараз, чи весною?

Весной! А у Вас есть?
Но разламываются рукой довольно легко.

Михаил, это хорошо, но нужен размер! Это так "товарно"! Почти как мой "городской" мёд! :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От і в мене не вийшло.....
А я все збираюсь... пробувати
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весной! А у Вас есть?

Росте один такий горіх по дорозі на роботу, можна попробувати нарізати
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Був у покійної бабусі такий горіх. Ядра великі і шкірка тонка. Щепа. Горіха, на жаль, спиляли, а прищепити на іншого свого часу ніхто не здогадався.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если еще понадобится. Есть у знакомого крупный, тонкошкурый орех.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Понадобиться! До весны доживём - напомню :) Плюс ещё среднелетняя прививка "щитком" :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Не нужно заморачиваться с прививкой ореха. Всё дело в том, что этот процесс должен занять не более 10 секунд - от начала среза до полной замотки места прививки. На воздухе срез ореха очень быстро окисляется, становится коричневым. Поэтому приживаемость прививки ореха часто у амматоров равна нолику. Нужен огромный опыт и большая скорость в выполнении. Советую попробовать на простых черенках ореха, а затем искать элитные.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прививал один раз омегообразным секатором.Получилось

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...