Перейти к содержанию

Воск, Віск


Рекомендуемые сообщения

Я использовал кастрюлю раз 50, затем выходит наружу металл. Как чистить емкость от воска - нагреваем пустую до температуры плавления воска и вытираем сухой ветошью насухо...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я использовал кастрюлю раз 50, затем выходит наружу металл. Как чистить емкость от воска - нагреваем пустую до температуры плавления воска и вытираем сухой ветошью насухо...
Треба при нагоді перевірити. Загалом, мені здається, що так не має бути. Віск, за великим рахунком, це звичайний жир. Чому ж тоді від борщу емаль не розчиняється? Може кастрюля така трапилась - з імітацією покриття? Я не заперечую вашу інформацію, проте треба переконатись самому. Просто вперше про таке чую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Добрий всім вечір. Може хтось підкаже, що робити. Я топлю віск на сонячній воскотопці. Рамки темні, відповідно і віск є темнуватий - як його очистити? :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я після сонячної воскотопки перетопляв віск у дощовій воді ( можна, і навіть краще у дистильованій). Віск світлішав. Також після сонячної перетопляв у пароварці, то також світлішав. Спробуйте :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий всім вечір. Може хтось підкаже, що робити. Я топлю віск на сонячній воскотопці. Рамки темні, відповідно і віск є темнуватий - як його очистити? :ay:
Можно перед топкой замочить в воде и раза два заменить воду , что бы посветлели , ну а дальше по тексту
Я після сонячної воскотопки перетопляв віск у дощовій воді
, можно добавить немного кислоты . Есть тут на форуме про очистку воска почитайте :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також після сонячної перетопляв у пароварці, то також світлішав. Спробуйте :hi:
вибачте, а яка пароварка маэться на увазі?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий всім вечір. Може хтось підкаже, що робити. Я топлю віск на сонячній воскотопці. Рамки темні, відповідно і віск є темнуватий - як його очистити? :ay:
Приблизно так, як варять вареники на пару. Тепер детальніше: на дно кастрюлі - дощова вода, поверх кастрюлі капронові жінчині колготи, на них куски воску, закрити кришкою. Після витопки, закладається слідуюча порція воску. Що-до очистки воску кислотою. Віск - жирні органічні кислоти, при добавці звичайної кислоти, останню з воску видалити немає можливості. Прошу уявити, як розвиватиметься лічинка бджоли у випарах мінеральних кислот (це коли з такого "очищеного" воску зроблять вощину). Дуже хочеться побачити того пасічника, який очистив віск кослотою, а потім приклав цей віск собі до епітелію...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що-до очистки воску кислотою. Віск - жирні органічні кислоти, при добавці звичайної кислоти, останню з воску видалити немає можливості. Прошу уявити, як розвиватиметься лічинка бджоли у випарах мінеральних кислот (це коли з такого "очищеного" воску зроблять вощину). Дуже хочеться побачити того пасічника, який очистив віск кослотою, а потім приклав цей віск собі до епітелію...
все що Ви тут написали взагалі не відповідає дійсності, це я вам як фаховий к.х.н. говорю, вибачте :hi: якщо немає довіри професійному хіміку, то можу сказати, що знаю людину яка робить маточні мисочки з дочищеного сірчаною кислотою воску (бо вважає цей прийом дезинфікуючим)...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

все що Ви тут написали взагалі не відповідає дійсності, це я вам як фаховий к.х.н. говорю, вибачте якщо немає довіри професійному хіміку, то можу сказати, що знаю людину яка робить маточні мисочки з дочищеного сірчаною кислотою воску (бо вважає цей прийом дезинфікуючим)...

rad, :hi: . Еще в советских книгах писали о очистке воска кислотой.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як його очистити?

10 літрова кастрюля - заливаю 5 літрів води і 200 грам оцту, туди закидую всі воскові відходи, все що є, віск жовтий, білий, сірий, коричневий і майже чорний, в результаті віск виходить жовтенький як дитячі какашки :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 літрова кастрюля - заливаю 5 літрів води і 200 грам оцту, туди закидую всі воскові відходи, все що є, віск жовтий, білий, сірий, коричневий і майже чорний, в результаті віск виходить жовтенький як дитячі какашки

Оце добра порада! Якраз зібралось 2 кг темного з очисток низу воску. Все думав куди його подіти. Окрім того відомо, що оцтова кислота є одним з продуктів життєдіяльності, тобто не повинна згубно впливати на живі організми на відміну наприклад від щавелевої кислоти. Що стосується сірчаної кислоти, то PDD має рацію говорячи
Віск - жирні органічні кислоти, при добавці звичайної кислоти, останню з воску видалити немає можливості. Прошу уявити, як розвиватиметься лічинка бджоли у випарах мінеральних кислот (це коли з такого "очищеного" воску зроблять вощину).

а от твердження
все що Ви тут написали взагалі не відповідає дійсності, це я вам як фаховий к.х.н. говорю, вибачте

потребує роз"яснення. Не заперечую
знаю людину яка робить маточні мисочки з дочищеного сірчаною кислотою воску (бо вважає цей прийом дезинфікуючим)...

Той пасічник може вважати що завгодно, то його право. Всім відомий шкільний дослід про властивості сірчаної кислоти: коли на шматочок вати дають краплю концентрованої кислоти. Вата мементально чорніє. А мої шкільні штани, або дівчачі капрони всі в дірках від розбавленої кислоти. Питання: то дезифекція чи щось інше. Так діяла мафія.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ребятушки, ну я тут тоже порой советую и пишу черти что :ah: по скуке и незнанию, но по крайней мере пользуюсь бесценным значком " :IMHO1:" вы же расписывате нам как ужасно корчатся личинки в парах серной кисолты не говоря уже о почерневшей вате в девчачих чулках без единой ссылки на внушающий доверие источник :dntknw: тем более из фразы "оцтова кислота є одним з продуктів життєдіяльності, не повинна згубно впливати на живі організми на відміну наприклад від щавелевої кислоти" следует что человек слабо владеет вопросом, по тому как щавелевая кислота, она по тому и щавелевая, что является продуктом жизнедеятельности многих растений включая щавель, да что там говорить, даже неорганическая соляная кислота то же продукт жизнедеятельности ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

следует что человек слабо владеет вопросом, по тому как щавелевая кислота, она по тому и щавелевая, что является продуктом жизнедеятельности многих растений включая щавель, да что там говорить, даже неорганическая соляная кислота то же продукт жизнедеятельности

Я дійсно не спец. Та спеціально звертався до біолога, на що одержав відповідь, що щавелева кислота не є продуктом який утворюється, або функціонує в тваринних організмах і в бджолах також. На відміну від оцтової та лимонної. А щодо рослин то тут навіть моя бабуся з 4 клясами ЦПШ знає про щавель та подібні рослини. Ну а до чого тут соляна кислота? Знов кожний другий пересічний пенсінер що має проблеми з кислотністю без всякої освіти знає цю інформацію. Для цього не потрібно бути К.Х.Н.!!! Навіть першокурсник механік вже знає яка велика різниця у будові та властивостях неорганічних кислот кисневмісних та типу соляної. Та справа дійсно
вы же расписывате нам как ужасно корчатся личинки в парах серной кисолты не говоря уже о почерневшей вате в девчачих чулках без единой ссылки на внушающий доверие источник

Джерела такого не знаю. Але маю тривіальний досвід споживання курячих шлунків моєю кішкою. Подивіться уважно на нього, бо на людський не знаю де можна внаоч глянути. Що зсередини? Так. 1-2 мм міцної і стійкої шкіри. Може не точно виражаюсь, не науково. Та це не головне. Головне для чого така прослойка в ньому? Відповідь на поверхні: бо там булька саме солянка з рН=1,5 !!!!!!. А що написано на всій жіночій косметиці? рН=5,5. Відчуваєте різницю. І це ми говоримо про солянку а не про сірчану. Отже, так як ви спец, то прохання відкрити підручник і роз"яснити нам що сірчана не може бути шкідливою для живого організму. Адже саме це я просив Вас зробити , а натомність одержав
следует что человек слабо владеет вопросом

кожен з нас може не володіти терією, та має практичну інформацію, з чого і робить висновки. Спробуйте їх спростувати фахово.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я дійсно не спец. Та спеціально звертався до біолога, на що одержав відповідь, що щавелева кислота не є продуктом який утворюється, або функціонує в тваринних організмах і в бджолах також. На відміну від оцтової та лимонної.
двойка вашему биологу :( , лимонная и уксусная кислоты - компонены цикла Кребса, щавелевая - глиоксилат–глицин–этаноламинового, также она является конечным продуктом превращения аскорбиновой кислоты
А щодо рослин то тут навіть моя бабуся з 4 клясами ЦПШ знає про щавель та подібні рослини. Ну а до чого тут соляна кислота? Знов кожний другий пересічний пенсінер що має проблеми з кислотністю без всякої освіти знає цю інформацію. Для цього не потрібно бути К.Х.Н.!!!
ну вот Вы сами подтвердили, что термин "натуральность" требует столько оговорок, что стоит ли им пользоваться в принципе?
Джерела такого не знаю. Але маю тривіальний досвід споживання курячих шлунків моєю кішкою.
колготы, вата, кошки... а от чего бы для начала не найти источник который подвердит "необратимое растворение" серной кислоты в воске, о котором нам авторитетно поведал уважаемый "PDD", простите не знаю имени? я например, читал что при правильном соблюдении технологии никакой серной кислоты в воске не остается, по крайней мере в том количестве чтобы личинки на такой вощине корчились в ацких муках :ah: в принципе известно что образуются в неких количествах алкилсульфаты (из высших спиртов воска), которые теоретически способны "затянуть" кислоту в сам воск, но при соблюдении технологии, алкилсульфаты удаляются если у Вас есть другие источники я буду рад ознакомиться, но пожалуйста давайте уйдем из плоскости куриных желудков и кислотных паров :please:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

двойка вашему биологу , лимонная и уксусная кислоты - компонены цикла Кребса, щавелевая - глиоксилат–глицин–этаноламинового, также она является конечным продуктом превращения аскорбиновой кислоты

Згадав той термін, яким він оперував. Щавелева кислота не є продуктом метаболізмув організмі бджоли. Хоча це твердження зовсім не заперечує ваш вираз
щавелевая - глиоксилат–глицин–этаноламинового, также она является конечным продуктом превращения аскорбиновой кислоты

Уточню, то був викладач Аграрної академії і канд. біол. наук. Так, що мені лишається лише сісти та відкрити Вікіпедію щоби прийняти чиюсь сторону. Можливо йдеться про кількісні величини, типа мало та багато. Про це саме Ви також сказали
я например, читал что при правильном соблюдении технологии никакой серной кислоты в воске не остается, по крайней мере в том количестве чтобы личинки на такой вощине корчились в ацких муках

Однак для мене звичайного користувача посилання на правильну технологію може наштовхнути на використання наприклад слабкого розчину вапна в кінці процесу. Тобто коли знімаємо розтоплений віск з печі і ставимо на охолодження.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

если у Вас есть другие источники я буду рад ознакомиться, но пожалуйста давайте уйдем из плоскости куриных желудков и кислотных паров :please:
Есть источники, но к большому моему сожалению, не имею сейчас времени сканировать, редактировать и т. д. А вот отказаться от очистки воска серной кислотой советую всем. Тем более, что в быту пользуются и концентрированой и разбавленой кислотой(каждый сам себе хозяин), сдают воск, заранее зная, что кислота не попадет в ту вощину, что уже куплена. У многих производителей можно откатать вощину из воска своей пасеки. Попробуйте сделать вощину при кислотной очистке и из чистого, отстояного воска, навощите рамки и поставьте рядом - пчелы дадут вам свой ответ. Я не химик, я механик, спорить, ломать копья в области химии я не могу и не буду. Пусть нас рассудит пчела.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Пробував і я відбілювати віск кислотою. Стає світліший, це правда, та тільки піниться сильно, неможливо формувати. При моїй технології можна і без кислоти отримати високоякісний віск. В цьому році продав 10 кг по 80грн/кг. Якщо цікаво можу описати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вот отказаться от очистки воска серной кислотой советую всем.

100 грам оцту у воду в якій топиться віск і не потрібно ніякої кислоти, віск жовтенький як капанець :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вот отказаться от очистки воска серной кислотой советую всем.

100 грам оцту у воду в якій топиться віск і не потрібно ніякої кислоти, віск жовтенький як капанець :hi:
На какой объем воды? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ребята , вот только я не пойму: зачем очищать воск ,если в магазине принимают весь воск по одной цене не зависимо от цвета.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ребята , вот только я не пойму: зачем очищать воск ,если в магазине принимают весь воск по одной цене не зависимо от цвета.
При Ваших об`ємах здавання, я б теж, про очистку не дуже хвилювався. А коли за 2 сезони лише 10кг товарного, то про якість необхідно подбати, щоб отримати 80грн/кг А може у Вас приймають дорожче ніж 50, в такому разі можна і не напружуватись :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уксусная кислота для смягчения воды и осветления воска не очень подходит из-за быстрого выпаривания. Для осветления воска применяют щавелевую кислоту т.к. она образует водорастворимые соли при очистке в отличии от серной. На 2 кг воска 1 литр мягкой (дождевой) воды и 20 гр щавелевой кислоты. Минимальная интенсивность кипения в течении 10-15 минут и хороший отстой утепленной посуды. Перед началом застывания осветленный воск переливается в емкость для застывания без нижнего слоя, нижний слой застывает в варочной емкости и очищается затем механически. Остаток добавляем к следующей порции воска, подлежащей осветлению .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уксусная кислота для смягчения воды и осветления воска не очень подходит из-за быстрого выпаривания. Для осветления воска применяют щавелевую кислоту т.к. она образует водорастворимые соли при очистке в отличии от серной. На 2 кг воска 1 литр мягкой (дождевой) воды и 20 гр щавелевой кислоты. Минимальная интенсивность кипения в течении 10-15 минут и хороший отстой утепленной посуды. Перед началом застывания осветленный воск переливается в емкость для застывания без нижнего слоя, нижний слой застывает в варочной емкости и очищается затем механически. Остаток добавляем к следующей порции воска, подлежащей осветлению .
При всем своем к Вам уважении не хотел бы,чтобы в магазине отпускали вощину после такого процесса "осветления"!Понимаю всю наивность моего поста,но и пропагандировать оную рецептуру не есть хорошо :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уксусная кислота для смягчения воды и осветления воска не очень подходит из-за быстрого выпаривания.

Может уксусная кислота для осветления воска и не эффективна, но результат есть. Я тоже добавляю уксусную кислоту в водопроводную воду, если нет дождевой воды. Так вот я заметил, что при добавлении уксусной кислоты 6-9% примерно 100 мл на 1 литр воды, воск на выходе получается более светлый, чем при дождевой воде без уксуса.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich changed the title to Воск, Віск

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...