Перейти к содержанию

Воск, Віск


Рекомендуемые сообщения

Просто я не помічав щоб пресований віск відстоювався гірше за той що з сонячної чи парової воскотопок. opr06K94.gif

То есть с мервы можно получить воск такого же цвета как с солнечной или паровой воскотопке - каким образом . подскажите . Все нерастворимые в воде примеси (коконы , липиды перги , экскременты -и это все мерва )удерживаются с воском потому что имеют противоположные заряды . А вот если заряды снять все примеси перейдут в воду и воск станет светлым ( с помощью серной и соляной кислот -это нам не подходит ,Иногда уксусной -но большой разницы не увидел ) Как еще :dntknw:
Я то під мікроскопом не дивився на мерв'яний віск і незнаю які там в нього заряди, але вже нерез пресував мерву і непомічав щоб віск з мерви був чимось гірший за той що з сонячної воскотопки. Головне щоб не було контакту з залізом та з цинком, гарно профільтрувати та відстояти. :IMHO1: І взагалі де логіка, неможна пресувати мерву, бо віск з неї поганий, а потрібно здати мерву на восковий завод, щоб він її перепресував і добавив цей віск в вощину. При цьому купивши мерву за половину тієї вартості воску , що з ної можна випресувать пресом самому. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І взагалі де логіка, неможна пресувати мерву, бо віск з неї поганий, а потрібно здати мерву на восковий завод, щоб він її перепресував і добавив цей віск в вощину. При цьому купивши мерву за половину тієї вартості воску , що з ної можна випресувать пресом самому. opr06K94.gif

Вы меня не поняли .Я только " за " что бы прессовать . Сам прессую сотнями кг . Пробовал и отстаиванием несколько раз и посуда с нержавейки но достичь цвета такого же как с тойже солнечной воскотопки не получается :dntknw::ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво... Якщо все так просто то можна застосувати магнітні чи електричні поля щоб перезарядити домішки?.. ah.gif

Не понял юмора .... :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто я не помічав щоб пресований віск відстоювався гірше за той що з сонячної чи парової воскотопок. :dntknw:
А я бросил это грязное ,тяжёлое дело И воскопрессы продал Затраченное время и газ ( я топил на газе ) не покрываются разницей между сданной мервой( по приличной цене ) и полученным мервяным воском :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы меня не поняли .Я только " за " что бы прессовать . Сам прессую сотнями кг . Пробовал и отстаиванием несколько раз и посуда с нержавейки но достичь цвета такого же как с тойже солнечной воскотопки не получается opr06K94.gif ak.gif

Й не вийде і навіщо зайві маніпуляції, якщо проти фізики не попреш з нашими можливостями, здали віск і мерву отримали вощину і прибуток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не понял юмора ....

Тоді про які "заряди" була мова?.. :dntknw:
Я то під мікроскопом не дивився на мерв'яний віск і незнаю які там в нього заряди, але вже нерез пресував мерву і непомічав щоб віск з мерви був чимось гірший за той що з сонячної воскотопки. Головне щоб не було контакту з залізом та з цинком, гарно профільтрувати та відстояти

Так отож бо!.. :ole_ole: Віск псують домішки, а вони можуть бути при любому способі восковидобування. :IMHO1:
А я бросил это грязное ,тяжёлое дело И воскопрессы продал Затраченное время и газ ( я топил на газе ) не покрываются разницей между сданной мервой( по приличной цене ) и полученным мервяным воском

Романович, любий спосіб нелегкий так хоч пресом відіжму сировину "по максимуму". :ah: Мерву щось наші заготівельники не дуже шанують тож сушити її я вважаю не вартим заняттям.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоді про які "заряди" була мова?.. opr06K94.gif

Про те самые которые учавствуют в процессах адсорбции веществ ( противоположно заряженые частицы притягиваются )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про те самые которые учавствуют в процессах адсорбции веществ ( противоположно заряженые частицы притягиваются )

Ніколи не заглиблювався у такі "хащі"... :ah: Невже це має практичне застосування при очистці воску?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про те самые которые учавствуют в процессах адсорбции веществ ( противоположно заряженые частицы притягиваются )

Не вживай розумних слів. Заряджені частинки дійсно беруть участь в таких процесах. Але це ніякого відношення немає то часнок які засмічують сировину. Вони не мають заряду. Щоб відтворити те про що говориш необхідно певними діями створити їх. Наприклад як це робиться коли пропустити пилеву суміш через циклон. Тертя газової суміші зі стінками циклону дійсно може створити на частинках пилу заряди. А далі ........ :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

щось наші заготівельники не дуже шанують
А нашi дуже шанують i платили 2 роки тому 18 гривнiв за кiло. Цей рiк не здавав ,поки накопичую массу Наберу 100 кг тодi здам :ay::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не вживай розумних слів.

Ну для начала " тыкать " будешь у себя дома .
Але це ніякого відношення немає то часнок які засмічують сировину.

Будучи не растворимые в воде , коллоидно-химические примеси ( в-ва коконов , личиночного корма ,часть экскрементов ) прочно удерживаются за счет адсорбционных и электростатических сил ,т.е. взаимодествия противоположно заряженых частиц . Если с них снять заряды , то частицы тот час же перейдут в воду и воск станет светлее .Практически это осуществляется использованием серной и соляной кислот . Допускается использование ортофосфорной лимонной или щавелевой кислотами .( И не надо рассказывать кому какие слова употреблять ...) ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Будучи не растворимые в воде , коллоидно-химические примеси ( в-ва коконов , личиночного корма ,часть экскрементов ) прочно удерживаются за счет адсорбционных и электростатических сил ,т.е. взаимодествия противоположно заряженых частиц . Если с них снять заряды , то частицы тот час же перейдут в воду и воск станет светлее .Практически это осуществляется использованием серной и соляной кислот . Допускается использование ортофосфорной лимонной или щавелевой кислотами .

Вумно... Але за рахунок яких сил знезаряджені частки "стрибають" у воду? Та ще й якщо у посудині лише росплавлений віск? :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вумно... Але за рахунок яких сил знезаряджені частки "стрибають" у воду? Та ще й якщо у посудині лише росплавлений віск? blink.gif

Хотя я вижу вашу иронию , все же отвечу . Разговор идет о добавлении кислот при очистке а "не лише росплавленний воск " . Заряды имеют кислотные остатки ( вот про какие заряды идет речь ). Большинство сложных эфиров в воске не вступают не в какие реакции - они просто инертны поэтому воск может храниться десятилетия . А вот таже олеиновая кислота вступает в реакции с образованием солей которые и окрашивают воск . И что бы нетрализовать эти соли добавляют кислоты . Вот почему я и говорю что простым отстаиванием или еще чем то ,получить пресованный воск с мервы такого же цвета как и с солнечной воскотопке не получится . (так что никто ни куда не " стрибае " :dntknw::)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

алекс-к, Ви інформацію брали тут? :ah: Мушу визнати що я майже нічого не знаю про хімічне очищення воску, бо мені це просто не було потрібно- розварювання та відстоювання вистачає. :) Чомусь вважав що кислоти ллють у вневоджений віск, розігрітий на водяній бані. :dntknw: Але ж цікаво що там нового, та прочитавши статтю з посилання уверху зрозумів що старими-добрими способами доведеться користуватись й надалі... :dntknw:

Вот почему я и говорю что простым отстаиванием или еще чем то ,получить пресованный воск с мервы такого же цвета как и с солнечной воскотопке не получится .

З цим твердженям можу посперечатись, бо часто пресую сторонню мерву та й власну сировину "проганяю" через прес по 2-3 рази(після 1-го разу це вже практично мерва :) )- не все так однозначно. Часом з "давальницької" мерви виходить не віск а якась гидота, проте частіше віск буває цілком пристойної якості, а після розварювання та тривалого відстоювання кольором може посперечатись з воском з сонячної сокотопки(якщо перероблялась стара суш). :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А нашi дуже шанують i платили 2 роки тому 18 гривнiв за кiло

:ay: Гарна ціна! Але мабуть через те що вміст воску в Вашій мерві достатньо великий. ;) Деякі заготівельники помацавши мою мерву взагалі не хотіли платити за неї... :) Мабуть розуміли що видавити з неї окрім колоїдно-химічних домішок нічого не вдасться. :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

алекс-к, Ви інформацію брали тут?

Не только , к сожаление не знаю как сделать ссылку . но там сплошная химия с реакциями . Не все так просто . Например в воск при температуре 70 градусов добавляют КМnO4 а потом промывают только H2SO4 или добавляют гидроксид калия а потом продувают углекислым газом таким образом осветвляют воск .
бо часто пресую сторонню мерву

Какой у Вас выход в среднем :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Деякі заготівельники помацавши мою мерву взагалі не хотіли платити за неї.

:ay: Хорошо "отжал" мерву!!! :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какой у Вас выход в среднем

Восковитість мерви котру я брав дуже різнилась, вихід був від 100 до 300гр. з 1кг. мерви.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какой у Вас выход в среднем

Восковитість мерви котру я брав дуже різнилась, вихід був від 100 до 300гр. з 1кг. мерви.
Буду цього року те ж мерву здавати, як не стараєшся вижати, а віск всеодно залишається, а при такій ціні як зараз є зміст підсушити і продати. Вважаю, що різні застосування кислот і інших речовин це зайва, в наших об'ємах, трата часу. Воду потрібно брати дощову або добавити оцет і повільно охолоджувати отриманий віск.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вважаю, що різні застосування кислот і інших речовин це зайва,

Так никто и не говорит что это надо делать , тем более в домашних условиях это не сделаешь . Просто достичь полной очистке простым отстаиванием или фильтрацией не получится ... да и сейчас воск гребут разный -светлый дороже , прессованый чуть дешевле ... :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так никто и не говорит что это надо делать , тем более в домашних условиях это не сделаешь . Просто достичь полной очистке простым отстаиванием или фильтрацией не получится ... да и сейчас воск гребут разный -светлый дороже , прессованый чуть дешевле ... ay.gif

Что бы этим заниматся в домашних условиях нужно большие обьёми и оборудования. Мне кажется что добится светлого воска в домашних условиях из тёмного серья не получится.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Восковитість мерви котру я брав дуже різнилась, вихід був від 100 до 300гр. з 1кг. мерви.
Вот последнее обьявление с Пасека биз куплю ВОСК до 125 грн/кг. МЕРВА до 35 грн/кг.( любые партии ) 100 грамм х125 гривен =12,5 гривен, 300 граммх 125гривен =37,5 гривен ,за 2,5 с килограмма я даже не перевернусь на диванчике а мерву берут по 35 гривен . Рентабельность в минусах :dntknw::( И при этом надо расходовать энергию пчеловода и тепловую ,что бы разваривать мерву И в награду большой убыток для семейного бюджета :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

100 грамм х100 гривен =10 гривен, а мерву берут по 20 гривен . Рентабельность в минусах opr06K94.gif sad.gif

Значить дожно быть больше 100 гр, среднее 250 грн. на выходе.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Значить дожно быть больше 100 гр, среднее 250 грн. на выходе.
Подкорректировал цены на сегодняшний день Убытки. Одни убытки Забросте пресса до лучших времён
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто достичь полной очистке простым отстаиванием или фильтрацией не получится

А повна очистка не потрібна, головне щоб власний віск був кращий за конкурентів. :) Дивлячись що беруть закупівельники міркую що й відстоювання зайва річ бо навіть щойно з під преса віск вже виглядає пристойно. :ah:post-467-1429437429_thumb.jpgpost-467-1429437635_thumb.jpgpost-467-1429437691_thumb.jpg
Подкорректировал цены на сегодняшний день Убытки. Одни убытки Забросте пресса до лучших времён

Романович, не вимходить кидати ту дурну справу бо пропаде сировина... :( Я віск складаю до кращих часів. :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich changed the title to Воск, Віск

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...