Перейти к содержанию

Дуже цікаво для початківця


staslife7

Рекомендуемые сообщения

Если есть над рамками проход для пчел

У мене зараз вулики з потолочинами, тому вважаю такі отвори зайвими. А от коли були вуликі з роздільними реєчками(суцільний верх), то також робив отвори, але не в сотах, а у нижній частині верхнього бруска рамки (щоб нижче реєчки-роздільника) свердлом. Допомогало це чи ні не знаю, але з зими виходили всі.
Під потолочиною в мене є прохід клуб на даданах сідає навпроти льотка біля переддньої стінки. Піднімається вверх під потолочини поверх рамок і так поступово рухаються до задньої і мають можливість рухатись між рамками. Якщо на середніх розходують корм то крайні завжди більш повні і є можливість достати а з глухим верхом проблемно. Відстань від потолочини до рамки 1 см.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

робив отвори, але не в сотах, а у нижній частині верхнього бруска рамки (щоб нижче реєчки-роздільника) свердлом.

У меня верхний брусок 10 мм, сверлить отверстие не получится.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мапет, перга весной то конечно гут, а зимой не будет это причиной нозематоза....тьфу..тьфу..тьфу, три раза, не дай боже!!

Я такої теорії не чув. А з практики, пергу з вулика ніколи не забираю(навпаки крайні залишаю обовязково медо-пергові)), нозематозу не було, а опонисилися раз сильно від домішків ріпакового меду(пробував зимувати на меді) і все. Як правило, поки не облетяться і нема джерела води активне червління малоймовірне від наявності перги в гнізді. :IMHO::dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перга весной то конечно гут, а зимой не будет это причиной нозематоза....

Ні на практиці, ні в літературі шкоди від наявності зимою перги в вулику не зустрічав. Скоріш навпаки... Приділяється увага збільшенню (заготівлі) пергових запасів. Як вже писали, аби меду було достатньо! До того ж нозематоз це заразна хвороба, викликана одноклітинним паразитом нозема апіс, який поширений в природі: в воді, на землі, на рослинах. Прямий зв"язок з наявністю перги відсутній. Все буде добре, успішної зимівлі! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні витрусив свою трутову сім`ю за пасікою, близько 16-ої, при похмурій погоді і температурі повітря +17. Зайшли всі у підставлену іншу сім`ю тихо, мирно і без дракі, але зараз от сиджу і чухаю потилицю, чи не нападуть чужі на мамку при зустрічі у вулику?! :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні витрусив свою трутову сім`ю за пасікою, близько 16-ої, при похмурій погоді і температурі повітря +17. Зайшли всі у підставлену іншу сім`ю тихо, мирно і без дракі, але зараз от сиджу і чухаю потилицю, чи не нападуть чужі на мамку при зустрічі у вулику?! blink.gif

Все повинно бути нормально :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зайшли всі у підставлену іншу сім`ю тихо, мирно і без дракі, але зараз от сиджу і чухаю потилицю, чи не нападуть чужі на мамку при зустрічі у вулику?!

Я би перед цим накрив матку ковпачком до ранку, гості не завжди ввічливі... Хоча розумію, клопіт у відшукуванні матки (вони в цю пору худі й рухливі), дворазове втручання в сім"ю, що теж негативно при об"єднанні. А взагалі-то, треба не допускати появи трутівок. Як вини тепер?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні перевірив, "бомжів" приютили, але мамка строчить як з кулемета :angry: сьогоденний засів є. Запаси корму посунулись :blink: і не тільки у цьому вулику. Є один такий, що розплоду вже тільки на одній рамці критий, а кормів обмаль. Отут і пригодились труди струтневілої сімейки. Підставив повномедні іншим сім`ям у гніздо, а маломедки пошкрябав вилкою, окропив теплою водичкою з росинки і за заставну. Тепер головне не прогавити похолодання та забрати все із за заставної.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

маломедки пошкрябав вилкою, окропив теплою водичкою з росинки і за заставну. Тепер головне не прогавити похолодання та забрати все із за заставної.

Братимуть, якщо в гнізді досить вільного місця і нестача корму. І сюрприз можливий: Ви у вулик за пустими рамками, а там частина клубу - дуже вже вони полюбляють вільні комірки. Взаємне незадоволення! Якщо є щось у природі, або підкормка, ще й "набризкають" собі над головою. Останнє, звичайно, справедливе в вересні. У мене співвідношення пустих (осушених) рамок і рамок з "набризком", де бджоли зібрались жити, приблизно одинакове. Звичайно ж, це при "щедрих" запасах меду. Про похолодання не переймайтесь: воно в цю пору не може бути таким, щоб бджоли заклякли за заставною. Ще краще, якщо є одна-дві шпарини в верхній частині дошки - перелізуть до тепла, як милі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звернув увагу на Вашу пропозицію:

не про загодівлю цукром чи ще чимось, а про плани початківців на зиму. Як хто планує перезимувати? З якою силою сімей? В якому вулику? Можливо через перегородку. Можливо ......... А вже потім, весною, для народу і для себе - підвести підсумки і зробити висновки... По меншій мірі - це буде відповідати темі.

Не міг пройти мимо (надокучливий дід, чи батько - кому як)... :ah: Загодівля цукром це лише один з елементів планової роботи. Вважаю, :IMHO1: що планування потрібно розпочинати перед головним взятком, або ще в ройову пору. Логіка дій: - об"єднуємо перед взятком - більше меду принесуть, менше поголів"я, менші зимові витрати. І навпаки... Збільшуємо пасіку - менше меду. - відкачуєм мед, залишаємо краще на зиму, враховуємо: планується згодівля цукром, чи без неї. Тут прстіше: більше цукру - більше меду. - дбаємо про придатне для зимівлі житло: надворі - якісні вулики і сильні сім"ї. Все інше - бажано в зимівник. Отут можна потратити все, що здобуто в п. 2. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не міг пройти мимо (надокучливий дід, чи батько - кому як)... Загодівля цукром це лише один з елементів планової роботи. Вважаю, що планування потрібно розпочинати перед головним взятком, або ще в ройову пору. Логіка дій: - об"єднуємо перед взятком - більше меду принесуть, менше поголів"я, менші зимові витрати. І навпаки... Збільшуємо пасіку - менше меду. - відкачуєм мед, залишаємо краще на зиму, враховуємо: планується згодівля цукром, чи без неї. Тут прстіше: більше цукру - більше меду. - дбаємо про придатне для зимівлі житло: надворі - якісні вулики і сильні сім"ї. Все інше - бажано в зимівник. Отут можна потратити все, що здобуто в п. 2.

Так воно і було в моїх планах ще з зими! І знаючи про ріпак озимий під носом, закупив мішок цукру ще в тому році. А в зиму іду завжди на дворі. Хто сильніший - сам зимує, а слабших попарно(в лежаках це дуже зручно організувати). Тому на наступний рік, в планах про збільшення кількості сімей, тільки ловушка, або протиройовий відводок. На зиму надлишкі сімей - до купи. Я ще не надокучливий дід, і навіть не батько ;) тому великої пасіки не потребую :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Тому на наступний рік, в планах про збільшення кількості сімей, тільки ловушка, або протиройовий відводок.

Також не планую розширення. Мрію (просто таки - мрію!) навесні продати (віддати в "хороші руки") надлишок сімей. До осені потрібна кількість відновлюється без проблем. Хочеться при цьому не зменшити збір акацієвого меду. Над цим і чухаю потилицю. ;) З деякою втратою соняшникового меду змирюся без вагань. Ще планую значно розширити відбір пилку (обніжжя) і стільникового меду. Дієве заохочення для споживачів меду :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дієве заохочення для споживачів меду

Що є - то є, а до перерахованого хочу додати прополіс. Де хто навіть сам просить його для настою. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочеться при цьому не зменшити збір акацієвого меду. Над цим і чухаю потилицю. ;)
я її теж чухаю, ну щось нехвата досвіду мабуть
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мрію (просто таки - мрію!) навесні продати (віддати в "хороші руки") надлишок сімей.

А Ви цей надлишок спробуйте перед
збір акацієвого меду

зсипати по два. І тоді не будете
Над цим і чухаю потилицю.

А після акації знов поділіть, Ви ж маток на час медозбору в нуки приховаєте, от і не буде проблем з відводками... :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мрію (просто таки - мрію!) навесні продати (віддати в "хороші руки") надлишок сімей.

А Ви цей надлишок спробуйте перед
збір акацієвого меду

зсипати по два. І тоді не будете
Над цим і чухаю потилицю.

А після акації знов поділіть, Ви ж маток на час медозбору в нуки приховаєте, от і не буде проблем з відводками... :IMHO:
Петрович ,не чухайте затылок,сделайте как советует 'staslife7' и спокойнор отдыхайте зимой :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за поради! Скоріш за все так і станеться, якщо не вдасться продати. Поради надійні, зрілі, класичні, з розумінням того, що після цвіту акації до соняхів тільки підтримуючий взяток. Роїння об"єднаних сімей майже гарантовано. Взяток з акації короткий, зпрцюватись не встигнуть. Самостійні також підкинуть клопоту в ройову пору. Тобто ділити, потім перед соняшниками знову об"єднувати... А навкруги посіяні озимі! Якщо добре перезимують - пересіватись не будуть. Там різні господарі - можливі варіанти. Пасічникові "вихідного дня" важко свєчасно і без втрат провести згадані роботи. :IMHO1: Тепер ще одна приина, чому продаж більш привабливий: відсутність "тари" - вуликів (цього радники знати не могли). Цієї осені задіяв все: наставки з піддонами, ящики і навіть бодню*. Всього 7 одиниць непридатного для зимівлі. А на виході тільки один вулик на 16 рам і той поки що без наставки. Відсутність "тари" ускладнює маневри, падає прдуктивність праці. :dntknw: * Бодня - ящик для засолки сала. В до-Євросоюзівські часи сало різали на куски (четверті) по 15 см і солили в ряд по 3 шт. 150мм х 3 =450мм. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер ще одна приина, чому продаж більш привабливий: відсутність "тари" - вуликів (цього радники знати не могли). Цієї осені задіяв все: наставки з піддонами, ящики і навіть бодню*. Всього 7 одиниць непридатного для зимівлі. А на виході тільки один вулик на 16 рам і той поки що без наставки. Відсутність "тари" ускладнює маневри, падає прдуктивність праці.

А навіщо ж у Вас попереду довгі зимові вечори? Надрукуйте трішечки купюр та й купіть тару... ;) У мене в лежаках є бокові нижні льотки, дуже зручно для організації потрібних маніпуляцій. Тут же у вулику вставляєте суцільну перегородку, перекидаєте за неї мамку з 3-4рамками, і нук готовий. Беріть на озброєння. А що до тари, то якщо плануєте тримати пасіку включно з отими
7 одиниць непридатного для зимівлі.
то прийдеться "відслюнявити". Інакше терпіть незручності, або ліквідовуйте зайве. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А навіщо ж у Вас попереду довгі зимові вечори? Надрукуйте трішечки купюр та й купіть тару...

Станок замело, фарба замерзла. Не штовхайте на слизьку стежку! А хто за грати передачі носити буде? Кузмич недалеко, алн він радить "спокойно отдыхайте зимой", що мені більш до вподоби.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...
В 16.11.2011 в 14:34, Загоруйко В.П. сказал:

Ні, у Вас так багато помилок, що не до сміху. Спішите дуже. Та й взагалі, таке детальне планування річ невдячна. Матінька природа (погода) може внести свої корективи. Для Сумщини рано... Майже на місяць забігли наперед. :IMHO1: При цвітінні садів ще бувають приморозки. Є сумнів що до освоєння наставки сім"єю в 9 рамок. Та й хворобу можете підхопити. Сади, за даними багаторічними, починають квітнути 7 травня. Ви взяли занадто велику поправку на "глобальне потепління". :IMHO1: Медовик 3-5го травня це щось нове. В цей час відходять зимові бджоли. Підкормкою не досягнете сили медовика. :IMHO1: В мене сім"ї виходять з зимівлі в середньому на 13-14 рамках 435х300, та я не наважуюсь їх називати медовиками. Просто сильна сім"я. При бажанні в кінці травня з неї можна зробити медовик під цвіт акації.

Семья с зимы на 14 рамок? Это матка должна насеять в августе 7 рамок расплода при условии,что матка которая сеет 2000 яиц в сутки то за 21 день она засеет 6 рамок. Это как у вас так получается?я в Крыму и у нас матки сеют в августе ну 4 рамки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый день! Я из Крыма. Неделю назад заглядывая к девчёнкам увидел рамку печатного расплода,а две недели назад его вообще почти не было(маленький пятачок) у нас ещё даже в ноябре могут быть деньки для оплётка,но вопрос в том как сделать, чтобы матка (редиска этокая) больше не сеяла? 

Всем спасибо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 14.10.2016 в 12:27, Lesnik сказал:

Семья с зимы на 14 рамок? Это матка должна насеять в августе 7 рамок расплода при условии,что матка которая сеет 2000 яиц в сутки то за 21 день она засеет 6 рамок. Это как у вас так получается?я в Крыму и у нас матки сеют в августе ну 4 рамки

Думаю, що Ваш підрахунок правильний. Навіть не перевіряв. Все набагато простіше! В мене перед соняшником працюють дві матки. На зацвітання об"єдную. Це десь біля 30 рамок бджоли і розплод від двох маток.

 

В 15.10.2016 в 12:35, Lesnik сказал:

как сделать, чтобы матка (редиска этокая) больше не сеяла? 

Голод і холод. Можливо якийсь ізолятор. Іншого не знаю.:dntknw: В нашій кліматичній зоні це не актуально.

PS: Как у Вас с украинским? Переводить не надо? С уважением!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Дуже цікаво для початківця
  • 2 weeks later...
В 26.10.2016 в 20:53, Петрович 49 сказал:

Думаю, що Ваш підрахунок правильний. Навіть не перевіряв. Все набагато простіше! В мене перед соняшником працюють дві матки. На зацвітання об"єдную. Це десь біля 30 рамок бджоли і розплод від двох маток.

 

Голод і холод. Можливо якийсь ізолятор. Іншого не знаю.:dntknw: В нашій кліматичній зоні це не актуально.

PS: Как у Вас с украинским? Переводить не надо? С уважением!:hi:

Этот метод  ещё называют - создание медовика. Или я не совсем прав?:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.10.2016 в 11:35, Lesnik сказал:

Добрый день! Я из Крыма. Неделю назад заглядывая к девчёнкам увидел рамку печатного расплода,а две недели назад его вообще почти не было(маленький пятачок) у нас ещё даже в ноябре могут быть деньки для оплётка,но вопрос в том как сделать, чтобы матка (редиска этокая) больше не сеяла? 

Всем спасибо.

Однозначно - убрать полностью утепление.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, dacha сказав:

Однозначно - убрать полностью утепление.:IMHO1:

Та це було восени. А зараз сім"ї потрібно добре утеплити! У цьому залог їх успішного весняного розвитку .:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...