Перейти к содержанию

Украинский улей


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

дадани або український. Але можливий варіант, що робитиму нові - не знаю яку конструкцію обрати?

Посмотрите вот эту тему, может что и понравится. http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=34534&st=0
Мабуть треба визначитись з напрямком Вашої пасіки,від цього багато залежить.Потім з типом взятку, пасіка кочова чи стаціонар? І з врахуванням майбутніх планів - вперед за роботу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на нашому форумі було викладено креслення українського вулика стояка (тут). Якщо б до нього допасувати надставку, то на скільки оптимально рамок такі вулики робити і якої розміри надставкових рамок? Зараз у мене тільки слов'яни, шукаю собі по нашій місцевосіт б/у стандарт - дадани або український. Але можливий варіант, що робитиму нові - не знаю яку конструкцію обрати?
Вважаю оптимальним варіантом такий: Корпус на 12 вузьковисоких українських рамок. Це буде гніздовий корпус, його об"єму цілком достатньо для розплідної частини. Це підтверджують і авторитетні фахівці бджільництва. В такому корпусі сім"я буде зимувати, він не важкий для перевезення при кочівлі. Цей корпус закривається генеманівською решіткою і ставиться поверх одна чи дві надставки для меду. Розмір рамок в таких надставках-половинка української рамки. Якщо Ви захочете відмовитися від надставок, то можна легко перейти на утримання бджіл в двохкорпусному по 12 рамок в кожному. Для цього слід з"єднати по дві надставки в один корпус і використовувати в ньому стандартні українські памки. Свого часу запропонував український багатокорпусний вулик (див. ж. "Пчеловодство" №9 1991 р.). Там є детальний опис таких пів рамок. Зараз практикую в павільоні двокорпусні на українську рамку по 10 рамок в корпусі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
при кочівлі з українцями більша ймовірність розриву стільників (з власного досвіду) справа в тім що в таких рамках проволока як правило натягуеться вертикально, що само собою не є добре... В самого українці (на рамку Кораблева), планую поставити їх в селі на стаціонар, а для кочівлі всетаки БК краще :IMHO1:
Причина обриву стільників не в вулику і рамці! Головна причина - підвищення температури, тобто недостатня вентиляція, друга причина - неякісна вощина. Перша "лікується" кочовою сіткою на все гіздо, друге -проблема. Років десять тому довелося тікати з ріпаку з повними вуликами нектару - жодна рамка не сповзла, останні 2 роки сповзають навіть у лісі, більш того, сповзає навіть не відбудована вощина.! Що до розмірів магазинних рамок на українця - все залежить від взятку і мистецтва пасічника. Можна ставити і корпус на 10-16 гніздових рамок і магазин на 145мм, У Корабльова - на 110мм висоти, але тоді мадозбори були менші.
Причини обриву рамок на вузьковисоких рамках не лише в поганій вощині і підвищенні температури при кочівлі, а в основному в способі натягування проволоки. Досвіду кочівлі з українцями в мене вже чимало(11 років власного досвіду і до цього дід кочував 40 років). В минулому році під час перевезення дві сімї запарилися, але ні одна рамка не обірвалася. Натягую проволоку як на малюнку. post-1895-1357552044_thumb.jpg А от у пасічника, з нашого села, в якого натягнута проволока просто вертикально рамки пливуть навіть на стаціонарі.
Добрый вечер! Хотелось бы узнать, а накаком растоянии делоть отверстия в брусках при такой системе натягивания проволоки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу поділитись знайденому в інтернеті історії однієї пасіки: На краю міста (приватний сектор) рабтом перестали плодоносити сади. Розбираючи що сталось згадали шо нестало пасіки на сусідній вулиці. Отже один чоловік вирішив завести бджіл. От якраз для такої маленької пасіки, основним завданням якої є запилення фруктових салів + трошо меду для себе, але часу займатись нею не буде, Український лежак на мою думку ідеальний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От якраз для такої маленької пасіки, основним завданням якої є запилення фруктових салів + трошо меду для себе, але часу займатись нею не буде, Український лежак на мою думку ідеальний.

Ідеальний той вулик, який повністю влаштовує пасічника. І проблеми в цьому немає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Свого часу запропонував український багатокорпусний вулик (див. ж. "Пчеловодство" №9 1991 р.). Там є детальний опис таких пів рамок. Зараз практикую в павільоні двокорпусні на українську рамку по 10 рамок в корпусі.

Мої вітання. Зацікавило Ваше повідомлення. Прикупив два вулики українських. Подобається вузьковисока рамка. Теж задумуюсь над використанням поєднання системи Дадана та української рамки. Тому хочу запитати, Ви використовуєте 10 рамкові і разом з тим радите гніздовий корпус на 12. Чому?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз практикую в павільоні двокорпусні на українську рамку по 10 рамок в корпусі.
Сейчас делаю павильон тоже на украинскую рамку ! Думаю на 12 рамок гнездо и сверху магазинные корпуса на полурамку украинскую. Почему сделали на 10 рамок а не на 12 в павильоне ? Беспокоит то, что хочется разместить побольше семей, для этого придется делать на теплый занос - вот думаю или не будут чрезмерно роится летом в жару от теплого заноса ? У вас как сделано в павильоне под теплый или холодный занос ? З.Ы. Для того чтоб улучшить вентиляцию думаю сделать вот такую систему дна http://hive.in.ua/?page_id=50,но чуть другую систему летка, чтоб во время жары ставить сеткуи в дно и увеличивать площадь сечения летка раза в 3-4 ! Пыльцеуловители не смогу проверять каждый день, а при такой системе пыльца будет защищена от дождей, росы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотелось бы узнать, а накаком растоянии делоть отверстия в брусках при такой системе натягивания проволоки?
Я делаю по 1.5 см от боковых планок, а остальное расстояние делю на равные части.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пыльцеуловители не смогу проверять каждый день, а при такой системе пыльца будет защищена от дождей, росы.

Кривич, Якщо пилок на ніч залишете, - пожалієте, бо він зіпсується однозначо. Його ж бджоли обробляють нектаром і він дуже є сирим, а нічна роса довершить справу....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

кривич-я вам рекомендую заменить магазины полу укр. рамку на магазин на 8 рамочный 145 мм.У меня были рогачи(Полыводы) сейчас перехожу на гнездовой корпус с украинской рамкой, а магазины от рогачей. Перевозка удобна потому, что оставил рогачи. Откачка меда две полу рамки помещаются в касету стандартной медогонки, а полу укр. рамки надо качать по одной в касете или мудрить с медоонкой . магазин на 145, во первых легче и собирать мед печатный легче будет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...
3f4758972684x.jpg Давно хочу поексперементувати з Українськими вуликами, але в сучасному виконанні. Спробував накреслити такий вулик, що на картинці. Думаю оптимальний варіант 12 українських рамок для гнізда та дві магазинні надставки на піврамки, висотою 435х145 мм. по 9 у кожній надставці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3f4758972684.png Давно хочу поекспериментувати з українськими вуликами. Думаю оптимальний варіант 12 українських рамок для гнізда та дві магазинні надставки на 145-ту рамку. Дно глухе, хоча можна робити й від'ємне. Обидва льотки на теплий занос, причому ширина нижнього на всю ширину стінки для кращої вентиляції. Товщина гніздового корпусу (45 мм.) і надставки (30 мм.) різна, завдяки чому у надставці поміщається 9 магазинних рамок. Спробував накреслити такий вулик.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давно хочу поекспериментувати з українськими вуликами. Думаю оптимальний варіант 12 українських рамок для гнізда та дві магазинні надставки на 145-ту рамку. Дно глухе, хоча можна робити й від'ємне. Обидва льотки на теплий занос, причому ширина нижнього на всю ширину стінки для кращої вентиляції. Товщина гніздового корпусу (45 мм.) і надставки (30 мм.) різна, завдяки чому у надставці поміщається 9 магазинних рамок.

Роїння не спинити. Тому треба думати про технологію. Переставляння не уникнути. Робитимеш відводки. Ділитимеш на пів-льоту. Відводки можна робити і на магазинних. Тому дно виключно від"ємне. А це дає змогу або збільшувати підрамочний простір, коли витягнеш фальшдно. Або відриєш сітку на зиму. Та й 45мм це зайва вага. Я роблю з 25-и. А деякі корпуса з 30 і навіть з 35. Просто неохота було перестругувати. Роби безфальцеві. Я спробував. Дуже задоволений. Навіть якщо корпуси будуть різні за зовнішнім розміром то це зовсім не критично. Роби одразу два гніздові корпуси. Це на одну сім"ю. Щоб весною мав куди зробити відводок. І кілька запасних денець та дашків.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давно хочу поекспериментувати з українськими вуликами.

12 вузьковисоких рамок для гнізда буде досить для любої матки. а в магазині рамки мають стояти в поперек гніздових і тільки 8. 9 не стануть, або будуть завузькі. магазинів потрібно як мінімум 3. головний недолік цього вулика буде в різних рамках , але пристосувавшись до нього можна працювати . + в рамці для зимівлі, і в легшому магазині. - в нестандартній рамці. корпус гніздовий немає змісту робити з відємним дном бо він всерівно буде заважкий , краще в дні зробити задвижку для того щоб весною почистити гніздо , або піддон... але це вже на ваше бажання і бачення. Такий вулик має право на життя. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рахунок 12-ти рамкового гнізда з даданів чи українців, то чисто теоретично його достатньо. Навіть найбільш яйценосній матці вистачає 8 рамок, якщо розплід коппактний, але на практиці використовується лише 50-60% площі стільників (пропуски, перга, мед), що дослідив професор Таранов ще у 60-х роках минулого століття, тому баготокорпусні вулики в цьому відношенні кращі, ніж однокорпусні з надставками. Вихід, як слушно зауважив Маркіян, робити відводки, іншого виходу немає. Погоджуюсь з Паланочкою, що від'ємне дно в цьому вулику зайве, все одно, щоб почистити дно навесні треба двох людей та прикласти зусиль. Товщина гніздового корпусу 45 мм. доречна для зимівлі надворі, особливо коли пронизливі вітри (як у мене). Втрати тепла при сильному вітрі в тонкостінних вуликах у 10 раз більші, ніж в утеплених або товстостінних. В надставці даної конструкції дійсно можна розмістити 9 піврамок впоперек гніздових. Порахуємо: внутнішня ширина гніздового корпусу 315 мм., а внутрішня ширина надставки 345 мм., оскільки товщина стінки надставки 30 мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

головний недолік цього вулика буде в різних рамках , але пристосувавшись до нього можна працювати
Саме тому я більше українських вуликів не роблю (їх в мене 10) а виключно б/к на одну магазинну рамку. Хоча мені чомусь в українських працювати легше... звик мабуть до них...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такий вулик має право на життя.

А може застосувати досвід Василя Приятеленка YuC14exBqfg Правда він називає вулик своїм іменем, а не "український", але я не бачу в чому "революційна" відмінність. Йому більше підходить назва вдосконалений, чи модернізований українець. Він презентував його і на Апімондії, і на Апіславії, як іноваційний, а відгуків ні спеціалістів, ні пасічсників не чутно. Можливо ми просто не доганяємо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погоджуюсь з Паланочкою, що від'ємне дно в цьому вулику зайве

А може застосувати досвід Василя Приятеленка

:IMHO1: Зауважив, що фельц внутрішній. Значно простіше безфальцевий. Принцип єдиного гнізда можливо і важливий для даданівської рамки. А от для української це не головне?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

, а відгуківі пасічсників не чутно. Можливо ми просто не доганяємо.
Чому нема ,я в коментарях писав
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3f4758972684.png Давно хочу поекспериментувати з українськими вуликами. Думаю оптимальний варіант 12 українських рамок для гнізда та дві магазинні надставки на 145-ту рамку. Дно глухе, хоча можна робити й від'ємне. Обидва льотки на теплий занос, причому ширина нижнього на всю ширину стінки для кращої вентиляції. Товщина гніздового корпусу (45 мм.) і надставки (30 мм.) різна, завдяки чому у надставці поміщається 9 магазинних рамок. Спробував накреслити такий вулик.
Тримаю в українцях два сезони-українець рулить . Вулик двох корпусний на 10 рам, піноплекс 4 см з фальцами, на холодний занос.Дно від'ємне,підрамний простір 5 см. льоток один - знизу на всю ширину. Українська напіврамка була б добре,але як для мене,краще тоді вже зробити додатковий корпус на ту саму велику рамку. Найбільший, а може і єдиний мінус --- маленька площа дна при досить великій висоті корпуса зміщує центр ваги догори -що не є добре.Коли стояв на стаціонарі сильний вітер звалив хмарочоса :helpme: - ледве відкапали мене ))))))) Прикладав цеглою, підпирав палкою - зле і не зручно.Проблема вирішилася сама собою коли доробив платформу і прикріпив до неї кожен вулик(як і було розраховано). Цього року довелося робити дадани. Не знаю як в них перезимують ройочки- будемо пробувати ,але щось воно не те.Напевно сила привички . Навідь моя жінка каже шо воно більше на холодильник похоже ніж на вулик.)))))))))))
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тримаю в українцях два сезони-українець рулить . Вулик двох корпусний на 10 рам, піноплекс 4 см з фальцами, на холодний занос.Дно від'ємне,підрамний простір 5 см. льоток один - знизу на всю ширину. Українська напіврамка була б добре,але як для мене,краще тоді вже зробити додатковий корпус на ту саму велику рамку. Найбільший, а може і єдиний мінус --- маленька площа дна при досить великій висоті корпуса зміщує центр ваги догори -що не є добре.Коли стояв на стаціонарі сильний вітер звалив хмарочоса

В тому то й недолік української рамки, що на її основі важко сконструювати багатокорпусний вулик - зависока рамка. Можливі варіанти - лежак на певну кількість українських рамок або ж комбінований, де є гніздова частина + надставки. Відносно надставочної рамки для українського вулика, то використовують піврамку (300х315 мм.), свого сасу І. Корабльов робив такі рамочки висотою 110-118 мм. Та проблема в тому, що всі ці рамки не є стандартизовані, доводиться робити їх самому, що не кожному підходить. Можна використати стандартну піврамку 435х145 мм., але тоді їх треба ставити або впоперек гніздових і в цьому випадку їх кількість обмежується 8-9-ма, або ж поздовж, проте тоді доведеться робити гніздовий корпус двохстінним, як наприклад є у польському Варшавському вулику.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна використати стандартну піврамку 435х145 мм., але тоді їх треба ставити або впоперек гніздових і в цьому випадку їх кількість обмежується 8-9-ма,

именно так и делал.
А може застосувати досвід Василя Приятеленка

сначала "изобрёл велосипед" сам,а потом (спустя 3-4 года) узнал что это уже было до меня :umora: Теперь использую украинцы в основном как воспиталки. удобно с прививочной рейкой (меньше мысочек) :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може застосувати досвід Василя Приятеленка

Відносно вулика Василя Приятеленка, я не можу зрозуміти одного, чому він рутівський корпус на 8 рамок ставить знизу гніздового корпусу, коли йому полагається бути зверху, так як він рахується магазинним. Автор пояснює це прагненням надати сім'ї додатковий об'єм для розвитку вниз після зимівлі, оскільки вважає такий рух бджіл більш природнішим. Але ж українська рамка достатньо висока для цього. Наприкінці зимівлі клуб розміститься у верхній частині стільників і буде рухатися вниз і без постановки знизу ще якихось корпусів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відносно вулика Василя Приятеленка, я не можу зрозуміти одного,

Доречно було б почути пояснення автора, але він, очевидно, не є на нашому форумі. Рамки в нижньому і верхньому медовому - даданівські.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречно було б почути пояснення автора, але він, очевидно, не є на нашому форумі.
Пояснення автора:
,слухав українською, англійською і турецькою. Не допомогло... :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...