Перейти к содержанию

Різдвяна, Рождественская


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Всех С Рождеством.Пусть Бог вам помагает .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Мико, шикарное поздравление! :ay: Достойное быть юбилейным!:veselo: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Алёнка сказал:

@Мико, шикарное поздравление! :ay: Достойное быть юбилейным!:veselo: 

Дякую @АлёнкаТiльки жалко, що не всi до кiнця дочитують :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Мико сказал:

Дякую @АлёнкаТiльки жалко, що не всi до кiнця дочитують :umora:

Думаю, как раз за заключительную строчку стиха вам столько лайков и понаставляли :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Мико сказал:

Щиро дякую. Вас також з Рiздвом 

І вам , Романовичу, - всього того ж і бочку меду туди ж само!:umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Алёнка сказал:

Думаю, как раз за заключительную строчку стиха вам столько лайков и понаставляли :umora:

:umora::ay: О, Романовичу, подвійний ви наш десятитисячник і ювіляре ! Ось хто ваші слова найліпше і найточніше  оцінив! І чого вас так жіночки люблять? :ah::dntknw::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хай Різдво у вишиванці, 
Розбудить Вас щасливо вранці!
І принесе у Вашу хату
Радість й усмішок багато. 
Розбудить приспані надіі,
Достатком й щастям Вас зігріе, 
Зігріе сонцем і любов'ю
Та подаруе Вам здоров'я! :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Настало саме світле, радісне і прекрасне свято - Різдво Христове! 

Вітаю всіх точківців та Ваші родини і бажаю любові і добра, радості і щастя, успіхів та удачі. Здоров'я Вам, Вашим родинам і близьким.Всіх благ земних. Хай збуваються мрії і здійснюються бажання. Всього самого найкращого. Зі Святом - Різдва!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітаю всіх з Різдвом  Христовим !!!

Щастя, радості, краси, 
Бочку меду Вам в труси. 
Щоб не злиплись губки голі, 
Коханців Вам доволі. 
А щоб сало було в хаті, 
Кабани хай волохаті
Запетрушать свиноматок, 
От і буде Вам достаток! 
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З Різдвом Христовим!

Щирі Вам вітання,

Хай буде в житті доволі

Успіху, добра й кохання!

 

Хай подарує Різдвяне свято,

Наснаги, здоров’я багато.

Теплом, любов’ю Вас зігріє,

І здійснить Ваші мрії!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Христос рождається!Нехай з тими словами у Ваші серця увійде радість від народження Спасителя.І нехай новонароджений Богомладенець принесе у Ваші сім"ї,у Ваші родини любов,злагоду,мир,здоров"я та здійсняться всі Ваші добрі побажання,які Ви возносите у Своїх молитвах Богу.Веселих і радісних свят! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Серж 82 сказал:

Колись коли був ще малим, під час святої вечер залазили під стіл кукурікати і так далі щоб хозяйство велося, а тато набравши в ложку куті, зі словами "чужі бджоли мовча, а наші си роя" кинув ложкою кутю на стелю. На той час ніхто в нашій родині не був пасічником, тепер пройшли роки і ми троє братів пасічникуємо і згадуєм той свят вечір. Тож підтримайте у свят вечір таку традицію, і хай Ваші бджоли завжди будуть з медом. ХРИСТОС СЯ РОЖДАЄ! СЛАВІМО ЙОГО!

 

“Я ВАС, БДЖОЛИ, БЛАГОСЛОВЛЯЮ...”

Хоч на вулиці хурделило, лютували морози, а пасічники вже думали про медове літо й ярі рої. Відтак, готуючись до різдвяної святвечері, господар, у якого були бджоли, обов’яз­ково намагався заворожити на “прибуток Божої мухи”. Серед дванадцяти страв неодмінно сусідився вщерть наповнений ме­дом щільник. Перед тим, як розпочинали обрядову вечерю, ста­рійшина набирав ложку куті й підкидав її до стелі: скільки зеренець прилипало, стільки, за повір’ям, мало б вийти роїв, а коли кутя падала долі, то це віщувало на лихе поліття.

У кожному регіоні були як спільні (підкидання куті) обрядодії, так і місцеві їх різновиди. Скажімо, на Чернігівщині (село Сираї Козелецького району) пасічники ввечері перед Рі­здвом зазвичай засмажували курку, готували вареники з си­ром і випікали спеціальний буханець. Приготовлену страву споживали родиною — “бо тоді бджоли будуть старанно носити мед у вулики і будуть швидко множитися”.

На Гуцульщині селяни, в яких були бджоли, на Святвечір брали обрядову їжу з порційкою меду і перевідували три ха­ти, даруючи їство “за пчоли й здоровля так, щоби ці пчоли добре працювали і жили такому єдкому з дідови, бабі, так, щоби вони молили си за цих пчіл”.

Деінде пасічники вранці перед Різдвом уносили в хату сніп жита, пшениці чи гороху, ставили його на покуть, де має пере­бувати горщик з кутею. Вважалося, “чим раніше його (себто снопок. - В. С.) принесуть і поставлять, тим раніше будуть рої”. Прилаштовуючи сніпка, ставали ногами на лазиво - “щоб був добрим взяток”. Натомість у білорусів (почасти і в деяких се­лах українського Полісся) на Різдво пасічники обкручували колоду лазивом і, сівши на нього, їли ковбасу - це для того, щоб сідали в пасіці бджоли.

Дехто після вечері виносив у омшаник чи до колод залишки від дванадцяти (почасти лише кутю) страв - “щоб бджоли знали про Різдво”. При цьому нагадували: “Бог благословляє всіх і вас, господні комахи”.

На Київщині пасічники напередодні Різдва клали в горщик мед, трохи дріжджів, і закопували його під лавкою біля по­куття. Притоптавши землю, казали: “Як у сей Святий вечір зби­раються до вечері великі й малі, багаті й убогі і бувають сити­ми та п’яними, так і щоб і в моїй пасіці бджоли збирались і по вуликах сідали!”.

Цікаві обрядодії, пов’язані з бджолами, побутували в гуцу­лів, на що свого часу звертали увагу В. Шухевич та В. Гнатюк. Колядницькі ватаги, обходячи односельців, намагалися пере­відати й пасічників. Віншуючи господарів, один з колядників примовляв:

Дай вам Боже здоров’я!

А в дому склінно,

В коморі збрійно,

У кіннику коні,

У кошарі вівці,

У пасіці бджоли!

 

Натомість господар запрошував колядників відтанцювати “кругляка” (круговий танець) на тому місці, де вліті мала зна­ходитися пасіка. Танцювальники, зробивши коло, ставали на коліна, хрестили поперед себе хрести топірцями і укладали бардами до середини, а держаками до себе. Потім знімали шап­ки, кладучи їх на барди - “бо то значить так, як рій, бджоли”. Ґаздиня тим часом із запаски насипала зерно в головні убори, а колядники, взявшись за руки, рухалися за сонцем, “аби рої не утікали” та “щоб бджоли були веселими”, приспівуючи:

Ой там, ой там при пасіці

 Просив заєць у лисиці.

Вона йому відповіла,

Що ти сірий, а я біла,

Що ти сірий, а я біла,

Ти не годен мого тіла.                      *

Після цього колядники знову ставали на коліна і креслили топірцями хрести, а пшеницю віддавали господині, примов­ляючи: “Дай, Боже, аби ся пасіка була така велична, як свята були величні”. Ритуальне зерно ґаздиня зберігала до весни, коли з темника виносили на пасіку вулики, і обсипала їх під супровід такої примовлянки: “Абйсьте були величні, як сі свята були величні, коли я сю пшеницю зібрала; аби на вас так нічо­го не нападало, як на сі свята на нас нічого не нападало”.

Ці магічні замовляння для бджіл і заворожування місця для пасічиська - давнє дійство, пов’язане з ритуальним колом, яке мало убезпечити вулики з бджолами від злодіїв, хижих звірів та хвороб упродовж усього сезону.

Не забували про бджіл і на Новий рік. Окрім ритуальних дійств (обхід пасіки чи перевідування омшаника) користува­лися і молитвами. Удосвіта на Василя пасічник йшов до вули­ків і, постукуючи в них, виголошував таку примовлянку: “Доб­рий день, вам, Федоре (бджоли. - В. С.)! Начинає Новий рік, начинайте і ви: на ранні рої, на жовтий віск і на тлустий мед”. А коли вдосвіта приходив посівальник, то йому казали хатні: “Сядь, посидь, щоб усе добре сідало - кури, гуси, качки, рої і старости”.

 

 

Із книги В. Скуратівського "Я вас, бджоли благословляю"

 

 

У себе завжди на Свят Вечір, як тільки засяє перша вечірня зоря, беру куті і йду причащати нею всю живність на подвір'ї, бджіл в першу чергу, примовляючи і бажаючи успішного року їм і собі. Так в роду було заведено, так і продовжую. І думаю допомагає, бо хіба може добре слово завадити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хай янгол торкнеться Вас нiжно крилом, зiгрiе Вам серце Рiздвяним теплом. Хай радiсть, кохання наповнять Ваш дiм, оселяться щастя i спокiй у нiм! З Рiздвом Христовим!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

реально от души Спасибо мира вам и нам:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щедрик-ведрик, дайте вареник,
Баночку івасів – щоб ніколи не висів,
Кільце ковбаски – щоб стояв до Паски,
Бутилочку кагору – щоб дивився вгору,
А як не дасте – то він до пупа приросте!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З Щедрою кутею, вас, усіх! Хай рік буде вдалим,мирним та багатим!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Повторюся й тут:  свято наступає. Отож усіх точківців - зі святом і щедрою Кутею!

А усім Василям - окреме вітання! :ole_ole::az: 

А ця картинка схожа на щедрування!:vinny:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

А усім Василям - окреме вітання! :ole_ole::az:

Бо дійсно, у наших краях, коли заходять  посівальники то їхні цікаві і оригінальні  монологи закінчуються словами З Новим роком з Василієм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітаю з Старим Новим роком!

Сійся, родися, жито, пшениця, всяка пашниця,

На щастя , на здоровя та на Новий рік,

Щоб було меду більше, як торік, -

Коноплі під стелю, а льон до коліна,

Щоб у всіх, пасічників, голова не боліла.

Будьте здорові. Зі Старим Новим роком.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З новим старим...старим новим...тьху заплутав...роком!!!

Всех всех с новым годом!!!Здоровья,успехов,удачи,взаимного терпения и понимания.Храни Вас Бог.

Мира в дом и добра!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мандарины съедены,

И вино распито,
Для шампанского фужеры
К счастью перебиты.

Голова не варит,
Печень притомилась,
Что же за событие
Снова вдруг случилось?

Снова праздник у ворот —
Это Старый Новый год...
С ним я вас и поздравляю
И терпения желаю! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...