Перейти к содержанию

Зимний клуб пчёл


Бортник

Рекомендуемые сообщения

Вентеляцію забеспечують через верх гнізда.

Вентиляция через "верх" допустима и оправдана только в условиях теплой зимовки. При холодной зимовке весь конденсат по весне очутится в гнезде. Кроме того, такая вентиляция энергетически расточительна для пчёл. Естество пчёл при зимовке на воле подсказывает нам истину:верх гнезда всегда должен быть тёплый.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В журн. Пчеловодство (якщо потрібно, то можу знайти точніше)

Приведите статью или номер журнала.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приведите статью или номер журнала.

Шукаю. З цього приводу я писав на Форумі. Та своє повідомлення не знайшов. Тепер передивляюсь журнали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шукаю. З цього приводу я писав на Форумі. Та своє повідомлення не знайшов. Тепер передивляюсь журнали.

Не ЦЕ шукаєте?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шукаю. З цього приводу я писав на Форумі. Та своє повідомлення не знайшов. Тепер передивляюсь журнали.

Не ЦЕ шукаєте?
Не знаю, не знаю... Если зимой периодически не чистить забитые помором летки, очень большая вероятность гибели семей :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Важко про щось говорити без якихось досліджень. Хоча якщо знову вернутися до моїх лежаків - заставні в мене внизу мають проміжок і говорити про "застій" СО2 в вулику навіть при закритому нижньому льотку важко. Потім якщо взяти вулики з глухим верхом і максимально відкритим низом, то вони взагалі СО2 не затримують. Проте зимівля в таких проходить не гірше. А приклади зимівлі бджіл взагалі на відкритому повітрі!... Получається що все ж можна говорити про концентрацію СО2 тільки всередині клуба, а не в вулику загалом. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Получається що все ж можна говорити про концентрацію СО2 тільки всередині клуба, а не в вулику загалом.

Это и есть тема разговора. Чтобы накопить концентрацию углекислого газа в улье в пределах 3-4%. это надо замотать улей в два слоя полиэтиленовой плёнки... Расскажу откуда ноги растут. Эту тему выдумал один московский профессор по фамилии Аветисян. На самом деле, это научный подлог.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю, не знаю... Если зимой периодически не чистить забитые помором летки, очень большая вероятность гибели семей

Всё правильно. Взять в п/э кулёк полкило пчёл и через два дня замерить там уровень СО2, это называется эксперимент, а вот куда при этом деть водяные пары....этот вопрос экспериментаторов и вовсе не интерессовал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Естество пчёл при зимовке на воле подсказывает нам истину:верх гнезда всегда должен быть тёплый.

Підтримую і в себе завжди так застосовую. Крім теорії, хотілось би дізнатись про Ваш досвід зимівлі бджолосімей(влаштування гнізда, утеплення, вентиляція).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В кого є така книга "Учебник пчеловода" А.С. Нужнин, Г. Ф. Таранов, В. И. Политаев. Издательство "Колос" 1984г, та сканер вилике прохання стр 261-263 виложить тут будьласка. Писати стількі немає бажання. Як що трапиться нагода прочитати повністью книгу раджу всім.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю, не знаю... Если зимой периодически не чистить забитые помором летки, очень большая вероятность гибели семей

Читав минулого року на ОПФ про зимівлю при повністю закритих льотках. Правда це стосується Росії і здається навіть Сибіру. Такого холоду у нас практично ніколи не буває. Та про сказане у статті підтверджує і такий автор як Касьянов у якого є багато статтей про термогенезу в ж."Пчеловодство". І йдеться скоріше не про застосування такого екстріма у нас а про механізм процесів у клубі, що дуже суттєво нам знати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читав минулого року на ОПФ про зимівлю при повністю закритих льотках.

Повністю закриті льотки це питання відносне.Якщо в будинку і півметрові стіни дихають то деревяні стінки вуликів тим більше.А якщо ще додати велику різницю температур між клубом бджіл і навколишнім середовищем то обмін повітря відбувається в рази швидше :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

повітря відбувається в рази швидше

AlexandrSPb кілька разів наголосив про те що в зимовому клубі такий обмін надзвичайно заторможений. І в кількох наукових статтях я також читав про це.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера был у знакомого пчеловода, у него в даданах пчёлы зимуют так: С обох сторон заставные, подушки или пенопласт по бокам, сверху плёнка и подушка. Открыт один только нижний леток на пару сантиметров. Говорит в ульях сухо... Фигасе... :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера был у знакомого пчеловода, у него в даданах пчёлы зимуют так: С обох сторон заставные, подушки или пенопласт по бокам, сверху плёнка и подушка. Открыт один только нижний леток на пару сантиметров. Говорит в ульях сухо... Фигасе

Тепер і я зимую подібним чином. Плівку ставлю тільки ранньою весною. Льоток відкритий на повну. Та враховуючи, що ставлю сітки від мишей (а вони різної величини і форми, які знайшов) то можна вважати, реально десь прохід на кілька см квадратних. Підтверджую- в гнізді завжди сухо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Передивляючись ж.Пчеловодство, 2008,№2 знайшов цікаву, як на мене інформацію у статті Касьянов А.И. "Термогенез семей в пассивний период" :"...Фундаментальні дослідження зимового клуба провів О.С.Львов (1954,1957 рр) на кафедрі бджільництва ТСХА. По його даним в слабких сім"ях клуб утворюється при +13 град. цельсія, в середніх - при +7, в сильних при - +5." Ці дані пізніше підтверджені дослідженнями Еськова.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

повітря відбувається в рази швидше

AlexandrSPb кілька разів наголосив про те що в зимовому клубі такий обмін надзвичайно заторможений. І в кількох наукових статтях я також читав про це.
В тому то й річ.Для бджіл зимівля проходить найкраще в тому випадку,коли вони самі можуть впливати на вентиляцію у вулику.Таке можливе лише у добре стиснених гніздах,а ще краще у вузько високих гніздах,де клуб майже повністю перекриває умовний переріз гнізда...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В тому то й річ.Для бджіл зимівля проходить найкраще в тому випадку,коли вони самі можуть впливати на вентиляцію у вулику.Таке можливе лише у добре стиснених гніздах,а ще краще у вузько високих гніздах,де клуб майже повністю перекриває умовний переріз гнізда...

Взагалі слово зимівля ще нічого не означає. Необхідно розділити на періоди цю зимівлю і тоді вже обговорювати кожен з них окремо. Можливо доцільно говорити про осінній (пізня осінь, з температурами -5 - +5), суто зимовий (грудень-лютий), рання весна (березень, з температурами -5 - +5). Я говорив про суто зимовий період спокою. Вважаю, що вентиляція в цей період дуже слабенька і клуб існує не завдяки їй а тільки завдяки споживання своїх власних вуглеводів (і свого власного "кисню", який знаходиться у зв"язаному стані в хімічних сполуках). Якраз вузьке стиснуте гніздо , про яке Ви говорите, і є "корком", що не дозволяє здійснюватись вільно руху газів у вулику.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якраз вузьке стиснуте гніздо , про яке Ви говорите, і є "корком", що не дозволяє здійснюватись вільно руху газів у вулику.

Тоді виникає логічне питання -Навіщо ми скорочуємо гнізда на зиму??? :dntknw: По вашому краще залишити багато рамок,щоб навколо клубу бджіл гуляв вітер :blink: Кажись ми один одного не зрозуміли...???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоді виникає логічне питання -Навіщо ми скорочуємо гнізда на зиму??? По вашому краще залишити багато рамок,щоб навколо клубу бджіл гуляв вітер Кажись ми один одного не зрозуміли...???

Та ні. "Я Вам про образи, а Ви про гарбузи". Для чого скорочуємо? Питання риторичне. Якраз я не за зайві рамки. Тут я з Мапетом солідарний. Крім тих які обсиджені бджолами залишаю ще по краях дві медопергові. Я про те, що досліди показали дуже слабкий газообмін у зимовому гнізді. Це відповідає природньому дуплу в якому раніше жили бджоли. А наука пояснила це цілком зрозуміло. В період зимівлі механізм переробки вуглеводів зовсім інакший ніж у активний період. Він не потребує взагалі ніякого притоку кисню у вулик (можливо тут трохи гіперболізував).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Взагалі слово зимівля ще нічого не означає. Необхідно розділити на періоди цю зимівлю

Здаэться і в клубі повинні бути бджоли, але при таких температурах "Пчелы с песнями и танцами собирались в клуб". Довелось навіть меду дати в кормушки відводкам бо літають на повну, будяк цвіте, джмелі літають, бджоли воду з поїлки беруть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здаэться і в клубі повинні бути бджоли, але при таких температурах "Пчелы с песнями и танцами собирались в клуб". Довелось навіть меду дати в кормушки відводкам бо літають на повну, будяк цвіте, джмелі літають, бджоли воду з поїлки беруть.

У нас хоч такого немає. Але сьодні ще було тепло, а от під вечір потягло прохолодою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Крім теорії, хотілось би дізнатись про Ваш досвід зимівлі бджолосімей(влаштування гнізда, утеплення, вентиляція).

Для того, чтобы объяснить свой подход в организации зимовки, мне понадобится в нескольких словах рассказать о технологии пчеловождения, которую я использую. Начну с начала августа. Зимовалая семья занимает 5 корпусов на рамку ДБ. Основная семья три корпуса. Два после РР. Отводок. Два корпуса. Откачка мёда, объединение основной семьи и отводка (сжатие до двух корпусов). Закармливание в зиму. 20 литров сиропа, концентрации 2:1. Лечение от варроатоза. Семья находится на сетчатом дне, леток открыт полностью. Никаких сборок порамочных в зиму я не делаю.

post-1138-1289245914_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...объединение основной семьи и отводка (сжатие до двух корпусов)

Суть зрозумів - "спасение в сильных семьях". Хоч в нашому регіоні такі сильні сімї дуже рано починають вирощування розплоду. ...Чи, пока стоїть сітка, то ні?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хоч в нашому регіоні такі сильні сімї дуже рано починають вирощування розплоду. ...Чи, пока стоїть сітка, то ні?

На этот вопрос ответить не могу. Не знаю, когда начинается процесс выращивания расплода.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зимний клуб пчёл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...