Перейти к содержанию

Переносят ли пчёлы яйца? И чем?


metrolog

Рекомендуемые сообщения

А яким чином вони переносили? Несли в "роті", "на плечах" чи "в руках"? :ah:
В зубах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Считаете что отложила пчела? Но для этого ей нужно стать трутовкой

Считаете что в нормальной семье нет трутовок? Ученые утверждаю что есть... Я убедился что они правы. :dntknw:
Просто умови на це підказують.

Які саме умови?
Вам потрібно уточняти про те, що матки не було більше 9 днів і з'являвся маточник - ройовий чи тихої заміни?

Мені потрібно уточнити що вийшло з того маточника, бо таких маточників я набачився достатньо, Ви також можете подивитись трохи вище по сторінці. :dntknw:
В зубах.

:ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені потрібно уточнити що вийшло з того маточника, бо таких маточників я набачився достатньо

surovyj, На жаль, не дожидася до самого кінця , а підсаджував запасну матку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На жаль, не дожидася до самого кінця , а підсаджував запасну матку.

Тоді як можна щось стверджувати? :dntknw: Ви ж кажете що:
Я якось двічі переконувався, що бджоли переносили самі личинки.

Адже для переконання потрібно або особисто побачити процес перенесення, або хоч мати беззаперечні докази. :dntknw: Ось один з беззаперечних доказів що спростовують перенесення- струтневіння сімей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоді як можна щось стверджувати?

surovyj Дотошний Ви, surovyj, . Невже не зрозуміло,що в маточнику з'явилась личинка не від сирості? Адже трутневу у маточник не покладуть?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дотошний Ви,

Сприймаю це як комплімент, бо саме ця риса може допомогти з"ясувати всі обставини появи маточників та з"ясувати чи щось з них виводиться. :dntknw:
Невже не зрозуміло,що в маточнику з'явилась личинка не від сирості?

І не від тепла, навіть не від світла, це звичайно зрозуміло. ;) А ле з цього не виходить що личинки принесли бджоли з іншої сім"ї.
Адже трутневу у маточник не покладуть?

Знову вертаємось на початок, а невже доведено що бджоли переносять личинки? :dntknw: Ще додаткове питання, враховуючи заявлений Вами стаж, невже Ви ніколи не знаходили маточники з трутневими лялечками? Про личинки не питаю бо на них не написано трутневі вони чи маточні. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про личинки не питаю бо на них не написано трутневі вони чи маточні.

І не від тепла, навіть не від світла, це звичайно зрозуміло. А ле з цього не виходить що личинки принесли бджоли з іншої сім"ї.

surovyj, Логічне питання, - то де ж вона взялася? Далі -
Ще додаткове питання, враховуючи заявлений Вами стаж, невже Ви ніколи не знаходили маточники з трутневими лялечками?

surovyj, Майже за 50 років усього надивився. Але є маточники і псевдо - трутневі, хоч і схожі на маточника збоку внизу рамки. Звідси й путаниця, що в маточнику бувають трутні. Але я особисто ні разу цього не зустрічав. Просто чітко потрібно розрізняти маточники це ? Та ми відійшли від теми. Як на Вашу сувору думку, то де ж вони ці яйця беруться? Трутовки у маточник яйце ніколи не кладуть. А втім...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трутовки у маточник яйце ніколи не кладуть.

Кладуть. А в отрутневілих сі"ях, в маточних мисочках буває тих яєць до десятка. :dntknw:
Але є маточники і псевдо - трутневі, хоч і схожі на маточника збоку внизу рамки.

Це звичайні маточники, лише личинка в них трутнева, котра дуже рідко на невластивому для неї комі перетворюється на лялечку.
Логічне питання, - то де ж вона взялася?

Отож бо, питання дуже логічне. ;) І щось прихильники переносу не приводять переконливих доказів...
Майже за 50 років усього надивився

Я за 30 років також багато чого бачив а от щоб сім"я-трутівка принесла собі личинок та вивела маток не бачив...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я за 30 років також багато чого бачив а от щоб сім"я-трутівка принесла собі личинок та вивела маток не бачив...
Если бы приносили личинок или яйца извне Такого понятия как семья - трутовка бы не существовало
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я за 30 років також багато чого бачив а от щоб сім"я-трутівка принесла собі личинок та вивела маток не бачив...

А я за 15 років памятаю що було кілька випадків, коли мені було дуже дивно- Звідки взялось яйце в маточнику?...
Если бы приносили личинок или яйца извне Такого понятия как семья - трутовка бы не существовало

А чому? Можливо на таке здатна тільки одна із 100 безматочних сімей. Так можна заперечувати тиху заміну і казати - " Якби існувала тиха заміна , то бджоли б не роїлись" І в першому і в другому випадку - одне не виключає друге :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я за 30 років також багато чого бачив а от щоб сім"я-трутівка принесла собі личинок та вивела маток не бачив...

surovyj, Так, такого я теж сам не бачив. Але подібне чув і не один раз від старих пасічників. Могла б яка молода матка після спарювання залетіти, але її вбили б всеодно. Але відтягнуті маточники з личинками після пропажі матки протягом понад 12 днів - бачив десь двічі, здається. Хоч за цей короткий період трутфівок не повинно було ще з'явитися... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если бы приносили личинок или яйца извне Такого понятия как семья - трутовка бы не существовало

Мико, А може це деякі виключення із правил?.. Так же,Мико, в житті ж і є ? - Є правила і є ж і виключення до них?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я за 15 років памятаю що було кілька випадків, коли мені було дуже дивно- Звідки взялось яйце в маточнику?...

В мене щосезону такі випадки бувають- над роздільною решіткою, де матки немає, з"являються яйця в мисочках. Проте з жодного такого маточника матка не вивелась. :dntknw:
Так можна заперечувати тиху заміну і казати - " Якби існувала тиха заміна , то бджоли б не роїлись"

У випадку з тихою заміною немає жодних таємниць, весь процес Т.З. можна спостерігати, та логічно пояснити. До тихої заміни навіть можна штучно "схилити" майже кожну сім"ю. :dntknw: З перенесееням лише здогади, навіть не з"ясовано що переноситься- яйця чи личинки.
Так, такого я теж сам не бачив. Але подібне чув і не один раз від старих пасічників

Від старих пасічників я чув що бджоли приносять у вулик віск, так само як пилок та прополіс. :) Але я не кажу що впевнений в цьому. ;)
Хоч за цей короткий період трутфівок не повинно було ще з'явитися...

Бджоли-трутовки є навіть в нормальних сім"ях, не кажучи вже про обезматочених протягом 12-ти днів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
surovyj,

Так, такого я теж сам не бачив. Але подібне чув і не один раз від старих пасічників. Могла б яка молода матка після спарювання залетіти, але її вбили б всеодно. Але відтягнуті маточники з личинками після пропажі матки протягом понад 12 днів - бачив десь двічі, здається. Хоч за цей короткий період трутфівок не повинно було ще з'явитися...

:dntknw:

Колега, я неоднократно наблюдал такую картину, даже в это лето. Иногда пчелы не  все отложенные маткой яйца кладут капельку молочка и эти яйца могут неделями быть невостребованы и при этом не портяться. Ведь что-б яйцо лопнуло, нужна капля маточного молочка. Из всех удивительных случаях появления яйца а впоследствии и  маточника, он всегда находился сбоку от центра гнезда, точнее  почти с краю. Это матка гуляя по рамкам иногда кладет его с краю. Оно остается незамеченным до появления потребности. Так и появляется это чудо -маточник без матки.

,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колега, я неоднократно наблюдал такую картину, даже в это лето. Иногда пчелы не  все отложенные маткой яйца кладут капельку молочка и эти яйца могут неделями быть невостребованы и при этом не портяться. Ведь что-б яйцо лопнуло, нужна капля маточного молочка. Из всех удивительных случаях появления яйца а впоследствии и  маточника, он всегда находился сбоку от центра гнезда, точнее  почти с краю. Это матка гуляя по рамкам иногда кладет его с краю. Оно остается незамеченным до появления потребности. Так и появляется это чудо -маточник без матки.

думаю что это пчёлы трутовки особенно в весеннее время перед роевым сизоном или в роевой ,пчёлы в это время жирные и у них более развиты яичники ,все знают почему ,и велика возможность что некоторые пчелы начинают ложить яйца !!Сам когдато наблюдал как в нормальной большой семье  - смотрю пчела сидит в ячейке на краю сота достал её а там яйцо ! при том что матка была здорова и сильно работала! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колега, я неоднократно наблюдал такую картину, даже в это лето. Иногда пчелы не  все отложенные маткой яйца кладут капельку молочка и эти яйца могут неделями быть невостребованы и при этом не портяться. Ведь что-б яйцо лопнуло, нужна капля маточного молочка. Из всех удивительных случаях появления яйца а впоследствии и  маточника, он всегда находился сбоку от центра гнезда, точнее  почти с краю. Это матка гуляя по рамкам иногда кладет его с краю. Оно остается незамеченным до появления потребности. Так и появляется это чудо -маточник без матки.

,

Дуже цікаве спостереження! :ay:

І хоч вже зараз відчуваю масу заперечливих постів тут, але переконаний у Вашій правоті повністю ! :IMHO:  Бо у цьому  неодноразово переконувався сам і, як казав колись у нас на курсі професор Прожогін,-  після такого "мав надовго їжака під шкірою". :umora: Цікаво, а чи ще хтось таке спостерігав? Тільки не по книгах водоносів, а на власні очі ! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

думаю что это пчёлы трутовки особенно в весеннее время перед роевым сизоном или в роевой ,пчёлы в это время жирные и у них более развиты яичники ,все знают почему ,и велика возможность что некоторые пчелы начинают ложить яйца !!Сам когдато наблюдал как в нормальной большой семье  - смотрю пчела сидит в ячейке на краю сота достал её а там яйцо ! при том что матка была здорова и сильно работала! 

Але ж трутівки кладуть незапліднені яйця, які у маточниках аж ніяк  з"явитися не можуть ! Вони ж плодоносять в бджолиних чарунках, котрі вже потім перебудовуються під трутневі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переносять Якщо не переносять,то будуть переносити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але ж трутівки кладуть незапліднені яйця, які у маточниках аж ніяк  з"явитися не можуть ! Вони ж плодоносять в бджолиних чарунках, котрі вже потім перебудовуються під трутневі.

у меня трутовки в мисочки ложут яйца что бешенные ,выращивают маточники как свищевые в семье , запечатывают и ухаживают ,а перед тем как пришло время рождаться матки разгрызают маточник!!!Темболее  это может произойти если улей разгорожен Разделительной Решёткой!!!Хорошо допустим  - это яйцо матки , КТО выводил из этого маточника маток или матку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у меня трутовки в мисочки ложут яйца что бешенные ,выращивают маточники как свищевые в семье , запечатывают и ухаживают ,а перед тем как пришло время рождаться матки разгрызают маточник!!!

:blink::ooops: Щось я чи не так зрозумів, а чи ви у сім"ї мали матку та недогледіли...:ah: А може ще хто мав такий досвід, щоб трутовки закладували свищові? :crazy::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При близкородственном розведении , пчелы трутовки могут откладывать оплодотворенное яйцо . Только это могут делать не все пчелы трутовки , а лиш некаторые .:hi::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

..:ah: А може ще хто мав такий досвід, щоб трутовки закладували свищові? :crazy::hmm:

Якби таке могло б буть, то трутiвок би не iснувало .Але трутiвки iснують i з цим явищем стивався майже кожен бджоляр 

А от щоб трутiвки виводили собi маток ,такого не чув навiть, не те що бачити 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якби таке могло б буть, то трутiвок би не iснувало .Але трутiвки iснують i з цим явищем стивався майже кожен бджоляр 

А от щоб трутiвки виводили собi маток ,такого не чув навiть, не те що бачити 

Як пояснили б мій досвід, коли у трутівці з"явилася плідна матка. При тому. що маток я тоді не виводив и варіант "залетіла" дужу малоймовірним. :hmm: Для мене це й досі загадка. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якби таке могло б буть, то трутiвок би не iснувало .Але трутiвки iснують i з цим явищем стивався майже кожен бджоляр 

А от щоб трутiвки виводили собi маток ,такого не чув навiть, не те що бачити 

Ну і я ж про те. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Переносят ли пчёлы яйца? И чем?

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...