Перейти к содержанию
Петрович

Воскотопки и воскопрессы

В теме 969 сообщений

21 хвилину тому, лінивий пасічник сказав:

дякуючи пану @miro   сьогодні провів тест-драйв парогенератора вразила продуктивність агрегату за 4 години перетопив 110рамок (зрівнюю з сонячними воскотопками)Сподобалось:ay: Рекомендую

треба було фото або відео зняти, ми би зараз оцінили, покритикували б, похвалили б, все таки апарат:)

Поделиться сообщением

1 минуту назад, miro сказал:

Ви напевне у мене консультувались:), або через когось купляли, бо я щось не пригадую щоб в Гадяч відправляв:hmm:, тільки прошу не настрашти мене і не скажіть ,що відсилав :blink:, бо піду лікувати склероз:umora:

запитував чим ви робите перехід до  ящика з рамками  і взяв на озброєння вашу пораду результат обіцяв доложить що й роблю :az:

Поделиться сообщением

4 минуты назад, miro сказал:

треба було фото або відео зняти, ми би зараз оцінили, покритикували б, похвалили б, все таки апарат:)

чесно не було на це часу то залив то  вкинув то підкинув то закурив то поміняв то знову закурив та так і скінчилось

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, лінивий пасічник сказав:

запитував чим ви робите перехід до  ящика з рамками  і взяв на озброєння вашу пораду результат обіцяв доложить що й роблю :az:

та, все згадав:ay::az:, я тепер маю на меті пропарувати вулики,общем тією установкою буду пробувати, ще один товариш приглядався для пропарки ППС, а недавно один чоловік дзвонив щось випитував за ту установку,общем він щось на гриби,об йому пропарувати мати треба, а я згадав як ми паром на кораблі згущонку в банках варили,а щоб даремно час не пропадав і жилудок не пустий був ми ще макарони туди засипали в бачок кинули шланг.............:umora: ті макарони по правому борту на палубі і на катері......:umora:, яке то щастя що дощ пішов був і поміг наші сліди позатирати:umora:

Поделиться сообщением

5 хвилин тому, лінивий пасічник сказав:

чесно не було на це часу то залив то  вкинув то підкинув то закурив то поміняв то знову закурив та так і скінчилось

ну 110 рамок то Ви :ay:,  бо я як топлю ще на пасіці паралельно щось роблю і воно в мене багато не виходить, а я знов на рекорди нейшов, робив неспіша но якісно ,але якщо захотіти встати коло агрегату то можна багато зробити,але в мене буває такий настрій як Ваш нік:umora:

Поделиться сообщением

18 минут назад, miro сказал:

ну 110 рамок то Ви :ay:,  бо я як топлю ще на пасіці паралельно щось роблю і воно в мене багато не виходить, а я знов на рекорди нейшов, робив неспіша но якісно ,але якщо захотіти встати коло агрегату то можна багато зробити,але в мене буває такий настрій як Ваш нік:umora:

так лінь було б  в другий день знову розпалювата "самовара":umora:щодо якості то зробив висновок що потрібно не спішити вичерпувати мерву вихід дещо збільшиться:IMHO:

Поделиться сообщением

Хотелось узнать ваше мнение о такой воскотопке. Полностью из черного металла.
https://www.olx.ua/obyavlenie/ramochnaya-voskotopka-na-10-ramok-IDnb7TQ.html4cdfc5f0c33ccd800ce677f3e1feeaa4.jpg977b6d41d5f47696a348c3605f713dad.jpg657aafa370110ed9467015425520951b.jpg

Поделиться сообщением

Раніше користувався паровою воскотопкою , зробленої з оцинковки, то віск постійно був сірий. Чорний метал, так як і оцинковка, для перетопки воску негодяться:IMHO:

Поделиться сообщением

Такой воск не принимают или просто внешний вид не очень?

Поделиться сообщением

55 хвилин тому, Goodman сказав:

Хотелось узнать ваше мнение о такой воскотопке. Полностью из черного металл

Не рекомендую. Будет ржаветь и постоянно будете получать воск плохого качества. У меня только сетка в паровой рамочной воскотопке была из чермета - воск было стыдно на здачу нести. 

Поделиться сообщением

Зовнішній вид неважний, віск приймали,  але постійно докоряли, що я віск псую, було досить неприємно вислуховувати.

Та й зрештою вихід з парової бажає бути кращим, багато воску лишається в мерві, краще відразу прес:IMHO:

Поделиться сообщением

чорний метал. нержавейка. оцинковка дерево ,мідь,вода дощова ставкова зкриниці з джерела.  .на перетопку і отділення воску від мерви невліяе ,повірте мому 35річному опиту . все залежить як правильно зварив  це вислів зварив правильно буде розтопив і відділив від мерви  придержуючись всіх технологій.віск варять перепускаюють через прес відділяючи від мерви ,віск варять паровими пресами воскотопками відділяючи від мерви ,віс топлять в сонячні воскотопці капанець . Всі ці способи для відділення воску від мерви. дальше процедура проста ,береться посуда вливаеться туди звичайна вода від 5до 7літрів кидаеться віск і вареться .тобто  щоб весь розстав помішуеться паличкою.і невідходячи від воску бо віск збігае як молоко.Коли в вас віск розтав-розтопився ви берете зарання приготовлене сито металічне і зарання приготовленну посуду конусну у мене це казан емалірований ,конусну для того щоб хорошо відьеднувався віск після остивання з посуди  ,Іпроціджуете віск у посуду  .,зібравши деревяною щепкою піну накриваете кришкую і гарно вкутуете в старі фуфайки ,одіяла тощо,і це все добро мае в вас остивати 2-3 дні а всі примесі перга мусор який туди попав розтопленим повільно буде осідати на дно воску і казана .після повного остивання переверніт казан достаньте віск почистіть дно і несіть міняйте на возчину .....якщо витак зробите ви самі собі неповірете який у вас получився гарний жовтенький віск :az: віск   

Поделиться сообщением

8 годин тому, davolodya сказав:

Чорний метал, так як і оцинковка, для перетопки воску негодяться

7 годин тому, Sanich сказав:

У меня только сетка в паровой рамочной воскотопке была из чермета - воск было стыдно на здачу нести. 

Виявляється, друзі, ми з Вами та й не тільки ми йдемо "не в ногу".

Один Дід Василь крокує "в ногу"

За свої 37 років пасічництва твердо засвоїв правило: все що стосується переробки воскосировини повинно бути або з дерева або з наржавійки чи алюмінію, ще згодиться емальована чи пластикова посуда. Користувався я раніше і латунною посудиною і решетом з оцинковки, яка за кілька сезонів почорніла і іншим причандаллям.  Всього було, не було лише гарного воску. А от зробивши собі воскопрес з дерева (по типу С. Щаблінського) маю вдосталь воску хорошої якості.  Колись Д.І. Менделєєв говорив стосовно використання нафти: "Топить можно и ассигнациями". Слідуючи тезі Діда Василя переробляти воскосировину можна і в твердій воді і в залізному казані і в мідному тазику. Можна?!  Так, можна. І віск ми одержимо, і можливо його навіть приймуть в обмін на вощину. Справа лише в тому який він буде і скільки ми його матимемо.                                   

Тому при всій повазі до колеги не можу погодитися з таким його твердженням.

Изменено пользователем Немолодий

Поделиться сообщением

19 годин тому, Немолодий сказав:

Виявляється, друзі, ми з Вами та й не тільки ми йдемо "не в ногу".

Один Дід Василь крокує "в ногу"

За свої 37 років пасічництва твердо засвоїв правило: все що стосується переробки воскосировини повинно бути або з дерева або з наржавійки чи алюмінію, ще згодиться емальована чи пластикова посуда. Користувався я раніше і латунною посудиною і решетом з оцинковки, яка за кілька сезонів почорніла і іншим причандаллям.  Всього було, не було лише гарного воску. А от зробивши собі воскопрес з дерева (по типу С. Щаблінського) маю вдосталь воску хорошої якості.  Колись Д.І. Менделєєв говорив стосовно використання нафти: "Топить можно и ассигнациями". Слідуючи тезі Діда Василя переробляти воскосировину можна і в твердій воді і в залізному казані і в мідному тазику. Можна?!  Так, можна. І віск ми одержимо, і можливо його навіть приймуть в обмін на вощину. Справа лише в тому який він буде і скільки ми його матимемо.                                   

Тому при всій повазі до колеги не можу погодитися з таким йогможетео твердженням.

Чи не могли б Ви викласти фото свого воскопресу ,планую робити теж щось типу С. Щаблінського .Дякую.

Поделиться сообщением

34 хвилини тому, venchyk сказав:

Чи не могли б Ви викласти фото свого воскопресу ,планую робити теж щось типу С. Щаблінського .Дякую.

Все знайшов у темі ,дякую!

Поделиться сообщением

Уважаемые коллеги  кто может помогите полным чертежом солнечной воскотопки на р 300. Если у кого опыт одновременной загрузки в  воскотопку максимального количества рамок ?

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Nikolay58 сказал:

Уважаемые коллеги  кто может помогите полным чертежом солнечной воскотопки на р 300. Если у кого опыт одновременной загрузки в  воскотопку максимального количества рамок ?

В мене на три рамки на триста,кресленя немає,бо робив все по рамці,тільки множив на три,+ відділ для посуди на віск.

DNgugMQje9s.jpg

Поделиться сообщением

13 минут назад, Nikolay58 сказал:

треба  плясати від розміру лотка (чі як воно там називається правилно, короче те куди рамка ложиться). Можна зробити на декілька штук таких лотків. В мене є воскотопка на три лотка по одній рамці. То максиму, що загружав то 9 рамок, але це в неділлю поклав, а в субото перезарядив. Та й вихід воску так малий,  то просто щоб швиденько перетопити, щоб моль незїла, а в зимку ту мерву перепресувати. Але в мене невдала консрукція вийшла, попростому кажучи - одоробло))))

Поделиться сообщением

Спасибо!  Мне интересно ваше решение коллега Ворон. а как будет работать если сделать воскотопку вертикально укладывать рамки. Пасека юг Запорожская обл. солнце летом так "шкварыть" что даже стекло в прошлым летом лопнуло и рассыпалось прямо на нвоскотопке. Заменил на  лобовое ровное автомобильное в накладку-работает.  

Поделиться сообщением

В 03.03.2018 в 15:23, Немолодий сказал:

який він буде і скільки ми його матимемо.   

якщо розтопити в звичайні металічні  200л бочці і перепустити через прес як я роблю я небачу креміналу головне що получиться на виході якщо я зараз перетоплюю велику кількість сушні що на виході в кружках 80-100кг воску, але якщо поінтересуватись по пасічниках то кожен це робить по своїму е виганяють паром стоїть котел паровий від него труби у вулик на 50рамок знизу у вулику металічний піддон і при високій температурі остаються тільки рамки і і мерва на ситі -сетці а віск витікае ,хтось сонячною воскотопкою корисуеться хтось варе в паровій магазинній воскотопці хтось через прес  перепускае і пресів е дуже багато конструкцій але щоб   зтопити в кружок всі роблять одну і туж роботу варят фільтрують на сито в емкость  і гарно утеплюють щоб повільно остивав в мени це емалірований казан в других це інша посуда .так от технологія в кождого своя і вона е правильною  якщо хороший виход воску (120гр з рамки ) 

Поделиться сообщением

39 минут назад, Nikolay58 сказал:

Спасибо!  Мне интересно ваше решение коллега Ворон. а как будет работать если сделать воскотопку вертикально укладывать рамки. Пасека юг Запорожская обл. солнце летом так "шкварыть" что даже стекло в прошлым летом лопнуло и рассыпалось прямо на нвоскотопке. Заменил на  лобовое ровное автомобильное в накладку-работает.  

Зараз сонячна бульше простоює,як працює,перетоплюю язики з воскободівних рамок,і всяку некондиційну будову,а вибракувані рамки ідуть через центифугу.:ay:

Поделиться сообщением

12 минут назад, Дід Василь сказал:

якщо розтопити в звичайні металічні  200л бочці і перепустити через прес як я роблю я небачу креміналу головне що получиться на виході якщо я зараз перетоплюю велику кількість сушні що на виході в кружках 80-100кг воску, але якщо поінтересуватись по пасічниках то кожен це робить по своїму е виганяють паром стоїть котел паровий від него труби у вулик на 50рамок знизу у вулику металічний піддон і при високій температурі остаються тільки рамки і і мерва на ситі -сетці а віск витікае ,хтось сонячною воскотопкою корисуеться хтось варе в паровій магазинній воскотопці хтось через прес  перепускае і пресів е дуже багато конструкцій але щоб   зтопити в кружок всі роблять одну і туж роботу варят фільтрують на сито в емкость  і гарно утеплюють щоб повільно остивав в мени це емалірований казан в других це інша посуда .так от технологія в кождого своя і вона е правильною  якщо хороший виход воску (120гр з рамки ) 

150 грам з рамки.,ніяких чорних металів,нержавійка,і пласмасові відра,як відстійники.

P_20171213_121218_1_p.jpg

P_20171123_111922_1_p.jpg

Поделиться сообщением

якщо я роблю як писав з81 року і на колкгоспні пасіці як праював20років і зараз тоже так перетоплюю і міняти нічого небуду тому що щитаю що віск первокласний получаеться із забрусу  будівелек  світлій з чарних рамок темніший 

Поделиться сообщением

25 минут назад, Дід Василь сказал:

якщо я роблю як писав з81 року і на колкгоспні пасіці як праював20років і зараз тоже так перетоплюю і міняти нічого небуду тому що щитаю що віск первокласний получаеться із забрусу  будівелек  світлій з чарних рамок темніший 

На обох фото,віск з чорних рамок,колись орали деревяними плугами,все задовільняло,тепер є техніка і технології.:hmm:

Поделиться сообщением

за що мені подобаються українці що люблять доказати правоту один одному   щось доказувати вам небачу смислу     все пройдене і давно....а От у  Рекетчука Сергія бачив воскотопка тоже дуже гарна  крутеться по сонцю на колесі , на подьемниках від ляди авто майже автоматична  і рамок стае ...у вас свій спосіб топки воску у мене свій у 1000пасічників свій і всі роблять правельно якщо це приносе бажаний результат 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти