Перейти к содержанию

Воскотопки и воскопрессы


Петрович

Рекомендуемые сообщения

это каждый решает для себя сам

все залежить від кількості сімей, якщо починає перевалювати за півсотні то відповідно і ті 25 гр воску, які ми не добираємо починають мати свою цінність. Раніш я також не звертав на мерву уваги бо її було мало, в цьому році її було близько п*яти відер, звісно я її викинув але ж бачу що в ній є віск, який можна дістати.
Ну а чем обыкновенный деревянный пресс в таком тандеме не устраивает

в пресі кулакова мерва знаходиться в гарячій рідині і постійно віджимається а в пасічному дерев*яному пресі просто віджимається і значить там вихід воску буде менший. :IMHO1:
парової воскотопки,

оце чудо юдо в мене є і повністю мене влаштовує. Кладу два пасічні ножі на кришку, заношу рамки і гарячими ножами зрізаю рамки і перетоплюю, якби був парогенераторо від Ю.М. то мабуть було б лекше і вигідніше по електроенергії, але мерва З ВОСКОМ все одно залишилась би.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И деревянный пресс от Баняк

Що то таке?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И деревянный пресс от Баняк

Що то таке?
Баняк делал и предлагал на продажу прессы для воска, где-то на форуме и фото есть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смотри сообщение 109.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смотри сообщение 109.

Непонятно как происходит процесс. Может видео есть?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смотри сообщение 109.

Непонятно как происходит процесс. Может видео есть?
Вначале воскосырьё хорошенько разваривается, потом помещается в ступу пресса, ну а дальше домкрат и процесс пошел...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот видео

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот видео

Якщо не вирішити проблему оцинковки то агрегат не має права на існування. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проблеми не iснуе.1м кв нержавiючоi просiчноi сiтки коштуе близько 800грн. Любой каприз за Ваши деньги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...окунаю рамки в кипяток, только у меня маленькая емкость из молочной фляги с отрезанным горлом.

Вирізання дуже марудна робота, хіба що вирізаю медові фрагменти і перетоплюю в паровій воскотопці. Тому також зупинився на цій технології, тільки в кінці застосовував прес Кулакова.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тільки в кінці застосовував прес Кулакова.

а в цьому пресі внутрішня сітчаста вставка хіба не з нержавійки?????? :dntknw: бо здається що покрашена чимось????
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому б не зробити воскопрес на парогенераторі? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому б не зробити воскопрес на парогенераторі? :dntknw:
Треба пробувати...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на парогенераторі

пар має вищу температуру тому є небезпека травмуватися опіками.!!!!!!!!!!!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот видео

Якщо не вирішити проблему оцинковки то агрегат не має права на існування. :hi:
...це доволі розпосюджена думка що є хибною. Для вичавлення соків, згоден частково. А для воску нормально бо час контактування воску з металом дуже короткий.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тільки в кінці застосовував прес Кулакова.

а в цьому пресі внутрішня сітчаста вставка хіба не з нержавійки?????? :dntknw: бо здається що покрашена чимось????
Перші моделі були стальні пофарбовані, а тепер є і з нержавійки(2000 грн).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому б не зробити воскопрес на парогенераторі? :dntknw:
Парою важко прогріти сировину в самому пресі. Німці пропонують прес з підігрівом підошви, але навіть підігрів і знизу і з боків не дає рівномірного прогріву всього об"єму. Парові воскотопки найбільш ефективні з центрифугою - є на відео на ю - тубі. А ще колись один дід мені розповідав, як на великих пасіках топили віск на медогонках і досить єфективно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По опыту Крым_пчела окунаю рамки в кипяток, только у меня маленькая емкость из молочной фляги с отрезанным горлом. :IMHO1:
Правильной дорогой мы идем, товарищи!

post-1746-1389112903_thumb.jpg

post-1746-1389112927_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тільки в кінці застосовував прес Кулакова.

а в цьому пресі внутрішня сітчаста вставка хіба не з нержавійки?????? :dntknw: бо здається що покрашена чимось????
Перші моделі були стальні пофарбовані, а тепер є і з нержавійки(2000 грн).
какая производительность ?? честно говоря я на апимондии долго ее рассматривал , но не "впечатлила " она ни обьемом ни качеством исполнения ((( :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...какая производительность ?? честно говоря я на апимондии долго ее рассматривал , но не "впечатлила " она ни обьемом ни качеством исполнения.

Кулаков стверджує, шо на одну заправку - близько 20 стільників. Певно воно так і є, бо в мене за один цикл витоплювалось близько 3 кг воску. Але якщо воскосировина суха, то влізе менше, я використовував сплавлену. Якщо заливати в прес гарячу воду, то цикл складе не більше години. Думаю, можна вважати, що продуктивність - 100-150 стільників за зміну. Моя думка така, що цей прес заслуговує уваги, коли хочеш досягти високого виходу якісного воску. Привабливим він може бути і для пасічників, яким вже не під силу піднімати важке, або коли не має доступу до газової плити. Припускаю, що він поступиться продуктивністю гідравлічному пресу подібного Баняковому, але ж той прес потребує набагато більших фізичних зусиль і обладнаного робочого місця з розварювання воскосировини. Я цей можна приткнути в любому місці, протягнувши переноску. Хотілось би порівняти цей прес з крапельною воскотопкою Ю.М., в якій, при тих же плюсах, трудомісткість переробки одного стільника менша.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Парою важко прогріти сировину в самому пресі. Німці пропонують прес з підігрівом підошви, але навіть підігрів і знизу і з боків не дає рівномірного прогріву всього об"єму. Парові воскотопки найбільш ефективні з центрифугою - є на відео на ю - тубі. А ще колись один дід мені розповідав, як на великих пасіках топили віск на медогонках і досить єфективно.
А чому важко? Ви ж у воскотопці з парогенератором перетоплюєте віск. :ay: Так само можна використовувати корпус преса для розігріву, а вже потім з розігрітої мерви, за допомогою самого преса, отримувати віск. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...какая производительность ?? честно говоря я на апимондии долго ее рассматривал , но не "впечатлила " она ни обьемом ни качеством исполнения.

Кулаков стверджує, шо на одну заправку - близько 20 стільників. Певно воно так і є, бо в мене за один цикл витоплювалось близько 3 кг воску. Але якщо воскосировина суха, то влізе менше, я використовував сплавлену. Якщо заливати в прес гарячу воду, то цикл складе не більше години. Думаю, можна вважати, що продуктивність - 100-150 стільників за зміну. Моя думка така, що цей прес заслуговує уваги, коли хочеш досягти високого виходу якісного воску. Привабливим він може бути і для пасічників, яким вже не під силу піднімати важке, або коли не має доступу до газової плити. Припускаю, що він поступиться продуктивністю гідравлічному пресу подібного Баняковому, але ж той прес потребує набагато більших фізичних зусиль і обладнаного робочого місця з розварювання воскосировини. Я цей можна приткнути в любому місці, протягнувши переноску. Хотілось би порівняти цей прес з крапельною воскотопкою Ю.М., в якій, при тих же плюсах, трудомісткість переробки одного стільника менша.
Вы довольны изделием Кулакова , полностью ??? или же что то все же смушает ??? Меня оно заинтересовало тоже по той причине , что удобно работая в мастерской - ткнул в резетку и все .... В пресс Баньяновича , тоже больше 20-30 рутовских рамок не заложиш , тк рвет мешки , я долго разбирался в причинах пока не позвонил Дашкевичу и спасибо понял свои недостатки . Для тех кто собираеться делать воскопрессы я бы не советовал гнаться за обьемом , лучше прогнать 2-3 мешочка , чем мучаться с 1 большим . Исходя из своего опыта , пресс , я собираюсь немного переделать , сделать 2 емкость но меньшего обьема , и возможно все же винтовой , тк 5 тонный домкрат как по мне нужен только для выжимания фруктов , а вот постоянно его снимать и ставить оч неудобно покрайней мере исходя из опыта перетопки 600-800 Дадановских рамок за 3-4 дня ((( В любом случае возращаться к паровой воскотопке уж точно не собираюсь :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому б не зробити воскопрес на парогенераторі?

Є такі преси але їх недолік це темний віск на виході. :IMHO1:
Вирізання дуже марудна робота,

Особливо якщо рамки з дротом .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы довольны изделием Кулакова , полностью ??? или же что то все же смушает ???

У мене зараз немає його преса. Позаминулої осені я придбав його у нього, але то була ще попередня модель в стадії доробки зі стальною касетою. Після випробовування я повернув її назад. Юрій Сергійович згодився з зауваженнями, подякував за співпрацю і без претензій повернув мені гроші. Але основну кількість воскосировини все ж встиг переробити на ній і, не зважаючи на недоліки, вона мені сподобалась. На Апімондії була вже допрацьована модель, в якої касета вже з нержавійки, естетичний завнішній вигляд і зміцнений механізм. Якість воску в цьому пресі дуже висока. Я виварював у ньому дуже темні стільники, а віск був як із забрусу. Висока якість досягається тим, що там немає кипіння воскосировини, терморегулятор підтримує всього 90 грд, чого достатньо для витопки воску, але не розкладається мерва, а весь розчинений бруд залишається у воді. Я б не сумніваючись вже замовив би собі цей прес знову, але приглядаюсь до "конкурента" - воскотопки з парогенератором Гуслія Ю.М.. Якість і вихід воску в неї безперечно будуть нижчі, але й роботи на ній також вдвіччі менше. Юрій Михайлович запевняє, що цикл 10 рамок у нього також не більше 1 години. А мати і те і друге - вроді як забагато, хоч і хочеться. Віск цього року вже перетопив паровою, тому пока вирішую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тк рвет мешки , я долго разбирался в причинах пока не позвонил Дашкевичу и спасибо понял свои недостатки

В чем, если не секрет причина разрывов мешков?..
Для тех кто собираеться делать воскопрессы я бы не советовал гнаться за обьемом , лучше прогнать 2-3 мешочка , чем мучаться с 1 большим .

А я пришел к противоположному мнению. :ah:
возможно все же винтовой , тк 5 тонный домкрат как по мне нужен только для выжимания фруктов , а вот постоянно его снимать и ставить оч неудобно

Интересно как разные люди занимаясь тем же делом могут прийти к разным выводам... :) Первый мой пресс был винтовой, то что винт закреплен на поперечине удобнее чем ставить и снимать домкрат но вот крутить винт неудобно, надо как то фиксировать сам пресс а то он стремится вращаться вместе с винтом. :) 5 тонный домкрат я поменял на 20 тонный, хоть его и тяжелее ставить-снимать но выход воска тот же за один отжим а не за два. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Воскотопки и воскопрессы

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...